Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
107 082
Reg. kancelárií
11 298
Reg. užívateľov
111 004
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Titul Podnikateľ roka putuje do oblasti developmentu

Napísal Róbert Bosák, 21.06.2018

Nestáva sa často, aby si titul Podnikateľ roka uchmatol niekto z oblasti developmentu, no tento rok je jednou z mála výnimiek. Brazílsky rodák, ktorému by sa mohli za dostupné bývanie poďakovať masy menej majetných krajanov, si totiž prvenstvo zaslúžil právom.

viac …

V rumunských horách postavili rozprávkový hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.06.2018

Včera sme sa na chvíľu premiestnili do stredovekej rozprávky vďaka šikovnej anglickej chalúpke z 11. storočia, ktorá sa dostala do ponuky voľných realít. Návrat do minulosti nás čaká aj dnes, akurát v trochu modernejšom štýle a o poriadny kus Európy ďalej. 

viac …

V ponuke anglických realitiek sa objavila chalúpka z 11. storočia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.06.2018

Nájsť na realitnom trhu staré chalúpky, ktoré vyzerajú ako z rozprávky, sa podarí len výnimočne. Po dlhšej pauze sa jedna taká objavila na stránkach anglických realitných kancelárií, ktoré spustili lov na kupujúcich so zmyslom pre históriu.

viac …

Nad Bojnicami rastie unikátna vyhliadková veža

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 18.06.2018

Projektom nových vyhliadkových veží sa u nás darí stále lepšie. Výhľady na fantastické scenérie slovenskej prírody má čoskoro zlepšiť aj nová veža v Bojniciach, ktorá odhalí zákutia obľúbenej destinácie z celkom inej perspektívy.  

viac …

Osobnosti českej a slovenskej architektúry – Bohuslav Fuchs

Napísal Róbert Bosák, 17.06.2018

Manžel, otec, architekt, urbanista, muž, ktorý spravil pre česko-slovenskú architektúru poriadny kus práce. Meno Bohuslav Fuchs rezonuje v radoch profesionálov sledujúcich dianie v stavebníctve aj po rokoch od jeho smrti.

viac …

Rastúci nábytok do detskej izby, ktorý organizuje priestor

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 16.06.2018

Starosti s nedostatkom priestoru a zariadením, ktoré nespĺňa praktické nároky, sa dajú vyriešiť kúpou správnej nábytkovej zostavy. Takou môže byť napríklad súprava stolov a stoličiek od spoločnosti Moll,  ktorá predstavila novú kolekciu nábytku do detskej izby. 

viac …

V Macau dnes otvorili najočakávanejší hotel posledných rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.06.2018

Od dnešného dňa je na svetovej hotelovej mape ďalšie unikátne ubytovacie zariadenie. V čínskom Macau otvorili zaujímavý hotelový komplex vzbudzujúci pozornosť tvarom, funkčným prevedením aj schopnosťou adaptovať sa v prostredí danej lokality.

viac …

Prvá európska 3D štvrť vyrastie v Holandsku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.06.2018

To, čo priaznivci výstavby 3D budov trpezlivo očakávali, sa začína stávať realitou. Po niekoľkých úspešných projektoch z Ázie prichádza prelomový projekt tohto typu už aj do Európy.

viac …

Hadia bytovka z francúzskeho Grenoble

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.06.2018

Tak ako šaty robia človeka, fasáda sa stará o imidž stavby. Ďalším dôkazom toho, ako dokáže dať práve táto časť budovy nehnuteľnosti jedinečnú tvár, je projekt Le Python z francúzskeho Grenoble.

viac …

Projekt obnovy kaštieľa v bratislavských Rusovciach ukázal svoju podobu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 12.06.2018

Chátrajúci kaštieľ v bratislavskej časti Rusovce je už roky tŕňom v oku (nielen) domácej verejnosti. Po včerajšku by sa to malo začať definitívne meniť, pretože vláda predstavila aktuálnu podobu projektu jeho obnovy.

viac …

Rezidenčná výstavba v tomto roku zatiaľ spomaľuje

Napísal Róbert Bosák, 11.06.2018

Dopyt po nehnuteľnostiach, vyššie nároky na bývanie, okamžitý výpredaj projektov. To bola len časť dôvodov vedúcich k rekordnej rezidenčnej výstavbe trvajúcej počas celého minulého roka. V tom súčasnom sa situácia upokojila a aktuálny počet rozostavaných bytov aj domov začal klesať. 

viac …

Potvrdené – najvyššia slovenská budova dosiahne 119,6 m

Napísal Róbert Bosák, 10.06.2018

Centrála Národnej banky Slovenska by si vedúcu pozíciu v zozname našich najvyšších budov mala ešte poriadne užiť. Aktualizovaná podoba projektu Sky Park totiž potvrdila, že jedna z jej veží jej po ukončení projektu preberie vedúcu pozíciu.

viac …

Sieť predajní Yeme chystá v Bratislave štvrtú prevádzku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 09.06.2018

Len pár dní po tom, čo v Žiline otvorili novú športovú predajňu Decathlon, o ktorej sme písali v utorok, sa do médií dostala informácia o rozširovaní ďalšej úspešnej obchodnej siete. Tentoraz ide o sieť potravín Yeme, ktorá ohlásila otvorenie štvrtej prevádzky.

viac …

Ceny panelákových bytov môžu kedykoľvek prekvapiť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.06.2018

Ak sa im darí v Česku, prečo by nemohli prekvapiť u nás. Aj takéto úvahy prichádzajú od čoraz väčšej skupiny odborníkov, ktorí sledujú vývoj cien panelákových bytov a ich snahu dobiehať hodnotu novostavieb.

viac …

Správna orientácia domu ako základ spokojného bývania

Napísal Róbert Bosák, 07.06.2018

Sen o spokojnom bývaní vo vlastnom domčeku začína už prípravou projektu. Skôr než sa pustíme do jeho realizácie, musíme si vybrať správny pozemok a naplánovať na ňom vhodnú orientáciu, či už to platí o samotnej stavbe alebo jednotlivých izbách v nej.

viac …