Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
257 652
Reg. kancelárií
10 895
Reg. užívateľov
107 343
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Presťahujte sa do Talianska. Zaplatia vám za to.

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.10.2017

V južanských mestách s klesajúcou populáciou je celkom bežné, že za presťahovanie do týchto lokalít odmenia nových obyvateľov finančným príspevkom. Momentálne sa k nim pridáva aj talianska Candela, ktorá chce peniazmi prilákať stovky ľudí.

viac …

Airbnb bude prenajímať vlastné domy. Začína Floridou.

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.10.2017

Spoločnosť Airbnb orientovaná na krátkodobý prenájom ubytovania si po niekoľkých dňoch opäť získava našu pozornosť.  Po tom, čo sme nedávno informovali o jej rastúcej popularite (aj na našom trhu), sa pozrieme na jej plány stavať vlastné nájomné domy. 

viac …

5 miest duchov, ktoré lákajú turistov z celého sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.10.2017

Opustené mestá duchov, ktoré mali byť pýchou svojich krajín, no nakoniec skončili len ako vyprahnuté mestské štvrte, nájdeme po celom svete. Niektoré z nich si však získali pozornosť a napriek tomu, že ich nik neobýva, do nich zavítajú aspoň turisti.  

viac …

Na Filipínach postavia luxusné letovisko z recyklovaných materiálov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.10.2017

Nápady plné pokrokových ekologických projektov, ktoré majú meniť mestá v čistejšie a zdravšie, prichádzajú z každej strany. V rámci jedného z nich by mohla na Filipínach vzniknúť novodobá turistická zóna vybudovaná výhradne z recyklovaných materiálov. 

viac …

Manhattan čaká na najväčší americký projekt v histórii za 20 miliárd

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.10.2017

Najväčší projekt, aký bol doposiaľ v USA navrhnutý, naberá prvé vážne kontúry. New York sa tak pomaly môže pripravovať na zrodenie nového polyfunkčného komplexu, ktorý zmení tvár celého Manhattanu. 

viac …

Slávne filmové domy, ktoré rozsvietili ponuku realitných kancelárií

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.09.2017

Nie všetky nehnuteľnosti, ktoré vídavame vo filmoch, sú len prepracovanými kulisami či ateliérovými atrapami. Mnohé sú z nich reálne objekty, ktoré sa viackrát ocitli v ponuke realitiek. Medzi také patrí aj týchto 5 domov, ktoré si zahrali v slávnych filmoch. 

viac …

Amazon hľadá mesto pre výstavbu svojej druhej centrály

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.09.2017

V IT sektore sa chystá ďalšia rekordná investícia spojená s výstavbou moderného firemného sídla. Tentoraz sa o pozornosť prihlásila spoločnosť Amazon, ktorá by v najbližších rokoch rada postavila svoju druhú centrálu. 

viac …

Luxusná jaskynná rezidencia z gréckeho Santorini

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.09.2017

Kým my vyberáme dáždniky a vetrovky, na gréckom Santorini sa stále tešia z hrejivých slnečných lúčov. Skvelé počasie a sviežu ostrovnú atmosféru si užíva aj miestny majiteľ jednej luxusnej rezidencie, ktorú postavili priamo na zvyškoch tamojšej jaskyne. 

viac …

Čo nové bolo na jesennom parížskom veľtrhu Maison & Objet

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.09.2017

Prešlo len niečo vyše týždňa, čo v romantickom Paríži prebehla ďalšia jesenná edícia veľtrhu Maison & Objet. Podobne ako počas predošlých podujatí, aj teraz sa verejnosť zoznámila s horúcimi novinkami z oblasti nábytku, bytových doplnkov a dekorácií. 

viac …

V španielskej Andalúzii predávajú luxusný hrad postavený v roku 2004

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.09.2017

Kým neprídete bližšie, rozdiel ani nespoznáte. Luxusný kamenný palác zdobiaci Costa del Sol v španielskej Andalúzii vyzerá ako stredoveký hrad, akurát že s dávnou históriou nemá spoločné nič. Napriek tomu sa stavba z roku 2004 dostala do ponuky predávaných hradov. 

viac …

3 fantastické domy postavené nad vodopádom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.09.2017

Bývanie mimo rušných miest ponúkajúce užšiu koexistenciu človeka s prírodou je čoraz viac žiadané po celom svete. Architekti tak vymýšľajú rôzne pokrokové projekty, medzi ktorými nájdeme aj domy zrealizované nad vodopádom. 

viac …

Indický stromový hotel pri duchovnom zdroji planéty

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.09.2017

Hotely zariadené v korunách stromov dnes nie sú ničím výnimočným. V Indii však k projektu takéhoto hotela pristúpili po svojom a hosťom ukázali nový pohľad na ubytovanie tohto druhu. 

viac …

Park Hotel Shanghai – prvý šanghajský mrakodrap navrhnutý Slovákom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 31.08.2017

Prvenstiev, ktoré si vo svete na svoje konto pripísali slovenskí architekti, nie je veľa. O to viac nás potešia príbehy ľudí ako Ladislav Hudec, ktorého návrh sa podpísal na realizácii prvého mrakodrapu v čínskom Šanghaji. 

viac …

Brno hostí medzinárodnú výstavu zameranú na význam nájomného bývania

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.08.2017

Galeria Architektury Brno hostí od 17.augusta zaujímavú výstavu zameranú na nájomné bývanie. Tematika, ktorú dlhé roky odsúvajú na vedľajšiu koľaj, tak dostala trochu viac priestoru ukázať, ako sa s týmto spôsobom bývania vysporadúvajú vo svete.

viac …

Dáni chcú postaviť neuveriteľnú vyhliadkovú vežu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.08.2017

Vo fantastickej Škandinávii by mala už v najbližšom čase pribudnúť ďalšia výnimočná atrakcia svetového formátu. Len pár kilometrov od Kodane plánujú výstavbu jednej z najkrajších vyhliadkových veží, aké vôbec môžu vzniknúť. 

viac …