Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 400
Reg. kancelárií
11 463
Reg. užívateľov
112 386
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Odpredaj voľných nehnuteľností v Slovenskej pošte

Napísal Róbert Bosák, 14.10.2018

Súčasťou realitnej ponuky sú často aj voľné nehnuteľnosti patriace štátnym inštitúciám. Aktuálne ich niekoľko predáva aj Slovenská pošta, ktorá zaujala nielen lokalitami, kde sú dané budovy dostupné, ale aj celkom slušnými cenami.

viac …

Najlepšie bytové domy Česka a Slovenska za rok 2018

Napísal Róbert Bosák, 13.10.2018

Po včerajšom článku o najlepších rodinných domoch Česka a Slovenska pokračujeme pohľadom do ďalšej kategórie, v ktorej sa v rámci súťaží CEZAAR 2018Stavba roku 2018 vyberali najlepšie diela. Okrem rodinných domov sa najviac pozornosti sústredilo práve na obytné komplexy.  

viac …

Najlepšie rodinné domy Česka a Slovenska za rok 2018

Napísal Róbert Bosák, 12.10.2018

Záver septembra patril vyhláseniu výsledkov domáceho podujatia CEZAAR 2018, úvod októbra zas oceneniu laureátov v českej súťaži Stavba roka 2018. Na oboch podujatiach sme tak spoznali najlepšie súčasné stavby Česka a Slovenska vrátane rodinných domov. 

viac …

Pri Trnave štartuje výstavba študentského kampusu Leaf Academy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 11.10.2018

Nie je žiadnym tajomstvom, že študentské objekty na Slovensku ponúkajú v porovnaní s Európou trochu nižší štandard. Zmenu k lepšiemu možno naštartuje projekt nového kampusu, ktorý má vyrásť v obci Vištuk neďaleko Trnavy.

viac …

Paper Blinds – kolekcia ekologických žalúzií z papiera

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 10.10.2018

Prírodné materiály sa vo svete dizajnu predierajú na samý vrchol. Platí to aj pri výrobe tieniacej techniky, pri ktorej sa dajú využiť aj tie najnetypickejšie prvky. Príkladom je kolekcia žalúžií Paper Blinds.

viac …

Na Liptove sa dá nakupovať v novom obchodnom parku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 09.10.2018

Na mape slovenského retailového trhu je už niekoľko dní čerstvý nováčik. Tentoraz ide o menší obchodný komplex z Liptova, ktorý ponúka celkom slušné možnosti na nákup a príjemné posedenie pri dobrom jedle alebo kávičke.

viac …

Dom v tvare srdca z Havlíčkovho Brodu ukrýva najlepší interiér roku 2017

Napísal Róbert Bosák, 08.10.2018

Dom, do ktorého sa okamžite zamilujete, minimálne preto, že je postavený v tvare srdca. No nielen to z neho robí stavbu, ktorá si zaslúžene získala uznanie, ocenenia a pozornosť širokej laickej aj odbornej verejnosti.

viac …

136 rokov rozostavaná barcelonská katedrála má prvé termíny kolaudácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.10.2018

Už bol najvyšší čas. Možno aj to si povedia turisti, ktorí odkladajú návštevu Barcelony kvôli žeriavom a lešeniu okolo presláveného chrámu Sagrada Família. Stavebné práce na pamiatke, trvajúce viac ako 130 rokov, sa totiž majú ukončiť, aj keď v najbližších mesiacoch to určite nehrozí.    

viac …

Duo z Česka stavia na Bali šikovné bambusové domčeky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 06.10.2018

V rámci 100. výročia vzniku ČSR nemusíme vyzdvihovať len diela, ktoré zdobia české a slovenské mestá. Rukopis domácej architektúry totiž cítiť aj vo svete, a to aj na tých najúžasnejších miestach planéty, čoho príkladom je Hideout projekt na Bali.

viac …

Pripravili ste sa na vykurovaciu sezónu?

Napísal Róbert Bosák, 05.10.2018

Nová vykurovacia sezóna je tu a s jej príchodom nás čakajú dlhé mesiace, počas ktorých budeme odkázaní len na umelé zdroje tepla. Tepelný komfort a domáce pohodlie si však doprajú iba tí, ktorí svoje vykurovacie systémy vopred pripravili.

viac …

V Česku oceňovali najlepšie študentské projekty drevostavieb

Napísal Róbert Bosák, 04.10.2018

Záujem o zelenú architektúru je u našich susedov dosť silný na to, aby tam každoročne ocenili najlepšie drevostavby, resp. projekty na ich výstavbu. Svedčí o tom aj študentská súťaž  Stavby s vůní dřeva, ktorá aj tento rok našla svojich víťazov.

viac …

V myjavských kopaniciach sa ukrýva šikovný mobilný domček

Napísal Róbert Bosák, 03.10.2018

Možnosti bývania v minidomoch sú u nás zatiaľ slabšie ako v okolitých štátoch. Niektorí majitelia ubytovacích zariadení však situáciu menia k lepšiemu a turistom či záujemcom o krátkodobý prenájom plnia sny o pobyte v takýchto objektoch.

viac …

Odvčera sú žiadosti o hypotéku posudzované opäť prísnejšie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.10.2018

Na trhu s hypotekárnymi úvermi sa opäť pritvrdzuje. Opatrenia NBS, ktoré vstúpili 1. júla do platnosti, totiž odvčera umožnia bankám urobiť pri schvaľovaní hypoték o niečo menej výnimiek ako v predošlých 3 mesiacoch.


viac …

Praha hostí ďalší ročník jesenného veľtrhu FOR INTERIOR

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 01.10.2018

To najlepšie z nábytku, bytových doplnkov a trendy dekorácií do domácností na jednom mieste môžete vidieť na ďalšom medzinárodnom veľtrhu. Tentoraz ide o podujatie FOR INTERIOR, ktoré odštartuje na pražskom výstavisku už tento štvrtok.

viac …

Deň Architektúry 2018 v 90 českých a slovenských mestách

Napísal Róbert Bosák, 30.09.2018

Záver mesiaca je na Slovensku a v susedných Čechách presýtený sviatkami. Svoj malý sviatok majú v tomto období aj skalní fanúšikovia moderných budov, ktorí si len ťažko nechajú ujsť Deň architektúry 2018.

viac …