Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 781
Reg. kancelárií
11 666
Reg. užívateľov
114 561
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

V srdci Manhattanu vyrástli míľové schody do neba

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.04.2019

New York sa po kratšej odmlke znova hlási na architektonickej scéne. So svojím novým dielom opäť boduje, aj keď tentoraz nejde o bežnú budovu. Zoznam najlepších stavieb roka dopĺňa dlhočizným schodiskom v originálnom umeleckom prevedení.  

viac …

Najnovšie rebríčky najlacnejších a najlepších miest (nielen) v Európe

Napísal Róbert Bosák, 01.04.2019

S rebríčkami zameranými na hodnotenie kvality života či nákladov na pobyt v meste sa roztrhlo vrece. Pred niekoľkými dňami sme sa pozreli na najdrahšie svetové metropoly a dnes nás čaká návšteva miest, ktoré sú najlacnejšie, resp. v ktorých sa žije najlepšie.

viac …

Stavebných zákaziek bolo vlani najmenej za 6 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 29.03.2019

Stavebníctvo je už roky ťahúňom našej ekonomiky. Ak sa mu nedarí, problémy zažíva celé slovenské hospodárstvo. Našťastie, minulý rok to neplatilo napriek tomu, že objem stavebných zákaziek klesol na svoje 6-ročné minimum.

viac …

Súťaž Stavba roka 2018 pozná svojich nových víťazov

Napísal Róbert Bosák, 28.03.2019

Prvý z tohtoročných vrcholových galavečerov zameraných na ocenenie našich najlepších stavieb je za nami. Stavba roka 2018 nám včera večer priniesla mená najnovších víťazov, ktorí ovládli svoje kategórie a získali titul najlepších diel za minulý rok.

viac …

Ráno odštartovali ďalšie ročníky veľtrhov CONECO a RACIOENERGIA

Napísal Róbert Bosák, 27.03.2019

Jeden z najväčších stavebných veľtrhov, aké na Slovensku každoročne prebiehajú, je tu zas. Dnes ráno o 9:00 sa v bratislavskej Inchebe otvorili brány podujatia, ktoré má opäť priniesť to najlepšie a najaktuálnejšie z oblasti stavebníctva a architektúry.

viac …

Dom v talianskom raji za 60 € a kúsok šťastia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.03.2019

Len 60 € za peknú historickú vilu v jednom z najmalebnejších kútov Talianska. Počujete dobre. Nejde o žiadny vtip. V meste Carapelle Calvisio na východe krajiny totiž nájdeme opustený dom, na ktorého „kúpu“ vám postačí 60 € a dobré vzťahy s pani šťastenou.

viac …

1. kolo Zelenej domácnostiam II vybavené za pár minút

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 22.03.2019

Úvodné kolo tohtoročnej série Zelená domácnostiam II dopadlo podľa očakávaní. Jeho priebeh bol rýchlym procesom vybaveným za pár minút. Pre ďalšie pokračovanie tohto projektu je to zároveň správny signál veštiaci vysoký záujem o poukážky.

viac …

Bratislavský magistrát si posvieti na bezpečnosť Obchodnej ulice

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 20.03.2019

Mala to byť pýcha hlavného mesta, raj pre obchodníkov a zákazníkov z celej Bratislavy. Situácia sa ale vyvinula po svojom a Obchodná ulica sa zmenila na epicentrum nočného života, často rizikového, násilného a nebezpečného pre obyvateľov aj pre pocestných.

viac …

Čo ukrýva Vila Tugendhat – dom z filmu Sklenená izba

Napísal Róbert Bosák, 18.03.2019

Počas minulého týždňa sa toho udialo až-až, napríklad aj premiéra filmu Sklenená izba. My, samozrejme, nejdeme robiť tomuto snímku recenziu, ale pozrieme sa na priestory, v ktorých sa dej filmu odohráva.

viac …

Veľká Británia zvýši podiel elektriny z veternej energie na tretinu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.03.2019

Ak sa v týchto dňoch niekde spomenie Veľká Británia, snáď všetci si okamžite vybavíme brexit. Média totiž drámu okolo odchodu krajiny z EÚ sledujú tak horlivo, že zabúdajú na ďalšie aktuálne udalosti odohrávajúce sa na území ostrovného kráľovstva.

viac …

Pohľad do Prezidentského paláca – kam sa nasťahuje nová hlava štátu

Napísal Róbert Bosák, 16.03.2019

Prezidentské voľby dnes načisto ovládli dianie v slovenských mestách a dedinkách. Túto príležitosť tak môžeme využiť na krátku návštevu prezidentského sídla. Viacerí Slováci totiž vôbec nevedia, čo ponúka objekt, do ktorého sa nasťahuje nová hlava štátu.

viac …

V Brne pomýšľajú na titul Európskeho hlavného mesta kultúry

Napísal Róbert Bosák, 15.03.2019

Už teraz je jasné, že Česi budú mať v roku 2028 ďalšie Európske hlavné mesto kultúry. Zatiaľ ale nie je isté, kde táto dočasná metropola bude. Najväčšie šance má momentálne Brno, ktoré sa už pomaly začína pripravovať na kandidatúru.

viac …

Hokejový šampionát prinútil ŽSR k ďalšej modernizácii Hlavnej stanice v BA

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 13.03.2019

Na najväčší hokejový sviatok roka sa nepripravujú len fanúšikovia. V strehu sú takisto organizátori, zástupcovia usporiadateľských miest aj dopravní prepravcovia. Práve tí majú momentálne plné ruky práce s Hlavnou stanicou v Bratislave.

 

viac …

7 rokov po požiari na Krásnej Hôrke

Napísal Róbert Bosák, 12.03.2019

Jeden z najkrajších hradov východného Slovenska je už pár rokov mimo hry. V nedeľu totiž ubehlo 7. výročie požiaru, ktorý vyradil Krásnu Hôrku z mapy najobľúbenejších turistických cieľov svojho regiónu.

viac …

V Soule má vyrásť prvé múzeum robotov na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.03.2019

Doba robotická je tu. Po tom, čo roboti začali obsluhovať hostí vo viacerých hotelových  či reštauračných zariadeniach, expandujú už aj v oblasti stavebníctva. V Južnej Kórei si dokonca postavia svoje vlastné múzeum.

viac …