Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 246
Reg. kancelárií
11 732
Reg. užívateľov
115 237
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Modulárne ekobyty, ktoré vsádzajú na zdieľanie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.06.2019

Projekty trvalo udržateľného bývania sú už dlhšie globálnym trendom. Globálny je však aj problém s ich horšou cenovou dostupnosťou. Odpoveďou naň by mohli byť napríklad modulárne bytové komplexy fungujúce na princípoch zdieľaného bývania.

viac …

Medzinárodný olympijský výbor sa sťahuje do novej centrály

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.06.2019

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) aktuálne oslavuje významné výročie. Pri tejto príležitosti ho okrem samotných osláv čaká aj veľké sťahovanie do nového sídla. To je už pripravené na kolektív s 500 zamestnancami, ktorí budú pôsobiť v novej centrále.

viac …

Kláštorný lazaret z belgických Antverp premenený na butikový hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.06.2019

Čím je hotel originálnejší, tým skôr priláka ľudí. Vedia to aj majitelia jedného z hotelov v belgických Antverpách. Práve tam prevádzkujú moderné ubytovacie zariadenie, ktoré vzniklo premenou komplexu kedysi slúžiaceho ako kláštor a vojenský lazaret zároveň.  

viac …

Panorámu Paríža ozdobí 180-metrová presklená pyramída

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 08.06.2019

Paríž sa dlhé roky bránil výstavbe mrakodrapov, takže ak už nechá vo svojich uliciach nejaký vyrásť, nech stojí za to. Možno aj to si povedalo vedenie francúzskej metropoly, ktoré schválilo výstavbu unikátnej výškovej budovy v tvare trojuholníka.

viac …

Dáni zachraňujú opustený prístav – menia ho na viacúčelovú mestskú štvrť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.06.2019

Staré nevyužívané objekty mátajú ulice v mestách po celom svete. Niekde ich nechávajú úplne schátrať, inde im dajú druhú šancu a premenia ich na originálne rezidenčné zóny. Príkladom tej druhej možnosti je aj dánske mesto Svendborg.

viac …

Na Roland Garros sa hrá v najlepšej tenisovej aréne sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.06.2019

Milovníkom tenisu, ktorí sledujú aktuálne prebiehajúci Roland Garros, určite neunikol pohľad na vynovený centrálny dvorec. Jeho nová podoba z neho nerobí len komfortne vybavený kurt. Podľa viacerých odborníkov sa stal najlepšou tenisovou arénou na svete.

viac …

V indickom Bangalore budujú organické mesto budúcnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 31.05.2019

Väčší komfort, zdravšie prostredie, inteligentnejšie technológie. Aj to má patriť k životu v najmodernejších mestách budúcnosti. Takým sa stane aj indické Bangalore, v ktorom už spustili výstavbu novej futuristickej štvrte.

viac …

Eiffelova veža ožije - vyrastie pri nej veľká mestská záhrada

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.05.2019

Verejné priestranstvá v okolí Eiffelovej veže budú mať po rokoch vynovenú podobu. Rozhodla o tom súťaž, z ktorej pred niekoľkými dňami vzišiel víťazný návrh. Ten má na svedomí britský ateliér, ktorý uspel s jednoduchým, no prepracovaným nápadom.

viac …

Zo zhorenej časti Notre-Dame sa možno stane presklená strešná záhrada

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.05.2019

Paríž, 15. apríl  2019. Svet zasiahla smutná správa o požiari katedrály Notre-Dame. Nad budúcnosťou slávneho veľdiela visí obrovský otáznik. Po pár hodinách je však nešťastie zažehnané a po pár dňoch je dokonca spustená súťaž o najlepší návrh na obnovu.  

viac …

3 zaujímavé stavby z osmičky hokejových veľmocí (2. časť – skupina B)

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.05.2019

Prehliadka zaujímavých stavieb z krajín považovaných za hokejové mocnosti pokračuje. Po včerajšej 1. časti, v ktorej sme sa zamerali na účastníkov košickej skupiny A, sa dnes presunieme do tej bratislavskej. Aj v nej hrajú 4 kandidáti na medailu, ktorých krajiny ukrývajú známe stavebné veľdiela.    

viac …

3 zaujímavé stavby z osmičky hokejových veľmocí (1. časť – skupina A)

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.05.2019

Hokejový šampionát je v plnom prúde a šestnástka tímov bojuje o čo najlepšie výsledky. My ale necháme hokej hokejom a zameriame sa skôr na pár zaujímavých stavieb, ktoré sú  pýchou účastníckych krajín, presnejšie osmičky hokejových veľmocí. V 1. časti nás čakajú 4 štáty z košickej skupiny A. 

viac …

Solárna autobusová stanica z holandského Tilburgu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.05.2019

Solárne technológie sa presadzujú už aj tam, kde by sme to ešte pred niekoľkými rokmi čakali márne. Príkladom je obnovená autobusová stanica z holandského Tilburgu, ktorá včera oslávila prvé 2 úspešné mesiace od svojho otvorenia.

viac …

V Ekvádore rozkvitne najvyššia slnečnica na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.05.2019

Ekvádor nepatrí k typickým slnečnicovým veľmociam. Napriek tomu tam má vyrásť tá najvyššia z nich. Reč však nie je o žiadnej živej slnečnici. Výškový rekord medzi kvetmi tohto druhu má zlomiť pripravovaný mrakodrap.

viac …

8 berlínskych pamiatok, ktoré prežili vojnu, alebo na ňu spomínajú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 08.05.2019

8. máj 1945, jeden z najvýznamnejších dní v novodobej európskej histórii. V Berlíne sa podpisuje kapitulácia, ktorá na starom kontinente končí 2. svetovú vojnu. S ňou neboli ušetrené len životy ľudí. Vďaka podpísaniu mieru sa zachránili aj berlínske pamiatky.

viac …

Starosta New Yorku presadzuje zákaz výstavby presklených mrakodrapov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.04.2019

Do neba siahajúce presklené mrakodrapy sú neodmysliteľnou súčasťou panorámy New Yorku.  Podľa jeho starostu by však v americkej metropole ďalšie výškové budovy tohto typu pribúdať nemali, čoho dôvodom má byť ich negatívny dopad na životné prostredie.

viac …