Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
101 681
Reg. kancelárií
11 527
Reg. užívateľov
113 013
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Úspora energie

Svet produkuje stále viac CO² - tieto krajiny sú najväčšími producentmi

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.12.2018

Nedávny klimatický summit v poľských Katoviciach priniesol okrem iného aj hrozivé čísla spojené s celosvetovou produkciou emisií CO². Zároveň aj poukázal na to, ktoré krajiny sú ich najväčšími producentmi.

viac …

V Bratislave je aktuálne 30 budov s certifikátom LEED alebo BREEAM

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 13.12.2018

Počet bratislavských budov, ktoré sa môžu pochváliť aspoň jedným z medzinárodne uznávaných zelených certifikátov, rastie. Aktuálne ich v katastri hlavného mesta stojí presne 30.

viac …

Slovenský návrh bývania budúcnosti uspel v českej súťaži

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 04.12.2018

Ďalší slovenský triumf v českej súťaži zameranej na dizajn či architektúru. Tentoraz sa oň postarala Zuzana Kopiláková, ktorá zabodovala návrhom zelenej rezidenčnej štvrte.

viac …

Belgicko inštaluje ďalšie veterné turbíny, EÚ prechádza na alternatívnu energiu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 30.08.2018

Obnoviteľné zdroje energie začali zásobovať ďalšie státisíce domácností v EÚ. Stalo sa tak po tom, čo v belgických vodách Severného mora nainštalovali desiatky zariadení na výrobu veternej energie.

viac …

Pri Amsterdame vyrastie vyspelá ekodedina

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 22.08.2018

Tímy architektov už položili na stôl viacero unikátnych projektov, ktoré môžu pomôcť krajinám starého kontinentu byť zdravšími a sebestačnejšími. Kým niektoré boli rýchlo zamietnuté, iné sa dostali až k zahájeniu realizácie, čo sa podarí aj ReGen Village. 

viac …

„Les v lese“ alebo zelené sídlo lesnej správy v Hradci Králové

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 29.05.2018

„Les v lese“ alebo „Budova lesnej správy, ktorá je sama lesom.“ Aj takýmito prívlastkami môžeme označiť aktuálne pripravovaný projekt lesníckeho strediska v Hradci Králové, ktorý si právom získal uznanie medzinárodnej verejnosti.

viac …

5 hlavných faktorov zvyšujúcich energetickú efektivitu budov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 23.04.2018

Nielen krajšie a komfortnejšie, ale hlavne zdravšie a úspornejšie. Práve také majú byť budovy, ktorých návrh kladie dôraz na zvyšovanie ich energetickej efektivity, k čomu im pomáha zohľadnenie 5 hlavných faktorov vedúcich k lacnejšiemu bývaniu.

viac …

V Česku vyhlásili víťaza súťaže o najlepší pasívny dom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.04.2018

Návrhy pasívnych domov sa v susednom Česku stali bežnou súčasťou stavebníctva. Tie najlepšie sa každý rok pokúšajú o víťazstvo v súťaži Pasivní dům roku, ktorej posledný ročník patril šikovnej drevostavbe situovanej len kúsok od Prahy.

viac …

Uvažujete nad solárnymi kolektormi? Získajte príspevok až 1750 €

Napísal ZSE Energia, a.s. v kategorií Úspora energie, 06.04.2018

Účinnosť solárnych kolektorov závisí od nasmerovania na svetovú stranu, od ročného obdobia a od sklonu plochy, na ktorú dopadajú slnečné lúče. Počas leta, kedy je slnečné žiarenie pomerne veľké, je možné prakticky úplne zohrievať vodu slnkom. Kolektory  však spoľahlivo pracujú i pri teplotách pod nulou. Stačí, ak je slnečný deň a vyrábajú teplo aj v zime.

viac …

V Austrálii vybudujú najväčšiu virtuálnu elektráreň sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 03.03.2018

Tisícky domov, desaťtisíce solárnych zariadení a energie dosť pre celé okolie. Jeden z  najambicióznejších solárnych projektov súčasnosti má u protinožcov vytvoriť najväčšiu virtuálnu elektráreň planéty.  

viac …

Pri nórskom ľadovci pripravujú prvý pasívny hotel na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.02.2018

Dubajský dlháň, ktorého sme si včera predstavili, nie je jediným hotelovým objektom, ktorý aktuálne vzbudzuje pozornosť médií z celého sveta. Tú si získal aj projekt, ktorý má vyrásť pri jednom z nórskych ľadovcov a stať sa najúspornejším hotelom planéty.

viac …

Prvý aktívny dom v Rusku, ktorý zahájil zelenú expanziu na východe Európy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.02.2018

Je to už viac ako 7 rokov, čo štáty východnej Európy zasiahla veľká stavebná revolúcia. Na okraji Moskvy, v regióne Moskovská oblasť, vtedy vyrástol prvý ruský aktívny dom, ktorý rozpútal záujem o tieto pokrokové stavby po celom regióne. 

viac …

Škôlky budúcnosti budú sídliť v aktívnych domoch

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 06.02.2018

Ocenenia udeľované najlepším zeleným projektom nemusia získavať len rodinné domy a kancelárske objekty. Potvrdili to aj nedávne výsledky česko-slovenskej súťaže Active House Award 2017, ktorá sa vlani zamerala na návrhy materských škôl budúcnosti.

viac …

Na scénu prichádza ďalšia unikátna budova s vertikálnymi záhradami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 12.01.2018

Budovy s vertikálnymi záhradami už nie sú žiadnou novinkou, ktorá by viac otriasala architektúrou. Napriek tomu ich vo svete nie je veľa a v spojitosti so svojim účelovým prevedením sú stále výnimočné, vďaka čomu lákajú ďalších architektov.

viac …

Zelená domácnostiam sa tento rok rozbehne 23.januára

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.01.2018

Záujemcovia o príspevok na kúpu obnoviteľných zdrojov energie budú mať príležitosť požiadať Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru (SIEA) o podporu aj v tomto roku. Projekt Zelená domácnostiam totiž už 23.januára štartuje prvým tohtoročným kolom. 

viac …