Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 362
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 430
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Unikátny projekt zo SAE chce spájať náboženstvá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 30.09.2019

Spojené arabské emiráty prichádzajú s veľkým gestom. V Abú Zabí sa totiž zrealizuje unikátny projekt, aký vo svete nie je bežný. Ten by mal spájať 3 svetové náboženstvá a zároveň ukázať, ako jednoducho môže architektúra zbližovať jednotlivé kultúry.

viac …

SZĽH chce Národný hokejový štadión – v hre sú 4 mestá

Napísal Róbert Bosák, 27.09.2019

Národný futbalový štadión už máme, na rade je ten hokejový. Podrobnosti o tom, kde, kedy a za koľko má byť postavený, však známe nie sú. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) o tom rozhodne až po výbere mesta, ktoré sa stane domovom nového stánku. 

viac …

Rozostavaná vyhliadková veža na Štrbskom Plese naďalej rozdeľuje ľudí

Napísal Róbert Bosák, 26.09.2019

Kým jedni ju s vidinou rozšírenia ponuky atrakcií vítajú, iní upozorňujú na zbytočnosť celého projektu. Rozostavaná vyhliadková veža na Štrbskom Plese stále vyvoláva vášne a rozporuplné reakcie.

viac …

5 top interiérových trendov pre tohtoročnú jesennú sezónu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 25.09.2019

Jesenná sezóna prináša pravidelne viaceré dizajnové novinky. S príchodom tohtoročnej jesene tak do našich interiérov opäť vstúpili nové, resp. staronové trendy. 5 z nich môže ulahodiť aj vášmu vkusu.

viac …

Slávny washingtonský obelisk je po 3 rokoch opäť plne prístupný

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.09.2019

Nie je to Biely dom ani Socha slobody, no v zozname tých najslávnejších symbolov USA a americkej štátnosti má stabilné miesto. Reč je o washingtonskom obelisku, ktorý je od štvrtka minulého týždňa opäť plne prístupný širokej verejnosti z celého sveta.  

viac …

3 top materiály na výrobu krajších a originálnejších vypínačov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 20.09.2019

Malé, no pre celkový dojem z interiérového dizajnu rovnako významné ako iné doplnky. Reč je vypínačoch, ktoré sa môžu podieľať na krajšom a originálnejšom vzhľade našich domácností. Obzvlášť v prípade vypínačov a ich krytov vyrobených z materiálov ako drevo, betón či keramika.

viac …

Medzilaborecké Múzeum Andyho Warhola prejde obnovou za 5 až 7 mil. €

Napísal Róbert Bosák, 19.09.2019

Zoznam slovenských múzeí, v ktorých má už čoskoro prebehnúť rekonštrukcia, je opäť o niečo pestrejší. Tentoraz sa doň pridalo Múzeum moderného umenia Andyho Warhola (MMUAW) v Medzilaborciach.

viac …

Rínok Rača získal stavebné povolenie, predaných je v prvej etape vyše 40% bytov

Napísal PR článok, 18.09.2019

Developerská spoločnosť Bencont Development, získala v týchto dňoch právoplatné stavebné povolenie na výstavbu nového projektu Rínok Rača. V predpredaji prvej etapy je predaných takmer 40% bytov.

viac …

Odštartoval 30. ročník medzinárodného veľtrhu FOR ARCH

Napísal Róbert Bosák, 17.09.2019

V Česku sa dnes začal jeden z najväčších sviatkov stavebníctva. Reč je o veľtrhu FOR ARCH 2019, ktorý v rámci aktuálneho 30. ročníka znova otvoril brány medzinárodnej verejnosti.

viac …

700 € mesačne za presťahovanie na juh Talianska

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.09.2019

Talianskych lokalít, ktoré trpia rýchlym poklesom počtu obyvateľov, pribúda. Mestečká a dedinky v juhotalianskej oblasti Molise tak ani zďaleka nie sú prvými, ktoré sa snažia prilákať nových obyvateľov viacerými benefitmi vrátane tých finančných.

viac …

Recyklovaný mrakodrap, ktorý poslúži ako úložisko energie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 14.09.2019

Zo sveta energetiky a s ňou spojenej trvalo udržateľnej architektúry prichádza ďalší revolučný projekt. Jeho výsledkom má byť realizácia unikátnej výškovej veže. Tá však nebude plniť bežný účel, na aký sme pri bežných mrakodrapoch zvyknutí.

viac …

Tokio premení časť centra na obrovskú zelenú štvrť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.09.2019

Preteky východoázijských krajín o pomyselný titul štátu s najzelenšími veľkomestami pokračujú naďalej. Po novom chce kartami zamiešať Japonsko, v ktorého metropole má do niekoľkých rokov vyrásť nová zelená štvrť budúcnosti.

viac …

3D tlač sa v stavebníctve nevyužíva iba pri domoch

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.09.2019

Boom okolo 3D výstavby pokračuje ďalej. V posledných rokoch priniesol na scénu hneď niekoľko projektov, ktoré odhaľujú najsilnejšie stránky 3D tlače využitej v stavebníctve. A pri mnohých z nich nejde len o malé rodinné domy, ako tomu bolo predtým. 

viac …

Viedeň naďalej ovláda rebríček najlepších miest na život

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.09.2019

Rakúska metropola to dokázala znova. Svoju dominanciu v jednom z  najprestížnejších rebríčkov najlepších miest na svete potvrdila aj v tomto roku. Po tom, čo vlani zosadila z vedenia austrálske Melbourne, nedala konkurencii šancu ani teraz.

viac …

Tvrdšie podmienky na hypotéky neochladili trh s nehnuteľnosťami

Napísal PR článok, 09.09.2019

Posledná vlna sprísňovania podmienok na poskytnutie úverov na bývanie prišla začiatkom júla. Dotknúť sa môže najmä mladých ľudí a samožiadateľov. Ceny bytov budú napriek tomu tento rok ešte rásť, hoci miernejšie.

viac …