Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
107 082
Reg. kancelárií
11 298
Reg. užívateľov
111 004
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Tlačové správy

Priemerná úroková sadzba hypoték klesla na nové minimum

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 19.07.2018

Na hypotekárnom trhu sme sa po dlhšom čase dočkali ďalšieho prekonaného rekordu. Jeho výsledkom je pokles priemernej úrokovej sadzby, ktorá sa dostala na svoje nové historické minimum.

viac …

Vláda obnoví ďalších 27 štátnych budov za 9 miliónov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 04.07.2018

Štátne budovy po celom Slovensku čaká ďalšia vlna renovácií. Po tom, čo sa v minulých rokoch začali obnovovať úradné sídla vo viacerých mestách, je na zozname kandidátov čakajúcich na rekonštrukciu niekoľko nových objektov.

viac …

Projekt obnovy kaštieľa v bratislavských Rusovciach ukázal svoju podobu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 12.06.2018

Chátrajúci kaštieľ v bratislavskej časti Rusovce je už roky tŕňom v oku (nielen) domácej verejnosti. Po včerajšku by sa to malo začať definitívne meniť, pretože vláda predstavila aktuálnu podobu projektu jeho obnovy.

viac …

Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v druhom čítaní

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 03.06.2018

Uplynulý týždeň priniesol viacero zaujímavých udalostí, medzi ktorými nechýbalo ani rokovanie o zmene zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Tá má priniesť viaceré novinky, ktoré zásadne zmenia najmä užívanie spoločných nebytových častí.

viac …

Realitná kríza je nevyhnutná

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 24.05.2018

„Když něco nějakou dobu trvá, zvykneme si na to. A změna potom bolí. Velmi. Před 10ti lety přišla zatím ta poslední realitní, chcete-li ekonomická krize. Do té doby jsme měli dojem, že růst cen nemovitostí je vlastně samozřejmost. To se ale brzy změní.“

viac …

Slovenská expozícia na Expo 2020 bude stáť skoro 7 mil. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 15.05.2018

Prípravy na najočakávanejšiu svetovú výstavu posledných rokov sa pomaly rozbiehajú po celom svete. Na podujatí Expo 2020 sa predstaví aj slovenská expozícia, ktorá bude reprezentovať našu kultúru, dizajnérske štýly a súčasnú architektúru.

viac …

Štát dá internátom 20 miliónov na modernizáciu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 14.05.2018

Alarmujúci stav našich vysokoškolských internátov si konečne všimli aj kompetentní. Po rokovaní vlády s rektormi univerzít, ktoré prebehlo minulý týždeň, totiž sľúbili výraznú finančnú injekciu určenú na modernizáciu internátnych objektov. 

viac …

Poukážky na kúpu kotla na biomasu už žiadateľov nelákajú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 17.03.2018

Rekordný dopyt po poukážkach z programu Zelená domácnostiam zo strany majiteľov domov v mimobratislavských regiónoch je minimálne do najbližšieho kola minulosťou. V tom poslednom sa totiž prvýkrát nerozdala celá alokácia vyčlenená na podporu OZE.

viac …

Minulý rok padol rekord v počte rozostavaných bytov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 11.03.2018

Zverejňovanie minuloročných rekordov z oblasti stavebníctva a realitného trhu nekončí ani v marci. Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) nám predstavil ďalšie čísla, ktoré dokazujú, že stavebnej produkcii na bytovom trhu sa v roku 2017 nadmieru darilo.   

viac …

V Šali pripravujú výstavbu 150 nájomných bytov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 18.02.2018

Výstavba nájomných bytov v nitrianskom kraji by sa mala v najbližšom období trochu rozhýbať. Nové byty chcú ešte v prvej polovici roka začať stavať napríklad v Šali, no tá nemá byť jedinou lokalitou v regióne s týmto cieľom.

viac …

Naozajstní profesionáli nájdu individuálne riešenie pre slnečné kolektory

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 15.02.2018

Nie je umenie nainštalovať sériovo vyrábané zariadenia na využívanie Obnoviteľných zdrojov energie (OZE), napríklad slnečné kolektory, na ideálne plochy. Oveľa náročnejšie a pre väčšinu montážnych firiem aj takmer nemožné je vyhovieť individuálnym požiadavkám pri atypickej architektúre, historických a špecializovaných budovách, či v náročných klimatických podmienkach. Jednou z firiem, ktorá si dokáže poradiť aj s netradičnými výzvami je najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov firma THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. Medzi jeho majstrovské kúsky patrí logo hrocha zo slnečných kolektorov v ZOO Ostrava, dodávka pre solárnu loď a rôzne individuálne riešenia pre bytové domy, hotely a kostoly po celom svete. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU.

viac …

Program budúceho týždňa spestria odborné konferencie o vykurovaní a geosyntetike

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 08.02.2018

Program odborno-vedeckých konferencií zameraných na sledovanie najnovšieho vývoja v stavebníctve a príbuzných oblastiach pokračuje aj vo februári. Už o pár dní prebehnú ďalšie 2 podujatia, ktoré sa budú venovať aktuálnym stavebno-technickým trendom.  

viac …

Fúkaná drevovláknitá izolácia Steico Zell je ideálny spôsob zateplenia drevodomu

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 25.01.2018

Medzi hlavné prednosti fúkanej drevoláknitej izolácie patrí najmä variabilita a flexibilita, trvácnosť a ako výsledný efekt príjemná klíma v miestnostiach po celý rok. Netreba však zabúdať, že i tu platí dôležitosť výberu jej výrobcu a následne realizačnej firmy celej stavby. Dodávateľ fúkanej izolácie STEICO ZELL, spoločnosť Tepore, prináša niekoľko informácií o tom, prečo je fúkaná izolácia najlepším riešením pre modernú stavbu –nízkoenergetícké a pasívne domy, murované domy alebo drevostavby. Informuje o tom Jakub Čajko z firmy TEPORE.

viac …

Najvyšší čas vybrať si dodávateľa OZE

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 12.01.2018

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zverejnila harmonogram plánovaných kôl projektu Zelená domácnostiam na prvý štvrťrok 2018. Budú sa konať štyri kolá s poukážkami na podporu inštalácií zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) za viac ako 7 mil. eur. Prvé kolo je plánované na 23. 1. 2018 a bude zamerané na podporu inštalácie fotovoltických panelov v mimobratislavských regiónoch. Nasledovať budú dve kolá (6. 2., 27. 2.) na podporu inštalácií slnečných kolektorov a tepelných čerpadiel. Na 13. marca je naplánované kolo, v rámci ktorého bude možné požiadať iba o príspevky na inštaláciu kotlov na biomasu v mimobratislavských regiónoch.

viac …

10 najčastejších otázok k poukážkam na OZE

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 20.12.2017

V doterajších kolách projektu Zelená domácnostiam, ktoré vyhlásila SIEA(Slovenská inovačná a energetická agentúra) počas dvoch rokov si zákazníci mohli vyberať zo stoviek registrovaných zhotoviteľov zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Vybrať si z obrovskej neprehľadnej ponuky to najvhodnejšie zariadenie a zhotoviteľa nie je pre laika jednoduché. Prinášame 10 najčastejších otázok k poukážkam na OZE. Odpovedá riaditeľ najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov THERMO|SOLARU Žiar, s. r. o., Alfréd Gottas.

viac …