Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
239 275
Reg. kancelárií
11 183
Reg. užívateľov
109 832
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Najväčší justičný palác sveta je „eko“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.04.2018

Po tom, čo sa v Paríži prelomilo dlhoročné tabu ohľadom zákazu budovať mrakodrapy, v jeho najlukratívnejších štvrtiach postavili niekoľko výškových stavieb. Na niektorých dokonca vysadili zelené záhrady, čoho príkladom je aj objekt nového justičného paláca.

viac …

Najväčšia udalosť vo svete dizajnu ovládla Miláno

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.04.2018

Udalosť, na ktorú čakal celý dizajnérsky svet, je konečne tu. Ďalší ročník Milano Design Week zahájil prehliadku toho najlepšieho z oblasti dizajnu vo veľkom štýle a na svoje si opäť prídu aj priaznivci moderného nábytku, bytového zariadenia a sviežich dekorácií.

viac …

Vysoké nájmy v Berlíne vyhnali do ulíc tisícky Nemcov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.04.2018

Ktovie, či starý kontinent čaká nový fenomén, ktorý by mal riešiť prehnanú výšku cien bývania celkom novým spôsobom. V Nemecku sa totiž nespokojní nájomníci vybrali do ulíc a aj keď nešlo o prvý takýto protest, tentoraz sa na ňom zúčastnila obrovská masa ľudí.

viac …

Výhľad na more z hojdacej vyhliadkovej plošiny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.04.2018

Jedna z najzaujímavejších turistických atrakcií, aké boli v Holandsku za posledné roky navrhnuté. Aspoň tak to prezentujú miestne média, ktoré pred pár dňami informovali o príprave neobvyklej vyhliadkovej plošiny.

viac …

Hobití život na vlastnej koži

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.04.2018

Šikovné hobitie domčeky nie sú obývané len vo filmových príbehoch. Atmosféra bývania v tomto netradičnom duchu sa testuje aj v reálnom živote a mnohým sa zapáčila až tak, že si z malých nenápadných príbytkov spravili nový domov.

viac …

Architektúra hlási ďalší pokrok – v Londýne a v Las Vegas pripravujú obrovské sklenené gule

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.04.2018

Anglo-americké kultúrne inštitúcie by už čoskoro mohli mať k dispozícii nové priestory zriadené v objektoch, ktoré poprú všetky architektonické zákony. V Londýne a v Las Vegas sa totiž schyľuje k výstavbe budov, aké sa doposiaľ nik neodvážil postaviť.

viac …

600 rastlín v byte zmenilo loft z New Yorku na džungľu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.04.2018

Láska k izbovým rastlinám môže ľahko prerásť do mánie, výsledkom ktorej je premena bytu na džungľu. Takýchto prípadov je síce na svete minimum, no jeden z bytov v New  Yorku to vynahrádza aj za ostatných. 

viac …

6 európskych veľkomiest s tradičnou veľkonočnou atmosférou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.04.2018

Pestrofarebná sviatočná výzdoba opäť pohltila námestia v takmer všetkých európskych veľkomestách. Niektoré metropoly sa dokonca zmenili na dejisko tradícií, ktoré svojim obyvateľom pripravili tú pravú veľkonočnú atmosféru.

viac …

5 rozprávkových hotelov z Orientu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 31.03.2018

Vzácne textílie, mramorové fontány, diela rešpektovaných umelcov či liečivé termálne kúpele. Nielen to zdobí mnohé arabské hotely, ktoré si získavajú pozornosť celého sveta pre svoju nezameniteľnú atmosféru pripomínajúcu rozprávkové príbehy z Orientu. 

viac …

Malá londýnska kancelária sa zmenila na minibyt s výmerou 13 m2

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.03.2018

Na trhu s miniatúrnymi príbytkami pribúda stále viac neuveriteľných objektov, ktorých výmera nedosahuje ani 15 m2, no napriek tomuto hendikepu ponúkajú potrebný obytný štandard. To platí aj v prípade jedného z nedávno dokončených londýnskych minibytov.

viac …

Viedeň vládne rebríčku najlepších miest na život už 9. rok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.03.2018

Včera predstavený zoznam TOP 10 najdrahších svetových metropol sa veľmi nezhoduje s rebríčkom najlepších miest na život. Potvrdzuje to aj aktuálne hodnotenie spoločnosti Mercer, ktorá nám opäť predstavila, kde sa ľuďom žije najlepšie.  

viac …

Aktuálny rebríček najdrahších miest sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.03.2018

Bývanie v najkrajších svetových veľkomestách si pýta poriadne vysokú daň. Vo väčšine z nich sa obyvatelia musia zmieriť s extrémne vysokými nákladmi na život, čo potvrdila aj najnovšia štúdia smerodajná pre zostavenie rebríčka najdrahších miest planéty.

viac …

Za kúpu bytu v Miami vás odmenia športovým autom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.03.2018

Život na vysokej úrovni v slnečnom Miami láka mnohých Slovákov. Tí, ktorí by chceli bývať v metropole snov, majú unikátnu šancu na získanie bytu a drahého auta jednou ranou, a to maximálne výhodne.

viac …

Pritzkerova cena ide prvýkrát v histórii do Indie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.03.2018

Získanie Pritzkerovej ceny patrí medzi najväčšie pocty, aké môžu architekti dostať za svoju prácu.  Do zoznamu jej držiteľov sa po najnovšom dostal aj indický autor, ktorý bol ocenený najmä pre svoj prínos pri zlepšovaní kvality bývania v Indii.

viac …

V Singapure vyrástli veže ako z včelích úľov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.03.2018

Kto by povedal, že úkazy vo vnútri včelích úľov môžu byť inšpiráciou pre architektov. Nové singapurské mrakodrapy však ukazujú, že kreativita nepozná hranice a s trochou šikovnosti sa dá uplatniť aj pri návrhu najnáročnejších stavieb.

viac …