Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

10 najčastejších otázok k poukážkam na OZE

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 20.12.2017

V doterajších kolách projektu Zelená domácnostiam, ktoré vyhlásila SIEA(Slovenská inovačná a energetická agentúra) počas dvoch rokov si zákazníci mohli vyberať zo stoviek registrovaných zhotoviteľov zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Vybrať si z obrovskej neprehľadnej ponuky to najvhodnejšie zariadenie a zhotoviteľa nie je pre laika jednoduché. Prinášame 10 najčastejších otázok k poukážkam na OZE. Odpovedá riaditeľ najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov THERMO|SOLARU Žiar, s. r. o., Alfréd Gottas.

viac …

Inšpirácia z oblasti realizácie pasívnych domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.12.2017

Výstavba pasívnych domov dnes nie je žiadnou novinkou a po rokoch čakania konečne prestala obchádzať Slovensko aj Čechy. Práve u našich západných susedov pred rokom skolaudovali jeden z najzaujímavejších domov tohto druhu. 

viac …

Apollu 1 s narušenou statikou už píšu závet

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 18.12.2017

O budúcnosti Apolla 1 je zrejme definitívne rozhodnuté. Kancelársky objekt z hlavného mesta, ktorý doplatil na zlú statiku, zbúrajú a nahradia novou budovou. Aspoň také sú aktuálne plány developerov, pre ktorých je takýto postup najlepším riešením.

 

viac …

Pozvánka na výstavu najlepších českých stavieb za rok 2017

Napísal Róbert Bosák, 17.12.2017

„Pätnásť minút slávy“ pre najlepšie české stavby roku 2017 neskončilo odovzdávaním cien. S najlepšími tohtoročnými budovami sa bude môcť stretávať aj verejnosť, pretože v jednej z pražských galérií sprístupnili výstavu odhaľujúcu všetky ocenené diela.  

viac …

Apartmány v tvare šišiek zavesené na stromoch talianskych Álp

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.12.2017

Rozvoj ekoturizmu v Alpách podporil aj expanziu architektúry zameranej na rekreačné drevostavby. Medzi nimi nájdeme viacero kreatívnych veľdiel a k tým najzaujímavejším patria aj drevené chaty v tvare veľkých šišiek, ktoré zdobia horskú dedinku Ugovizza.

viac …

Ocenenia pre najinovatívnejšie tohtoročné stavby

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.12.2017

Počet ocenení, ktoré boli tento rok udelené najlepším svetovým stavbám, dosiahol opäť niekoľko desiatok. Porotcovia nezabudli ani na cenu TAP, ktorá je každoročne udelená objektom poukazujúcim na najlepšie uplatnenie technológií v architektúre. 

viac …

Budúci rok chcú začať stavať jeden z najväčších hotelov v Nízkych Tatrách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 14.12.2017

Nízke Tatry sa zrejme stávajú najobľúbenejšou turistickou oblasťou developerov. Za posledné roky tu pribudli viaceré veľké projekty a ďalšie sú v štádiu príprav. Inak to nie je ani v prípade ohláseného hotela, ktorý bude jedným z najväčších v lokalite.

viac …

Kysuce čaká najväčší rezidenčný projekt posledných rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 13.12.2017

Na Kysuciach sa schyľuje k výstavbe najväčšieho bytového komplexu za posledné roky. Má ísť o projekt Kamence, ktorého realizáciou by v meste na severe vzniklo sídlisko s niekoľkými stovkami nových bytov. 

viac …

Farba roka 2018 premení interiéry na „ultra fialové“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 12.12.2017

Po roku nadvlády svetlozeleného odtieňa s výrazným jarným akcentom sa v januári chytí žezla ďalšia netradičná farba. Spoločnosť Pantone, ktorá sa už celé roky venuje vyhlasovaniu farby roka, totiž pred pár dňami predstavila budúcoročnú vládkyňu.

viac …

Projekt, ktorý zmení Donovaly, odhaľuje ďalšie veľké plány

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 11.12.2017

Môže to byť jedna z posledných zimných sezón, kedy si návštevníci užijú Donovaly vo svojej súčasnej podobe. V rámci avizovaného projektu vybudovania krytej lyžiarskej haly sa totiž objavili ďalšie plány rozširovania a modernizácie obľúbeného strediska. 

viac …

Londýnska škola má prvý bazén obklopený dreveným interiérom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 10.12.2017

S drevom ako súčasťou interiérov sa stretávame v rôznych nehnuteľnostiach. V prípade školského bazéna však ide o prvý prípad, kedy sa tento materiál využil pri zariaďovaní vnútorného prostredia obklopujúceho vodnú plochu. 

viac …

Predajne Decathlon už v štyroch slovenských mestách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 09.12.2017

6 obchodov v 4 mestách za viac ako 2 roky pôsobenia na trhu. Presne taká je slovenská bilancia spoločnosti Decathlon, ktorá sa včera vylepšila o ďalšiu predajňu. Tentoraz ju otvorili v Trnave, ktorá tak rozširuje zoznam miest hostiacich sieť športových potrieb. 

viac …

Premena pinballových hracích automatov na konferenčné stolíky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 08.12.2017

Priaznivci klasických hracích automatov si zrejme prídu na svoje aj pri zariaďovaní domácnosti. V oblasti dizajnu a nábytkárstva totiž pôsobí firma, ktorá premieňa staré nevyužívané automaty na unikátne kuchynské a konferenčné stolíky.   

viac …

Originálnymi darčekmi a reklamnými predmetmi kovanými zo železa prekvapíte

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 08.12.2017

Myslíte si, že všetko tu už bolo a nedá sa vymyslieť reklamný predmet, darček alebo suvenír, ktorý zaujme zákazníka svojou exkluzivitou? Tak to sa mýlite. Čo takto ručne kované výrobky z pravého poctivého železa? Čo by ste povedali na poštové schránky v tvare školských tašiek, sŕdc, rôznych zvierat, kovové ruže viacerých farieb, zrkadlá so železným rámom, nočné lampy, lustre, svietniky, skrinky na odkladanie šperkov, stojany na víno, kovové náradie ku kozubu… A to všetko ručne kované a ozdobené patinou? Takéto a ďalšie exkluzívne výrobky - všetko originály, vyrába umelecké kováčstvo Interierkov Jána Kanianskeho z Handlovej.

viac …

7 najkrajších verejných priestranstiev na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.12.2017

Štúdie svetových architektov a urbanistov nehodnotia len budovy. Do spektra záujmov radia aj parky a námestia, ktoré sú každodennou súčasťou našich životov. Aj preto sa hŕstka z nich rozhodla pripraviť prehľad najkrajších verejných priestranstiev sveta. 

viac …