Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
107 082
Reg. kancelárií
11 298
Reg. užívateľov
111 004
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Luxusná obývačka na kolesách

Napísal Róbert Bosák, 08.04.2018

Ide o nereálny dizajnérsky pokus alebo pokrokovú víziu do budúcnosti? Otáznikov nad realizáciou futuristických obývačiek umiestnených na kolesách áut je viacero, no isté je, že prípadný úspech tejto myšlienky zmení svet automobilov aj interiérového dizajnu.

viac …

Najviac ľudí sa sťahuje do Bratislavského kraja

Napísal Róbert Bosák, 07.04.2018

Nové bývanie, vysnívaná práca, výhodnejšie platové podmienky. To všetko sa podieľa na migračnej vlne vo vnútri Slovenska, v rámci ktorej sa aj minulý rok najviac Slovákov presťahovalo do Bratislavského kraja.   

viac …

Uvažujete nad solárnymi kolektormi? Získajte príspevok až 1750 €

Napísal ZSE Energia, a.s. v kategorií Úspora energie, 06.04.2018

Účinnosť solárnych kolektorov závisí od nasmerovania na svetovú stranu, od ročného obdobia a od sklonu plochy, na ktorú dopadajú slnečné lúče. Počas leta, kedy je slnečné žiarenie pomerne veľké, je možné prakticky úplne zohrievať vodu slnkom. Kolektory  však spoľahlivo pracujú i pri teplotách pod nulou. Stačí, ak je slnečný deň a vyrábajú teplo aj v zime.

viac …

4 najrozšírenejšie mýty o oknách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 06.04.2018

Výmena okien sa nie vždy zaobíde bez chýb, ktoré môžu spôsobiť slabšie poznatky o ich vlastnostiach alebo praktickom využití. Platí to bez ohľadu na ich materiál, nakoľko s každým druhom okien sa spája pár mýtov, ktorými sa často nevedomky necháme zviesť.


viac …

Hobití život na vlastnej koži

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.04.2018

Šikovné hobitie domčeky nie sú obývané len vo filmových príbehoch. Atmosféra bývania v tomto netradičnom duchu sa testuje aj v reálnom živote a mnohým sa zapáčila až tak, že si z malých nenápadných príbytkov spravili nový domov.

viac …

Architektúra hlási ďalší pokrok – v Londýne a v Las Vegas pripravujú obrovské sklenené gule

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.04.2018

Anglo-americké kultúrne inštitúcie by už čoskoro mohli mať k dispozícii nové priestory zriadené v objektoch, ktoré poprú všetky architektonické zákony. V Londýne a v Las Vegas sa totiž schyľuje k výstavbe budov, aké sa doposiaľ nik neodvážil postaviť.

viac …

Pestovanie kokedamy alebo levitujúce rastlinky po japonsky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 03.04.2018

Ktovie, či by sme vo včera predstavenom byte z New Yorku našli nejaké kokedamy. A či je vôbec takýto pojem známy u pestovateľov v zámorí, pretože u nás ho registrujú len tí najvášnivejší záhradkári.

viac …

600 rastlín v byte zmenilo loft z New Yorku na džungľu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.04.2018

Láska k izbovým rastlinám môže ľahko prerásť do mánie, výsledkom ktorej je premena bytu na džungľu. Takýchto prípadov je síce na svete minimum, no jeden z bytov v New  Yorku to vynahrádza aj za ostatných. 

viac …

6 európskych veľkomiest s tradičnou veľkonočnou atmosférou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.04.2018

Pestrofarebná sviatočná výzdoba opäť pohltila námestia v takmer všetkých európskych veľkomestách. Niektoré metropoly sa dokonca zmenili na dejisko tradícií, ktoré svojim obyvateľom pripravili tú pravú veľkonočnú atmosféru.

viac …

5 rozprávkových hotelov z Orientu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 31.03.2018

Vzácne textílie, mramorové fontány, diela rešpektovaných umelcov či liečivé termálne kúpele. Nielen to zdobí mnohé arabské hotely, ktoré si získavajú pozornosť celého sveta pre svoju nezameniteľnú atmosféru pripomínajúcu rozprávkové príbehy z Orientu. 

viac …

Šikovné tipy na veľkonočnú výzdobu interiérov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 30.03.2018

Včera sme si predstavili 5 rýchlych a jednoduchých inšpirácií na veľkonočnú výzdobu exteriéru. Dnes si tému sviatočného zdobenia domácností doplníme o šikovné nápady, ktorými môžeme zmeniť svoj interiér nielen v štýle Veľkej noci, ale aj jarnej atmosféry.

viac …

5 rýchlych inšpirácií na veľkonočnú výzdobu exteriéru

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 29.03.2018

Počasie sa v posledných dňoch trochu umúdrilo a všetko nasvedčuje tomu, že cez Veľkú noc si budeme môcť užiť aj záhradu. Tú nám môžu aj tento rok zdobiť pekné sviatočné dekorácie, pri ktorých si prídu na svoje milovníci tradícií aj moderného dizajnu.

viac …

Izbové rastliny, ktoré sa dajú využiť ako filter vnútorného ovzdušia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 28.03.2018

Blahodarný vplyv izbových rastlín na kvalitu domáceho prostredia poznajú všetci, ktorí sa oddali ich pestovaniu. Vybrané druhy sa dajú využívať aj za účelom čistenia ovzdušia v domácnosti a my vám prinášame zoznam tých, ktoré odporúčajú skúsení pestovatelia.

viac …

Švédska kolekcia bytových doplnkov z priemyselného odpadu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 27.03.2018

Bytové dekorácie z netradičných recyklovaných materiálov sme tu mali už mnohokrát. S exkluzívnymi interiérovými doplnkami vyrobenými z priemyselného odpadu sa však stretneme len výnimočne, obzvlášť ak ide o elegantné nekonvenčné kúsky.  

 

viac …

Praha hostí výstavu 60 najlepších horských stavieb Česka a Slovenska

Napísal Róbert Bosák, 26.03.2018

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera je opäť dejiskom zaujímavej výstavy zameranej na českú a slovenskú architektúru. Tentoraz si na mušku vzala objekty, ktoré majú odhaliť to najlepšie, čo sa v posledných rokoch postavilo v horských oblastiach obidvoch krajín.   

viac …