Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
257 652
Reg. kancelárií
10 895
Reg. užívateľov
107 343
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Úspora energie

Investícia do plynového kondenzačného kotla – za a proti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.10.2017

Znížili náklady, zvýšili bezpečnosť, prispeli ku komfortu. Práve tým sa kondenzačným kotlom podarilo ovládnuť trh a stať sa bežnou súčasťou domácností. Napriek tomu sa často stretávame s otázkou, či sa do týchto zariadení oplatí investovať. 

viac …

Vykurovacia sezóna začína. Máte spravenú revíziu?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 05.10.2017

Podobne ako po minulé roky, október bude aj teraz obdobím zahájenia vykurovacej sezóny. No tej by mala predchádzať revízia vykurovacích zariadení, na ktorú ešte stále nie je neskoro. 

viac …

Výzva na predkladanie žiadostí o dotácie na drevodomy príde ku koncu roka

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.09.2017

Okolo poskytovania nových dotácií podporujúcich výstavbu drevostavieb máme opäť o niečo jasnejšie. Ministerstvo pôdohospodárstva totiž ozrejmilo predpokladaný termín spustenia programu, ktorý má pomôcť pri financovaní úsporných domov z dreva. 

viac …

EÚ nariadila predaj úspornejších vysávačov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 02.09.2017

EÚ prichádza pravidelne s novými nariadeniami vedúcimi k šetrnejšiemu využívaniu domácich spotrebičov. Od včera je v platnosti ďalšie z nich, ktoré sa pre zmenu venuje vysávačom.

 

viac …

Česi vymýšľajú smart lavičky schopné nabiť telefón či elektrobicykel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.08.2017

Mestský urbanizmus v Česku môže nadobudnúť nový rozmer. O stupienok vyššie ho nemusia dostať len nadčasové budovy alebo elegantné parky. Niekedy k zmene života v mestách postačia skromné, no o to viac praktickejšie lavičky.

viac …

Tesla prináša na trh revolučnú „solárnu strechu“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 09.08.2017

Spoločnosť Tesla sa síce preslávila výrobou ekologických áut, no úspechy začala zbierať aj v oblasti solárnych technológií pre budovy. Ďalším pokusom priniesť celosvetovému stavebníctvu pokrok v znamení ekológie je inovatívny strešný systém Solar Roof

viac …

Singapur pokračuje v premene na zelené mesto – otvoril solárny chodník

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 31.07.2017

Singapur a ekologické urbanistické nápady sú neodmysliteľným spojením, bez ktorého by rozvoj mestského štátu nefungoval. Po najnovšom sa tu diskutuje o novootvorenom chodníku, ktorý je schopný produkovať solárnu energiu. 

viac …

„Pluská“ na úsporných spotrebičoch budú minulosťou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 21.07.2017

Ministri členských krajín EÚ spravili opäť „kus práce.“  Namiesto nezamestnanosti, zadlžovania ľudí či nárastu extrémizmu sa trápia nad označovaním spotrebičov. A po namáhavých rokovaniach dospeli k záveru, že ++ označujúce energetickú triedu budú minulosťou.  

viac …

Zelená domácnostiam opäť udeľovala poukážky na fotovoltické panely

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.07.2017

Projekt Zelená domácnostiam žne úspech za úspechom. Potvrdilo to aj posledné kolo, ktoré prebehlo minulý týždeň. Záujem bol opäť veľký, takže SIEA mohla vydať ďalšie poukážky, ktoré majiteľom domácností pomôžu s kúpou úsporných zariadení.

viac …

V Prahe stavajú super ekologický kancelársky komplex

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.07.2017

Nehnuteľnosti, pri ktorých výstavbe sa kladie dôraz na ekológiu, pribúdajú hromadne aj v susednom Česku. V jednej z lukratívnych pražských štvrtí sa dokonca pracuje na objekte, ktorý by mal zatiaľ ako jeden z mála na svete čistiť ovzdušie od smogu. 

viac …

Prichádza nová generácia drevených radiátorov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 07.07.2017

Leto je našťastie v plnom prúde, takže vykurovacia sezóna nás zatiaľ trápiť nemusí. Ak ale poškuľujeme po kúpe nového radiátora, určite si aj počas teplých letných dní dáme záležať na sledovaní noviniek. A práve drevené radiátory si začínajú pýtať pozornosť. 

viac …

Varte bezpečne a efektívne – s indukčnou varnou doskou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 05.07.2017

Efektívne riešenia urýchľujúce bežné domáce práce sú vítané v akýchkoľvek podobách.  Napríklad v kuchyni sa okrem iného osvedčili indukčné varné dosky schopné skvalitniť celý proces prípravy jedla a to jednoduchým a bezpečným spôsobom. 

viac …

Čína našla spôsob ako zmeniť znečistenú lokalitu na ekologickú štvrť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 26.06.2017

Rozvoj zelenej výstavby v Číne napreduje rýchlejšie ako v ktorejkoľvek inej krajine. Tamojší architekti berú prípravu nových projektov vážne a po najnovšom vymysleli spôsob ako znečistenú lokalitu prebudovať na významnú ekologickú štvrť.

viac …

Prehľad tepelných zdrojov vhodných do bytoviek

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 15.06.2017

Napriek tomu, že momentálne si môžeme naplno užívať horúce letné dni, otázka výberu a kúpy tepelného zdroja je stále aktuálna. Obzvlášť, ak hľadáme vhodné zariadenie do bytového domu, kde sú nároky na produkciu tepla odlišné od rodinných domov. 

viac …

Pasažieri cestujúci do Osla prejdú najekologickejším letiskom planéty

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.05.2017

Severania opäť potvrdzujú, že na ekologické stavebné projekty sú najlepší odborníci. Ďalšie z úspešných diel tentoraz prichádza z nórskeho Osla, kde nedávno sprístupnili najekologickejšie letisko sveta. 

viac …