Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Tesla prináša na trh revolučnú „solárnu strechu“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 09.08.2017

Spoločnosť Tesla sa síce preslávila výrobou ekologických áut, no úspechy začala zbierať aj v oblasti solárnych technológií pre budovy. Ďalším pokusom priniesť celosvetovému stavebníctvu pokrok v znamení ekológie je inovatívny strešný systém Solar Roof

viac …

Prehľad najaktívnejších developerov na slovenskom bytovom trhu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 08.08.2017

Expanzia bytovej výstavby v posledných rokoch priniesla na slovenský realitný trh tisíce bytov. Tie rástli najmä vďaka viacerým aktívnym developerom dokončujúcim projekt za projektom. A rebríček od TREND Reality nám predstaví mená tých najaktívnejších. 

viac …

4 najkrajšie horské chaty vo švajčiarskych Alpách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.08.2017

Dnešné ráno nás síce prekvapilo miernym ochladením, no vlna tropických dní sa vráti. Čoskoro budeme opäť vyhľadávať nejaké osviežujúce miesta, napríklad horské chaty. Niekoľko takých, ktoré by splnili sny o skvelej dovolenke, sa nachádzajú vo Švajčiarsku. 

viac …

Letný záhradný nábytok, ktorý sa hodí aj do interiérov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 06.08.2017

Záhradný nábytok nemusí po skončení letných horúčav skončiť v pivnici zapadnutý prachom. Výrobcovia totiž stále viac vsádzajú na flexibilné modely, ktoré nám dobre poslúžia celoročne aj v interiéri. 

viac …

Donald Trump predáva luxusnú rezidenciu za 28 miliónov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.08.2017

Americký prezident sa dostáva na titulné stránky novín denne, no nie vždy to má súvis s politikou. Niektoré média sa sústredia skôr na jeho život, vzťahy a majetkové pomery. Teraz sa už pár týždňov venujú jeho predraženej karibskej vile, ktorá je stále v predaji. 

viac …

V Európe sa do komerčných realít investuje stále viac, Slovensko klesá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.08.2017

Investori pokračujú pri nalievaní peňazí do komerčných realít po Európe vo vysokom tempe. Značný záujem o nehnuteľnosti z tohto sektoru sprevádzal vývoj počas celého prvého polroka a na prekvapenie mnohých sa objem investícií opäť zvyšoval. 

viac …

V Bratislave premenia ďalší brownfield na moderný polyfunkčný komplex

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 03.08.2017

Mnoho starých brownfieldov ponúka investorom značný stavebný potenciál. Takouto budovou je aj bývalý Ludwigov mlyn stojaci v centre Bratislavy, ktorého budúcnosť sa spája s rezidenčnou výstavbou.

viac …

Priemerná cena bývania rastie, dostupnosť je slabšia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.08.2017

Po včerajšom článku o celkovom náraste objemu úverov na bývanie máme k dispozícii ďalšie zaujímavé štatistiky. Tentoraz sa zameriame na dostupnosť bývania a aktuálny vývoj priemernej ceny bytov a domov.

viac …

Objem úverov na bývanie pokračuje v medziročnom raste

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.08.2017

Minuloročný rekordný objem úverov na nehnuteľnosti je pre banky výzvou a zároveň strašiakom. Analytici sa totiž obávajú, či sa nové čísla vyrovnajú tým vlaňajším. Podľa údajov NBS za prvý polrok je však jasné, že o úvery tohto typu je ešte väčší záujem.

viac …

Singapur pokračuje v premene na zelené mesto – otvoril solárny chodník

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 31.07.2017

Singapur a ekologické urbanistické nápady sú neodmysliteľným spojením, bez ktorého by rozvoj mestského štátu nefungoval. Po najnovšom sa tu diskutuje o novootvorenom chodníku, ktorý je schopný produkovať solárnu energiu. 

viac …

Cenový boom na nitrianskom realitnom trhu je minulosť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 30.07.2017

Zlaté časy nitrianskeho realitného trhu sa blížia ku koncu. Viaceré prognózy poukazujú na to, že ceny miestnych nehnuteľností dosiahli na vrchol a teraz prišiel čas na pokles, čo potvrdili aj štatistiky hodnotiace vývoj v jednotlivých obdobiach prvého polroka. 

viac …

Najškaredší londýnsky mrakodrap predali za rekordnú sumu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.07.2017

Smutne slávny londýnsky mrakodrap Walkie Talkie bol viackrát terčom výsmechu. Dva roky dozadu ho totiž vyhlásili za najhoršiu stavbu Veľkej Británie. Pred pár dňami však dokázal, že všetci neprajníci sa mýlili. 

viac …

Bratislava chce rásť, investori plánujú „mrakodrapy“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 28.07.2017

Bratislava rastie a bude naďalej rásť, a to nielen do rozlohy a počtu obyvateľov, ale aj do výšky. Developeri totiž zatúžili po rozvoji a ich plány sa stále viac zameriavajú na výstavbu budov presahujúcich 100 metrov.

viac …

Rastúci dopyt dvíha ceny chát, niekde zdražili aj o pár tisíc

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 27.07.2017

Zdražovaniu na realitnom trhu sa nevyhli ani rekreačné nehnuteľnosti. Najvýraznejší rast zaznamenávajú práve chaty, ktoré sa môžu tešiť stúpajúcemu dopytu. A v mnohých lokalitách sa ceny zvyšujú dokonca o niekoľko percent ročne. 

viac …

Palawan je tretíkrát po sebe najlepším ostrovom planéty

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.07.2017

Neďaleko čarovného Bornea, v zajatí azúrových vôd, posiaty čistými piesočnatými plážami. Nejako takto chcú zahraničné cestovné kancelárie prilákať turistov na ostrov Palawan. Väčšinou však zaberie až informácia, že ide o najlepší ostrov planéty. 

viac …