Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Mobilné bývanie na kolesách v pohodlí a v štandarde

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.01.2018

Nie je prvým ani posledným, kto ukázal svetu, že bývanie na kolesách má viacero výhod. Mladý americký bloger je však jedným z mála obyvateľov autobusu, ktorý si užíva tento spôsob života v pohodlí a v bežnom štandarde.

viac …

V Dubaji otvorili ďalší neuveriteľný mrakodrap

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.01.2018

Na dubajskom realitnom trhu je rušno hneď od začiatku roka. Po tom, čo minulý týždeň úspešne ukončili testy pripravovaného 928-metrového mrakodrapu, sa pozornosť médií sústredí na novootvorený objekt Dubai Frame.

viac …

V Hongkongu vymysleli mini apartmány zriadené vo vodovodných rúrach

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.01.2018

Extrémny rast populácie vo svetových veľkomestách tlačí na ponuku bývania, ktorá už nestačí uspokojovať dopyt. Situácia si vyžaduje rýchle a efektívne riešenia, ktoré dajú ľuďom bývanie napriek jeho nedostatku a s jedným takým prišli nedávno v Hongkongu. 

viac …

v Dubaji postavia 928-metrový mrakodrap

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.01.2018

Pretrvávajúce ticho okolo realitného trhu v Dubaji už začínalo vzbudzovať podozrenie. V jednom z novodobých centier modernej a futuristickej architektúry je však ticho pred búrkou, pretože v miestnom prístave sa pripravuje ďalší veľkolepý projekt. 

viac …

25-miliónový Šanghaj odmietol ďalší rast

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 06.01.2018

Extrémne rýchle tempo rastu populácie a preľudnenia svetových metropol sa v čínskom Šanghaji rozhodli riešiť po svojom. Podľa vyhlásení predstaviteľov vlády tu zablokujú nárast počtu obyvateľov a zastavia ďalšie rozširovanie mesta. 

viac …

Singapur ukázal, ako stavať škôlky budúcnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 28.12.2017

Nebol by to Singapur, ak by sa na poli miestnej architektúry nediali veľké veci. Na mape ázijského tigra nájdeme niekoľko revolučných stavieb, no len niektoré z nich získali viac superlatívov ako Early Learning Village, ktorú považujú za najlepšiu škôlku na svete. 

viac …

Pápežská chata spod Álp sa ocitla v ponuke realitného trhu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.12.2017

Tesne pred koncom roka sa v aktuálnej ponuke svetových rekreačných nehnuteľností objavila ešte jedna významná nehnuteľnosť. Tou je pápežské dovolenkové sídlo v údolí pod taliansko-francúzskymi Alpami, ktoré bolo oficiálne ponúknuté na predaj. 

viac …

Vo švajčiarskych Alpách spojazdnili najstrmšiu lanovku sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.12.2017

Práca architektov nespočíva len v navrhovaní budov a príbytkov. S rozvojom rôznych oblastí dopravy a priemyslu sa sústredia aj na pokrokové technické stavby, napríklad lanovky. Tú najstrmšiu na svete túto nedeľu sprístupnili vo Švajčiarsku. 

viac …

Apartmány v tvare šišiek zavesené na stromoch talianskych Álp

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.12.2017

Rozvoj ekoturizmu v Alpách podporil aj expanziu architektúry zameranej na rekreačné drevostavby. Medzi nimi nájdeme viacero kreatívnych veľdiel a k tým najzaujímavejším patria aj drevené chaty v tvare veľkých šišiek, ktoré zdobia horskú dedinku Ugovizza.

viac …

Ocenenia pre najinovatívnejšie tohtoročné stavby

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.12.2017

Počet ocenení, ktoré boli tento rok udelené najlepším svetovým stavbám, dosiahol opäť niekoľko desiatok. Porotcovia nezabudli ani na cenu TAP, ktorá je každoročne udelená objektom poukazujúcim na najlepšie uplatnenie technológií v architektúre. 

viac …

7 najkrajších verejných priestranstiev na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.12.2017

Štúdie svetových architektov a urbanistov nehodnotia len budovy. Do spektra záujmov radia aj parky a námestia, ktoré sú každodennou súčasťou našich životov. Aj preto sa hŕstka z nich rozhodla pripraviť prehľad najkrajších verejných priestranstiev sveta. 

viac …

V Nórsku vybudujú prvú európsku podmorskú reštauráciu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 06.12.2017

Nórsky ateliér Snøhetta, známy pokrokovými návrhmi podporujúcimi rozvoj modernej architektúry a urbanizmu, predstavil ďalší unikátny nápad. Tentoraz sa jedná o projekt prvej podmorskej reštaurácie vo vodách starého kontinentu. 

viac …

Po Amazone a Googli si chce v Londýne postaviť nové sídlo aj Facebook

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.12.2017

Londýn je pre popredné IT spoločnosti príťažlivý napriek pravdepodobnému odchodu krajiny z EÚ. Po spoločnostiach Amazon a Google sa tu chystá postaviť jednu zo svojich mimoamerických centrál aj Facebook.  

viac …

Na nedostatok bytov v Dubline doplácajú aj Slováci

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.12.2017

Včera spomínaný Paríž nie je jedinou európskou metropolou, ktorú trápi pretrvávajúca bytová kríza. O nič lepšie na tom nie je ani Dublin, kde sa hľadanie prenájmu mení na poriadnu drinu. Na nedostatok voľných bytov doplácajú aj Slováci, pre ktorých je Írsko jednou z top destinácií.

viac …

Dedinka vo švajčiarskych Alpách vám za presťahovanie štedro zaplatí

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.12.2017

Finančné odmeny pre ľudí, ktorí sa natrvalo presťahujú do miest a dediniek s prudkým poklesom obyvateľstva, sa zrejme v Európe stávajú trendom. Po niekoľkých lokalitách v Taliansku a Španielsku sa k podobnému riešeniu odhodlali aj vo Švajčiarku.  

viac …