Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 400
Reg. kancelárií
11 463
Reg. užívateľov
112 386
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Letný seriál o dovolenkových hitoch (3. časť) – Motýlia vila na Sardínii

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.08.2018

Teploty už máme ako v Stredomorí, no ešte tomu chýba šumenie vĺn a prechádzky po pláži. Za tými musíme vycestovať na juh, napríklad do Sardínie, kde si turisti užívajú leto v jeho najkrajšej podobe, trebárs aj v novej dovolenkovej rezidencii v Porto Cervo.   

viac …

Aktuality z nábytkárskeho trhu - Sconto sa rozširuje, Kika mení vedenie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 01.08.2018

Okolo spoločností pôsobiacich v oblasti predaja nábytku na našom trhu bolo dlhší čas ticho. To sa momentálne mení kvôli 2 veľkým zmenám spojeným s predajcami Sconto a Kika.

viac …

Na trhu sú nové kolekcie ručne vyrábaných keramických lámp

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 31.07.2018

Ručná práca sa v dnešnej dobe cení obzvlášť vo sférach, kde sa postupne stáva skôr raritou ako bežnou záležitosťou. Dvojnásobne to platí v oblasti návrhu svietidiel, na ktorých výrobu týmto spôsobom si trúfne málokto.

viac …

Osobnosti českej a slovenskej architektúry – Josef Gočár

Napísal Róbert Bosák, 30.07.2018

Viacdielny prehľad  najvýznamnejších osobností českej a slovenskej architektúry, ktorý vám prinášame pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR, pokračuje menom Josef Gočár. Práve tento muž stál pri zrode viacerých popredných diel modernej českej architektúry.  

viac …

Poznáme nomináciu 15 finalistov CE.ZA.AR 2018

Napísal Róbert Bosák, 29.07.2018

O víťazstvo v súťaži CE.ZA.AR sa môžu pobiť len tí najlepší. Inak tomu nebude ani tento rok, kedy sa do záverečnej finálovej nominácie dostalo 15 vyvolených, ktorí sa pokúsia získať najprestížnejšiu slovenskú cenu za architektúru.

viac …

Svet sa zmení – metropoly budú smart a eko, no prehustené

Napísal Róbert Bosák, 28.07.2018

Technologický pokrok dokázal zmeniť svet na nepoznanie za pár desaťročí. Extrémne rýchle tempo zmien a transformácie v sociálno-ekonomickom prostredí však nespomalí ani v ďalších rokoch, čo spraví z našej planéty celkom iné miesto na život.

viac …

Čína má novú atrakciu – mrakodrap s vodopádom

Napísal Róbert Bosák, 27.07.2018

Návrhy developerských projektov 21. storočia bude zrejme čoraz viac zdobiť dopyt po zakomponovaní prírodných prvkov do jednotlivých stavieb. Príkladom, ako môže takéto spojenie reálne vyzerať, je aj jeden z čínskych mrakodrapov, z ktorého vyteká vodopád. 

viac …

Najvyššia kvalita života je v Škandinávii, Slovensko je 33.

Napísal Róbert Bosák, 26.07.2018

Rebríčky hodnotiace kvalitu života nám tradične odhaľujú, v ktorých krajinách alebo mestách sa žije najlepšie. Jeden taký len pred niekoľkými dňami zverejnila poradenská spoločnosť Boston Consulting Group.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (2. časť) – Nový ostrov na Oravskej priehrade

Napísal Róbert Bosák, 25.07.2018

Na konci 1. časti letného seriálu o novinkách v dovolenkových destináciách sme sľúbili, že najbližšie sa pozrieme niekam bližšie. Dnešná cesta smeruje rovno na Oravu, kde má čoskoro vzniknúť nová „atrakcia“ v podobe umelého ostrova.  

viac …

NBS varuje pred stránkou www.pozickaokamzite.sk

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 24.07.2018

S neoprávneným konaním či dokonca podvodmi sa pri predaji úverov stretávame len výnimočne, pod čo sa podpisuje aj dohľad NBS nad správaním finančných spoločností. Práve vďaka nemu sa podarilo ihneď upozorniť aj na portál, ktorý ponúka úvery bez akéhokoľvek oprávnenia.

viac …

Najlepšie nákupné centrá Európy za rok 2018

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.07.2018

Oblasť nákupných centier je nevyčerpateľným zdrojom tém, takže po včerajšej domácej aktualite môžeme prejsť k ďalším zaujímavostiam, tentoraz zo zahraničia. Za zmienku a možno aj nákup stoja napríklad víťazi súťaže o Najlepšie nákupné centrá Európy 2018.  

viac …

OC Korzo v Prievidzi čaká rozširovanie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 22.07.2018

Retailový trh v trenčianskom kraji nepatrí k najsilnejším a s výnimkou zopár centier by sme tu veľké nákupné komplexy hľadali márne. Dlhší čas na to doplácali aj v Prievidzi, no v tej sa situácia zlepšila po otvorení OC Korzo, ktoré po rokoch čaká rozširovanie.

viac …

Maďarský Balaton láka na pobyt v tradičných dovolenkových domoch

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.07.2018

Otvorené hranice a vyššia životná úroveň dovoľujú stále väčšej skupine Slovákov tráviť dovolenku pri mori. Napriek tomu je Balaton, kedysi alternatíva voči „nedostupným“ prímorským krajinám, stále obľúbený, a to aj vďaka pestrým možnostiam ubytovania.

viac …

V Česku vyrástlo netradičné administratívne sídlo zo surového betónu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 20.07.2018

Odvrátená strana futuristického dizajnu alebo pokus o ukážku pravej tváre budov? Pri pohľade na nové administratívne sídlo v jednej zo štvrtí v okolí Prahy nás môžu ovládať zmiešané pocity, no aj to patrí k rozmanitým podobám česko-slovenskej architektúry.

viac …

Priemerná úroková sadzba hypoték klesla na nové minimum

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 19.07.2018

Na hypotekárnom trhu sme sa po dlhšom čase dočkali ďalšieho prekonaného rekordu. Jeho výsledkom je pokles priemernej úrokovej sadzby, ktorá sa dostala na svoje nové historické minimum.

viac …