Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Za elektrinu si zrejme čoskoro priplatíme

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 13.10.2017

Medzi dodávateľmi energií na našom trhu sa čoraz otvorenejšie hovorí o zdražovaní elektriny. Majitelia domácností si tak zrejme od budúceho roka priplatia za jej odber opäť o niečo viac. 

viac …

STYLOVÉ TRENDY DESIGN DAYS už tento víkend

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 13.10.2017

Ak si neviete poradiť s dispozíciou miestnosti, uvažujete nad stavbou ekodomu alebo plánujete využívať obnoviteľné zdroje energie, príďte na STYLOVÉ TRENDY DESIGN DAYS už tento víkend. Počas celého víkendu, 13. - 15. októbra, budete mať možnosť poradiť sa s architektmi a dizajnérmi magazínu TRENDY BÝVANIE v Galérii bývania OC STYLA na Zlatých pieskoch. Vezmite so sebou celú rodinu a spoločne si užite už 3. ročník podujatia TRENDY DESIGN DAYS, ktoré pre všetkých milovníkov dizajnu, architektúry a zdravého spôsobu života pripravil magazín TRENDY BÝVANIE.

viac …

Manhattan čaká na najväčší americký projekt v histórii za 20 miliárd

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.10.2017

Najväčší projekt, aký bol doposiaľ v USA navrhnutý, naberá prvé vážne kontúry. New York sa tak pomaly môže pripravovať na zrodenie nového polyfunkčného komplexu, ktorý zmení tvár celého Manhattanu. 

viac …

Práce na Národnom futbalovom štadióne s 3-mesačným sklzom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 11.10.2017

Naša futbalová reprezentácia je z hry o majstrovstvá sveta von, no rušno okolo futbalu bude naďalej. Sčasti aj preto, že realizácia Národného futbalového štadióna má sklz, čo ohrozuje časový plán jeho dokončenia.

 

viac …

Energetici budú v novembri predávať nepotrebné nehnuteľnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 10.10.2017

Ak začnú s predajom nehnuteľného majetku energetické podniky, vždy ide o veľkú vec. Táto tradícia sa potvrdila aj v prípade Stredoslovenskej energetiky (SSE), ktorá posúva do predaja viacero budov naraz.  

 

viac …

Ocenenia CEZAAR 2017 už majú svojich laureátov

Napísal Róbert Bosák, 09.10.2017

Na trón slovenskej architektúry po roku zasadli ďalšie nové mená. Štvrtok večer sa totiž po 16-krát udeľovali ocenenia CEZAAR, ktoré opäť vyzdvihli to najlepšie, čo sa u nás za minulý rok postavilo a zrekonštruovalo.

viac …

Nelegálne pripojenie na kanalizáciu začnú v Bratislave trestať

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.10.2017

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) sa už viac nemieni maznať s domácnosťami, ktoré sú na verejnú kanalizáciu pripojené nelegálne. Generálny pardon, ktorým poskytli majiteľom priestor napraviť tento stav bez sankcií, sa totiž blíži ku koncu.  

viac …

Ako funguje krátkodobý prenájom na Airbnb

Napísal Róbert Bosák, 07.10.2017

Internetová služba Airbnb, ktorú využívajú milióny (nielen) cestovateľov z celého sveta, si ukrajuje stále väčší podiel aj na našom trhu. Vďaka šanci dostať sa prostredníctvom nej k rýchlemu a jednoduchému prenájmu ubytovania sa tak databáza prenajímaných nehnuteľností zapĺňa aj slovenskými hostiteľmi. 

viac …

Le Corbusier – kráľ architektúry 20.storočia by dnes oslávil 130 rokov

Napísal Róbert Bosák, 06.10.2017

Október je jedným z najbohatších mesiacov na narodeniny známych osobností z oblasti architektúry. Mnohí, ktorí oslavovali v tomto období, už medzi nami nie sú, čo sa týka aj Le Corbusiera. Nebyť smrti, dnes by najväčší architekt svojej doby oslávil 130 rokov. 

viac …

Z financií na Zelenú domácnostiam sa bytovým domom veľa neujde

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 06.10.2017

Napriek tomu, že z finančných prostriedkov z projektu Zelená domácnostiam určených na poukážky Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) môžu čerpať nielen majitelia domov, ale aj bytových domov, skutočnosť je iná. Len mizivé percento zo záujemcov o inštaláciu slnečných kolektorov na bytové domy je úspešná. Je to preto, že podporu od štátu môže dostať len bytový dom, ktorý nie je pripojený na centrálny zdroj tepla (CZT). Navyše sa ešte skúma, či v blízkosti je takáto sieť CZT vybudovaná a centrálny dodávateľ tepla, ktorý svojim stanoviskom potvrdí možnosť pripojenia. Iba ak sa k sieti nedá pripojiť, potom je možné uspieť pri žiadosti o podporu.

viac …

Vykurovacia sezóna začína. Máte spravenú revíziu?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 05.10.2017

Podobne ako po minulé roky, október bude aj teraz obdobím zahájenia vykurovacej sezóny. No tej by mala predchádzať revízia vykurovacích zariadení, na ktorú ešte stále nie je neskoro. 

viac …

Ďalšia vyhliadková veža pribudne na Dubni pri Žiline

Napísal Róbert Bosák, 04.10.2017

Zdá sa, že o vyhliadkové veže je na Slovensku dosť veľký záujem. Novootvorená veža s chodníkom ponad koruny stromov, o ktorej sme sa zmienili v pondelok, nie je jediný aktuálny projekt tohto druhu. 

viac …

Slamené domy otvárajú po druhýkrát svoje dvere

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 03.10.2017

Priaznivci slamených domov si prídu v sobotu 7.októbra znova na svoje. Vo viacerých slovenských lokalitách súčasne prebehne 2.ročník podujatia Deň otvorených slamených domov, ktorý verejnosti priblíži charakter týchto ekologických príbytkov.  

viac …

Turistický chodník ponad koruny stromov v Bachledovej doline otvorený

Napísal Róbert Bosák, 02.10.2017

Milovníci nespútaných turistických dobrodružstiev si budú môcť vyskúšať ďalšiu odvážnu atrakciu. Sľubovanú vyhliadkovú vežu s chodníkom vedúcim ponad koruny stromov na hranici Tatier a Pienin totiž konečne sprístupnili. 

viac …

Pred ambasádou zbúrajú plot, za ňou postavia polyfunkčný objekt

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 01.10.2017

Okolie americkej ambasády v hlavnom meste zrejme prejde viacerými zmenami ako len odstránením sporného oplotenia, o ktorom sme písali včera. Kúsok od Hviezdoslavovho námestia sa totiž chystá aj výstavba nového polyfunkčného komplexu. 

viac …