Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 754
Reg. kancelárií
11 376
Reg. užívateľov
111 754
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Správna orientácia domu ako základ spokojného bývania

Napísal Róbert Bosák, 07.06.2018

Sen o spokojnom bývaní vo vlastnom domčeku začína už prípravou projektu. Skôr než sa pustíme do jeho realizácie, musíme si vybrať správny pozemok a naplánovať na ňom vhodnú orientáciu, či už to platí o samotnej stavbe alebo jednotlivých izbách v nej.

viac …

Grafetón - nový eko betón, ktorý zlepší výstavbu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 06.06.2018

Stavebníctvo bude môcť zrejme už čoskoro využívať jeden z najlepších materiálov, aké sa vôbec dostali na trh. Tímu vedcov, stavebníkov a predstaviteľov stavebných firiem sa totiž podarilo „objaviť“ úplne nový typ betónu, ktorý zdobí prívlastok „ekologický.“

viac …

Nová predajňa Decathlon v Žiline otvorená

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 05.06.2018

Fanúšikovia športu zo Žiliny a jej najbližšieho okolia majú od piatku ďalšiu príležitosť, kde si zadovážiť značkové športové pomôcky. V nákupnom centre Atrium Dubeň totiž otvorili novú prevádzku spoločnosti Decathlon.

viac …

7 faktorov, ktoré zvyšujú cenu vášho bytu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.06.2018

Kúpa bytu za účelom investície si vyžaduje nájsť priestor spĺňajúci viacero kritérií, od ktorých závisí potenciál jeho cenového rastu. 7 faktorov, ktoré makléri považujú za tie  najvplyvnejšie, uvádzame ako tipy pre kupujúcich aj v tomto článku.

viac …

Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v druhom čítaní

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 03.06.2018

Uplynulý týždeň priniesol viacero zaujímavých udalostí, medzi ktorými nechýbalo ani rokovanie o zmene zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Tá má priniesť viaceré novinky, ktoré zásadne zmenia najmä užívanie spoločných nebytových častí.

viac …

Ceny nehnuteľností na bývanie rástli aj v prvom kvartáli

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.06.2018

Najnovšie štatistiky z realitného trhu potvrdzujú ďalší cenový rast. Tentoraz ide o ceny nehnuteľností na bývanie, ktoré podľa Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) dosiahli v období za prvý tohtoročný kvartál ďalší vzostup.

viac …

Vo Viedni ocenili najlepšie tehlové stavby sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 01.06.2018

Organizátori medzinárodných podujatí, ktorých cieľom je oceniť najlepšie a najkrajšie stavby, nezabúdajú ani na autorov tehlových budov. Tí, ktorí dokážu z tohto materiálu realizovať unikátne nadčasové objekty, boli aj tento rok odmenení prestížnou cenou.  

viac …

V Tichom oceáne pripravujú projekt prvého plávajúceho štátu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 31.05.2018

Plávajúce obytné štvrte alebo luxusné rezorty vybudované priamo na hladine oceána nie sú v dnešnej dobe nič nezvyčajné. To ale neplatí v prípade projektu unikátneho vodného štátu, ktorý sa v prípade úspešnej realizácie stane prvým svojho druhu. 

viac …

Dnes bude predstavené 2. vydanie Ročenky slovenskej architektúry

Napísal Róbert Bosák, 30.05.2018

Dnešok patrí okrem iného spojeniu architektúry s literatúrou. V rámci prebiehajúceho festivalu DAAD 2018 sa totiž verejnosti predstaví nová Ročenka slovenskej architektúry 2016/2017.

viac …

„Les v lese“ alebo zelené sídlo lesnej správy v Hradci Králové

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 29.05.2018

„Les v lese“ alebo „Budova lesnej správy, ktorá je sama lesom.“ Aj takýmito prívlastkami môžeme označiť aktuálne pripravovaný projekt lesníckeho strediska v Hradci Králové, ktorý si právom získal uznanie medzinárodnej verejnosti.

viac …

Stavebné sporenie čakajú zásadné zmeny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 28.05.2018

Viac ako 20 rokov, presne toľko sa na trhu so stavebným sporením neudiali výraznejšie zmeny. Aktuálne sa však zem pod stavebnými sporiteľňami otriasa od základov, pretože vláda dala zelenú rozsiahlej novelizácii.

viac …

Zajtra štartuje 9. ročník festivalu Dni architektúry a dizajnu

Napísal Róbert Bosák, 27.05.2018

Týždeň zasvätený dizajnu a architektúre po roku znova otvára svoje brány. V poradí už 9. ročník jedinečného podujatia začína hneď zajtra a podobne ako v predošlých rokoch, aj teraz odhalí mnohé tváre súčasného dizajnu.

viac …

3D dom z Milána vyrástol za rekordné 2 dni

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 26.05.2018

Včera kolekcia unikátnych 3D stoličiek, dnes projekt celého rodinného domu. Za ďalším príkladom toho, ako rýchlo a jednoducho sa dá vyrábať, resp. stavať pomocou 3D tlače, sa presunieme do talianskeho Milána.

viac …

Najnovšie kolekcie stoličiek už zhotovuje 3D tlač

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 25.05.2018

Širokospektrálne využitie 3D tlače v oblasti dizajnu a stavebníctva sa začína uplatňovať pri čoraz väčšom počte projektov. Aktuálne sa spomína aj v súvislosti s výrobou nových futuristických stoličiek od jednej expandujúcej španielskej spoločnosti.

viac …

Realitná kríza je nevyhnutná

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 24.05.2018

„Když něco nějakou dobu trvá, zvykneme si na to. A změna potom bolí. Velmi. Před 10ti lety přišla zatím ta poslední realitní, chcete-li ekonomická krize. Do té doby jsme měli dojem, že růst cen nemovitostí je vlastně samozřejmost. To se ale brzy změní.“

viac …