Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 786
Reg. kancelárií
11 666
Reg. užívateľov
114 562
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Zo zhorenej časti Notre-Dame sa možno stane presklená strešná záhrada

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.05.2019

Paríž, 15. apríl  2019. Svet zasiahla smutná správa o požiari katedrály Notre-Dame. Nad budúcnosťou slávneho veľdiela visí obrovský otáznik. Po pár hodinách je však nešťastie zažehnané a po pár dňoch je dokonca spustená súťaž o najlepší návrh na obnovu.  

viac …

3 zaujímavé stavby z osmičky hokejových veľmocí (2. časť – skupina B)

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.05.2019

Prehliadka zaujímavých stavieb z krajín považovaných za hokejové mocnosti pokračuje. Po včerajšej 1. časti, v ktorej sme sa zamerali na účastníkov košickej skupiny A, sa dnes presunieme do tej bratislavskej. Aj v nej hrajú 4 kandidáti na medailu, ktorých krajiny ukrývajú známe stavebné veľdiela.    

viac …

3 zaujímavé stavby z osmičky hokejových veľmocí (1. časť – skupina A)

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.05.2019

Hokejový šampionát je v plnom prúde a šestnástka tímov bojuje o čo najlepšie výsledky. My ale necháme hokej hokejom a zameriame sa skôr na pár zaujímavých stavieb, ktoré sú  pýchou účastníckych krajín, presnejšie osmičky hokejových veľmocí. V 1. časti nás čakajú 4 štáty z košickej skupiny A. 

viac …

Solárna autobusová stanica z holandského Tilburgu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.05.2019

Solárne technológie sa presadzujú už aj tam, kde by sme to ešte pred niekoľkými rokmi čakali márne. Príkladom je obnovená autobusová stanica z holandského Tilburgu, ktorá včera oslávila prvé 2 úspešné mesiace od svojho otvorenia.

viac …

V Ekvádore rozkvitne najvyššia slnečnica na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.05.2019

Ekvádor nepatrí k typickým slnečnicovým veľmociam. Napriek tomu tam má vyrásť tá najvyššia z nich. Reč však nie je o žiadnej živej slnečnici. Výškový rekord medzi kvetmi tohto druhu má zlomiť pripravovaný mrakodrap.

viac …

8 berlínskych pamiatok, ktoré prežili vojnu, alebo na ňu spomínajú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 08.05.2019

8. máj 1945, jeden z najvýznamnejších dní v novodobej európskej histórii. V Berlíne sa podpisuje kapitulácia, ktorá na starom kontinente končí 2. svetovú vojnu. S ňou neboli ušetrené len životy ľudí. Vďaka podpísaniu mieru sa zachránili aj berlínske pamiatky.

viac …

Starosta New Yorku presadzuje zákaz výstavby presklených mrakodrapov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.04.2019

Do neba siahajúce presklené mrakodrapy sú neodmysliteľnou súčasťou panorámy New Yorku.  Podľa jeho starostu by však v americkej metropole ďalšie výškové budovy tohto typu pribúdať nemali, čoho dôvodom má byť ich negatívny dopad na životné prostredie.

viac …

8 originálnych veľkonočných zvykov zo sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.04.2019

Pri príležitosti Veľkej noci sa trochu netradične pozrieme na to, ako tieto sviatky slávia v rôznych kútoch sveta. Šibačka, maľovanie kraslíc či bláznivé oblievačky totiž nie sú jedinými zvykmi, ktoré sa s týmito dňami spájajú.

viac …

V katarskej Dohe rozkvitla púštna ruža

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.04.2019

Kvet púšte už viac nie je len knižným bestsellerom a úspešným filmovým spracovaním dojemného príbehu. Po novom sa bude tento prívlastok spájať aj s jednou z najkrajších budov v arabskom svete.

viac …

Súťaž o noc v parížskom Louvre zadarmo

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.04.2019

Nebyť Eiffelovky, Louvre by bol najnavštevovanejším miestom Paríža. Slávne múzeum však neláka len na tisícky vzácnych exponátov. Pre mnohých turistov je hlavným cieľom sklenená pyramída postavená na dvore pred palácovým komplexom. A práve tá čoskoro otvorí brány dvom vyvoleným, ktorí v nej budú môcť prenocovať.  

viac …

McDonald´s potvrdil trend budovania nadčasových korporátnych centrál

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.04.2019

Veľké nadnárodné korporácie vrážajú do svojich riadiacich centrál čoraz viacej peňazí. Moderné budovy s nadčasovým dizajnom a trvalo udržateľnými prvkami totiž dokazujú ich úspech a snahu napredovať. To viedlo k výstavbe novej centrály aj McDonald´s.

viac …

V srdci Manhattanu vyrástli míľové schody do neba

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.04.2019

New York sa po kratšej odmlke znova hlási na architektonickej scéne. So svojím novým dielom opäť boduje, aj keď tentoraz nejde o bežnú budovu. Zoznam najlepších stavieb roka dopĺňa dlhočizným schodiskom v originálnom umeleckom prevedení.  

viac …

Dom v talianskom raji za 60 € a kúsok šťastia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.03.2019

Len 60 € za peknú historickú vilu v jednom z najmalebnejších kútov Talianska. Počujete dobre. Nejde o žiadny vtip. V meste Carapelle Calvisio na východe krajiny totiž nájdeme opustený dom, na ktorého „kúpu“ vám postačí 60 € a dobré vzťahy s pani šťastenou.

viac …

V Soule má vyrásť prvé múzeum robotov na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.03.2019

Doba robotická je tu. Po tom, čo roboti začali obsluhovať hostí vo viacerých hotelových  či reštauračných zariadeniach, expandujú už aj v oblasti stavebníctva. V Južnej Kórei si dokonca postavia svoje vlastné múzeum.

viac …

Tohtoročná Pritzkerova cena ide do Japonska

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.03.2019

Vo svetovej architektúre sa opäť udeľovali prestížne ocenenia. Tentoraz  bol rad na tom najväčšom, k akému sa architekti môžu dostať. Reč je o Pritzkerovej cene, ktorá aj tento rok našla vhodného laureáta schopného zaslúžiť si takúto veľkú poctu.

viac …