Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
257 652
Reg. kancelárií
10 895
Reg. užívateľov
107 343
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Financie

Za elektrinu si zrejme čoskoro priplatíme

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 13.10.2017

Medzi dodávateľmi energií na našom trhu sa čoraz otvorenejšie hovorí o zdražovaní elektriny. Majitelia domácností si tak zrejme od budúceho roka priplatia za jej odber opäť o niečo viac. 

viac …

Nelegálne pripojenie na kanalizáciu začnú v Bratislave trestať

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.10.2017

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) sa už viac nemieni maznať s domácnosťami, ktoré sú na verejnú kanalizáciu pripojené nelegálne. Generálny pardon, ktorým poskytli majiteľom priestor napraviť tento stav bez sankcií, sa totiž blíži ku koncu.  

viac …

Slovenské domácnosti si budú môcť prvýkrát kúpiť plyn v aukcii

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 26.09.2017

Zdá sa, že západný štýl aukčného predaja energií si získal dostatok priaznivcov aj u nás. Aktuálne sa totiž pripravuje prvá dražba plynu pre slovenské domácnosti, ktorá sa má spustiť už v novembri. 

viac …

V Prahe predávajú najdrahší český byt za 3 milióny eur

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.09.2017

Pražský realitný trh je opäť v pozore. V ponuke predávaných nehnuteľností sa ocitol najdrahší byt v celom Česku. S cenou na české pomery nevídanou si hľadá nového majiteľa ochotného zaplatiť za bývanie astronomickú čiastku.

 

viac …

Rozvoj inteligentných miest na Slovensku podporia štátne dotácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.09.2017

Téma budovania inteligentných miest a obcí zohráva kľúčovú úlohu v celej EÚ. Do centra pozornosti sa dostáva aj u nás, čo potvrdzuje snaha o jej podporu štátom aj súkromným sektorom, ktorí spoločne rozbiehajú nový program dotácií. 

viac …

Prenájom starších bytov v Bratislave stagnuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.09.2017

Po zverejnení štatistík hodnotiacich prenájom starších bratislavských bytov nebudú mať prenajímatelia veľa dôvodov na radosť. Záujem o prenájom dosahuje slabé čísla a ceny sa zvyšujú minimálne, čo do ďalšieho obdobia neveští nič dobré.

viac …

Rast priemernej ceny bývania tentoraz potiahli domy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 24.08.2017

Štatistiky o vývoji priemernej ceny bývania za druhý tohtoročný kvartál sú už pár dní zverejnené, no ani dnes nestrácajú na aktuálnosti. Dobré správy totiž počúvame radi, čo platí aj v prípade štúdie NBS potvrdzujúcej ďalší rast cien bývania. 

viac …

Investori míňajú na nehnuteľnosti v strednej a východnej Európe viac

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 23.08.2017

Región strednej a východnej Európy je pre realitných investorov naďalej lákavý. Podľa štatistík hodnotiacich prvý polrok bolo do tunajších nehnuteľností preinvestovaných až 5,4 miliardy eur. 

viac …

Hypotéka pre mladých po novom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 21.08.2017

Očakávania sa naplnili. Hypotéka pre mladých sa lúči so svojou doterajšou podobou. Aj keď základné podmienky na jej získanie ostávajú bez zmeny, systém poskytovania bude fungovať po novom. 

viac …

Prvé dotácie na drevodomy chcú schváliť ešte tento rok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 17.08.2017

O nápade vlády zaviesť poskytovanie dotácií na realizáciu drevodomov sme sa zmienili už na jar. Agrorezort odvtedy pracuje na podobe nového projektu, ktorý má podporiť financovanie tohto typu objektov. A zdá sa, že nepotrvá dlho, kým sa dočkáme prvých schválených žiadostí. 

viac …

V Európe sa do komerčných realít investuje stále viac, Slovensko klesá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.08.2017

Investori pokračujú pri nalievaní peňazí do komerčných realít po Európe vo vysokom tempe. Značný záujem o nehnuteľnosti z tohto sektoru sprevádzal vývoj počas celého prvého polroka a na prekvapenie mnohých sa objem investícií opäť zvyšoval. 

viac …

Priemerná cena bývania rastie, dostupnosť je slabšia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.08.2017

Po včerajšom článku o celkovom náraste objemu úverov na bývanie máme k dispozícii ďalšie zaujímavé štatistiky. Tentoraz sa zameriame na dostupnosť bývania a aktuálny vývoj priemernej ceny bytov a domov.

viac …

Objem úverov na bývanie pokračuje v medziročnom raste

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.08.2017

Minuloročný rekordný objem úverov na nehnuteľnosti je pre banky výzvou a zároveň strašiakom. Analytici sa totiž obávajú, či sa nové čísla vyrovnajú tým vlaňajším. Podľa údajov NBS za prvý polrok je však jasné, že o úvery tohto typu je ešte väčší záujem.

viac …

Cenový boom na nitrianskom realitnom trhu je minulosť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 30.07.2017

Zlaté časy nitrianskeho realitného trhu sa blížia ku koncu. Viaceré prognózy poukazujú na to, že ceny miestnych nehnuteľností dosiahli na vrchol a teraz prišiel čas na pokles, čo potvrdili aj štatistiky hodnotiace vývoj v jednotlivých obdobiach prvého polroka. 

viac …

Bývanie v EÚ ďalej zdražuje – vedie Česko a Pobaltie, Slováci spomaľujú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 20.07.2017

Eurostat sa so svojimi štúdiami neponáhľa, no práve preto sú jeho čísla dôveryhodnejšie ako ktorékoľvek iné zdroje. Aktuálne boli prezentované výsledky poukazujúce na vývoj cien bývania v EÚ za prvý tohtoročný kvartál, ktoré opäť potvrdili celkový rast. 

viac …