Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Zaujímavosti zo sveta

Brno hostí medzinárodnú výstavu zameranú na význam nájomného bývania

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.08.2017

Galeria Architektury Brno hostí od 17.augusta zaujímavú výstavu zameranú na nájomné bývanie. Tematika, ktorú dlhé roky odsúvajú na vedľajšiu koľaj, tak dostala trochu viac priestoru ukázať, ako sa s týmto spôsobom bývania vysporadúvajú vo svete.

viac …

Dáni chcú postaviť neuveriteľnú vyhliadkovú vežu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.08.2017

Vo fantastickej Škandinávii by mala už v najbližšom čase pribudnúť ďalšia výnimočná atrakcia svetového formátu. Len pár kilometrov od Kodane plánujú výstavbu jednej z najkrajších vyhliadkových veží, aké vôbec môžu vzniknúť. 

viac …

Svet má nový najdlhší most pre peších – v švajčiarskych Alpách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.08.2017

Ak sme sa včera venovali najslávnejším mostom sveta, dnes k nim pridáme ešte jeden špeciálny úlovok. Tentoraz ide o most určený peším návštevníkom, ktorí bol otvorený len pred niekoľkými dňami, no hneď si získal pozornosť celého sveta. 

viac …

6 najslávnejších mostov sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.08.2017

Dnes sa pozrieme tak trochu netradične na niekoľko svetoznámych mostov. Práve tie sa radia k najlepším a najväčším dielam zo sféry novodobých technických stavieb, pričom pre architektúru majú minimálne rovnaký prínos ako obytné budovy, hotely či nákupné centrá. 

viac …

4 najkrajšie horské chaty vo švajčiarskych Alpách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.08.2017

Dnešné ráno nás síce prekvapilo miernym ochladením, no vlna tropických dní sa vráti. Čoskoro budeme opäť vyhľadávať nejaké osviežujúce miesta, napríklad horské chaty. Niekoľko takých, ktoré by splnili sny o skvelej dovolenke, sa nachádzajú vo Švajčiarsku. 

viac …

Donald Trump predáva luxusnú rezidenciu za 28 miliónov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.08.2017

Americký prezident sa dostáva na titulné stránky novín denne, no nie vždy to má súvis s politikou. Niektoré média sa sústredia skôr na jeho život, vzťahy a majetkové pomery. Teraz sa už pár týždňov venujú jeho predraženej karibskej vile, ktorá je stále v predaji. 

viac …

Najškaredší londýnsky mrakodrap predali za rekordnú sumu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.07.2017

Smutne slávny londýnsky mrakodrap Walkie Talkie bol viackrát terčom výsmechu. Dva roky dozadu ho totiž vyhlásili za najhoršiu stavbu Veľkej Británie. Pred pár dňami však dokázal, že všetci neprajníci sa mýlili. 

viac …

Palawan je tretíkrát po sebe najlepším ostrovom planéty

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.07.2017

Neďaleko čarovného Bornea, v zajatí azúrových vôd, posiaty čistými piesočnatými plážami. Nejako takto chcú zahraničné cestovné kancelárie prilákať turistov na ostrov Palawan. Väčšinou však zaberie až informácia, že ide o najlepší ostrov planéty. 

viac …

V Rotterdame má vyrásť obytný komplex z kociek

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.07.2017

Obdobie jednotvárnej architektúry založenej na monotónnych stavebných postupoch je dávno preč. Dnes je v móde skôr vytŕčať z davu, byť originálny a vyzdvihnúť odlišnosť. Tohto konceptu sa držia aj holandskí architekti, ktorí navrhli obytný komplex z kociek. 

viac …

5 najkrajších podmorských hotelov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.07.2017

Vybudovať hotel pod hladinou mora nie je pri súčasných technológiách a osvedčených stavebných postupoch žiadny problém. Ubytovacích zariadení tohto typu nájdeme na svete hneď niekoľko a tu je 5 z nich, ktoré nás najviac oslovili. 

viac …

Škóti premenili starú helikoptéru na mini hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.07.2017

Nie je to prvýkrát, čo zameriavame pozornosť na nekonečne široké spektrum možností ubytovania v netradičných sídlach. Aktuálne nás zaujal nápad zo Škótska, kde už pár mesiacov prevádzkujú hotelový apartmán, ktorý vznikol premenou starej helikoptéry. 

viac …

Facebook chce postaviť vlastnú dedinu, kvôli neprajníkom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.07.2017

Apple sa sťahuje do novej centrály a Google chystá realizáciu nového megalomanského sídla. Za technologickými gigantmi nechce zaostávať ani Facebook, ktorého vedenie sa rozhodlo pre výstavbu novej vlastnej dediny, čo však má kontroverzný dôvod.  

viac …

Melbournský dom s fasádou v tvare kopca

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.07.2017

Austrálskemu ateliéru Andrew Maynard Architects sa pred piatimi rokmi podaril slušný husársky kúsok. Výsledkom ich práce je originálny dom s fasádou v tvare kopca, ktorý čoskoro oslávi 5.narodeniny. 

viac …

Fordypningsrommet Fleinvær - drevená dedinka pod polárnou žiarou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.07.2017

Dovolenka snov znamená pre každého niečo iné. Tí, ktorí nechcú ležať na rozpálených plážach možno ocenia pobyt v charizmatickej Škandinávii. Napríklad na tichom ostrove Fleinvær, ktorý ponúka idylické ubytovanie pri Severnom polárnom kruhu.

viac …

Mexickí architekti priniesli nový pohľad na život v bytovkách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.07.2017

Čoskoro to bude rok, čo sa jeden z najunikátnejších bytových domov (nielen) v Mexiku stal súčasťou pokrokovej bytovej výstavby. Jeho realizácia totiž prináša celkom nový pohľad na spolužitie mestských ľudí v trochu inom type bytoviek, aké bežne poznáme. 

viac …