Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
100 865
Reg. kancelárií
11 606
Reg. užívateľov
113 737
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Rebríček najdrahších svetových miest ovládli až 3 metropoly

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.03.2019

133 miest, no len 1 miestenka pre víťaza. Tak to bolo v rebríčku najdrahších miest sveta dlhých 30 rokov. Aktuálne sa však prepisuje história, pretože štatút najdrahšieho mesta planéty získali tento rok po prvýkrát hneď 3 kandidáti.

viac …

V Soule má vyrásť prvé múzeum robotov na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.03.2019

Doba robotická je tu. Po tom, čo roboti začali obsluhovať hostí vo viacerých hotelových  či reštauračných zariadeniach, expandujú už aj v oblasti stavebníctva. V Južnej Kórei si dokonca postavia svoje vlastné múzeum.

viac …

Tohtoročná Pritzkerova cena ide do Japonska

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.03.2019

Vo svetovej architektúre sa opäť udeľovali prestížne ocenenia. Tentoraz  bol rad na tom najväčšom, k akému sa architekti môžu dostať. Reč je o Pritzkerovej cene, ktorá aj tento rok našla vhodného laureáta schopného zaslúžiť si takúto veľkú poctu.

viac …

Miláno sprístupnilo výstavu upozorňujúcu na ničenie prírody

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.03.2019

Dizajn by mal mať viac ako len estetickú funkciu. Autori sa prostredníctvom neho môžu vyjadrovať k rôznym súčasným problémom a do ich riešenia zapájať masy ľudí. Presne o to sa snaží nová výstava Broken Nature, ktorú pred pár dňami uviedli v Miláne.

viac …

Holanďania vybudujú najinteligentnejšiu a najekologickejšiu mestskú štvrť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.03.2019

Najčistejšia, najekologickejšia či najinteligentnejšia. Superlatívov však má byť ešte viac. Jednu z pripravovaných štvrtí, ktorá má v najbližších rokoch vyrásť v Holandsku, totiž pasujú za lokalitu schopnú udať nový trend v realizácii smart cities.  

viac …

Opera v Sydney oslavuje 60. narodeniny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.03.2019

Pamätá si takmer celú polovicu 20. storočia a dodnes sa jej darí prekračovať hranice architektúry. Svojím ikonickým vzhľadom fascinuje, priťahuje a zároveň provokuje. Reč je o jednom zo súčasných divov sveta, ktorý začal písať svoj príbeh presne pred 60 rokmi.

viac …

Útulný drevený elegán oživil japonskú hotelovú mapu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.03.2019

Útulný, originálny, prirodzený, celý v nadčasovom drevenom šate. Aj takým je najnovší hotel z japonskej Karuizawy, ktorý prináša na hotelovú scénu v krajine vychádzajúceho slnka úplne nový typ butikových hotelíkov.

viac …

Luxusné a eco-friendly: 3 prepychové eko hotely z exotiky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.02.2019

Luxus a dôraz na ochranu planéty nemusia stáť na opačných stranách. S trochou snahy môžu ísť ruka v ruke, čo potvrdzujú aj hotelieri z rôznych kútov sveta. Niektorí z nich vám totiž umožnia kráľovský pobyt v zajatí harmónie bez toho, aby tým trpela Zem.

viac …

Vila E. Muska z L.A. sa ocitla v realitnej ponuke

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.02.2019

Luxusné vily známych osobností patria k najsledovanejším domom v ponuke realitných kancelárií. Ak ide o rezidenciu takého svetového velikána, akým je Elon Musk, platí to dvojnásobne.

viac …

Pre americký Oakland navrhli špeciálnu mestskú ekolanovku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.02.2019

Svetové mestá prichádzajú s rôznymi nadčasovými projektmi, ktoré majú zlepšiť život miestnych obyvateľov a zároveň pomôcť životnému prostrediu. Jeden taký bol nedávno predstavený v americkom Oaklande, kde chystajú špeciálnu ekolanovku.

viac …

Tohtoročné ceny za klasickú architektúru už našli svojich víťazov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.02.2019

2 veľké ceny, 2 veľkí víťazi, 4 veľké mená. Aj tieto čísla boli súčasťou ďalšieho ročníka súťaže, v ktorej sa znova hľadali  tí najlepší architekti orientovaní na tradicionalistické návrhy.  

viac …

Na hotelovej mape je prvý klobásový hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.02.2019

Vegetariáni by tu asi nechceli spať ani zadarmo. Za to milovníkom údenín by nocľah na takomto mieste určite spestril návštevu Bavorska. V nemeckej dedinke Rittersbach totiž sídli prvý a zatiaľ jediný klobásový hotel na svete.

viac …

Prvý futuristický hotel s robotmi a umelou inteligenciou na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.02.2019

Robotická doba vsádzajúca na smart technológie a umelú inteligenciu pomaly nastupuje vo viacerých sférach. Výnimkou nie je ani oblasť hotelierstva, kde sa pripravujú viaceré projekty futuristických hotelov. Prvé zariadenie tohto typu je už pár týždňov otvorené.

viac …

V Nemecku oslávia 100. výročie vzniku najvplyvnejšej architektonickej školy 20. storočia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.02.2019

Nemeckú architektúru čaká tento rok významné jubileum. Presne pred 100 rokmi tu totiž založili jednu z najvplyvnejších umeleckých škôl 20. storočia, ktorá sa výraznou mierou podpísala pod rozvoj modernej architektúry.  

viac …

Ďalšie hotelové apartmány zriadené v lietadle

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 30.01.2019

Apartmány zariadené v starých nevyužívaných lodiach, v autobusoch alebo v lietadlách sú zrejme v móde. Ďalšie z takýchto objektov, ktoré ponúkajú štýlové a cenovo dostupné ubytovanie na netradičný spôsob, nájdeme vo francúzskom Saint-Michel-Chef-Chef.

viac …