Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 748
Reg. kancelárií
11 376
Reg. užívateľov
111 754
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Letný seriál o dovolenkových hitoch (7. časť) – Romantická vila z južného Anglicka

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.09.2018

Anglický Sussex sa právom radí medzi najobľúbenejšie dovolenkové regióny vo Veľkej Británii. Pomáha tomu aj malebné mestečko Midhurst, v blízkosti ktorého stojí zopár romantických usadlostí stvorených pre dokonalú dovolenku, aspoň v prípade Ariabelle určite.

viac …

Študentské bývanie v Trnave zadarmo. Ale nie tak celkom.

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 02.09.2018

Nedávny článok o možnosti bývať v prenajatom byte, za ktorý sa platí iba 3 modlitbami denne, vzbudil viaceré otázniky, či je vôbec niečo také v dnešnej dobe možné. Za takouto raritou však nemusíme chodiť do Nemecka, pretože nové študentské bývanie v Trnave ponúka možnosť bývať „zadarmo" tiež.    

viac …

Rast cien bývania už citeľne spomaľuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.09.2018

Téma cien bývania momentálne nerezonuje len na nitrianskom realitnom trhu, ktorého vývoj sme si v súvislosti s príchodom automobilky Jaguar načrtli včera. Do pozornosti sa dostali aj najnovšie štatistiky spojené s vývojom cien bytov a domov na celom Slovensku.

 

viac …

Jaguar ešte ani nevyrába, no reality v Nitre sú už drahšie skoro o tretinu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 31.08.2018

Sú to už približne 3 roky, čo sa bytový trh v Nitre začal poriadne otriasať. Po dlhodobej stagnácii a pomaly rastúcej ponuke novostavieb sa karta otočila a nitriansky trh sa stal jedným z najživších na Slovensku. Dôvod je jasný – Jaguar potvrdil svoj príchod.

viac …

Belgicko inštaluje ďalšie veterné turbíny, EÚ prechádza na alternatívnu energiu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 30.08.2018

Obnoviteľné zdroje energie začali zásobovať ďalšie státisíce domácností v EÚ. Stalo sa tak po tom, čo v belgických vodách Severného mora nainštalovali desiatky zariadení na výrobu veternej energie.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (6. časť) – Moskovský park pri Červenom námestí

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.08.2018

Výlet do Moskvy môže byť spojený s ďalším výnimočným zážitkom navyše. V ruskej metropole je totiž sprístupnený park, ktorý má patriť k tomu najkrajšiemu, čo môžu turisti pohybujúci sa uličkami mesta vidieť.

viac …

Prenájom sociálneho bytu za 88 centov a 3 modlitby denne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 28.08.2018

Pánboh zaplať, a to doslova. V Nemecku sa dá za prenájom bytu zaplatiť vatikánskou menou. Ojedinelú príležitosť využíva hneď niekoľko desiatok obyvateľov Augsburgu.

viac …

Pozor na nekalé triky pri prenájme bytov

Napísal Róbert Bosák, 27.08.2018

Hľadáte nájomný byt a snažíte sa vyberať hlavne podľa ceny? Práve toto kritérium sa často stáva návnadou od špekulantov, ktorí chcú lákať záujemcov výhodnou ponukou. Tá je však často výhodná iba naoko, veď posúďte sami.

viac …

6 obľúbených izbových rastlín vhodných do kúpeľne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 26.08.2018

Milovníci izbových rastlín sa pri svojom pestovateľskom koníčku nemusia obmedzovať a svoje obľúbené druhy bytovej vegetácie môžu mať vysadené aj v kúpeľni. Práve v nej si mnohé druhy nájdu optimálne podmienky pre zdravý rast.

viac …

Bývanie priamo na požiarnej veži

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.08.2018

Bývanie na vrchole strážnej, požiarnej či vyhliadkovej veže? Prečo nie, veď originalita a snaha vyskúšať nejaké nekonvenčné riešenia môžu vniesť do nášho života úplne nový rozmer. Príkladom toho sú aj 2 amíci, ktorí si na jednej takejto veži zriadili útulný dom.  

viac …

Využitie sklenených dverí – plusy a mínusy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 24.08.2018

Sklo ako materiál využívaný pri zariaďovaní domácností dostáva o čosi menej šancí ako doplnky z dreva, keramiky či plastov. V prípade sklenených dverí sa však situácia lepší a tento praktický pomocník si v návrhoch dispozičného riešenia získava stabilné miesto.

viac …

Nový najvyšší mrakodrap v Melbourne bude zelený

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.08.2018

Vo svete zelenej architektúry sa pracuje na ďalšom výškovom projekte so strešnými a vertikálnymi záhradami. Výsledkom jeho realizácie majú byť 2 elegantné a zeleňou obrastené mrakodrapy vyčnievajúce nad panorámou austrálskeho Melbourne.

viac …

Ako správne vybrať dlažbu?

Napísal admin, 22.08.2018

V ponuke siete Merkury Market nájdete cenovo výhodné dlažby v takmer neobmedzenom počte farieb, vzorov a tvarov. Predtým, než začnete premýšľať o vzhľade dlaždíc, ktoré čoskoro vyzdobia vašu podlahu, dbajte na ich kvalitu, aby ste sa z nich mohli tešiť čo najdlhšie.


viac …

Pri Amsterdame vyrastie vyspelá ekodedina

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 22.08.2018

Tímy architektov už položili na stôl viacero unikátnych projektov, ktoré môžu pomôcť krajinám starého kontinentu byť zdravšími a sebestačnejšími. Kým niektoré boli rýchlo zamietnuté, iné sa dostali až k zahájeniu realizácie, čo sa podarí aj ReGen Village. 

viac …

Dom z Ostrova pokladov je na predaj

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.08.2018

Realitné portály z USA majú v ponuke voľných domov ďalšie slávne sídlo. Tentoraz ide o vilu na americkom ostrove Branford, s ktorým sa spája aj legenda o údajnom poklade kapitána Williama Kidda známa z knihy Ostrov pokladov.

viac …