Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
239 275
Reg. kancelárií
11 183
Reg. užívateľov
109 832
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Izbové rastliny, ktoré sa dajú využiť ako filter vnútorného ovzdušia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 28.03.2018

Blahodarný vplyv izbových rastlín na kvalitu domáceho prostredia poznajú všetci, ktorí sa oddali ich pestovaniu. Vybrané druhy sa dajú využívať aj za účelom čistenia ovzdušia v domácnosti a my vám prinášame zoznam tých, ktoré odporúčajú skúsení pestovatelia.

viac …

Švédska kolekcia bytových doplnkov z priemyselného odpadu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 27.03.2018

Bytové dekorácie z netradičných recyklovaných materiálov sme tu mali už mnohokrát. S exkluzívnymi interiérovými doplnkami vyrobenými z priemyselného odpadu sa však stretneme len výnimočne, obzvlášť ak ide o elegantné nekonvenčné kúsky.  

 

viac …

Praha hostí výstavu 60 najlepších horských stavieb Česka a Slovenska

Napísal Róbert Bosák, 26.03.2018

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera je opäť dejiskom zaujímavej výstavy zameranej na českú a slovenskú architektúru. Tentoraz si na mušku vzala objekty, ktoré majú odhaliť to najlepšie, čo sa v posledných rokoch postavilo v horských oblastiach obidvoch krajín.   

viac …

Kominári odporúčajú objednávku revízie hneď na jar

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 25.03.2018

Niekedy sa verilo, že ak sa pri pohľade na kominára chytíme za gombík, nalepí sa na nás šťastie. Tých, čo si nedajú spraviť odbornú revíziu včas, však postretne skôr smola, ak rovno nie tragédia. Aj preto kominári odporúčajú objednať si revíziu hneď na jar.

viac …

Malá londýnska kancelária sa zmenila na minibyt s výmerou 13 m2

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.03.2018

Na trhu s miniatúrnymi príbytkami pribúda stále viac neuveriteľných objektov, ktorých výmera nedosahuje ani 15 m2, no napriek tomuto hendikepu ponúkajú potrebný obytný štandard. To platí aj v prípade jedného z nedávno dokončených londýnskych minibytov.

viac …

6 osvedčených možností, ako ušetriť na spotrebe vody v domácnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 23.03.2018

Pri príležitosti včerajšieho Svetového dňa vody nám príde vhod zopár užitočných tipov na úsporu pri jej spotrebe v domácnostiach. Aj zdanlivo malé a finančne zanedbateľné zmeny sa totiž podpisujú na celkovej ochrane jej zásob v krajine či dokonca vo svete.

viac …

Českí architekti navrhujú základne umožňujúce život na Marse a Mesiaci

Napísal Róbert Bosák, 22.03.2018

Súčasťou kozmického programu a snahy o expanziu do vesmíru sa stala aj architektúra. V zozname jej najvýznamnejších predstaviteľov nájdeme aj 2 Čechov, ktorí pracujú na návrhoch mimozemských budov schopných nájsť uplatnenie na Marse či Mesiaci.

viac …

Viedeň vládne rebríčku najlepších miest na život už 9. rok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.03.2018

Včera predstavený zoznam TOP 10 najdrahších svetových metropol sa veľmi nezhoduje s rebríčkom najlepších miest na život. Potvrdzuje to aj aktuálne hodnotenie spoločnosti Mercer, ktorá nám opäť predstavila, kde sa ľuďom žije najlepšie.  

viac …

Aktuálny rebríček najdrahších miest sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.03.2018

Bývanie v najkrajších svetových veľkomestách si pýta poriadne vysokú daň. Vo väčšine z nich sa obyvatelia musia zmieriť s extrémne vysokými nákladmi na život, čo potvrdila aj najnovšia štúdia smerodajná pre zostavenie rebríčka najdrahších miest planéty.

viac …

Čaká nás ďalšie sprísnenie podmienok na úverovom trhu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.03.2018

To, čo sa ešte donedávna javilo ako dezinformácia, sa nakoniec potvrdilo. Vedenie NBS vyhlásilo, že bude pokračovať v sprísňovaní podmienok na úverovom trhu a žiadateľov o úvery na bývanie tak čakajú ďalšie obmedzenia.

viac …

Prenajímatelia, nezabudnite priznať príjmy z prenájmu nehnuteľnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 18.03.2018

Marec je už každoročne obdobím, kedy nás čaká podávanie daňového priznania. Ak patríte k tým, ktorí prenajímajú nejakú nehnuteľnosť, okrem príjmov zo zamestnania alebo podnikania vás čaká aj priznanie zárobkov vyplývajúcich z prenájmu.

viac …

Poukážky na kúpu kotla na biomasu už žiadateľov nelákajú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 17.03.2018

Rekordný dopyt po poukážkach z programu Zelená domácnostiam zo strany majiteľov domov v mimobratislavských regiónoch je minimálne do najbližšieho kola minulosťou. V tom poslednom sa totiž prvýkrát nerozdala celá alokácia vyčlenená na podporu OZE.

viac …

Cédrové drevo – všestranný materiál (nielen) pre drevodomy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 16.03.2018

Zdravé, kvalitné, elegantné a hlavne schopné ponúknuť hrejivé domáce pohodlie. Práve tieto prívlastky sa hodia k cédrovému drevu, ktoré ako moderný stavebný a dizajnérsky materiál využívaný (nielen) pri realizácii drevodomov bojuje o svoju priazeň.  

viac …

Obchodný park Solivaria v Prešove dnes slávnostne otvorili

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 15.03.2018

Nákupné možnosti v Prešove sú od dnešného dňa opäť o niečo lepšie. V dopoludňajších hodinách totiž prebehlo slávnostné otvorenie novej obchodnej zóny Solivaria, ktorá doplní retailovú mapu na východe.

viac …

Za kúpu bytu v Miami vás odmenia športovým autom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.03.2018

Život na vysokej úrovni v slnečnom Miami láka mnohých Slovákov. Tí, ktorí by chceli bývať v metropole snov, majú unikátnu šancu na získanie bytu a drahého auta jednou ranou, a to maximálne výhodne.

viac …