Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Celkovo 649 článkov

Výškový bytový komplex v Indii oživí strešný nebeský ostrov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.12.2023

Zelené strechy sú v móde. Architekti ich zahŕňajú do svojich projektov ako praktický aj estetický prvok. Autori návrhu nového bytového projektu v indickom Hajdarabáde zašli ešte ďalej. Terasy na streche navrhli ako zelený „nebeský“ ostrov.

Najvyššia budova v Paraguaji má 142 metrov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.11.2023

Najvyššie budovy v latinskoamerických mestách sú o desiatky metrov nižšie ako výškoví lídri v iných regiónoch sveta. Nevyrovnala sa im ani najvyššia budova v Paraguaji, ktorá vyrástla na úroveň 142 metrov.

Režisér Pána prsteňov zastavil kontroverznú výstavbu obytného komplexu na pobreží Wellingtonu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.11.2023

Plány developerov pripravujúcich výstavbu obytného komplexu v jednej z najkrajších pobrežných oblastí v novozélandskej metropole nevyšli. Prekazil im ich režisér filmovej trilógie Pán prsteňov. Jeho cieľom je zachrániť prírodné a kultúrne dedičstvo lokality.

V Londýne sprístupnili najvyšší vyhliadkový bod v meste

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 06.11.2023

Máloktoré mrakodrapy sú v súčasnosti navrhované bez vyhliadkových terás alebo iných bodov ponúkajúcich ďalekosiahly výhľad. Mesto ako na dlani majú aj návštevníci novej londýnskej atrakcie Horizon 22.

Projekt novej detskej nemocnice s hravým rodinným prostredím v Kodani

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.11.2023

Dánski architekti neustále potvrdzujú svoju pozíciu medzi elitou v oblasti inovatívneho dizajnu verejných budov. Originalitu a pokrokový kreatívny prístup ukazuje aj projekt detskej nemocnice, ktorá má byť do 3 rokov otvorená v Kodani.

Kambodža stavia výškovú vežu s 5-hviezdičkovým hotelom a áčkovými kanceláriami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 30.10.2023

V najväčších mestách Kambodže sa v posledných rokoch vybudovalo viacero výškových budov. Realizácia stavieb s výškou nad 100 až 200 metrov bude pokračovať aj v ďalších rokoch. V súčasnosti sa už pracuje na výstavbe novej polyfunkčnej veže v Phnom Penh.

Ubytovacie zariadenie s lietajúcimi blokmi pre vietnamských robotníkov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.10.2023

Komfort, regenerácia, zdravšia vnútorná mikroklíma. Skupina robotníkov pracujúcich v jednej z najväčších priemyselných zón vo Vietname využíva ubytovanie, ktoré posúva úroveň ubytovacích robotníckych zariadení o stupeň vyššie.

Nové náučné chodníky pripomínajú zaniknuté moravské sídla

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.10.2023

Vysídlenie nemeckého obyvateľstva po 2. svetovej vojne, vznik vojenských priestorov či výstavba nových priehrad a elektrární. V dôsledku týchto krokov zanikli viaceré česko-slovenské sídla. Návštevníci vybraných moravských lokalít si niektoré z nich pripomenú novými náučnými chodníkmi.

Múzeum poľskej armády sa presťahovalo do nového komplexu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.10.2023

Jediné poľské múzeum svojho druhu je po niekoľkých mesiacoch opäť prístupné širokej verejnosti. Návštevníkov víta v novom komplexe, ktorý bol v priebehu letných prázdnin otvorený v areáli Varšavskej citadely.

Ropná rafinéria v Chang-čou sa premení na udržateľnú mestskú štvrť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 28.09.2023

Trend premeny niekdajších priemyselných zón na moderné mestské štvrte zavítal aj do Číny. Mesto Chang-čou zašlo ešte ďalej a pripravilo projekt konverzie ropnej rafinérie na čistú a udržateľnú viacúčelovú mestskú zónu šetrnú voči životnému prostrediu.

V Neapole otvorili múzeum venované tenoristovi Enricovi Carusovi

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.09.2023

Mapa talianskych múzeí sa v priebehu letných prázdnin rozšírila. Novým prírastkom je múzeum venované opernému spevákovi E. Carusovi. Otvorené bolo v jednom z palácov v jeho neapolskom rodisku.

Počet prenocovaní vo Viedni sa v 1. polroku medziročne zdvojnásobil

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.09.2023

Cestovný ruch v rakúskej metropole sa po kritickom pandemickom období vracia späť k číslam spred roka 2020. V 1. polroku 2023 zaznamenal plusové výsledky vo viacerých ukazovateľoch. Výrazný nárast zaznamenal počet prenocovaní.

V Duisburgu postavia najväčší oceliarsky závod v Nemecku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.09.2023

V nemeckom priemysle sa schyľuje k realizácii ďalšieho veľkého projektu. Zrealizovaný bude v meste Duisburg v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Jeho výsledkom bude najväčší oceliarsky závod v krajine.

Premena britského bunkra z 2. svetovej vojny na dovolenkový dom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 31.08.2023

2. svetová vojna za sebou zanechala mnoho opustených bunkrov po celej Európe. Zopár sa ich nachádza aj v anglickom grófstve Dorset. Niektoré z nich si našli uplatnenie aj po viac ako 70 rokoch. V súčasnosti slúžia ako dovolenkové domy.

Vo Francúzsku vyrástlo planetárium s drevenými stenami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.08.2023

Na európskej mape drevostavieb pribudol ďalší objekt. Nový objav ukázalo francúzske mesto Douai. V jednej z jeho štvrtí vyrástlo moderné planetárium s drevenými stenami.

Tokio dokončuje multifunkčnú štvrť s najvyšším japonským mrakodrapom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.08.2023

V hlavnom meste Japonska sa schyľuje k dokončeniu jedného z najväčších projektov za posledné roky. Výsledkom jeho realizácie bude multifunkčná mestská štvrť s viacerými výškovými budovami. Jedna z nich ovládla rebríček najvyšších budov v krajine.