Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 711
Reg. kancelárií
11 376
Reg. užívateľov
111 753
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Financie

Rast cien bývania už citeľne spomaľuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.09.2018

Téma cien bývania momentálne nerezonuje len na nitrianskom realitnom trhu, ktorého vývoj sme si v súvislosti s príchodom automobilky Jaguar načrtli včera. Do pozornosti sa dostali aj najnovšie štatistiky spojené s vývojom cien bytov a domov na celom Slovensku.

 

viac …

Jaguar ešte ani nevyrába, no reality v Nitre sú už drahšie skoro o tretinu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 31.08.2018

Sú to už približne 3 roky, čo sa bytový trh v Nitre začal poriadne otriasať. Po dlhodobej stagnácii a pomaly rastúcej ponuke novostavieb sa karta otočila a nitriansky trh sa stal jedným z najživších na Slovensku. Dôvod je jasný – Jaguar potvrdil svoj príchod.

viac …

Obmedzenia NBS zvýšili rast objemu úverov na bývanie dvojciferným tempom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 11.08.2018

Trh s úvermi na bývanie opäť zaznamenal dobré čísla. Po tom, čo sa priemerná úroková sadzba hypoték v máji dostala na historické minimum, nám štatistiky za jún potvrdzujú ďalší skvelý výsledok. Tentoraz ide o rast objemu úverov, ktorý dosiahol až dvojcifernú hodnotu.

viac …

Ceny bývania v druhom štvrťroku opäť mierne poskočili

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.08.2018

Opakované prognózy predpovedajúce pokles cien bývania stále nevychádzajú. Podľa NBS totiž v druhom tohtoročnom štvrťroku opäť vzrástli, aj keď trochu miernejším tempom, na aké sme boli zvyknutí z predošlých období.

viac …

NBS varuje pred stránkou www.pozickaokamzite.sk

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 24.07.2018

S neoprávneným konaním či dokonca podvodmi sa pri predaji úverov stretávame len výnimočne, pod čo sa podpisuje aj dohľad NBS nad správaním finančných spoločností. Práve vďaka nemu sa podarilo ihneď upozorniť aj na portál, ktorý ponúka úvery bez akéhokoľvek oprávnenia.

viac …

Ceny bytov v EÚ dosiahli najrýchlejší rast za 10 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 15.07.2018

Ceny bytov, najmä tých nových, nerastú len v našom hlavnom meste, ako sme to včera avizovali. Výrazný rast zaznamenáva väčšina európskych metropol, čoho výsledkom bol najvyšší rast cien bytov v EÚ za posledných 10 rokov. 

viac …

Nové opatrenia na trhu s úvermi na bývanie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.07.2018

Úvodný týždeň po zavedení najnovších zmien na trhu s úvermi máme za sebou. Nové opatrenia, ktoré na podnet NBS vstúpili 1. júla do platnosti, však môžu ešte pár dní alebo týždňov vyvolávať otázniky spojené s tým, kto sa po novom (ne)dostane k úverom.

viac …

Ceny prenájmov na svetovom kancelárskom trhu opäť rástli

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.07.2018

Po dlhšom čase máme k dispozícii ďalšie štatistiky hodnotiace vývoj cien na svetovom kancelárskom trhu. Spoločnosť CBRE vo svojej tradičnej správe zverejnila najnovšie výsledky, ktoré nám odhaľujú aktuálny stav okolo prenajímania kancelárií vo svete.  

viac …

Ceny panelákových bytov môžu kedykoľvek prekvapiť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.06.2018

Ak sa im darí v Česku, prečo by nemohli prekvapiť u nás. Aj takéto úvahy prichádzajú od čoraz väčšej skupiny odborníkov, ktorí sledujú vývoj cien panelákových bytov a ich snahu dobiehať hodnotu novostavieb.

viac …

7 faktorov, ktoré zvyšujú cenu vášho bytu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.06.2018

Kúpa bytu za účelom investície si vyžaduje nájsť priestor spĺňajúci viacero kritérií, od ktorých závisí potenciál jeho cenového rastu. 7 faktorov, ktoré makléri považujú za tie  najvplyvnejšie, uvádzame ako tipy pre kupujúcich aj v tomto článku.

viac …

Ceny nehnuteľností na bývanie rástli aj v prvom kvartáli

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.06.2018

Najnovšie štatistiky z realitného trhu potvrdzujú ďalší cenový rast. Tentoraz ide o ceny nehnuteľností na bývanie, ktoré podľa Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) dosiahli v období za prvý tohtoročný kvartál ďalší vzostup.

viac …

Stavebné sporenie čakajú zásadné zmeny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 28.05.2018

Viac ako 20 rokov, presne toľko sa na trhu so stavebným sporením neudiali výraznejšie zmeny. Aktuálne sa však zem pod stavebnými sporiteľňami otriasa od základov, pretože vláda dala zelenú rozsiahlej novelizácii.

viac …

Nový strop NBS by vlani stopol hypotéku štvrtine žiadateľov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 11.05.2018

Avizované zavedenie stropu pre celkovú zadlženosť, ktorý má platiť od 1. júla, vyvoláva stále viac otáznikov. Ten hlavný sa spája so skupinou klientov, ktorí sa preň nedostanú k hypotéke a podľa viacerých prieskumov môžu tvoriť až štvrtinu všetkých žiadateľov.

viac …

Hypotéky pre mladých od 1. júla - ústupky napriek prísnejším podmienkam

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.05.2018

S blížiacim sa príchodom prísnejších podmienok pri poskytovaní hypoték rastie panika medzi klientmi aj v radoch médií. Situáciu by mohli upokojiť ústupky NBS, ktoré banky vyjednali aspoň pre mladých žiadateľov.

viac …

NBS potvrdila ďalšie zdražovanie bytov a domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.05.2018

Na trhu s bytmi a domami sa opäť zdražovalo, aspoň tak to vyplýva z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS). Po spomalení z konca predošlého roka tak realitný trh pokračuje v snahe dobiehať rekordné predkrízové úrovne.

viac …