Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
100 865
Reg. kancelárií
11 606
Reg. užívateľov
113 737
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Prvý futuristický hotel s robotmi a umelou inteligenciou na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.02.2019

Robotická doba vsádzajúca na smart technológie a umelú inteligenciu pomaly nastupuje vo viacerých sférach. Výnimkou nie je ani oblasť hotelierstva, kde sa pripravujú viaceré projekty futuristických hotelov. Prvé zariadenie tohto typu je už pár týždňov otvorené.

viac …

Šikovná hydroponická smart záhradka do každej kuchyne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 04.02.2019

Trochu čerstvej zeleniny z vlastnej produkcie po celý rok určite nezaškodí. Možno aj to si povedali výrobcovia praktického hydroponického zariadenia na pestovanie zeleniny a byliniek, ktoré sa zmestí do každej kuchyne.

viac …

V Nemecku oslávia 100. výročie vzniku najvplyvnejšej architektonickej školy 20. storočia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.02.2019

Nemeckú architektúru čaká tento rok významné jubileum. Presne pred 100 rokmi tu totiž založili jednu z najvplyvnejších umeleckých škôl 20. storočia, ktorá sa výraznou mierou podpísala pod rozvoj modernej architektúry.  

viac …

Na Morave sa dá ubytovať v najlepšom rodinnom hoteli Európy

Napísal Róbert Bosák, 02.02.2019

Českí a slovenskí hotelieri už neraz ukázali, že službami a vybavením ubytovacích miest ničím nezaostávajú za západom. Dôkazom toho je aj nedávny úspech moravského hotela Villa Memories, ktorý zabodoval v súťaži Boutique Hotel Awards

viac …

5 šikovných noviniek do domácností z januárových veľtrhov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 01.02.2019

Úvodný mesiac roka je za nami a s ním aj zopár veľtrhov, na ktorých predstavili horúce novinky do domácností. Na trh tak v najbližšom čase zavíta ďalší zaujímavý sortiment, ktorý sa postará o skrášlenie a zútulnenie našich príbytkov.

viac …

BMW a The North Face predstavili revolučný mobilný stan

Napísal Róbert Bosák, 31.01.2019

Mrazivé dni a večery pod teplou dekou by zrejme niektorí z nás bez váhania vymenili za dobrú letnú stanovačku. Najlepšie v nejakom mobilnom stane, s ktorým by sme si  mohli užiť veľké cestovateľské dobrodružstvo s nocľahmi priamo pod holým nebom.

viac …

Ďalšie hotelové apartmány zriadené v lietadle

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 30.01.2019

Apartmány zariadené v starých nevyužívaných lodiach, v autobusoch alebo v lietadlách sú zrejme v móde. Ďalšie z takýchto objektov, ktoré ponúkajú štýlové a cenovo dostupné ubytovanie na netradičný spôsob, nájdeme vo francúzskom Saint-Michel-Chef-Chef.

viac …

Obnova bašty na Šarišskom hrade získala odborné ocenenie

Napísal Róbert Bosák, 29.01.2019

Na východe Slovenska sa opäť oceňovali najlepšie atrakcie, ktoré majú oživiť cestovný ruch v Prešovskom kraji. Zabodovať sa podarilo obnovenej bašte na Šarišskom hrade, ktorá môže byť v najbližších rokoch jedným z najväčších turistických lákadiel v okolí Prešova.

viac …

Nezabudnite podať daňové priznanie za nehnuteľnosť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 28.01.2019

Daň z nehnuteľnosti už každoročne otvára kalendár daňových povinností. Aj tento rok ste v prípade vlastníctva nehnuteľnosti povinní najneskôr do 31. 1. podať príslušnému úradu daňové priznanie.

viac …

Poznáme 12 finalistov 3. ročníka Office roka

Napísal Róbert Bosák, 27.01.2019

Do jedného z najväčších sviatkov na domácom kancelárskom trhu neostáva ani mesiac. 21. februára totiž spoznáme ďalšieho víťaza súťaže Office roka. Záverečný súboj bude zaujímavý o to viac, že vo finále si to rozdá 12 firiem s 15 nominovanými kanceláriami.

viac …

3D lavičky z gréckeho Solúnu ukazujú, ako možno redukovať odpad

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 26.01.2019

Spojiť príjemné s užitočným, to sa v oblasti dizajnu a architektúry „nosí“. Príkladom je aj spojenie 3D tlače s výstavbou diel pomocou materiálu, na ktorého výrobu bol použitý plastový odpad. Projekt tohto typu nedávno zabodoval v gréckom Solúne.

viac …

Starostlivosť o kaktusy v 5 jednoduchých krokoch

Napísal Róbert Bosák, 25.01.2019

Vkusné, trvácne a hlavne nenáročné na pestovanie. Práve takéto prívlastky vystihujú kaktusy, ktoré obľubujú mnohí milovníci izbového rastlinstva. Tí ale vedia, že napriek svojej nenáročnosti vyžadujú dôkladnú a pravidelnú starostlivosť.

viac …

Stavebníctvo začína ovládať nový fenomén – instatektúra

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.01.2019

Vo svete architektúry sa začína šíriť nový fenomén. Reč je o instatektúre, ktorá návrhom budov vniesla nové myšlienky a zároveň dostala (nielen) tie najkrajšie stavby planéty do pozornosti celého internetového sveta.

viac …

Nápad stavať solárne cesty skončil fiaskom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 23.01.2019

Nie všetky nápady, ktoré sa javia ako pokrokové, splnia očakávania. Fiaskom niekedy končia aj projekty z dielne výroby solárnych technológií, ktoré sa napriek opakovaným úspechom nie vždy osvedčia.

viac …

V užšom výbere na zisk Mies van der Rohe je prvýkrát slovenská stavba

Napísal Róbert Bosák, 22.01.2019

Naša architektúra môže sláviť ďalší veľký úspech. Slovenská stavba sa totiž po prvýkrát v histórii dostala do užšieho výberu kandidátov bojujúcich o zisk ocenenia Mies van der Rohe.

viac …