Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Úspora energie

Celkovo 185 článkov

Ekologická chata: Fotovoltika ako moderné energetické riešenie

Napísal PR článok v kategorií Úspora energie, 24.05.2024

Jedným z faktorov, ktoré stoja za súčasnou popularitou fotovoltiky ako súčasť moderných domov a chát, je narastajúce povedomie o environmentálnych otázkach. Fotovoltika, technológia využívajúca slnečné žiarenie, ponúka výhody nielen z hľadiska udržateľnosti, ale aj finančnej úspornosti a nezávislosti.

Podlahové kúrenie s minimálnym navýšením podlahy

Napísal PR článok v kategorií Úspora energie, 15.05.2024

Chceli by ste mať vo svojej domácnosti podlahové kúrenie, no nemôžete si dovoliť navýšenie podlahy? Pripravili sme pre vás porovnanie jednotlivých systémov, medzi ktorými nájdete najvhodnejšie riešenie aj pre vás. 

Ploty z veterných turbín vhodné do miest

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.04.2024

Výroba veterných turbín napreduje. Na stôl prichádzajú návrhy nových typov zariadení, ktoré majú zefektívniť produkciu zelenej energie. Dizajnér Joe Doucet ju chce dostať priamo do miest. Výrobu elektriny pri cestách a budovách majú zabezpečiť "veterné ploty".

Mesto Lučenec investuje viac ako 4 mil. € do obnovy osvetlenia a inštalácie fotovoltiky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.03.2024

Rast cien energií prinútil viaceré mestá k príprave úsporných projektov. Znížiť náklady na elektrinu chce aj Lučenec. Vyššiu energetickú efektivitu chce docieliť rekonštrukciou verejného osvetlenia a inštaláciou fotovoltických systémov na vybrané budovy.

Najväčším vývozcom elektriny v EÚ je Francúzsko

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 18.03.2024

Krajina galského kohúta sa vrátila na čelo rebríčka najväčších vývozcov elektriny v EÚ. Francúzsko za 12 mesiacov minulého roka vyviezlo väčšie množstvo elektriny ako štáty na 2. a 3. pozícii dokopy.

Veterná elektráreň v Baltskom mori bude mať turbíny z recyklovanej ocele

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.03.2024

Čistú zelenú elektrinu z veternej energie vyrábajú zariadenia z materiálov zaťažujúcich planétu. Firma Vestas chce zmierniť dopady ich výroby montážou turbín z recyklovanej ocele. Prvé modely nainštaluje vo veternom parku v Baltskom mori.

Objem elektriny zo solárnej energie v USA vzrastie dvojciferným tempom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 07.03.2024

Podiel elektriny z obnoviteľných zdrojov energie sa zvyšuje vo väčšine krajín sveta. Viac zelenej energie vyrába aj USA. V rokoch 2024-2025 plánuje zrýchliť výrobu elektriny zo solárnej energie dvojciferným tempom.

Podiel elektriny z obnoviteľných zdrojov energie v Španielsku dosiahol nový rekord

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 27.02.2024

Španielsko sa nevzdáva ambície stať sa jedným z lídrov v oblasti zelenej energetiky. Do konca dekády chce vyrábať 74 % elektriny z obnoviteľných zdrojov energie. K splneniu tohto cieľa sa priblížilo zvýšením podielu elektriny z OZE na rekordnú úroveň.

Spotreba plynu v Nemecku vlani klesla o 5 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 22.02.2024

Nemci spotrebúvajú stále menej plynu. Jeho spotreba klesla aj v roku 2023. Medziročne sa znížila o 5 %. Menej plynu spotrebovali domácnosti, malé firmy aj veľké priemyselné podniky.

Emisie oxidu uhličitého v Nemecku klesli na úroveň z 50. rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 13.02.2024

Nemecko pokračuje v plnení svojich energetických cieľov. V snahe dosiahnuť uhlíkovú neutralitu pracuje na postupnom znižovaní emisií oxidu uhličitého. V roku 2023 sa ich objem znížil až na úroveň z 50. rokov minulého storočia.

Objem elektriny z fosílnych palív vo Veľkej Británii klesol na 66-ročné minimum

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 08.02.2024

Veľká Británia urobila ďalší krok k dekarbonizácii. V roku 2023 výrazne zvýšila podiel elektriny z obnoviteľných zdrojov energie. Medziročný nárast stačil na to, aby sa objem elektriny z fosílnych palív znížil na 66-ročné minimum.

Spotreba energie v nemeckom priemysle sa vlani znížila o viac ako 9 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 21.12.2023

Nemecké továrne si vlani museli vystačiť s menším množstvom energie. V roku 2022 jej spotrebovali o necelú desatinu menej ako v predchádzajúcich 12 mesiacoch. Medziročný pokles celkovej spotreby energie v nemeckom priemysle dosiahol viac ako 9 %.

Priemyselný park Štúrovo chystá inštaláciu ďalších fotovoltických panelov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.11.2023

Projekt fotovoltickej elektrárne s výkonom 15 MW bol iba prvým krokom. Priemyselný park Štúrovo plánuje pokračovať v inštalácii úsporných zariadení. Aktuálne pracuje na prípravách montáže ďalších fotovoltických panelov.

Pražská vodohospodářská společnost nainštaluje na 9 budov fotovoltické panely

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.10.2023

Česká metropola pokračuje v inštalácii fotovoltických panelov na strechách budov v jej vlastníctve. V priebehu tohto a budúceho roka prebehne inštalácia úsporných zariadení na 9 budovách patriacich mestskej vodohospodárskej spoločnosti v Prahe.

V okrese Galanta má vzniknúť nová veterná elektráreň

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 12.10.2023

Juhozápad Slovenska sa môže stať lídrom v pomyselnom rebríčku regiónov s najvyšším podielom elektriny z obnoviteľných zdrojov energie. V poslednom období prišlo na stôl viacero projektov, ktoré majú do tejto časti krajiny priniesť nové fotovoltické a veterné elektrárne. Ďalší zdroj „zelenej“ elektriny zaistí nový veterný park v obci Dolné Saliby. 

Počet nových fotovoltických elektrární v ČR sa v 1. polroku zvýšil o 383 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 25.09.2023

Na konci minulého roka bolo na území ČR v prevádzke menej ako 90 000 fotovoltických elektrární. V súčasnosti vyrába elektrinu okolo 130 000 týchto systémov. Počet inštalácií prudko vzrástol v 1. polroku 2023. V medziročnom porovnaní dosiahol až 383 % nárast.