Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 400
Reg. kancelárií
11 463
Reg. užívateľov
112 386
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Stánok na kávu a šišky prerobený na minidom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.11.2018

Popularita minidomov sa šíri po celej USA a ich dizajnéri ich realizujú v najrôznejších podobách. Napríklad v meste Nahant sa jeden z nich podarilo zriadiť v bývalom stánku, kde predávali sladké občerstvenie.

viac …

Múzeum dizajnu v Londýne uviedlo výstavu o bývaní budúcnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.11.2018

Nasadnime do časostroja a prenesme sa do budúcnosti. Nechajme sa viesť predstavami a zalietajme si ponad mestá, o akých sa nám doposiaľ iba snívalo. Nazrime do toho, ako sa bude bývať o niekoľko rokov, resp. desaťročí.

viac …

Sauna, ktorá si pláva nórskym jazerom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.11.2018

Najprv plávajúce domy, potom podmorské reštaurácie, neskôr podmorské apartmány. Zdá sa, že voda je pre architektov atraktívnym partnerom, pretože projekty postavené nad alebo pod hladinou stále pribúdajú. Aktuálne sa k nim pridala aj šikovná plávajúca sauna.

viac …

Víkendový dom vo Walese za 9 libier na noc

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.11.2018

Jednoduchý a zároveň účelový spôsob, ako využiť voľné staničné budovy, je prerobiť ich na ubytovacie priestory. To sa podarilo aj majiteľom staničného objektu v malom mestečku vo Walese, ktorý premenili na snáď najlacnejšie ubytovanie na ostrovoch. 

viac …

Le Corbusierov byt zaradený v UNESCO po obnove opäť sprístupnili

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.11.2018

Byty sa dostávajú do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO len výnimočne. Z hŕstky tých, ktoré sem zaradili, vyniká napríklad znovu sprístupnený parížsky byt, ktorý bol domovom jedného z otcov modernej architektúry.

viac …

Rozprávkový hotel z Tisíc a jednej noci

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 30.10.2018

Hotely, ich dizajn a zariadenie v nich je téma, ktorú len ťažko vyčerpať. Aj preto pri nej po včerajšom článku ostaneme, no dnes sa z juhotirolských hôr presunieme do príbehov z Orientu. Jeden z najlepších hotelov v Turecku by totiž mohol byť dejiskom modernej verzie Rozprávok z tisíc a jednej noci.

viac …

Výhľad na Tirolské Alpy z bazéna na hotelovej streche

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.10.2018

Čo projekt, to prekvapenie. Architekti sa zrejme dohodli, že to najlepšie zo svojej práce si nechajú práve pre zákazky v juhotirolských Alpách. Práve tam totiž pred nedávnom dokončili ďalší zaujímavý projekt, ktorý sa zaskvel unikátnym strešným bazénom.

viac …

Metropoly chcú motivovať k recyklácii lístkami na MHD zdarma

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.10.2018

Problémy s prebytkom odpadu a jeho nedostatočnou recykláciou majú priamy dopad na život v mestách a nakoniec aj v samotných domácnostiach. V niektorých metropolách však vedia, ako ľudí k triedeniu odpadov inšpirovať tým najefektívnejším spôsobom.  

viac …

Najväčšia podmorská reštaurácia čoskoro otvára, pre vysoký dopyt spustila on-line rezervácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.10.2018

Unikátna podmorská jedáleň, ktorá bude najväčšou svojho druhu. Presne taká má byť nová reštaurácia Under, ktorú čoskoro otvoria pri nórskych brehoch Severného mora.

viac …

Starbucks otvorila na Taiwane kaviareň z kontajnerov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.10.2018

Nie je to tak dávno, čo sme vám priniesli článok o prvej kaviarni Starbucks v Taliansku a jej interiéri, ktorý je mnohými radený k najlepším gastronomickým interiérom sveta. Tým sa ale expanzia spoločnosti nekončí a ďalšie prekvapenie prichádza z Taiwanu.

viac …

V utorok otvoria nový najdlhší most sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.10.2018

Svet bude mať o pár dní nový najdlhší most. Dátum jeho otvorenia je už oficiálny, takže ak nedôjde k nejakej nečakanej udalosti, budúci týždeň ním prejdú prvé vozidlá.  

viac …

Stirlingovu cenu získal autor najlepších londýnskych kancelárií tejto generácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.10.2018

Na Stirlingovu cenu môžu každý rok siahnuť len tí najlepší. Aktuálne získal takéto privilégium Norman Foster z ateliéru Foster + Partners, a to za návrh kancelárskej budovy pre spoločnosť Bloomberg.

viac …

136 rokov rozostavaná barcelonská katedrála má prvé termíny kolaudácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.10.2018

Už bol najvyšší čas. Možno aj to si povedia turisti, ktorí odkladajú návštevu Barcelony kvôli žeriavom a lešeniu okolo presláveného chrámu Sagrada Família. Stavebné práce na pamiatke, trvajúce viac ako 130 rokov, sa totiž majú ukončiť, aj keď v najbližších mesiacoch to určite nehrozí.    

viac …

Víťazi cien za najlepšiu medzinárodnú architektúru 2018 (1. časť)

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.09.2018

Najlepšie svetové diela z aktuálnej architektonickej scény boli ocenené aj tento rok. Do zoznamu držiteľov ocenenia IAA, teda Medzinárodnej ceny za najlepšiu architektúru, sa tak zapísali ďalšie nové mená.

viac …

Škola 21. storočia z amerického New Yorku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.09.2018

Nový školský rok priniesol ďalšiu vlnu zrealizovaných návrhov škôl budúcnosti, ktoré majú žiakom ponúknuť nadštandard. Jedným z najlepších projektov tohto druhu je aj koncept interiéru v nedávno otvorenej newyorskej škole WeGrow.

viac …