Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Financie

Celkovo 191 článkov

Ceny bytov a domov v EÚ zaznamenali najvyšší rast za 15 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 09.05.2022

Zdražovanie európskych nehnuteľností na bývanie nie je žiadnou novinkou. Ceny bytov a domov v EÚ sa s výnimkou niektorých štvrťrokov zvyšujú nepretržite pár rokov. Inak to nebolo ani v 4. kvartáli minulého roka.

Tržby slovenského maloobchodu za rok 2021 medziročne vzrástli

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 28.04.2022

Slovenskému obchodu sa naďalej darí. Rastu jeho minuloročných tržieb nezabránili ani protipandemické opatrenia. Maloobchodný sektor zaznamenal medziročný rast napriek zatvoreniu mnohých predajní.

Viedeň reaguje na rast cien energií finančnou podporou pre obyvateľov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 22.04.2022

Nárast cien energií zasiahol celú Európsku úniu. Výnimkou nie je ani susedné Rakúsko a jeho metropola, ktorej obyvatelia si za dodávky energií priplatia ročne o pár desiatok eur viac. Časť týchto výdavkov budú môcť zaplatiť vďaka podpore mesta.

BSK podporí rozvoj kraja viac ako 2 mil. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.04.2022

Šport, kultúra, mládež, vidiek, životné prostredie. Každá z uvedených oblastí dostane v Bratislavskom kraji finančnú injekciu na rozvoj. Celková suma, ktorú samospráva v tomto roku na jednotlivé projekty poskytne, presiahne 2 mil. €.

Nitriansky samosprávny kraj rozdá ďalšie dotácie na obnovu pamiatok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 12.04.2022

Kultúrne a architektonické dedičstvo v nitrianskom regióne dostane ďalšiu finančnú injekciu. Peniaze poskytnuté prostredníctvom dotácií od Nitrianskeho samosprávneho kraja majú pomôcť s financovaním obnovy vybraných pamiatok.

Svidník chystá „zelené“ projekty za tisícky eur

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.03.2022

Mesto na severovýchode Slovenska bude v blízkej budúcnosti znovu o niečo „zelenšie“ a modernejšie. Kompetentní vo Svidníku totiž pripravujú nové projekty za tisícky eur. Časť z nich sa bude niesť v znamení šetrnosti a udržateľnosti.

Český hypotrh zaznamenal rekordný nárast priemernej úrokovej sadzby

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 21.02.2022

Zvyšovanie úrokov na českom hypotrhu nie je novinkou. Hypotéky postupne zdražujú viaceré banky. Výsledkom toho je zvyšovanie priemernej úrokovej sadzby, ktorá má za sebou najrýchlejší mesačný rast v histórii poskytovania hypoték v ČR.

Minuloročné rekonštrukcie v Kremnici stáli viac ako 850 000 €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 17.02.2022

Nepatrí k mestám s najvyšším rozpočtom, no jej historické dedičstvo má nevyčísliteľnú hodnotu. Jej zachovanie ale závisí od starostlivosti o miestne budovy, chodníky a verejné priestranstvá. Do ich rekonštrukcie sa vlani v Kremnici investovalo viac ako 850 000 €.

Londýn je stále najdôležitejšie finančné centrum na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 15.02.2022

Na čelných priečkach rebríčka najväčších a najdôležitejších finančných centier sveta sa toho veľa nemení. Podľa najnovšej štúdie je svetovým finančným centrom č. 1 naďalej britská metropola.

SAE zavedú novú korporátnu daň, Dubaj ako daňový raj to ohroziť nemá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 14.02.2022

Očakávaný krok, o ktorom sa v zákulisí šepkalo už pár mesiacov, sa stane realitou. SAE už totiž verejne ohlásili zavedenie novej korporátnej dane. Stane sa tak vôbec prvýkrát, čo budú firmy pôsobiace v krajine zdaňovať svoje príjmy.

Objem úverov na bývanie sa priblížil k 37 mld. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.02.2022

Na základe minuloročného vývoja objemu úverov na bývanie všetko nasvedčovalo tomu, že mesačný objem do konca roka 2021 prekoná hranicu 37 mld. €. To sa nakoniec splniť nepodarilo napriek tomu, že k dosiahnutiu nového maxima chýbalo iba pár miliónov.

Ceny nových bytov v Brne vlani vzrástli o viac ako 20 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 21.01.2022

Bytový trh v moravskej metropole má za sebou ďalší silný rok. Značnou mierou sa pod to podpísali najmä novostavby. Tie si zapísali plusové čísla vo viacerých ukazovateľoch vrátane toho, ktorý monitoruje priebežný vývoj cien nových bytov v Brne.

Úrokové sadzby českých hypoték sa blížia k 5 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.01.2022

Zdražovanie českých hypoúverov nie je žiadnou novinkou. K zvýšeniu úrokov pristúpili v posledných mesiacoch viaceré banky. Najnižšie dostupné sadzby v niektorých z nich sú už len krok od prekonania 5 % hranice.

Bratislavské mestské časti získali milióny eur na rozšírenie škôl

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 27.12.2021

Peňazí na rozvoj školstva nie je nikdy dosť. Ďalšie milióny eur určené na tento účel však bratislavským mestským častiam dosť pomôžu. Viaceré z nich tak budú môcť pristúpiť k rozšíreniu, resp. k dostavbe miestnych škôl.

Partizánske zvyšuje daň za ubytovanie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 21.12.2021

S príchodom nového kalendárneho roka sa bežne zvyšujú niektoré sadzby a poplatky za jednotlivé položky. Výnimkou nie je ani daň za ubytovanie. Tá bude od 1. januára 2022 vyššia aj v Partizánskom.

Miliardári počas pandémie bohatnú a rozširujú nehnuteľný majetok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 17.12.2021

Kým chudobní chudobnejú a ďalší padajú pod hranicu chudoby, majetok najbohatších ľudí sa naďalej rozrastá do astronomických rozmerov. Istou mierou sa pod to podpísali aj nehnuteľnosti, ktorých počas pandémie vo vlastníctve miliardárov opäť pribudlo.