Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.
K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.
Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.
Dáni sa netaja ambíciou stať sa dlhodobým lídrom v oblasti zelenej energie. Stále bližšie k tomu majú aj vďaka vysokej miere produkcie elektriny z veternej energie. Tej by mali po spustení prevádzky najväčšej veternej turbíny na svete vyrábať ešte viac.
Pre energetický sektor v EÚ bol vlaňajší rok prelomový, minimálne z hľadiska objemu vyrobenej elektriny. Najväčší podiel si totiž z neho prvýkrát uchmatla energia získavaná z obnoviteľných zdrojov.
Majitelia domácností, ktorí si chcú zadovážiť zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie, budú môcť siahať po príspevku od štátu aj v tomto roku. Umožnia im to ďalšie kolá projektu Zelená domácnostiam II, ktoré prebehnú v nadchádzajúcom období.
Okná nemusia slúžiť iba na vetranie, presvetlenie priestoru alebo bezpečnosť majetku. Pri použití najmodernejších technológií môžu mať omnoho vyšší prínos. Príkladom sú revolučné modely okien schopné slúžiť súčasne ako tieniaca technika aj solárny panel.
Poukážky vydávané v rámci programu Zelená domácnostiam II mali doposiaľ platnosť 3 mesiace. Súčasný epidemiologický stav však situáciu mení. Po novom sa ich platnosť predlžuje na 5 mesiacov.
Snahu o zvýšenie podielu elektriny zo solárnej energie hlási čoraz viac krajín. Výnimkou nie sú ani jednotlivé austrálske štáty. V Južnej Austrálii dokonca prišli s experimentom, v rámci ktorého skúšali dodávatelia zaistiť všetku elektrinu v štáte solárnou energiou.
Krajín a regiónov, ktoré sa zaväzujú k postupnému prechodu na obnoviteľné zdroje energie, pribúda. Ďalším iniciátorom výrazného zvýšenia podielu zelenej energie sú SAE.
Program štátnej podpory zvyšovania úspory a šetrnosti rodinných domov pokračuje. Po novom sú znovu na rade dotácie na domy s takmer nulovou potrebou energie. O tie bude možné žiadať na základe ďalšej, v poradí už 3. výzvy.
Podľa niektorých štúdií má prevádzkovanie gastronomických zariadení až dvojnásobne väčší dopad na životné prostredie ako iné podniky. Niektoré siete reštaurácií a zariadení s rýchlym občerstvením tak prišli so záväzkom budovať „zelené“ a energeticky nezávislé prevádzky. Jednou z nich je McDonald´s, ktorý nedávno otvoril prvý podnik tohto typu.
V súvislosti s vypuknutím pandémie a jej následnými dopadmi sa už niekoľko mesiacov stretávame s prepadom čísel vo viacerých štatistikách. Príkladom je energetický sektor v EÚ, ktorý v 2. štvrťroku zaznamenal výrazný medziročný pokles spotreby elektriny.
Vízie o bezdrôtovom prenášaní elektriny sú opäť o krok bližšie k naplneniu. Na Novom Zélande totiž vyvíjajú nový systém schopný zaistiť výmenu energie medzi elektrickými stĺpmi aj bez ich káblového spojenia.
Majiteľov starších rodinných domov, ktorí plánujú svoju nehnuteľnosť zatepliť, čaká pomoc vo forme dotácie aj na jeseň. Ďalšie kolo príjmu žiadostí o tento typ príspevku prebehne hneď na začiatku septembra.
EÚ vyrába čoraz viac elektriny z obnoviteľných zdrojov. Jej podiel je už dokonca vyšší ako podiel elektriny z fosílnych palív. Podľa aktuálne zverejnených údajov sa vyšplhal na 40 %.
České stavebníctvo sa má stať ďalšou posilou v boji proti suchu. Ministerstvo životného prostredia totiž pripravilo novelu, v rámci ktorej sa budú novostavby povinne podieľať na akumulácii vody.
Trvalo to iba 3 dni. V poradí 6. výzva na predkladanie žiadostí o dotáciu na zateplenie rodinného domu sa tak včera definitívne ukončila. Ďalší žiadatelia si tak budú musieť na príležitosť podať žiadosť a získať peniaze na tento účel nejaký čas počkať.
Podiel obnoviteľnej energie využívanej v EÚ rastie z roka na rok. Týka sa to aj energie spotrebovanej výhradne na chladenie a vykurovanie. Tej sa už na tieto účely v členských štátoch EÚ míňa viac ako 20 %.