Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
107 082
Reg. kancelárií
11 298
Reg. užívateľov
111 004
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Financie

Ceny bytov v EÚ dosiahli najrýchlejší rast za 10 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 15.07.2018

Ceny bytov, najmä tých nových, nerastú len v našom hlavnom meste, ako sme to včera avizovali. Výrazný rast zaznamenáva väčšina európskych metropol, čoho výsledkom bol najvyšší rast cien bytov v EÚ za posledných 10 rokov. 

viac …

Nové opatrenia na trhu s úvermi na bývanie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.07.2018

Úvodný týždeň po zavedení najnovších zmien na trhu s úvermi máme za sebou. Nové opatrenia, ktoré na podnet NBS vstúpili 1. júla do platnosti, však môžu ešte pár dní alebo týždňov vyvolávať otázniky spojené s tým, kto sa po novom (ne)dostane k úverom.

viac …

Ceny prenájmov na svetovom kancelárskom trhu opäť rástli

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.07.2018

Po dlhšom čase máme k dispozícii ďalšie štatistiky hodnotiace vývoj cien na svetovom kancelárskom trhu. Spoločnosť CBRE vo svojej tradičnej správe zverejnila najnovšie výsledky, ktoré nám odhaľujú aktuálny stav okolo prenajímania kancelárií vo svete.  

viac …

Ceny panelákových bytov môžu kedykoľvek prekvapiť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.06.2018

Ak sa im darí v Česku, prečo by nemohli prekvapiť u nás. Aj takéto úvahy prichádzajú od čoraz väčšej skupiny odborníkov, ktorí sledujú vývoj cien panelákových bytov a ich snahu dobiehať hodnotu novostavieb.

viac …

7 faktorov, ktoré zvyšujú cenu vášho bytu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.06.2018

Kúpa bytu za účelom investície si vyžaduje nájsť priestor spĺňajúci viacero kritérií, od ktorých závisí potenciál jeho cenového rastu. 7 faktorov, ktoré makléri považujú za tie  najvplyvnejšie, uvádzame ako tipy pre kupujúcich aj v tomto článku.

viac …

Ceny nehnuteľností na bývanie rástli aj v prvom kvartáli

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.06.2018

Najnovšie štatistiky z realitného trhu potvrdzujú ďalší cenový rast. Tentoraz ide o ceny nehnuteľností na bývanie, ktoré podľa Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) dosiahli v období za prvý tohtoročný kvartál ďalší vzostup.

viac …

Stavebné sporenie čakajú zásadné zmeny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 28.05.2018

Viac ako 20 rokov, presne toľko sa na trhu so stavebným sporením neudiali výraznejšie zmeny. Aktuálne sa však zem pod stavebnými sporiteľňami otriasa od základov, pretože vláda dala zelenú rozsiahlej novelizácii.

viac …

Nový strop NBS by vlani stopol hypotéku štvrtine žiadateľov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 11.05.2018

Avizované zavedenie stropu pre celkovú zadlženosť, ktorý má platiť od 1. júla, vyvoláva stále viac otáznikov. Ten hlavný sa spája so skupinou klientov, ktorí sa preň nedostanú k hypotéke a podľa viacerých prieskumov môžu tvoriť až štvrtinu všetkých žiadateľov.

viac …

Hypotéky pre mladých od 1. júla - ústupky napriek prísnejším podmienkam

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.05.2018

S blížiacim sa príchodom prísnejších podmienok pri poskytovaní hypoték rastie panika medzi klientmi aj v radoch médií. Situáciu by mohli upokojiť ústupky NBS, ktoré banky vyjednali aspoň pre mladých žiadateľov.

viac …

NBS potvrdila ďalšie zdražovanie bytov a domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.05.2018

Na trhu s bytmi a domami sa opäť zdražovalo, aspoň tak to vyplýva z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS). Po spomalení z konca predošlého roka tak realitný trh pokračuje v snahe dobiehať rekordné predkrízové úrovne.

viac …

44 000 domácností chce tento rok nové bývanie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.04.2018

Výhodnejšie úvery, priaznivé ekonomické vyhliadky a rastúci optimizmus domácností, to všetko sa podieľa na zvyšovaní podielu rodín, ktoré si chcú do konca roka zaobstarať nové bývanie. Podľa najnovšieho Spotrebiteľského barometra ich má byť okolo 44 000.

 

viac …

Ceny bytov a domov v EÚ rástli aj na konci roka 2017

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 11.04.2018

Potvrdené. Ceny bývania v Európskej únii rástli aj v poslednom minuloročnom kvartáli, takže rok 2017 sa do histórie zapíše ako ďalší z tých, kedy byty a domy zdražovali celých 12 mesiacov.  

viac …

6 osvedčených možností, ako ušetriť na spotrebe vody v domácnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 23.03.2018

Pri príležitosti včerajšieho Svetového dňa vody nám príde vhod zopár užitočných tipov na úsporu pri jej spotrebe v domácnostiach. Aj zdanlivo malé a finančne zanedbateľné zmeny sa totiž podpisujú na celkovej ochrane jej zásob v krajine či dokonca vo svete.

viac …

Čaká nás ďalšie sprísnenie podmienok na úverovom trhu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.03.2018

To, čo sa ešte donedávna javilo ako dezinformácia, sa nakoniec potvrdilo. Vedenie NBS vyhlásilo, že bude pokračovať v sprísňovaní podmienok na úverovom trhu a žiadateľov o úvery na bývanie tak čakajú ďalšie obmedzenia.

viac …

Prenajímatelia, nezabudnite priznať príjmy z prenájmu nehnuteľnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 18.03.2018

Marec je už každoročne obdobím, kedy nás čaká podávanie daňového priznania. Ak patríte k tým, ktorí prenajímajú nejakú nehnuteľnosť, okrem príjmov zo zamestnania alebo podnikania vás čaká aj priznanie zárobkov vyplývajúcich z prenájmu.

viac …