Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Zariadenie Puresky vyrába kompost z kuchynského odpadu

Napísal Róbert Bosák, 05.03.2024

Na produkciu kompostu nie je potrebná záhrada. Zariadenie Puresky ho vyrobí priamo v kuchyni. Inovatívnemu spotrebiču postačí bežný potravinový odpad a niekoľko hodín času na prácu.

Puresky, Zdroj: first-backer.com


Puresky nie je prvé zariadenie schopné produkovať kompost v interiéri. Od iných domácich kompostérov sa líši technológiou aj rýchlosťou práce. Na výrobu kompostu využíva vybrané druhy kuchynského odpadu, ktorý premieňa na kvalitné organické hnojivo. Celý proces trvá 3 až 6 hodín v závislosti od zvoleného režimu.

Puresky, Zdroj: first-backer.com


Proces výroby kompostu z odpadu:


- do 4-litrovej komory v zariadení sa vloží potravinový odpad
- po zatvorení poklopu sa zvolí režim a spustí pracovný proces
- odpad v komore sa začne ohrievať a vo vysokej teplote sušiť
- 6 oceľových nožov začne mlieť odpad na miniatúrne častice
- hotový pomletý kompost sa odoberie do pridruženej nádoby
- zmes sa použije v záhrade alebo pri hnojení izbových rastlín


Kompostér Puresky v číslach:


- premena odpadu na kompost trvá 3 hodiny
- v úspornom režime sa proces predĺži na 6 hodín
- spotreba energie dosahuje 150 až 200 kWh ročne
- hlučnosť kompostéru pri prevádzke je pod 60 dB


Spustenie komerčného predaja


Domáci kompostér už má prvých majiteľov. Záujemcovia si ho zaobstarali v rámci kampane na portáli Kickstarter. Distribúcia prvých objednaných zariadení dostupných za 399 USD sa začala vo februári. Výrobcovia aktuálne pracujú na spustení komerčného predaja. Počiatočná maloobchodná cena bola stanovená na 499 USD. Zariadenie chcú uviesť do obehu v priebehu tohto roka.

Puresky, Zdroj: first-backer.com


Text: Róbert Bosák
Zdroj foto: first-backer.com