Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Amsterdamský víťaz Mies van der Rohe a jeho neuveriteľný príbeh

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.05.2017

Nechýbalo veľa a budova, ktorá len nedávno zasadla na trón európskej architektúry, by bola zdemolovaná. Jej osud však ešte nenapísal závet a z chátrajúceho amsterdamského „paneláku“ sa stal víťaz najväčšej architektonickej súťaže na starom kontinente. 

viac …

Tento muž býva v bývalej benzínovej pumpe!

Napísal Atlas v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.05.2017

Mnoho z nás má autá nesmierne rado, no bývame v klasických panelákoch, radovej zástavbe, prípadne v rodinnom dome. Na vášeň pre rýchle autá jednoducho neostane miesto, alebo financie. Nie každý si môže vystaviť v garáži Ferrari, prípadne mať na dvore pod zemou garáž na 20 áut ako Batman. No a na druhej strane, nie každá manželka je naklonená konferenčnému stolíku vyrobenému z nejakej V8. Občas sa ale nájde niekto, kto odmieta stáť v rade a chce si žiť to svoje.

viac …

Formaldehyd - tichý zabijak zdravého domáceho prostredia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 17.05.2017

Má na svedomí viac zdravotných problémov ako ktorákoľvek škodlivina v potravinách alebo v kozmetike. Najhoršie na tom je, že často o jeho prítomnosti nemáme ani tušenia. Formaldehyd je totiž tichý a dobre skrytý zabijak nášho zdravého domáceho prostredia.  

viac …

Tipy na oživenie bývania bez vysokých finančných nákladov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 16.05.2017

Zmeny v zariadení domácnosti sú vítaným spôsobom oživenia bývania. Často ich však neuskutočníme zo strachu pred vysokými investíciami. Existuje však niekoľko možností ako dať svojmu príbytku novú tvár aj bez toho, aby sme si vyprázdnili peňaženku.  

viac …

Vila Tugendhat v Brne – výkvet česko-slovenskej architektúry

Napísal Róbert Bosák, 15.05.2017

Na dnešné pomery nie je až taká výnimočná, no v čase svojej realizácie prelomila všetky hranice česko-slovenskej architektúry. Reč je o Vile Tugendhat, ktorá pred necelými 90 rokmi zažiarila na celé Brno. 

viac …

Americké Benátky alebo centrum nekonvenčného interiérového dizajnu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.05.2017

Nemusí mať milióny obyvateľov, najvyššie mrakodrapy ani luxusné rezidenčné štvrte, aby priťahovalo pozornosť. Americké mesto Venice si získalo obdiv svojim umeleckým charakterom a hlavne podobnosťou s Benátkami. 

viac …

Tour Odéon – monacký klenot s rekordne drahým apartmánom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.05.2017

Kto mal možnosť navštíviť Monako, tomu nemohol uniknúť pohľad na Tour Odéon. Jedna z mála výškových budov, ktorá sa vypína nad panorámou atraktívnej lokality, sa stala miestnym klenotom ukrývajúcim jeden z najdrahších apartmánov sveta.   

viac …

Nové postele, ktoré umožňujú pohodlný spánok na tráve

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 12.05.2017

Nie sú potrebné veľké investície, nevyžadujú špeciálne doplnky a hodia sa do interiérov aj exteriérov. Reč je o posteliach z trávy, ktoré sa ihneď po svojom uvedení stali hitom domácností po celom svete. 

viac …

5 svetových hotelov s najdrahšími apartmánmi

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.05.2017

Kto si trúfa stráviť dovolenku v jednom z najluxusnejších svetových hotelov, dočká sa kráľovského prepychu s ubytovaním ako v bavlnke. Najprv však musí minúť niekoľko platov, pretože noc v týchto hoteloch vyjde na tisícky eur. 

viac …

Montované domy sú domy súčasnosti ale aj ďalekej budúcnosti

Napísal admin v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 11.05.2017

Doby predražených murovaných pevností sú už dávno preč. Na rad prichádzajú montované drevodomy na kľúč, ktorých ekologický a ekonomický aspekt udáva nový rozmer bývaniu aj tuzemskému stavebníctvu. Dostupné sú takmer pre každého.

viac …

7 zaujímavých čísel o slovenských hypotékach

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 10.05.2017

Hypotéky ovládajú pomery na realitnom trhu a ich splácanie zas naše peňaženky. Pozornosť, ktorá sa im venuje, prináša rôzne zaujímavé fakty a najnovšie čísla vyjadrujúce súčasný stav na trhu. Keďže pre žiadateľov majú značný prínos, so sedmičkou tých naj sa musíme podeliť.  

viac …

V Beverly Hills predávajú 100-miliónovú rezidenciu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.05.2017

Do ponuky najdrahších rezidencií sveta určených na predaj sa dostala ďalšia luxusná vila. Tentoraz ide o honosnú nehnuteľnosť z Beverly Hills, ktorej cena sa vyšplhala na 100 miliónov dolárov.  

viac …

Nehnuteľný majetok dvoch najmocnejších prezidentov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 08.05.2017

Dvoch najsilnejších mužov sveta nespája len moc, vplyv a možnosť rozhodovať o osude planéty. V. Putin aj D. Trump sa môžu pochváliť pestrým majetkom, ktorého súčasťou je niekoľko cenných nehnuteľností. 

viac …

Porta Nuova - milánsky príklad modernej zelenej štvrte

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.05.2017

Zelené mestá plné vegetácie, tichého prostredia a príjemnej atmosféry sú budúcnosťou urbanizmu a architektúry. Moderné obytné štvrte v takomto duchu postupne rastú po celom svete a realizácia jednej z nich finišuje aj v talianskom Miláne. 


viac …

V Bratislave chystajú prvý slovenský mrakodrap

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 05.05.2017

Developerom pôsobiacim na Slovensku chýbajú do neba siahajúce mrakodrapy. Autori jedného z najočakávanejších projektov by to radi zmenili a do svojich plánov rozšírenia bratislavskej Eurovei zahrnuli aj výstavbu prvého slovenského mrakodrapu. 

viac …