Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Financie

Celkovo 201 článkov

Objem hypoték v ČR opäť klesol pod 20 mld. Kč

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 15.08.2022

Mesačný objem hypoték poskytnutých českými bankami sa dlho nad hranicou 20 mld. Kč neudržal. Po májovom medzimesačnom raste zaznamenal ďalší tohtoročný prepad a na konci 1. polroka sa dostal na jednu z najnižších úrovní za posledné roky.

Ceny prenájmov v EÚ vzrástli o 1,4 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 09.08.2022

Na realitných trhoch v členských štátoch EÚ nerastú iba ceny nehnuteľností na predaj. Pretrvávajúce zdražovanie sprevádza aj vývoj na trhu s nehnuteľnosťami na prenájom. Priemerná výška nájomného v EÚ sa v prvej časti roka zvýšila o 1,4 %.

Ceny nehnuteľností v EÚ vzrástli najrýchlejšie od roku 2006

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.08.2022

Prognózy analytikov sa napĺňajú takmer do bodky. Tohtoročný vývoj cien na realitnom trhu v EÚ sa mal niesť v znamení rýchleho rastu. Čísla za 1. štvrťrok 2022 tento scenár potvrdzujú. Ceny európskych nehnuteľností v ňom vzrástli najrýchlejšie od roku 2006.

Miera úspor domácností v eurozóne vzrástla na 15 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 05.08.2022

Domácnosti v štátoch platiacich eurom majú opäť o niečo väčšie úspory. Podľa nových údajov sa priemerná miera ich úspor zvýšila na 15 %. Vyššie čísla boli zaznamenané aj v ukazovateľoch hodnotiacich mieru investícií.

Nové byty v Brne zaznamenali ďalší rast cien

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.08.2022

Zdražovanie na českom bytovom trhu pokračovalo aj v 2. tohtoročnom kvartáli. Nárast cien opäť ťahali nové byty v najväčších mestách vrátane Brna. V metropole Moravy sa ceny bytov v novostavbách zvýšili až o 17 %.

Na nový byt v Bratislave je potrebné zarábať takmer 15 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 28.07.2022

Dostupnosť bytov v Bratislave sa v posledných rokoch výrazne znížila. Na kúpu nového bytu v hlavnom meste je potrebných viac ako 14 ročných platov. Slovenskú metropolu to radí medzi 2 stredoeurópske hlavné mestá, kde sa na nový byt zarába najdlhšie.

Priemerná úroková sadzba hypoték v ČR atakuje 6 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 27.06.2022

Zdražovanie na českom trhu s hypotekárnymi úvermi pokračuje. Úroky naďalej rastú, čo sa odráža aj na výške priemernej úrokovej sadzby. Tá je opäť bližšie k prekonaniu 6 % hranice.

Objem úverov na bývanie prekročil hranicu 38 mld. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 13.06.2022

Dopyt po úveroch neutícha. Potvrdzujú to aj posledné známe čísla hodnotiace priebežný vývoj objemu úverov na bývanie. Ten zaznamenáva dlhodobý rast nepretržite niekoľko rokov. Po najnovšom sa dostal už nad hranicu 38 mld. €.

Realizačné ceny nehnuteľností v SR zaznamenali rekordný medziročný rast

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 09.06.2022

Trend zdražovania na realitnom trhu pretrváva ďalej. Ceny slovenských nehnuteľností pokračujú v spanilej jazde vedúcej k pokoreniu historických maxím. Bytom a rodinným domom sa to podarilo hneď v úvodnom kvartáli tohto roka.

Ceny pozemkov v ČR zaznamenali rekordný medziročný rast

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.06.2022

České nehnuteľnosti pokračujú v zdražovaní. Rast cien zaznamenávajú byty, rodinné domy aj pozemky. V 1. štvrťroku 2022 zaznamenali jeden z najvyšších medziročných nárastov za posledné roky. V prípade pozemkov bol dosiahnutý rekordný výsledok.

Ceny bytov a domov v EÚ zaznamenali najvyšší rast za 15 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 09.05.2022

Zdražovanie európskych nehnuteľností na bývanie nie je žiadnou novinkou. Ceny bytov a domov v EÚ sa s výnimkou niektorých štvrťrokov zvyšujú nepretržite pár rokov. Inak to nebolo ani v 4. kvartáli minulého roka.

Tržby slovenského maloobchodu za rok 2021 medziročne vzrástli

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 28.04.2022

Slovenskému obchodu sa naďalej darí. Rastu jeho minuloročných tržieb nezabránili ani protipandemické opatrenia. Maloobchodný sektor zaznamenal medziročný rast napriek zatvoreniu mnohých predajní.

Viedeň reaguje na rast cien energií finančnou podporou pre obyvateľov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 22.04.2022

Nárast cien energií zasiahol celú Európsku úniu. Výnimkou nie je ani susedné Rakúsko a jeho metropola, ktorej obyvatelia si za dodávky energií priplatia ročne o pár desiatok eur viac. Časť týchto výdavkov budú môcť zaplatiť vďaka podpore mesta.

BSK podporí rozvoj kraja viac ako 2 mil. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.04.2022

Šport, kultúra, mládež, vidiek, životné prostredie. Každá z uvedených oblastí dostane v Bratislavskom kraji finančnú injekciu na rozvoj. Celková suma, ktorú samospráva v tomto roku na jednotlivé projekty poskytne, presiahne 2 mil. €.

Nitriansky samosprávny kraj rozdá ďalšie dotácie na obnovu pamiatok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 12.04.2022

Kultúrne a architektonické dedičstvo v nitrianskom regióne dostane ďalšiu finančnú injekciu. Peniaze poskytnuté prostredníctvom dotácií od Nitrianskeho samosprávneho kraja majú pomôcť s financovaním obnovy vybraných pamiatok.

Svidník chystá „zelené“ projekty za tisícky eur

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.03.2022

Mesto na severovýchode Slovenska bude v blízkej budúcnosti znovu o niečo „zelenšie“ a modernejšie. Kompetentní vo Svidníku totiž pripravujú nové projekty za tisícky eur. Časť z nich sa bude niesť v znamení šetrnosti a udržateľnosti.