Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
101 681
Reg. kancelárií
11 527
Reg. užívateľov
113 013
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

V pozemskom raji na Sicílii predávajú domy za 1 €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.01.2019

Radi by ste zohnali bývanie v pokojnom prostredí, najlepšie v niektorom z pozemských rajov? Potom vás možno osloví nápad predstaviteľov mesta Sambuca di Sicilia, kde chcú prilákať nových obyvateľov na výpredaj rekordne lacných domov.

viac …

Rok 2019 požehná výstavbe mrakodrapov novej generácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.01.2019

Architekti, urbanisti aj stavbári už dlhšie volajú po transformácii stavebných metód využívaných pri realizácii výškových budov. Volania niektorých z nich boli vypočuté, čoho výsledkom sú návrhy prvých mrakodrapov novej generácie.

viac …

Originálna zvlnená bytovka z dánskeho Vejle

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.01.2019

Bytovka, aká by nemala problém vyhrať hocijakú súťaž o najlepší bytový dom. Vyniká polohou, vybavením interiéru a hlavne vzhľadom, aký sa len tak nevidí.

viac …

Európska kultúra má tento rok 2 hlavné mestá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.01.2019

Očakávania väčšiny predstaviteľov európskej kultúry sa nakoniec naplnili. V roku 2019 budú centrom kultúrneho života na starom kontinente hneď 2 mestá. O významný titul sa tentoraz podelilo Taliansko s Bulharskom.

viac …

Švédsky hotel z ľadu má otvorené aj túto sezónu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.01.2019

Je to už zopár dní, čo jeden z najúžasnejších hotelov sveta otvoril svoje brány. IceHotel, ako je pomenovaný sezónny švédsky hotel z ľadu a snehu, totiž po vianočných sviatkoch opäť sprístupnili verejnosti.

viac …

Budova s najväčšou rozlohou sídli v najľudnatejšej krajine

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.01.2019

Nie je najvyššia, najdrahšia ani najnovšia, no z hľadiska rozlohy nemá konkurentov nikde vo svete. Reč je o New Century Global Centre, o jednom z najnavštevovanejších obchodných centier v Číne, ktoré je už zhruba 5 rokov najväčšou budovou sveta.

viac …

7 nezvyčajných rekordov svetového stavebníctva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 06.01.2019

Zoznam rekordov z oblasti stavebníctva je dosť pestrý na to, aby sa v ňom každý rok prepísali nejaké čísla, čo platí na národnej, regionálnej aj globálnej úrovni. Niektoré z nich, ktoré boli zaznamenané v rôznych kútoch sveta a právom ich môžeme označiť prívlastkom „nezvyčajné“, stoja za našu pozornosť.

viac …

Vo Frankfurte pripravujú januárový festival Christmasworld

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 28.12.2018

Tohtoročné Vianoce sú za nami, no sviatočná výzdoba, dekorácie a vybavenie spojené s najkrajšími sviatkami roka si o mesiac získajú pozornosť opäť. Vo Frankfurte totiž prebehne ďalší ročník tradičného festivalu Christmasworld. 

viac …

3 hotelové projekty, ktoré zmenia dovolenku v horách na jedinečný zážitok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.12.2018

Sviatočné dovolenky v horách sú obľúbené po celom svete. O ich prežitie v duchu peknej vianočnej atmosféry sa starajú nadštandardne vybavené hotely, ktoré na mape horských stredísk pribúdajú každý rok. 3 atraktívne projekty, ktoré zabodovali svojím dizajnom, vybavením či dokonca polohou, ovládli ubytovacie a cestovateľské portály aj túto zimu.

viac …

6 exkluzívnych vianočných stromčekov, ktoré zdobia svetové hotely

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.12.2018

Tradíciu navrhovania exkluzívnych vianočných stromčekov pre vybrané svetové hotely si poprední dizajnéri užili aj tento rok. Výsledkom ich práce sú originálne návrhy, ktoré (nielen) hosťom ukázali rôzne tváre dizajnu. Zopár týchto stromčekov z rôznych kútov sveta si získalo aj našu pozornosť.

viac …

Katarský megaštadión, ktorý otvorí futbalové MS 2022

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.12.2018

Kým u nás sa roky trápime s realizáciou 20-tisícového štadióna, v zahraničí sú schopní postaviť niekoľkonásobne väčšie futbalové stánky za pár mesiacov. Takým má byť aj najväčší katarský štadión, na ktorom sa odohrajú najsledovanejšie zápasy Majstrovstiev sveta 2022.

viac …

8 jedinečných vianočných mestečiek, ktoré stoja za návštevu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.12.2018

Blížiace sa sviatky sú dobru možnosťou, ako si užiť pekný výlet, aspoň pre tých, ktorým sa nechce tráviť Vianoce či Silvestra doma. Atraktívnych destinácií, ktoré sú nasiaknuté sviatočnou atmosférou, je hneď niekoľko. 8 z nich môžeme pokojne zaradiť do zoznamu najkrajších vianočných mestečiek.

viac …

Maroko začalo stavať najvyššiu budovu Afriky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.12.2018

Stavebné projekty z Afriky už neraz ukázali, že tento kút planéty nemieni zaostávať za zvyškom sveta. Dobiehať Áziu či Európu sa snažia aj výstavbou mrakodrapov, pričom nedávno sa rozostaval ten najvyšší, aký tu doposiaľ navrhli.

viac …

Najväčším letiskom sveta v Pekingu prejde ročne 100 mil. cestujúcich

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.12.2018

Čínske stavebníctvo zbiera prvenstvo za prvenstvom. Ďalším v poradí má byť projekt najväčšieho letiska na svete, ktoré je aktuálne rozostavané v jednej z okrajových častí Pekingu. 

viac …

Bytový dom, ktorý odhaľuje podobu novej luxusnej štvrte v Londýne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.12.2018

Nie je to prvýkrát, čo si niektoré z prestížnych ocenení udeľovaných v západnej Európe uchmatol bytový dom. Tento rok sa to podarilo projektu Faraday House, ktorý má byť ukážkou toho, ako sa dajú staré technické pamiatky premeniť na nadčasové bývanie.

viac …