Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 748
Reg. kancelárií
11 376
Reg. užívateľov
111 754
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

V Bratislave prebieha výstava 100 rokov dizajnu

Napísal Róbert Bosák, 20.08.2018

Pri príležitosti dvoch veľkých výročí, ktoré Slovensko tento rok oslavuje, prebieha hneď niekoľko podujatí zameraných na odkaz československého dizajnu a architektúry. Patrí k nim aj aktuálne prebiehajúca výstava 100 rokov dizajnu, ktorú si môžete prísť pozrieť do hlavného mesta.  

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (5. časť) – Farebný hotel na Waikiki

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.08.2018

V 5. časti letných dovolenkových hitov zavítame až na ďaleký Havaj. Americký raj totiž láka turistov na viacero jedinečných miest vrátane unikátne zariadených hotelov. K tým sa zaradil aj zrekonštruovaný hotel Shoreline situovaný na najslávnejšej havajskej pláži.

viac …

Nedostal výplatu, zdemoloval 5 domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.08.2018

Prípady, pri ktorých ľudia dokážu pod vplyvom emócií spraviť to, čo neskôr ľutujú, sa dejú denne po celom svete. Niekedy si to odnesú ľudia, inokedy iba stavby. Niekoľko ich bolo v dôsledku zlyhania ľudského faktora pred pár dňami zdemolovaných v Anglicku.

viac …

Viedeň ovládla rebríček miest, v ktorých sa žije najlepšie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.08.2018

Viedeň to má konečne vo vrecku. Rakúska metropola sa už nebude so závisťou dívať na opakované víťazstvá Melbourne v rebríčku miest, v ktorých je najlepší život. Po rokoch čakania na cenný titul sa jej totiž podarilo získať vytúžené prvenstvo.

viac …

Ako správne vybrať obklad?

Napísal admin, 16.08.2018

Vzhľadom na rozmanitosť vzorov, farieb a tvarov, ktoré sú dnes v ponuke, výber správneho obkladu môže byť náročný. Pri výbere obkladačiek by ste mali byť vedení predovšetkým zachovaním konzistencie usporiadania miestnosti a ich pevnosti a odolnosti voči vonkajším faktorom.

viac …

Decathlon u nás otvorí už 8. predajňu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 16.08.2018

6. mesto, 8. predajňa. Presne taká má byť bilancia jedného z najväčších predajcov športových potrieb na slovenskom trhu po tom, čo v Prešove dôjde k otvoreniu jeho ďalšej novej prevádzky.

viac …

Nový Zéland dáva stopku cudzincom investujúcim do domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.08.2018

Krajina Pána Prsteňov občas dokáže poriadne šokovať svet a podarilo sa jej to aj teraz. Cudzinci, ktorí si budú chcieť kdekoľvek na území krajiny kúpiť dom, no nebudú v nej aj žiť, tak nebudú môcť spraviť kvôli novému zákonu.

viac …

India otvorila dvere prvej predajni IKEA

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.08.2018

Dnes sa trochu netradične pozrieme do sveta nábytkárskeho biznisu, v ktorom sa počas minulého týždňa odohrala jedna z najväčších udalostí tohto leta. Spoločnosť IKEA totiž spečatila svoju expanziu v Indii, kde otvorila svoju prvú predajňu.  

viac …

Luxusný zámok z New Jersey za 48 miliónov dolárov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.08.2018

Niečo pre aristokratov. Alebo aspoň pre tých, ktorí chcú žiť v honosnom sídle, v ktorom sa budú môcť cítiť ako páni. V americkej ponuke luxusných nehnuteľností sa totiž zjavil „zámok“ za niekoľko miliónov.

viac …

5 udalostí posledných dní na realitnom trhu v Bratislave

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 12.08.2018

Aktivita na bratislavskom realitnom trhu pokračuje napriek dovolenkovému obdobiu aj v lete. Okolo pripravovaných projektov z hlavného mesta sa toho stalo pomerne dosť a my vám prinášame prehľad 5 najdôležitejších udalostí posledných dní.

viac …

Obmedzenia NBS zvýšili rast objemu úverov na bývanie dvojciferným tempom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 11.08.2018

Trh s úvermi na bývanie opäť zaznamenal dobré čísla. Po tom, čo sa priemerná úroková sadzba hypoték v máji dostala na historické minimum, nám štatistiky za jún potvrdzujú ďalší skvelý výsledok. Tentoraz ide o rast objemu úverov, ktorý dosiahol až dvojcifernú hodnotu.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (4. časť) – Švajčiarsky hotel pod holým nebom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.08.2018

Niekto miluje luxusné rezorty na rozpálenej pláži, iní ocenia skôr svieži horský vzduch s pobytom pod holým nebom. Pre tých druhých tu máme ďalší skvelý tip na netradičnú dovolenku, tentoraz pod hviezdami v nedotknutej časti Švajčiarska.

viac …

3 veľké osobnosti, 3 jedinečné veže

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.08.2018

Gustave Eiffel, Albert Einstein, Nikola Tesla. Vizionárov, ktorí zmenili svet, nespája len odkaz, ktorý po sebe zanechali celému ľudstvu. Do pamäti sa vryli aj vďaka ukážkovým architektonickým dielam, ktoré dodnes nesú ich meno.

viac …

Osviežujúci dážď rovno v kúpeľni? Zariadi ho nová sprcha.

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 08.08.2018

Tropické horúčavy pokračujú a možnosti osviežiť sa v poriadnom ochladzujúcom daždi sú takmer nulové. To ale neplatí pre tých, ktorí sa nechajú unášať najnovšími trendmi a zainvestujú do sprchy s dažďovým efektom.

viac …

Ceny bývania v druhom štvrťroku opäť mierne poskočili

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.08.2018

Opakované prognózy predpovedajúce pokles cien bývania stále nevychádzajú. Podľa NBS totiž v druhom tohtoročnom štvrťroku opäť vzrástli, aj keď trochu miernejším tempom, na aké sme boli zvyknutí z predošlých období.

viac …