Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 774
Reg. kancelárií
11 376
Reg. užívateľov
111 754
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Prvé ázijské datacentrum Facebooku bude stáť 1 mld. USD

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.09.2018

Komplex zelených budov s rozľahlou strešnou záhradou, o ktorom sme sa v súvislosti s rozširovaním centrály Facebooku včera zmienili, je len jedným z niekoľkých nových projektov tohto IT giganta. V pláne je aj výstavba megalomanského dátového centra, ktoré bude využívať tie najmodernejšie zelené technológie.

viac …

V centrále Facebooku rastú lesy na strechách budov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.09.2018

Megalomanské sídla popredných IT firiem sú síce ukážkou veľkosti a dominancie, no ich vedenie sa zároveň snaží o dôraz na ekológiu a rozvoj trvalo udržateľnej výstavby. Príkladom je spoločnosť Facebook, v ktorej centrále vyrástol súbor ďalších zelených budov.

viac …

Na gréckom ostrove Santorini začnú regulovať počet turistov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.09.2018

Kým niektoré turistické miesta zívajú prázdnotou, iné praskajú vo švíkoch až tak, že na nich musia vydať zákaz návštevnosti. Do takejto nezávideniahodnej situácie sa dostal aj ostrov Santorini, ktorý pred pár dňami prijal veľmi netradičné opatrenie.  

viac …

Prvú taliansku kaviareň Starbucks označujú za najkrajšiu na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.09.2018

Aj obyčajná kaviareň sa môže stať neobyčajným miestom, ktoré bez problémov schová do vrecka najlepšie interiérové návrhy. Podľa niektorých kritikov sa takýto husársky kúsok podaril spoločnosti Starbucks, ktorá zriadila údajne najkrajšiu kaviareň sveta.

viac …

V Egypte povolili výstavbu najvyššieho afrického mrakodrapu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.09.2018

Viaceré portály zamerané na architektúru a stavebníctvo sa pred niekoľkými dňami zmienili o návrhu mrakodrapu, ktorý má byť najvyšším v Afrike. Reč je o Nile Tower, ktorý získal všetky potrebné povolenia a aktuálne čaká na zahájenie prác.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (8. časť) – Divoká Namíbia z vraku lode

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.09.2018

Púštnych rezortov, v ktorých je radosť dovolenkovať, až tak veľa v Afrike nenájdeme. Dobrodruhovia a milovníci netradičných prázdninových zážitkov tak otvorenie nového hotela na pobreží slnečnej Namíbie určite vítajú.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (7. časť) – Romantická vila z južného Anglicka

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.09.2018

Anglický Sussex sa právom radí medzi najobľúbenejšie dovolenkové regióny vo Veľkej Británii. Pomáha tomu aj malebné mestečko Midhurst, v blízkosti ktorého stojí zopár romantických usadlostí stvorených pre dokonalú dovolenku, aspoň v prípade Ariabelle určite.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (6. časť) – Moskovský park pri Červenom námestí

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.08.2018

Výlet do Moskvy môže byť spojený s ďalším výnimočným zážitkom navyše. V ruskej metropole je totiž sprístupnený park, ktorý má patriť k tomu najkrajšiemu, čo môžu turisti pohybujúci sa uličkami mesta vidieť.

viac …

Prenájom sociálneho bytu za 88 centov a 3 modlitby denne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 28.08.2018

Pánboh zaplať, a to doslova. V Nemecku sa dá za prenájom bytu zaplatiť vatikánskou menou. Ojedinelú príležitosť využíva hneď niekoľko desiatok obyvateľov Augsburgu.

viac …

Bývanie priamo na požiarnej veži

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.08.2018

Bývanie na vrchole strážnej, požiarnej či vyhliadkovej veže? Prečo nie, veď originalita a snaha vyskúšať nejaké nekonvenčné riešenia môžu vniesť do nášho života úplne nový rozmer. Príkladom toho sú aj 2 amíci, ktorí si na jednej takejto veži zriadili útulný dom.  

viac …

Nový najvyšší mrakodrap v Melbourne bude zelený

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.08.2018

Vo svete zelenej architektúry sa pracuje na ďalšom výškovom projekte so strešnými a vertikálnymi záhradami. Výsledkom jeho realizácie majú byť 2 elegantné a zeleňou obrastené mrakodrapy vyčnievajúce nad panorámou austrálskeho Melbourne.

viac …

Dom z Ostrova pokladov je na predaj

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.08.2018

Realitné portály z USA majú v ponuke voľných domov ďalšie slávne sídlo. Tentoraz ide o vilu na americkom ostrove Branford, s ktorým sa spája aj legenda o údajnom poklade kapitána Williama Kidda známa z knihy Ostrov pokladov.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (5. časť) – Farebný hotel na Waikiki

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.08.2018

V 5. časti letných dovolenkových hitov zavítame až na ďaleký Havaj. Americký raj totiž láka turistov na viacero jedinečných miest vrátane unikátne zariadených hotelov. K tým sa zaradil aj zrekonštruovaný hotel Shoreline situovaný na najslávnejšej havajskej pláži.

viac …

Nedostal výplatu, zdemoloval 5 domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.08.2018

Prípady, pri ktorých ľudia dokážu pod vplyvom emócií spraviť to, čo neskôr ľutujú, sa dejú denne po celom svete. Niekedy si to odnesú ľudia, inokedy iba stavby. Niekoľko ich bolo v dôsledku zlyhania ľudského faktora pred pár dňami zdemolovaných v Anglicku.

viac …

Viedeň ovládla rebríček miest, v ktorých sa žije najlepšie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.08.2018

Viedeň to má konečne vo vrecku. Rakúska metropola sa už nebude so závisťou dívať na opakované víťazstvá Melbourne v rebríčku miest, v ktorých je najlepší život. Po rokoch čakania na cenný titul sa jej totiž podarilo získať vytúžené prvenstvo.

viac …