Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Financie

Priemerné ceny 2 a 3-izbových bytov v krajských mestách v 4.kvartáli 2017

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 18.01.2018

Pokračovanie rýchleho zvyšovania cien v minulom roku zdvihlo ceny bytov vo všetkých krajských mestách o niekoľko tisíc. Napriek tomu, že pred koncom roka sa v niektorých mestách rast cien spomalil, kúpa bytu bola podstatne drahšia ako rok predtým. 

viac …

Klienti stavebných sporiteľní dostanú od štátu poriadnu facku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 16.01.2018

Pri vstupe do nového roka si viacerí klienti stavebných sporiteľní vydýchli. Facke od štátu, ktorý im chce siahnuť na ďalšie peniaze z uzatvoreného stavebného sporenia, sa však nevyhnú a zrejme už od budúceho roku budú čeliť novým pravidlám. 

viac …

Vláda kriesi zrušený príspevok na sťahovanie za prácou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 13.01.2018

Jednorazový finančný príspevok, ktorý má podporiť ľudí ochotných presťahovať sa za prácou, sa po rokoch opäť vracia na scénu. Kolotoč okolo jeho zavádzania a rušenia tak bude pokračovať aj v tomto roku.  

viac …

Za dodávky energií si od januára priplácame

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 03.01.2018

S príchodom nového roku sa už tradične upravujú ceny energií a inak tomu nie je ani teraz. Aj keď nie všetci dodávatelia pristúpili k zdražovaniu, plyn, elektrina a teplo nás celkovo vyjde o niečo viac ako v predošlom roku. 

viac …

Parížska bytová kríza alebo pár stoviek za prenájom bývania v pivnici

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 03.12.2017

Pretrvávajúce problémy s extrémne nízkou dostupnosťou bývania riešia v Paríži po svojom. Záujemcom o finančne dostupné bývanie priamo v centre mesta prenajímajú komory, pivnice či dokonca garáže. 

viac …

Ceny bývania v treťom štvrťroku opäť poskočili

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.12.2017

Cenový vývoj na realitnom trhu pokračuje naďalej v dobrých výsledkoch. Potvrdili to aj údaje ŠÚ SR za tretí kvartál, ktoré priniesli medziročný aj medzikvartálny rast cien nehnuteľností na bývanie. 

viac …

Pri riešení bývania môžeme zohľadniť ocenenia pre najlepšiu banku a poisťovňu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 25.11.2017

Kvalita a meno finančnej inštitúcie zohrávajú pri výbere úveru či poistenia spojeného s otázkou bývania kľúčovú úlohu. Ak daná spoločnosť získa aj významné ocenenie, pre klientov je garanciou dobrých služieb. Platí to aj pre aktuálnych držiteľov cien Banka rokaPoisťovňa roka

viac …

Výsledky z bratislavského trhu so staršími bytmi za 3.tohtoročný štvrťrok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 24.11.2017

Spoločnosť Bencont Investments nás pravidelne zásobuje štatistikami z bytového trhu v hlavnom meste. Pred pár dňami zverejnila výsledky za tretí kvartál, ktoré priniesli viacero prekvapení. Medzi nimi aj zdražovanie starších bytov a stúpajúce ceny nájmov.  

viac …

Prvú plynovú aukciu vyhlásili za neplatnú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.11.2017

Mala to byť veľká vec, ktorá by otvorila dvere aukčnému predaju energií, no skončila fiaskom. Prvá slovenská dražba zameraná na predaj plynu síce riadne prebehla, no po jej uskutočnení ju sami organizátori vyhlásili za neplatnú. 

viac …

Bývanie v Európe stále zdražuje, Slovensko s nadpriemernými výsledkami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 05.11.2017

Eurostat nás už viackrát potešil slušnými výsledkami spojenými s priemernou cenou bývania a jej porovnaním s Európou. V hodnotení druhého tohtoročného kvartálu to je podobné, nakoľko v tomto období sme si opäť zapísali výsledky lepšie ako väčšina EÚ. 

viac …

Priemerná cena bývania sa blíži k rekordnej úrovni z roku 2008

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.11.2017

Rekordná úroveň cien bytov a domov z roku 2008 je opäť bližšie na dosah. Vyplýva to z najnovších štatistík NBS, ktorá zverejnila hodnotenie 3.tohtoročného štvrťroku. Ten dopadol opäť dobre a čísla hodnotiace priemernú cenu bývania znova poskočili vyššie. 

viac …

Priemerný dlh našich domácností dosiahol 6 160€ na hlavu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 28.10.2017

Z hľadiska finančného myslenia sme ako národ známi viacerými prívlastkami vrátane tých nelichotivých, napríklad „najzadlženejší v regióne.“ Ten nám prischol po tom, čo sme ovládli rebríček krajín s najzadlženejšími domácnosťami strednej Európy.  

viac …

Výdavky na bývanie bolia viac ako tri štvrtiny Slovákov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 26.10.2017

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) si posvietila na schopnosť obyvateľov jednotlivých štátov znášať náklady na bývanie. V porovnaní so susednými krajinami sme síce neskončili zle, no tieto výdavky sú pre nás značnou záťažou. 

viac …

Za elektrinu si zrejme čoskoro priplatíme

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 13.10.2017

Medzi dodávateľmi energií na našom trhu sa čoraz otvorenejšie hovorí o zdražovaní elektriny. Majitelia domácností si tak zrejme od budúceho roka priplatia za jej odber opäť o niečo viac. 

viac …

Nelegálne pripojenie na kanalizáciu začnú v Bratislave trestať

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.10.2017

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) sa už viac nemieni maznať s domácnosťami, ktoré sú na verejnú kanalizáciu pripojené nelegálne. Generálny pardon, ktorým poskytli majiteľom priestor napraviť tento stav bez sankcií, sa totiž blíži ku koncu.  

viac …