Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

V Kodani dokončujú dvojicu kaktusových bytových veží

Napísal Róbert Bosák, 12.03.2024

V hlavnom meste Dánska sa v priebehu roka dokončí niekoľko rezidenčných projektov. Do konca jari má byť hotová dvojica bytových veží s originálnym dizajnom. Rezidenčný komplex prinesie desiatky luxusných bytov v lukratívnej lokalite.

Zdroj: kaktus-towers.dk


Už názov projektu napovedá, že dizajn bytových veží dokončovaných v blízkosti stanice Dybbølsbro je inšpirovaný vzhľadom kaktusov. Ateliér BIG navrhol Kaktus Towers ako súbor 2 výškových budov s desiatkami bytov. Tvar veží imitujúci kaktus bude dosiahnutý symetrickým otáčaním podlahových dosiek. Ich usporiadanie vytvára fasádu s ostrými hrotmi podobnými ostňom na tele kaktusov.

Zdroj: kaktus-towers.dk


495 rezidenčných jednotiek


Za fasádou kaktusových veží sa ukrývajú nadštandardne zariadené byty. V oboch objektoch je dokopy 495 rezidenčných jednotiek. Všetky byty majú interiéry navrhnuté na mieru. Dánsky ateliér BIG kládol dôraz na spojenie luxusného vzhľadu so zdravou vnútornou mikroklímou. O útulnú atmosféru sa stará kombinácia materiálov na čele s drevom a pohľadovým betónom.

Zdroj: kaktus-towers.dk


Budovy prepojené parkom


Dvojica výškových veží tvorí jeden rezidenčný celok. Celková výmera projektu dosahuje viac ako 26 000 m2. Vyššia z budov bola navrhnutá ako 80-metrová, susedná nižšia veža má o pár metrov menej. Objekty prepojí vyvýšený park, ktorý bude prístupný širšej verejnosti. Exteriér zahŕňa aj vonkajšie fitness centrum a menšiu otvorenú kaviareň. Na prízemnej základni oboch veží vzniká verejné námestie napojené na neďalekú železničnú stanicu.

Zdroj: kaktus-towers.dk


Text: Róbert Bosák
Zdroj foto: kaktus-towers.dk