Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

V Nórsku vybudujú prvú európsku podmorskú reštauráciu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 06.12.2017

Nórsky ateliér Snøhetta, známy pokrokovými návrhmi podporujúcimi rozvoj modernej architektúry a urbanizmu, predstavil ďalší unikátny nápad. Tentoraz sa jedná o projekt prvej podmorskej reštaurácie vo vodách starého kontinentu. 

viac …

Po Amazone a Googli si chce v Londýne postaviť nové sídlo aj Facebook

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.12.2017

Londýn je pre popredné IT spoločnosti príťažlivý napriek pravdepodobnému odchodu krajiny z EÚ. Po spoločnostiach Amazon a Google sa tu chystá postaviť jednu zo svojich mimoamerických centrál aj Facebook.  

viac …

Na nedostatok bytov v Dubline doplácajú aj Slováci

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.12.2017

Včera spomínaný Paríž nie je jedinou európskou metropolou, ktorú trápi pretrvávajúca bytová kríza. O nič lepšie na tom nie je ani Dublin, kde sa hľadanie prenájmu mení na poriadnu drinu. Na nedostatok voľných bytov doplácajú aj Slováci, pre ktorých je Írsko jednou z top destinácií.

viac …

Parížska bytová kríza alebo pár stoviek za prenájom bývania v pivnici

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 03.12.2017

Pretrvávajúce problémy s extrémne nízkou dostupnosťou bývania riešia v Paríži po svojom. Záujemcom o finančne dostupné bývanie priamo v centre mesta prenajímajú komory, pivnice či dokonca garáže. 

viac …

Ceny bývania v treťom štvrťroku opäť poskočili

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.12.2017

Cenový vývoj na realitnom trhu pokračuje naďalej v dobrých výsledkoch. Potvrdili to aj údaje ŠÚ SR za tretí kvartál, ktoré priniesli medziročný aj medzikvartálny rast cien nehnuteľností na bývanie. 

viac …

Dedinka vo švajčiarskych Alpách vám za presťahovanie štedro zaplatí

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.12.2017

Finančné odmeny pre ľudí, ktorí sa natrvalo presťahujú do miest a dediniek s prudkým poklesom obyvateľstva, sa zrejme v Európe stávajú trendom. Po niekoľkých lokalitách v Taliansku a Španielsku sa k podobnému riešeniu odhodlali aj vo Švajčiarku.  

viac …

Prečo je nutné pri stavbe drevodomu používať certifikované materiály?

Napísal , 01.12.2017

Architekti, stavebné firmy i spotrebitelia uvažujúci o stavbe kvalitného drevodomu sa mnohokrát strácajú v spleti rôznych typov konštrukcií, systémov a materiálov zaručujúcich kvalitu a difúznu otvorenosť stavby. Z toho dôvodu prišla spoločnosť Tepore s.r.o. na trh s uceleným certifikovaným konštrukčným systémom, ktorý prináša odpovede na mnohé otázky. Firma Tepore zároveň ponúka poradenstvo a kompletnú technickú podporu pre stavebníkov, projektantov atď. vo forme školení, prednášok, seminárov prípadne konzultácií.

viac …

Slovenský študent navrhol stoličku zo sena, získal za ňu české ocenenie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 30.11.2017

Seno, vlna, konope či morské riasy. Každý z týchto materiálov sa osvedčil pri výstavbe aj renováciách, no po novom sa môžu využívať už aj v oblasti dizajnu a nábytkárstva. Dobrým príkladom je návrh ekologickej stoličky SENO, ktorú navrhol náš študent.  

viac …

Pražská Sakura je v šestke najlepších rezidenčných projektov sveta

Napísal Róbert Bosák, 29.11.2017

Česi môžu byť na prácu architektov pôsobiacich v krajine právom hrdí. Ich projekty sú často medzi celosvetovou elitou a jednému z nich sa aktuálne podarilo zaradiť medzi 6 najlepších stavieb sveta v oblasti rezidenčných komplexov. 

viac …

Prešovská Eperia má otvorené

Napísal Róbert Bosák, 28.11.2017

Najočakávanejšie obchodné centrum roka je definitívne otvorené. Prešovská Eperia v piatok privítala prvých návštevníkov a krajskému mestu na východe tak konečne umožnila vstúpiť do zoznamu lokalít s veľkými nákupným strediskami. 

viac …

Provízia realitných sprostredkovateľov ako nástroj konkurenčného boja pri predaji neexkluzívne zazmluvnených nehnuteľností.

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 28.11.2017

Neexkluzívny predaj nehnuteľnosti nie je v našich zemepisných šírkach ničím výnimočným. Ak odhliadneme od neexistujúceho zazmluvnenia, ide zrejme ešte stále o najčastejšiu formu dojednania so záujemcom o sprostredkovanie. Zvlášť v prípade náboru prostredníctvom cold calls. Takýto druh sprostredkovateľskej zmluvy umožňuje ľahšie získanie zákazky, na druhej strane ostrý konkurenčný boj maklérovi spôsobuje bolesti hlavy. Okrem náročného sledovania pohybu konkurenčných predajcov na trhu (o ktorom si povieme niečo nabudúce), musí zabezpečiť konkurencieschopnú cenu. Veď čo zaujme potencionálneho kupujúceho viac ako nižšia cena. Kreativita slovenského makléra štartuje už pri nahrávaní zákazky na inzertné portály. A sme pri jadre veci.

viac …

6 miest s najkrajšími vianočnými trhmi v Európe

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.11.2017

Do otvorenia vianočných trhov v Európe ostáva len niekoľko dní. Veľkomestá po celom kontinente budú žiariť sviatočnou výzdobou a rozvoniavať tradičnými špecialitami. To nepriláka len návštevníkov trhov, ale aj turistov zvedavých na najkrajšie európske námestia.  

viac …

Knižnica s miliónom kníh imitujúca jaskyňu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.11.2017

Práca holandského ateliéru MVRDV nás zaujala už viackrát. Naposledy sme si od nich predstavili premenu viaduktu na vysunutý park v juhokórejskom Soule. Dnes síce opäť zalovíme v Ázii, no z Južnej Kórey sa presunieme do čínskeho Tianjinu.

viac …

Pri riešení bývania môžeme zohľadniť ocenenia pre najlepšiu banku a poisťovňu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 25.11.2017

Kvalita a meno finančnej inštitúcie zohrávajú pri výbere úveru či poistenia spojeného s otázkou bývania kľúčovú úlohu. Ak daná spoločnosť získa aj významné ocenenie, pre klientov je garanciou dobrých služieb. Platí to aj pre aktuálnych držiteľov cien Banka rokaPoisťovňa roka

viac …

Výsledky z bratislavského trhu so staršími bytmi za 3.tohtoročný štvrťrok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 24.11.2017

Spoločnosť Bencont Investments nás pravidelne zásobuje štatistikami z bytového trhu v hlavnom meste. Pred pár dňami zverejnila výsledky za tretí kvartál, ktoré priniesli viacero prekvapení. Medzi nimi aj zdražovanie starších bytov a stúpajúce ceny nájmov.  

viac …