Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 362
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 430
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Na obnovu Reduty v Spišskej Novej Vsi stále nie sú financie

Napísal Róbert Bosák, 14.08.2019

Jednu z najcennejších pamiatok na Spiši naďalej sužujú problémy. Spišskonovoveská Reduta a priestranstvo pred ňou totiž potrebuje rekonštrukciu, na ktorú však stále nie sú peniaze.

viac …

Mladomanželským pôžičkám na bývanie sa stále nedarí

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 12.08.2019

Opätovne zavedené mladomanželské pôžičky naďalej čakajú na rozbeh. Počet žiadostí narastá doslova slimačím tempom a žiadna sláva to zatiaľ nie je ani s objemom peňazí, o ktorý bolo doposiaľ požiadané.

viac …

Ceny bytov sú po 2. kvartáli opäť o pár tisíc vyššie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 09.08.2019

Znižovanie cien na bytovom trhu je stále v nedohľadne. S výnimkou niektorých lokalít byty zdražovali po takmer celom Slovensku aj v 2. kvartáli. Vo vybraných okresoch sa dokonca zvýšili o niekoľko tisíc a ich hodnota prekonala ďalšie cenové rekordy.

viac …

Dražba outletu vo Voderadoch „po druhé“

Napísal Róbert Bosák, 08.08.2019

Dráma okolo outletu vo Voderadoch nekončí. Dlho očakávaná júlová dražba skončila fiaskom, takže smutne slávny príbeh nákupného komplexu neďaleko Trnavy sa bude písať ďalej. Najbližšie už 26. augusta.

viac …

Jurkovičove chaty na moravskoslezských Pustevnách oslávili 120 rokov

Napísal Róbert Bosák, 07.08.2019

1018 m. n. m., v srdci Moravskoslezských Beskýd, len zopár kilometrov od hraničného prechodu Makov. Práve na tomto mieste nájdeme 2 štýlové horské chaty D. Jurkoviča, ktoré sú aj po 120 rokoch a nedávnom požiare klenotom českej ľudovej architektúry.   

viac …

Trnava stavia prvý slovenský parkovací dom pre bicykle

Napísal Róbert Bosák, 05.08.2019

V zahraničí bežná vec, u nás dlho očakávaná vízia, ku ktorej realizácii sa konečne niekto odhodlal. V tomto prípade je to mesto Trnava, ktoré pred pár dňami začalo stavať prvý parkovací dom pre bicykle na Slovensku.

viac …

Prvá lanovka na svete, ktorá spojí 2 štáty

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.08.2019

Na svete je projekt, aký nemá obdoby. 2 krajiny, ktoré by spájala mestská lanová dráha, totiž zatiaľ nenájdeme nikde. Rusko a Čína sa tak stanú prvou dvojicou štátov, ktorými bude prechádzať tzv. Cable Car.

viac …

Pred Notre-Dame vyrastie dočasný pavilón pre návštevníkov katedrály

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.08.2019

Aprílový požiar v Notre-Dame šokoval celý svet. Hasiči síce vzácnu pamiatku uchránili pred najhorším, no jej renovácia nejaký čas potrvá. Čakanie však návštevníkom skráti multifunkčný dočasný pavilón, ktorý vyrastie hneď pred katedrálou. 

 

viac …

Pri Prešove poklepali základný kameň nového rýchlostného obchvatu

Napísal Róbert Bosák, 31.07.2019

Na východoslovenských cestách sa opäť klepalo po základnom kameni. Tentoraz kvôli zahájeniu výstavby jedného z úsekov rýchlostnej cesty R4 pri Prešove.

viac …

V Prahe zachraňujú cenný viadukt – bude z neho moderná mestská zóna

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.07.2019

Ešte pred 100 rokmi to bol najdlhší viadukt v celej strednej Európe. Dnes síce stále slúži ako dôležitý dopravný uzol vedúci ponad Vltavu, no jeho sláva je ďaleko preč. Aktuálne rozbehnutý projekt však má dať Negrelliho viaduktu a jeho okoliu druhú šancu.

viac …

Štát vlani udelil dotácie na výstavbu nájomných bytov za viac ako 26 mil. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 26.07.2019

Štátu je dlhodobo vyčítaná slabšia podpora výstavby nájomných bytov. O nič lepšie to zrejme nebude ani po zverejnení čísel poukazujúcich na podporu nájomného bývania formou dotácií z Ministerstva dopravy a výstavby SR za minulý rok.

viac …

5 najčastejších chýb pri poistení domácnosti a nehnuteľnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 25.07.2019

Desiatky poistných produktov, stovky uzavretých zmlúv, tisícky eur pripravených na účely poistného plnenia. Bilancia spojená s poistením majetku prináša stále vyššie čísla. S tým však rastie aj počet poistencov, ktorí sa pri uzatváraní zmluvy dopúšťajú chýb.

viac …

V Gruzínsku sa rozbieha projekt zeleného rezortu budúcnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.07.2019

Futuristické zelené mestá, ktoré majú byť budúcnosťou globálnej architektúry, chcú aj v Gruzínsku. Jedno také má vyrásť priamo na brehoch Čierneho mora v lokalite, ktorej potenciál je sám o sebe polovicou úspechu.

viac …

Mladomanželské pôžičky sa zatiaľ rozbiehajú pomaly

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 22.07.2019

Od staronových mladomanželských pôžičiek sa po ich júlovom zavedení očakávalo viac. Na vynášanie verdiktov je však priskoro. Pomalý rozbeh štátnych úverov, ktoré by mali byť výhodnejšou alternatívou voči hypotékam, totiž môže razom nabrať svižné tempo.  

viac …

Aké výhody čakať od plastových vchodových dverí

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 19.07.2019

Dobe plastovej zrejme onedlho odzvoní. Plasty to začínajú mať spočítané v gastronómii, v potravinárstve a postupne aj v interiérovom dizajne. Pri výrobe bytových dverí to ale zatiaľ neplatí a vzhľadom na slušný dopyt zákazníkov sú naďalej v hre.

viac …