Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
239 275
Reg. kancelárií
11 183
Reg. užívateľov
109 832
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Financie

44 000 domácností chce tento rok nové bývanie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.04.2018

Výhodnejšie úvery, priaznivé ekonomické vyhliadky a rastúci optimizmus domácností, to všetko sa podieľa na zvyšovaní podielu rodín, ktoré si chcú do konca roka zaobstarať nové bývanie. Podľa najnovšieho Spotrebiteľského barometra ich má byť okolo 44 000.

 

viac …

Ceny bytov a domov v EÚ rástli aj na konci roka 2017

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 11.04.2018

Potvrdené. Ceny bývania v Európskej únii rástli aj v poslednom minuloročnom kvartáli, takže rok 2017 sa do histórie zapíše ako ďalší z tých, kedy byty a domy zdražovali celých 12 mesiacov.  

viac …

6 osvedčených možností, ako ušetriť na spotrebe vody v domácnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 23.03.2018

Pri príležitosti včerajšieho Svetového dňa vody nám príde vhod zopár užitočných tipov na úsporu pri jej spotrebe v domácnostiach. Aj zdanlivo malé a finančne zanedbateľné zmeny sa totiž podpisujú na celkovej ochrane jej zásob v krajine či dokonca vo svete.

viac …

Čaká nás ďalšie sprísnenie podmienok na úverovom trhu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.03.2018

To, čo sa ešte donedávna javilo ako dezinformácia, sa nakoniec potvrdilo. Vedenie NBS vyhlásilo, že bude pokračovať v sprísňovaní podmienok na úverovom trhu a žiadateľov o úvery na bývanie tak čakajú ďalšie obmedzenia.

viac …

Prenajímatelia, nezabudnite priznať príjmy z prenájmu nehnuteľnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 18.03.2018

Marec je už každoročne obdobím, kedy nás čaká podávanie daňového priznania. Ak patríte k tým, ktorí prenajímajú nejakú nehnuteľnosť, okrem príjmov zo zamestnania alebo podnikania vás čaká aj priznanie zárobkov vyplývajúcich z prenájmu.

viac …

21. kolo projektu Zelená domácnostiam už v utorok 13. marca

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 09.03.2018

Štátna podpora kúpy zariadení obnoviteľných zdrojov (OZE) pokračuje. Už o pár dní sa spustí ďalšie kolo projektu Zelená domácnostiam, v ktorom sa udelia poukážky pre žiadateľov z regiónov mimo hlavného mesta.

viac …

Česko obhájilo najrýchlejší rast cien bývania v EÚ

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 22.01.2018

Česko sa v rebríčku krajín s najrýchlejším rastom cien bývania ocitlo na vedúcej pozícii niekoľkokrát. Podľa najnovšieho prieskumu Eurostatu si prvenstvo udržalo aj v treťom štvrťroku minulého roka. 

viac …

Vláda kriesi zrušený príspevok na sťahovanie za prácou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 13.01.2018

Jednorazový finančný príspevok, ktorý má podporiť ľudí ochotných presťahovať sa za prácou, sa po rokoch opäť vracia na scénu. Kolotoč okolo jeho zavádzania a rušenia tak bude pokračovať aj v tomto roku.  

viac …

Parížska bytová kríza alebo pár stoviek za prenájom bývania v pivnici

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 03.12.2017

Pretrvávajúce problémy s extrémne nízkou dostupnosťou bývania riešia v Paríži po svojom. Záujemcom o finančne dostupné bývanie priamo v centre mesta prenajímajú komory, pivnice či dokonca garáže. 

viac …

Pri riešení bývania môžeme zohľadniť ocenenia pre najlepšiu banku a poisťovňu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 25.11.2017

Kvalita a meno finančnej inštitúcie zohrávajú pri výbere úveru či poistenia spojeného s otázkou bývania kľúčovú úlohu. Ak daná spoločnosť získa aj významné ocenenie, pre klientov je garanciou dobrých služieb. Platí to aj pre aktuálnych držiteľov cien Banka rokaPoisťovňa roka

viac …

Prvú plynovú aukciu vyhlásili za neplatnú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.11.2017

Mala to byť veľká vec, ktorá by otvorila dvere aukčnému predaju energií, no skončila fiaskom. Prvá slovenská dražba zameraná na predaj plynu síce riadne prebehla, no po jej uskutočnení ju sami organizátori vyhlásili za neplatnú. 

viac …

Nelegálne pripojenie na kanalizáciu začnú v Bratislave trestať

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.10.2017

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) sa už viac nemieni maznať s domácnosťami, ktoré sú na verejnú kanalizáciu pripojené nelegálne. Generálny pardon, ktorým poskytli majiteľom priestor napraviť tento stav bez sankcií, sa totiž blíži ku koncu.  

viac …

V Prahe predávajú najdrahší český byt za 3 milióny eur

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.09.2017

Pražský realitný trh je opäť v pozore. V ponuke predávaných nehnuteľností sa ocitol najdrahší byt v celom Česku. S cenou na české pomery nevídanou si hľadá nového majiteľa ochotného zaplatiť za bývanie astronomickú čiastku.

 

viac …

Rozvoj inteligentných miest na Slovensku podporia štátne dotácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.09.2017

Téma budovania inteligentných miest a obcí zohráva kľúčovú úlohu v celej EÚ. Do centra pozornosti sa dostáva aj u nás, čo potvrdzuje snaha o jej podporu štátom aj súkromným sektorom, ktorí spoločne rozbiehajú nový program dotácií. 

viac …

Prenájom starších bytov v Bratislave stagnuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.09.2017

Po zverejnení štatistík hodnotiacich prenájom starších bratislavských bytov nebudú mať prenajímatelia veľa dôvodov na radosť. Záujem o prenájom dosahuje slabé čísla a ceny sa zvyšujú minimálne, čo do ďalšieho obdobia neveští nič dobré.

viac …