Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
107 082
Reg. kancelárií
11 298
Reg. užívateľov
111 004
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Ceny prenájmov na svetovom kancelárskom trhu opäť rástli

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.07.2018

Po dlhšom čase máme k dispozícii ďalšie štatistiky hodnotiace vývoj cien na svetovom kancelárskom trhu. Spoločnosť CBRE vo svojej tradičnej správe zverejnila najnovšie výsledky, ktoré nám odhaľujú aktuálny stav okolo prenajímania kancelárií vo svete.  

viac …

Praha a Bratislava hostí výstavu najodvážnejších projektov za 100 rokov

Napísal Róbert Bosák, 05.07.2018

Je to len pár dní, čo sme informovali o zahájení súťaže Česká a slovenská stavba storočia, v ktorej bude môcť verejnosť vybrať tie najlepšie budovy postavené za uplynulých 100 rokov. Výberu by mohla pomôcť aj návšteva novej výstavy v pražskej Galerii Jaroslava Fragnera.

viac …

Vláda obnoví ďalších 27 štátnych budov za 9 miliónov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 04.07.2018

Štátne budovy po celom Slovensku čaká ďalšia vlna renovácií. Po tom, čo sa v minulých rokoch začali obnovovať úradné sídla vo viacerých mestách, je na zozname kandidátov čakajúcich na rekonštrukciu niekoľko nových objektov.

viac …

4 tipy na účinnú ochranu pred prehrievaním bytu

Napísal Róbert Bosák, 03.07.2018

Možností, ako počas tropických letných dní uniknúť pred vysokými teplotami, nie je až tak veľa. Jedna z nich sa spája s udržaním vhodnej mikroklímy v domácnostiach, kde sa  pred extrémnym teplom môžeme skryť.

viac …

Kuchynské robotické ruky menia reštaurácie aj domácnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 02.07.2018

Pokrok v oblasti výroby spotrebičov a praktických doplnkov do domácností prináša na trh čoraz viac robotických zariadení. K tým najžiadanejším patria robotické ruky, ktoré sa stávajú flexibilnými pomocníkmi schopnými uľahčiť nám kuchynské práce.

viac …

Nové dátové centrá majú šetriť prostredie a produkovať energiu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.07.2018

Popredné svetové spoločnosti pôsobiace v IT sektore sa už dávno nesnažia o pokrok len v oblasti počítačových technológií. V rámci hľadania inovatívnych metód zameraných na podporu svojho biznisu sa otvárajú aj výstavbe zdravších a úspornejších sídiel.

viac …

5 letných trendy dekorácií s príchuťou ovocia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 30.06.2018

Svieže a šťavnaté ovocie vám počas leta nemusí hladiť iba chuťové poháriky. Využiť sa dá aj v podobe originálnych dekorácií, ktoré oživia jednotlivé miestnosti, či už v podobe živého naaranžovaného ovocia alebo ako umelé doplnky v štýle plodov zeme.

viac …

Budúcnosťou alternatívnych stavebných materiálov môže byť trstina

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 29.06.2018

V rámci šíriacej sa expanzie alternatívnych stavebných prvkov sa čoraz častejšie hovorí o neznámych, doposiaľ minimálne využívaných materiáloch. Po najnovšom sa do tohto zoznamu  dostala aj trstina, ktorej pozitíva sú, bohužiaľ, stále neobjavené.

viac …

Folklórna Chyža ponúka romantické ubytovanie pod Bojnickým zámkom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 28.06.2018

Obľúbené mestečko Bojnice sa momentálne vezie na vlne budovania nových turistických lákadiel. Len nedávno sme vás informovali o priebehu výstavby novej vyhliadkovej veže, z ktorej sa možno bude dať dovidieť aj na novootvorenú rozprávkovú chalúpku.

viac …

Česko predstavilo svoj pavilón na Expo 2020

Napísal Róbert Bosák, 27.06.2018

Využiť príležitosť prezentovať svoj architektonický rukopis na medzinárodnom fóre sa snaží každá krajina. Ak ide o také veľké podujatie ako Expo 2020, motivácia ukázať to najlepšie z domácej tvorby je dvojnásobná, čo potvrdili aj v susednom Česku.

viac …

5 tipov na rýchle a jednoduché čistenie kobercov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 26.06.2018

Kto vsádza na parkety, linoleum či iné typy podláh, ten má pri upratovaní domácnosti o jeden „problém“ menej. Čistenie kobercov totiž nepatrí k najpríjemnejším domácim prácam, no tipy na ich efektívne čistenie môžu aj túto činnosť zmeniť na pohodovú.  

viac …

Najväčší spotrebiteľský veľtrh Európy sa blíži

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.06.2018

V nemeckom Frankfurte už o pár dní vypukne spotrebiteľský ošiaľ. Priestory miestneho výstaviska budú hostiť jeden z najväčších svetových veľtrhov, ktorý aj tento rok privíta státisíce ľudí z rôznych kútov Európy.

viac …

V susednom Rakúsku sa vypína najvyššia drevená vyhliadková veža

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 24.06.2018

Popularita dreva ako stavebného materiálu stúpa v celej Európe a jeho využitie sa čoraz častejšie spája aj s výstavbou vyhliadkových rozhľadní. Ročne ich naprieč kontinentom pribudnú desiatky, no žiadnej sa zatiaľ nepodarilo prerásť lídra zo susedného Rakúska. 

viac …

Nemci predstavili dom budúcnosti z prepravných kontajnerov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.06.2018

Domy budúcnosti môžu mať rôzne podoby, aspoň tak to vyzerá pri sledovaní nových projektov, ktoré predstavujú architekti z celého sveta. Viacerí z nich vidia ekologické a cenovo dostupné riešenie v príbytkoch zriadených v prepravných kontajneroch.

viac …

Najlepšiu českú a slovenskú stavbu storočia vyberie verejnosť

Napísal Róbert Bosák, 22.06.2018

100 rokov je dostatok času na to, aby aj v malých krajinách vznikli veľké stavebné diela. Inak to nie je ani na území dnešného Česka a Slovenska, kde sa od roku 1918 vybudovali viaceré budovy s právom ašpirovať na titul najlepšej stavby storočia. 

viac …