Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
107 082
Reg. kancelárií
11 298
Reg. užívateľov
111 004
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Maďarský Balaton láka na pobyt v tradičných dovolenkových domoch

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.07.2018

Otvorené hranice a vyššia životná úroveň dovoľujú stále väčšej skupine Slovákov tráviť dovolenku pri mori. Napriek tomu je Balaton, kedysi alternatíva voči „nedostupným“ prímorským krajinám, stále obľúbený, a to aj vďaka pestrým možnostiam ubytovania.

viac …

V Dubaji vyrastie najväčšia vertikálna farma sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.07.2018

Nedostatok pôdy a prehnané využívanie pesticídov vedie poľnohospodárov k hľadaniu zdravších a úspornejších pestovateľských metód. V rámci toho sa ako jedno z možných riešení ukazuje výstavba moderných vertikálnych fariem. 

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (1.časť) – Plávajúci cyklochodník a najdlhšia turistická trasa sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.07.2018

Dovolenkové obdobie je správnym časom na trochu oddychu od rušného diania v oblasti realít. Aj preto občas nahliadneme do obľúbených dovolenkových destinácií a pozrieme sa na aktuálne projekty, ktorých realizácia dopraje turistom ešte lepšie zážitky.

viac …

Dovolenka na Zanzibare aj v rezorte od českých architektov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.07.2018

Exotický Zanzibar je ako stvorený na dovolenku snov, a to nielen kvôli rajskej prírode. Možnosť užiť si skvelé zážitky podporujú kvalitné služby, najmä tie ubytovacie. Pestrá ponuka tamojších luxusných rezortov sa totiž neustále dopĺňa a už čoskoro bude niesť aj český rukopis.

viac …

Lanovky sa stanú novým druhom mestskej dopravy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.07.2018

Rýchla, lacná, ekologická a ešte aj s pútavým zážitkom. Presne taká má byť preprava mestskou lanovkou, ktorá by mohla už v najbližších rokoch priniesť do miest po celom svete novú formu dopravy.

viac …

Nové dátové centrá majú šetriť prostredie a produkovať energiu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.07.2018

Popredné svetové spoločnosti pôsobiace v IT sektore sa už dávno nesnažia o pokrok len v oblasti počítačových technológií. V rámci hľadania inovatívnych metód zameraných na podporu svojho biznisu sa otvárajú aj výstavbe zdravších a úspornejších sídiel.

viac …

Najväčší spotrebiteľský veľtrh Európy sa blíži

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.06.2018

V nemeckom Frankfurte už o pár dní vypukne spotrebiteľský ošiaľ. Priestory miestneho výstaviska budú hostiť jeden z najväčších svetových veľtrhov, ktorý aj tento rok privíta státisíce ľudí z rôznych kútov Európy.

viac …

Nemci predstavili dom budúcnosti z prepravných kontajnerov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.06.2018

Domy budúcnosti môžu mať rôzne podoby, aspoň tak to vyzerá pri sledovaní nových projektov, ktoré predstavujú architekti z celého sveta. Viacerí z nich vidia ekologické a cenovo dostupné riešenie v príbytkoch zriadených v prepravných kontajneroch.

viac …

V rumunských horách postavili rozprávkový hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.06.2018

Včera sme sa na chvíľu premiestnili do stredovekej rozprávky vďaka šikovnej anglickej chalúpke z 11. storočia, ktorá sa dostala do ponuky voľných realít. Návrat do minulosti nás čaká aj dnes, akurát v trochu modernejšom štýle a o poriadny kus Európy ďalej. 

viac …

V ponuke anglických realitiek sa objavila chalúpka z 11. storočia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.06.2018

Nájsť na realitnom trhu staré chalúpky, ktoré vyzerajú ako z rozprávky, sa podarí len výnimočne. Po dlhšej pauze sa jedna taká objavila na stránkach anglických realitných kancelárií, ktoré spustili lov na kupujúcich so zmyslom pre históriu.

viac …

V Macau dnes otvorili najočakávanejší hotel posledných rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.06.2018

Od dnešného dňa je na svetovej hotelovej mape ďalšie unikátne ubytovacie zariadenie. V čínskom Macau otvorili zaujímavý hotelový komplex vzbudzujúci pozornosť tvarom, funkčným prevedením aj schopnosťou adaptovať sa v prostredí danej lokality.

viac …

Prvá európska 3D štvrť vyrastie v Holandsku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.06.2018

To, čo priaznivci výstavby 3D budov trpezlivo očakávali, sa začína stávať realitou. Po niekoľkých úspešných projektoch z Ázie prichádza prelomový projekt tohto typu už aj do Európy.

viac …

Hadia bytovka z francúzskeho Grenoble

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.06.2018

Tak ako šaty robia človeka, fasáda sa stará o imidž stavby. Ďalším dôkazom toho, ako dokáže dať práve táto časť budovy nehnuteľnosti jedinečnú tvár, je projekt Le Python z francúzskeho Grenoble.

viac …

V Tichom oceáne pripravujú projekt prvého plávajúceho štátu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 31.05.2018

Plávajúce obytné štvrte alebo luxusné rezorty vybudované priamo na hladine oceána nie sú v dnešnej dobe nič nezvyčajné. To ale neplatí v prípade projektu unikátneho vodného štátu, ktorý sa v prípade úspešnej realizácie stane prvým svojho druhu. 

viac …

V SAE začala výstavba prvej vysokorýchlostnej trate Hyperloop

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.05.2018

A je to tu! Roky očakávaný Hyperloop začal naberať svoje prvé kontúry. Najrýchlejší dopravný systém, aký bol kedy navrhnutý, začali vôbec po prvýkrát v histórii oficiálne realizovať.

viac …