Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
101 680
Reg. kancelárií
11 527
Reg. užívateľov
113 013
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Paper Blinds – kolekcia ekologických žalúzií z papiera

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 10.10.2018

Prírodné materiály sa vo svete dizajnu predierajú na samý vrchol. Platí to aj pri výrobe tieniacej techniky, pri ktorej sa dajú využiť aj tie najnetypickejšie prvky. Príkladom je kolekcia žalúžií Paper Blinds.

viac …

Na Liptove sa dá nakupovať v novom obchodnom parku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 09.10.2018

Na mape slovenského retailového trhu je už niekoľko dní čerstvý nováčik. Tentoraz ide o menší obchodný komplex z Liptova, ktorý ponúka celkom slušné možnosti na nákup a príjemné posedenie pri dobrom jedle alebo kávičke.

viac …

Dom v tvare srdca z Havlíčkovho Brodu ukrýva najlepší interiér roku 2017

Napísal Róbert Bosák, 08.10.2018

Dom, do ktorého sa okamžite zamilujete, minimálne preto, že je postavený v tvare srdca. No nielen to z neho robí stavbu, ktorá si zaslúžene získala uznanie, ocenenia a pozornosť širokej laickej aj odbornej verejnosti.

viac …

136 rokov rozostavaná barcelonská katedrála má prvé termíny kolaudácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.10.2018

Už bol najvyšší čas. Možno aj to si povedia turisti, ktorí odkladajú návštevu Barcelony kvôli žeriavom a lešeniu okolo presláveného chrámu Sagrada Família. Stavebné práce na pamiatke, trvajúce viac ako 130 rokov, sa totiž majú ukončiť, aj keď v najbližších mesiacoch to určite nehrozí.    

viac …

Duo z Česka stavia na Bali šikovné bambusové domčeky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 06.10.2018

V rámci 100. výročia vzniku ČSR nemusíme vyzdvihovať len diela, ktoré zdobia české a slovenské mestá. Rukopis domácej architektúry totiž cítiť aj vo svete, a to aj na tých najúžasnejších miestach planéty, čoho príkladom je Hideout projekt na Bali.

viac …

Pripravili ste sa na vykurovaciu sezónu?

Napísal Róbert Bosák, 05.10.2018

Nová vykurovacia sezóna je tu a s jej príchodom nás čakajú dlhé mesiace, počas ktorých budeme odkázaní len na umelé zdroje tepla. Tepelný komfort a domáce pohodlie si však doprajú iba tí, ktorí svoje vykurovacie systémy vopred pripravili.

viac …

V Česku oceňovali najlepšie študentské projekty drevostavieb

Napísal Róbert Bosák, 04.10.2018

Záujem o zelenú architektúru je u našich susedov dosť silný na to, aby tam každoročne ocenili najlepšie drevostavby, resp. projekty na ich výstavbu. Svedčí o tom aj študentská súťaž  Stavby s vůní dřeva, ktorá aj tento rok našla svojich víťazov.

viac …

V myjavských kopaniciach sa ukrýva šikovný mobilný domček

Napísal Róbert Bosák, 03.10.2018

Možnosti bývania v minidomoch sú u nás zatiaľ slabšie ako v okolitých štátoch. Niektorí majitelia ubytovacích zariadení však situáciu menia k lepšiemu a turistom či záujemcom o krátkodobý prenájom plnia sny o pobyte v takýchto objektoch.

viac …

Odvčera sú žiadosti o hypotéku posudzované opäť prísnejšie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.10.2018

Na trhu s hypotekárnymi úvermi sa opäť pritvrdzuje. Opatrenia NBS, ktoré vstúpili 1. júla do platnosti, totiž odvčera umožnia bankám urobiť pri schvaľovaní hypoték o niečo menej výnimiek ako v predošlých 3 mesiacoch.


viac …

Praha hostí ďalší ročník jesenného veľtrhu FOR INTERIOR

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 01.10.2018

To najlepšie z nábytku, bytových doplnkov a trendy dekorácií do domácností na jednom mieste môžete vidieť na ďalšom medzinárodnom veľtrhu. Tentoraz ide o podujatie FOR INTERIOR, ktoré odštartuje na pražskom výstavisku už tento štvrtok.

viac …

Deň Architektúry 2018 v 90 českých a slovenských mestách

Napísal Róbert Bosák, 30.09.2018

Záver mesiaca je na Slovensku a v susedných Čechách presýtený sviatkami. Svoj malý sviatok majú v tomto období aj skalní fanúšikovia moderných budov, ktorí si len ťažko nechajú ujsť Deň architektúry 2018.

viac …

Zo Staroměstskej radnice v Prahe včera prvýkrát zaznel zrenovovaný orloj

Napísal Róbert Bosák, 29.09.2018

Jedna z najkrajších atrakcií, aké „stovežatá“ metropola na Vltave ponúka, sa odvčera ukazuje návštevníkom Prahy vo vynovenej podobe. V rámci rozsiahlej obnovy miestnej radnice totiž prešiel rekonštrukciou aj Staroměstský orloj.

 

viac …

Víťazi cien za najlepšiu medzinárodnú architektúru 2018 (2. časť)

Napísal Róbert Bosák, 28.09.2018

Cenou pre Najlepšiu medzinárodnú architektúru boli tento rok ocenené vyše 2 desiatky projektov. Prvú polovicu víťazných diel sme spoznali včera, tá druhá, ktorá bude opäť plná zaujímavých budov a ich prevedení, nás čaká dnes.

viac …

Víťazi cien za najlepšiu medzinárodnú architektúru 2018 (1. časť)

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.09.2018

Najlepšie svetové diela z aktuálnej architektonickej scény boli ocenené aj tento rok. Do zoznamu držiteľov ocenenia IAA, teda Medzinárodnej ceny za najlepšiu architektúru, sa tak zapísali ďalšie nové mená.

viac …

Škola 21. storočia z amerického New Yorku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.09.2018

Nový školský rok priniesol ďalšiu vlnu zrealizovaných návrhov škôl budúcnosti, ktoré majú žiakom ponúknuť nadštandard. Jedným z najlepších projektov tohto druhu je aj koncept interiéru v nedávno otvorenej newyorskej škole WeGrow.

viac …