Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Úspora energie

Na scénu prichádza ďalšia unikátna budova s vertikálnymi záhradami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 12.01.2018

Budovy s vertikálnymi záhradami už nie sú žiadnou novinkou, ktorá by viac otriasala architektúrou. Napriek tomu ich vo svete nie je veľa a v spojitosti so svojim účelovým prevedením sú stále výnimočné, vďaka čomu lákajú ďalších architektov.

viac …

Zelená domácnostiam sa tento rok rozbehne 23.januára

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.01.2018

Záujemcovia o príspevok na kúpu obnoviteľných zdrojov energie budú mať príležitosť požiadať Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru (SIEA) o podporu aj v tomto roku. Projekt Zelená domácnostiam totiž už 23.januára štartuje prvým tohtoročným kolom. 

viac …

Inšpirácia z oblasti realizácie pasívnych domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.12.2017

Výstavba pasívnych domov dnes nie je žiadnou novinkou a po rokoch čakania konečne prestala obchádzať Slovensko aj Čechy. Práve u našich západných susedov pred rokom skolaudovali jeden z najzaujímavejších domov tohto druhu. 

viac …

5 tipov vedúcich k nižším výdavkom za kúrenie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 06.11.2017

Pár osvedčených tipov, s ktorými sa nám podarí ušetriť na kúrení, sa určite zíde. Táto položka nám predsa len citeľne siaha na rozpočet, takže možnosť úspory bude počas celej zimy vítaná. 

viac …

Investícia do plynového kondenzačného kotla – za a proti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.10.2017

Znížili náklady, zvýšili bezpečnosť, prispeli ku komfortu. Práve tým sa kondenzačným kotlom podarilo ovládnuť trh a stať sa bežnou súčasťou domácností. Napriek tomu sa často stretávame s otázkou, či sa do týchto zariadení oplatí investovať. 

viac …

Vykurovacia sezóna začína. Máte spravenú revíziu?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 05.10.2017

Podobne ako po minulé roky, október bude aj teraz obdobím zahájenia vykurovacej sezóny. No tej by mala predchádzať revízia vykurovacích zariadení, na ktorú ešte stále nie je neskoro. 

viac …

Výzva na predkladanie žiadostí o dotácie na drevodomy príde ku koncu roka

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.09.2017

Okolo poskytovania nových dotácií podporujúcich výstavbu drevostavieb máme opäť o niečo jasnejšie. Ministerstvo pôdohospodárstva totiž ozrejmilo predpokladaný termín spustenia programu, ktorý má pomôcť pri financovaní úsporných domov z dreva. 

viac …

EÚ nariadila predaj úspornejších vysávačov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 02.09.2017

EÚ prichádza pravidelne s novými nariadeniami vedúcimi k šetrnejšiemu využívaniu domácich spotrebičov. Od včera je v platnosti ďalšie z nich, ktoré sa pre zmenu venuje vysávačom.

 

viac …

Česi vymýšľajú smart lavičky schopné nabiť telefón či elektrobicykel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.08.2017

Mestský urbanizmus v Česku môže nadobudnúť nový rozmer. O stupienok vyššie ho nemusia dostať len nadčasové budovy alebo elegantné parky. Niekedy k zmene života v mestách postačia skromné, no o to viac praktickejšie lavičky.

viac …

Tesla prináša na trh revolučnú „solárnu strechu“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 09.08.2017

Spoločnosť Tesla sa síce preslávila výrobou ekologických áut, no úspechy začala zbierať aj v oblasti solárnych technológií pre budovy. Ďalším pokusom priniesť celosvetovému stavebníctvu pokrok v znamení ekológie je inovatívny strešný systém Solar Roof

viac …

Singapur pokračuje v premene na zelené mesto – otvoril solárny chodník

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 31.07.2017

Singapur a ekologické urbanistické nápady sú neodmysliteľným spojením, bez ktorého by rozvoj mestského štátu nefungoval. Po najnovšom sa tu diskutuje o novootvorenom chodníku, ktorý je schopný produkovať solárnu energiu. 

viac …

„Pluská“ na úsporných spotrebičoch budú minulosťou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 21.07.2017

Ministri členských krajín EÚ spravili opäť „kus práce.“  Namiesto nezamestnanosti, zadlžovania ľudí či nárastu extrémizmu sa trápia nad označovaním spotrebičov. A po namáhavých rokovaniach dospeli k záveru, že ++ označujúce energetickú triedu budú minulosťou.  

viac …

Zelená domácnostiam opäť udeľovala poukážky na fotovoltické panely

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.07.2017

Projekt Zelená domácnostiam žne úspech za úspechom. Potvrdilo to aj posledné kolo, ktoré prebehlo minulý týždeň. Záujem bol opäť veľký, takže SIEA mohla vydať ďalšie poukážky, ktoré majiteľom domácností pomôžu s kúpou úsporných zariadení.

viac …

V Prahe stavajú super ekologický kancelársky komplex

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.07.2017

Nehnuteľnosti, pri ktorých výstavbe sa kladie dôraz na ekológiu, pribúdajú hromadne aj v susednom Česku. V jednej z lukratívnych pražských štvrtí sa dokonca pracuje na objekte, ktorý by mal zatiaľ ako jeden z mála na svete čistiť ovzdušie od smogu. 

viac …

Prichádza nová generácia drevených radiátorov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 07.07.2017

Leto je našťastie v plnom prúde, takže vykurovacia sezóna nás zatiaľ trápiť nemusí. Ak ale poškuľujeme po kúpe nového radiátora, určite si aj počas teplých letných dní dáme záležať na sledovaní noviniek. A práve drevené radiátory si začínajú pýtať pozornosť. 

viac …