Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Financie

Hypotéka pre mladých po novom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 21.08.2017

Očakávania sa naplnili. Hypotéka pre mladých sa lúči so svojou doterajšou podobou. Aj keď základné podmienky na jej získanie ostávajú bez zmeny, systém poskytovania bude fungovať po novom. 

viac …

Prvé dotácie na drevodomy chcú schváliť ešte tento rok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 17.08.2017

O nápade vlády zaviesť poskytovanie dotácií na realizáciu drevodomov sme sa zmienili už na jar. Agrorezort odvtedy pracuje na podobe nového projektu, ktorý má podporiť financovanie tohto typu objektov. A zdá sa, že nepotrvá dlho, kým sa dočkáme prvých schválených žiadostí. 

viac …

V Európe sa do komerčných realít investuje stále viac, Slovensko klesá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.08.2017

Investori pokračujú pri nalievaní peňazí do komerčných realít po Európe vo vysokom tempe. Značný záujem o nehnuteľnosti z tohto sektoru sprevádzal vývoj počas celého prvého polroka a na prekvapenie mnohých sa objem investícií opäť zvyšoval. 

viac …

Priemerná cena bývania rastie, dostupnosť je slabšia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.08.2017

Po včerajšom článku o celkovom náraste objemu úverov na bývanie máme k dispozícii ďalšie zaujímavé štatistiky. Tentoraz sa zameriame na dostupnosť bývania a aktuálny vývoj priemernej ceny bytov a domov.

viac …

Objem úverov na bývanie pokračuje v medziročnom raste

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.08.2017

Minuloročný rekordný objem úverov na nehnuteľnosti je pre banky výzvou a zároveň strašiakom. Analytici sa totiž obávajú, či sa nové čísla vyrovnajú tým vlaňajším. Podľa údajov NBS za prvý polrok je však jasné, že o úvery tohto typu je ešte väčší záujem.

viac …

Cenový boom na nitrianskom realitnom trhu je minulosť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 30.07.2017

Zlaté časy nitrianskeho realitného trhu sa blížia ku koncu. Viaceré prognózy poukazujú na to, že ceny miestnych nehnuteľností dosiahli na vrchol a teraz prišiel čas na pokles, čo potvrdili aj štatistiky hodnotiace vývoj v jednotlivých obdobiach prvého polroka. 

viac …

Bývanie v EÚ ďalej zdražuje – vedie Česko a Pobaltie, Slováci spomaľujú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 20.07.2017

Eurostat sa so svojimi štúdiami neponáhľa, no práve preto sú jeho čísla dôveryhodnejšie ako ktorékoľvek iné zdroje. Aktuálne boli prezentované výsledky poukazujúce na vývoj cien bývania v EÚ za prvý tohtoročný kvartál, ktoré opäť potvrdili celkový rast. 

viac …

Plyn a elektrina nás stoja menej ako je priemer v EÚ

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.06.2017

Náklady za spotrebu energií tvoria v rozpočtoch slovenských domácností výrazný podiel celkových výdavkov na bývanie. Napriek tomu sa môžeme pochváliť tým, že za dodávky plynu a elektriny platíme menej ako väčšina členov EÚ.

viac …

Schopnosť slovenských domácností splácať úvery sa oslabuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.06.2017

Renovácia kúpeľne, kúpa nového nábytku, kvalitnejšie spotrebiče, nové okná. To všetko láka desaťtisíce Slovákov aj za cenu zadlženia sa v banke. Z tej sa však stáva čoraz väčší problém, pretože stále viac domácností má so splácaním úverov problémy.

viac …

Stavebné sporenie na Slovensku oslavuje štvrťstoročie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 25.05.2017

Bolo tu skôr ako samostatný slovenský štát a za celý ten čas svojej prítomnosti stihlo pomôcť tisícom Slovákov. 25 rokov stavebného sporenia na našom trhu sa tak ukázalo ako užitočných. 

viac …

To najdôležitejšie o ročnom vyúčtovaní v skratke

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 23.05.2017

Záverečný termín na doručenie ročných vyúčtovaní za rok 2016 sa pomaly blíži. Či ste ho už obdržali alebo stále čakáte, zopár užitočných informácií o termínoch, možnostiach reklamácie či finančných záležitostiach ohľadom vyúčtovania sa vám vždy zíde. 

viac …

Dostupnosť bývania v pomere k platom : Slovensko priemer, Bratislava najhoršia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.05.2017

Že Slováci zarábajú dosť málo a často im to nestačí na zaistenie slušných majetkových pomerov svedčí aj jedna z najnižších dostupností bývania v Európe. Podľa analytikov si našinec zo svojho priemerného platu kúpi podstatne menej ako iní Európania. 

viac …

7 zaujímavých čísel o slovenských hypotékach

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 10.05.2017

Hypotéky ovládajú pomery na realitnom trhu a ich splácanie zas naše peňaženky. Pozornosť, ktorá sa im venuje, prináša rôzne zaujímavé fakty a najnovšie čísla vyjadrujúce súčasný stav na trhu. Keďže pre žiadateľov majú značný prínos, so sedmičkou tých naj sa musíme podeliť.  

viac …

Kde investujem momentálne ja?

Napísal Tomáš Pieružek – Realityinvestor.sk v kategorií Financie, 04.05.2017

Už je to pár týždňov odkedy som napísal svoj posledný článok. Dôvod je jednoduchý – mal som plné ruky práce s novými investíciami. V tomto článku sa pozrieme na jednu konkrétnu, ktorú som práve v týchto dňoch dokončil.

viac …

Titul Hypotéka roka 2017 ide do VÚB

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.04.2017

Len jedna banka má právo získať najcennejšie prvenstvo zamerané na vyzdvihnutie najlepšieho hypotekárneho úveru. Tento rok si ho uchmatla VÚB, ktorá podľa odbornej poroty ponúka to najlepšie, čo môžeme na domácom hypotrhu získať. 

viac …