Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Tlačové správy

Solárny systém na mliekarni poľnohospodárskeho družstva

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 18.08.2017

Slnečné kolektory na ohrev teplej vody sa po zavedení poukážok na ich inštaláci tešia veľkej obľube medzi obyvateľstvom, ale rastie záujem o ich využitie aj v priemysle a poľnohospodárstve. Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom najnovšie zrealizoval dodávku solárneho systému pre mliekareň Poľnohospodárskeho družstva v Lovčici - Trubíne. Informoval o tom Ján Tomčiak, konzultant projektu z THERMO|SOLARU.

viac …

Energie2 informuje o novom zákazníckom portáli a práci back office

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 11.08.2017

Slovenský dodávateľ zemného plynu a elektrickej energie – spoločnosť Energie2, a. s., vydala v týchto dňoch ďalšie číslo magazínu Energeťák. Hlavnou témou, ktorú prináša, je nový online portál pre zákazníkov. Venuje sa atmosfére podujatí, ktoré Energie2 podporuje informuje o tom, ako sú spokojní dlhoroční odberatelia so službami, ktoré im Energie ponúkajú, v rozhovore s manažérkou back office sa pýta na prácu tohto oddelenia a prináša aj novú letnú súťaž o lákavé ceny. Informuje o tom prevádzkový riaditeľ Energie2, a. s., Mgr. Peter Poláček.

viac …

Letné vydanie magazínu TRENDY BÝVANIE s dávkou inšpirácií je tu

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 14.07.2017

Čaká vás v lete rekonštrukcia, renovácia alebo stavba domu a letná dovolenka tento rok nezapadá do vašich plánov? Vaše leto môže byť aj napriek tomu pohodové, štýlové a plné zážitkov. Magazín TRENDY BÝVANIE sa o to postará. Prostredníctvom dizajnu inšpirovaného svetovými a európskymi kultúrami privedie exotiku a dovolenkovú atmosféru priamo k vám domov. Toto horúce prázdninové číslo je už na pultoch všetkých dobrých stánkov, preto si poň rýchlo skočte a oddajte sa čítaniu a inšpiráciám.

viac …

V drevodomoch od M-House je aj v horúčavách príjemne

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 30.06.2017

Najlepšou ochranou pred prehrievaním obytného priestoru je dobre navrhnutý dom s využitím správnej orientácie na svetové strany, primeranými presklenými, ale aj tieniacimi plochami a hlavne materiálmi, ktoré zabraňujú prehrievaniu. Nie každý chce žiť ako v skleníku. Dôvodom môže byť nielen snaha o súkromie, ale hlavne snaha predchádzať vysokým teplotám v interiéri počas letných dní. Lepšie a zdravšie než chladiť je dom neprehrievať. Zabrániť prehrievaniu možno použitím vhodných materiálov, ktoré navyše zabezpečujú zdravú klímu v interiéri a prispievajú k tepelnej pohode najmä v lete. Zdravé domy, ktoré sa neprehrievajú, stavia jeden z popredných zhotoviteľov drevostavieb, spoločnosť M-House, s. r. o..

viac …

SLOVENSKO MÁ HISTORICKY PRVÝCH ELITNÝCH REALITNÝCH KONZULTANTOV

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 29.06.2017

Už aj slovenský realitný trh sa môže pýšiť skupinou konzultantov, ktorí dokážu klientov usmerňovať na vysokej odbornej úrovni. Ide o historicky prvých viac ako tridsiatich realitných maklérov z celého Slovenska, ktorí minulý týždeň náročnou záverečnou skúškou ukončili prestížny študijný program RSc. Slovenskej realitnej akadémie (SORA). Klienti ich budú môcť rozoznať vďaka kariérnemu titulu RSc. (Real estate Consultant) alebo si ich vyhľadať priamo v registri RSc. absolventov akadémie.

viac …

Záujem o zariadenia OZE neutícha, peňazí je zatiaľ dosť

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 16.06.2017

Inštalácia zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) s využitím poukážok od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) ukázala, že medzi obyvateľmi je enormný záujem o podporované zariadenia. Vyplýva to jednoznačne z toho, že poukážky zlacňujú tieto zariadenia o 30 až o 50 %, čím sa stávajú nielen ekologickými, ale aj ekonomicky veľmi zaujímavými. Kúpa dotovaných zariadení je výhodnejšou investíciou než akékoľvek sporenie. Dotácie nielenže znižujú návratnosť investícií do OZE až na polovicu, ale po ich zaplatení má zákazník v ďalšom období značne zníženú energetickú náročnosť domácnosti.

viac …

Stavajte z certifikovaných prírodných ekologických materiálov čo dýchajú

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 09.06.2017

Moderným trendom stavebníctva je používanie prírodných ekologických materiálov, ktoré dýchajú. Len ten, kto zažil ťažko odstrániteľné plesne v interiéri v zime a sálavú horúčavu z prehriatej stavby v lete, si vie dostatočne vážiť pohodu bývania v kvalitnej drevostavbe. Čo znamená pojem kvalitná drevostavba? Predovšetkým je to voľba overeného konštrukčno-izolačného systému a výber kvalitnej realizačnej firmy. Firma TEPORE, s.r.o., takýto systém na slovenský trh dodáva ako priamy obchodný a technický zástupca nemeckej firmy STEICO, ktorá je najväčším výrobcom drevovláknitých izolácií na svete.

viac …

Štát chce podporiť štartovacie byty novými dotáciami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 02.06.2017

Biedna podpora bývania zo strany štátu by mohla byť onedlho opäť o niečo lepšia. Naši kompetentní totiž pracujú na schválení novely zákona, vďaka ktorej má byť kúpa alebo výstavba štartovacích bytov finančne podporovaná. 

viac …

Ako naberať exkluzívne, tentokrát v Prahe.

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 23.05.2017

Chcete naberať exkluzívne? A skutočne vo veľkom množstve? Máme pre Vás dôležitú informáciu.

Pred časom boli Topreality.sk partnerom akcie, ktorá sa konala v Bratislave. Zúčastnilo sa viac ako tristo nadšených maklérov. Akcia s rovnakým názvom, ale úplne iným programom sa teraz koná v Prahe.

viac …

Ako uspieť v skrátených kolách prideľovania poukážok na OZE

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 05.05.2017

Aprílové 7. kolo prideľovania poukážok na kúpu a inštaláciu fotovoltických panelov netrvalo ani 6 minút. Získalo v ňom poukážky v hodnote 1 mil. EUR spolu 339 domácností, z toho iba 55 na systémy bez využitia elektrických akumulátorov. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) upozornila na to, že neustále pretrváva záujem zo strany domácností o poukážky na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) a tak kolá s menšími alokáciami môžu trvať krátko.

viac …

Celková plocha obchodných centier porastie o vyše 66 000 m2

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 30.04.2017

Slabší minulý rok na retailovom trhu bol iba krátkou pauzou pred tým, čo ešte len má prísť. Aktuálnych 12 mesiacov sa totiž do histórie zapíše ako ďalšie silné obdobie, počas ktorého pribudnú v rôznych častiach Slovenska desaťtisíce m2 novej obchodnej plochy. 

viac …

Kvalitné a úsporné drevodomy od M-HOUSE sú plne ekologické

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 07.04.2017

Zjednodušene možno povedať, že o základnej kvalite drevodomu rozhoduje nosná konštrukcia a zatepľovací systém. Hlavná nosná konštrukcia sa stará o to, aby bol dom stabilný a mal potrebnú nosnosť. O energetickej náročnosti drevodomu, jeho nízkoenergetickosti, či pasívnosti, priedušnosti a kvalite bývania zasa rozhoduje v značnej miere zatepľovací systém. Popredný slovenský výrobca drevostavieb M- House, s.r.o. používa vo svojich konštrukciách iba prírodné certifikované materiály a to drevovlákno a konopnú izoláciu. Informuje o tom Ing. Petra Jakubová z firmy M- House.

viac …

SIEA vyhlásila plánované termíny kôl Zelenej domácnostiam až do augusta

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 31.03.2017

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vypísala 6. kolo vydávania poukážok na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie (OZE) v domácnostiach, v hodnote 2 milióny EUR, na utorok 4. apríla 2017 o 15.00 hod. Toto kolo je určené pre zariadenia na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch. O dva týždne neskôr 18. apríla 2017 bude spustené 7. kolo pre zariadenia na výrobu elektriny pre tie isté oblasti s alokáciou 800 000 EUR. Poukážky vydané v pripravovaných kolách budú mať platnosť tri mesiace. Doteraz bolo v piatich kolách podporených 5 000 zariadení, ku ktorým sú už preplatené poukážky za viac ako 11 miliónov EUR. Na spracovanie čakajú ešte žiadosti o preplatenie v hodnote takmer 4,5 milióna EUR.

viac …

Spotrebitelia Energie2 dostávajú v týchto dňoch opravené faktúry za energie na rok 2017

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 24.03.2017

Slovenský dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu Energie2, a. s. rozosiela v týchto dňoch pre dotknutých spotrebiteľov nové cenové predpisy na rok 2017 a opravné faktúry vyúčtovacích faktúr za rok 2017. Nové zálohové faktúry sú vypočítané na základe posledných cenových rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) z marca 2017, v ktorých sa vrátili na úroveň roku 2016. Informoval o tom prevádzkový riaditeľ Energie2, a. s., Mgr. Peter Poláček.

viac …

Štát chce podporiť drevostavby dotáciami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 17.03.2017

Budúcnosť drevostavieb na Slovensku vyzerá sľubne a po najnovšom tomu pomôžu aj dotácie určené na ich výstavbu. Tie by mohli byť poskytované už o pár mesiacov, stačí ak štát pripraví, schváli a následne zavedie do praxe avizovaný nový program podpory.

viac …