Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

V Rotterdame má vyrásť obytný komplex z kociek

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.07.2017

Obdobie jednotvárnej architektúry založenej na monotónnych stavebných postupoch je dávno preč. Dnes je v móde skôr vytŕčať z davu, byť originálny a vyzdvihnúť odlišnosť. Tohto konceptu sa držia aj holandskí architekti, ktorí navrhli obytný komplex z kociek. 

viac …

Pozastavený petržalský projekt plný kancelárií premieňajú na rezidenčný komplex

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 24.07.2017

Včera sme vám priniesli informácie o aktuálnom vývoji na bratislavskom kancelárskom trhu a o ponuke voľných priestorov. Tá mohla byť ešte väčšia, ak by sa jeden petržalský projekt dokončil podľa plánu, no investori chytili jeho osud do rúk a prepísali príbeh. 

viac …

Neobsadenosť bratislavských kancelárií klesla, ponuka bude rásť

Napísal Róbert Bosák, 23.07.2017

Majitelia administratívnych budov v Bratislave majú ďalší dôvod na radosť. Výsledky tradičnej kvartálnej správy zameranej na hodnotenie kancelárskeho trhu totiž ukazuje, že záujem o priestory a s ním aj celková ponuka ďalej rastie.   

viac …

Auparky na Slovensku s novým vlastníkom, nákupné centrá zatiaľ bez zmien

Napísal Róbert Bosák, 22.07.2017

Na občasné zmeny majiteľov našich obchodných centier si postupne zvykáme. Aktuálne dochádza k ďalšej, ktorá sa týka vlastníctva slovenských Auparkov. Teraz však nejde o klasický predaj, ale o prevzatie prevádzok novou spoločnosťou založenou vďaka fúzii. 

viac …

„Pluská“ na úsporných spotrebičoch budú minulosťou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 21.07.2017

Ministri členských krajín EÚ spravili opäť „kus práce.“  Namiesto nezamestnanosti, zadlžovania ľudí či nárastu extrémizmu sa trápia nad označovaním spotrebičov. A po namáhavých rokovaniach dospeli k záveru, že ++ označujúce energetickú triedu budú minulosťou.  

viac …

Bývanie v EÚ ďalej zdražuje – vedie Česko a Pobaltie, Slováci spomaľujú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 20.07.2017

Eurostat sa so svojimi štúdiami neponáhľa, no práve preto sú jeho čísla dôveryhodnejšie ako ktorékoľvek iné zdroje. Aktuálne boli prezentované výsledky poukazujúce na vývoj cien bývania v EÚ za prvý tohtoročný kvartál, ktoré opäť potvrdili celkový rast. 

viac …

Železobetón je na scéne celých 150 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 19.07.2017

Vo svete architektúry patrila uplynulá nedeľa železobetónu. Tento tradičný materiál, bez ktorého si výstavbu mnohých budov ani nevieme predstaviť, oslávil veľké jubileum. Od jeho príchodu na scénu totiž prebehlo celých 150 rokov plných vzostupov aj pádov. 

viac …

5 najkrajších podmorských hotelov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.07.2017

Vybudovať hotel pod hladinou mora nie je pri súčasných technológiách a osvedčených stavebných postupoch žiadny problém. Ubytovacích zariadení tohto typu nájdeme na svete hneď niekoľko a tu je 5 z nich, ktoré nás najviac oslovili. 

viac …

Zelená domácnostiam opäť udeľovala poukážky na fotovoltické panely

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.07.2017

Projekt Zelená domácnostiam žne úspech za úspechom. Potvrdilo to aj posledné kolo, ktoré prebehlo minulý týždeň. Záujem bol opäť veľký, takže SIEA mohla vydať ďalšie poukážky, ktoré majiteľom domácností pomôžu s kúpou úsporných zariadení.

viac …

Škóti premenili starú helikoptéru na mini hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.07.2017

Nie je to prvýkrát, čo zameriavame pozornosť na nekonečne široké spektrum možností ubytovania v netradičných sídlach. Aktuálne nás zaujal nápad zo Škótska, kde už pár mesiacov prevádzkujú hotelový apartmán, ktorý vznikol premenou starej helikoptéry. 

viac …

Institut Le Rosey - najdrahšia škola na svete

Napísal Róbert Bosák, 15.07.2017

Letné prázdniny sa zatiaľ neprehupli ani do svojej polovice, no otázka vybavenia školy je pre mnohých stále aktuálnejšia. Ak sa však pozrú na najdrahšiu školu sveta, rýchlo ich prejde chuť na nástup do ďalšieho ročníka. 

viac …

Letné vydanie magazínu TRENDY BÝVANIE s dávkou inšpirácií je tu

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 14.07.2017

Čaká vás v lete rekonštrukcia, renovácia alebo stavba domu a letná dovolenka tento rok nezapadá do vašich plánov? Vaše leto môže byť aj napriek tomu pohodové, štýlové a plné zážitkov. Magazín TRENDY BÝVANIE sa o to postará. Prostredníctvom dizajnu inšpirovaného svetovými a európskymi kultúrami privedie exotiku a dovolenkovú atmosféru priamo k vám domov. Toto horúce prázdninové číslo je už na pultoch všetkých dobrých stánkov, preto si poň rýchlo skočte a oddajte sa čítaniu a inšpiráciám.

viac …

Facebook chce postaviť vlastnú dedinu, kvôli neprajníkom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.07.2017

Apple sa sťahuje do novej centrály a Google chystá realizáciu nového megalomanského sídla. Za technologickými gigantmi nechce zaostávať ani Facebook, ktorého vedenie sa rozhodlo pre výstavbu novej vlastnej dediny, čo však má kontroverzný dôvod.  

viac …

Kde nájdeme najväčšie obchodné centrá Európy

Napísal Róbert Bosák, 13.07.2017

Po Európe sú stovky megalomanských obchodných centier, no len niektoré z nich patria medzi elitu lídrov retailového trhu. Tu je niekoľko z nich, ktoré si získali prvenstvo či už kvôli veľkosti nájomnej plochy alebo vďaka celkovému počtu prevádzok. 

viac …

Melbournský dom s fasádou v tvare kopca

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.07.2017

Austrálskemu ateliéru Andrew Maynard Architects sa pred piatimi rokmi podaril slušný husársky kúsok. Výsledkom ich práce je originálny dom s fasádou v tvare kopca, ktorý čoskoro oslávi 5.narodeniny. 

viac …