Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Úspora energie

Tesla prináša na trh revolučnú „solárnu strechu“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 09.08.2017

Spoločnosť Tesla sa síce preslávila výrobou ekologických áut, no úspechy začala zbierať aj v oblasti solárnych technológií pre budovy. Ďalším pokusom priniesť celosvetovému stavebníctvu pokrok v znamení ekológie je inovatívny strešný systém Solar Roof

viac …

Singapur pokračuje v premene na zelené mesto – otvoril solárny chodník

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 31.07.2017

Singapur a ekologické urbanistické nápady sú neodmysliteľným spojením, bez ktorého by rozvoj mestského štátu nefungoval. Po najnovšom sa tu diskutuje o novootvorenom chodníku, ktorý je schopný produkovať solárnu energiu. 

viac …

„Pluská“ na úsporných spotrebičoch budú minulosťou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 21.07.2017

Ministri členských krajín EÚ spravili opäť „kus práce.“  Namiesto nezamestnanosti, zadlžovania ľudí či nárastu extrémizmu sa trápia nad označovaním spotrebičov. A po namáhavých rokovaniach dospeli k záveru, že ++ označujúce energetickú triedu budú minulosťou.  

viac …

Zelená domácnostiam opäť udeľovala poukážky na fotovoltické panely

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.07.2017

Projekt Zelená domácnostiam žne úspech za úspechom. Potvrdilo to aj posledné kolo, ktoré prebehlo minulý týždeň. Záujem bol opäť veľký, takže SIEA mohla vydať ďalšie poukážky, ktoré majiteľom domácností pomôžu s kúpou úsporných zariadení.

viac …

V Prahe stavajú super ekologický kancelársky komplex

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.07.2017

Nehnuteľnosti, pri ktorých výstavbe sa kladie dôraz na ekológiu, pribúdajú hromadne aj v susednom Česku. V jednej z lukratívnych pražských štvrtí sa dokonca pracuje na objekte, ktorý by mal zatiaľ ako jeden z mála na svete čistiť ovzdušie od smogu. 

viac …

Prichádza nová generácia drevených radiátorov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 07.07.2017

Leto je našťastie v plnom prúde, takže vykurovacia sezóna nás zatiaľ trápiť nemusí. Ak ale poškuľujeme po kúpe nového radiátora, určite si aj počas teplých letných dní dáme záležať na sledovaní noviniek. A práve drevené radiátory si začínajú pýtať pozornosť. 

viac …

Varte bezpečne a efektívne – s indukčnou varnou doskou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 05.07.2017

Efektívne riešenia urýchľujúce bežné domáce práce sú vítané v akýchkoľvek podobách.  Napríklad v kuchyni sa okrem iného osvedčili indukčné varné dosky schopné skvalitniť celý proces prípravy jedla a to jednoduchým a bezpečným spôsobom. 

viac …

Čína našla spôsob ako zmeniť znečistenú lokalitu na ekologickú štvrť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 26.06.2017

Rozvoj zelenej výstavby v Číne napreduje rýchlejšie ako v ktorejkoľvek inej krajine. Tamojší architekti berú prípravu nových projektov vážne a po najnovšom vymysleli spôsob ako znečistenú lokalitu prebudovať na významnú ekologickú štvrť.

viac …

Prehľad tepelných zdrojov vhodných do bytoviek

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 15.06.2017

Napriek tomu, že momentálne si môžeme naplno užívať horúce letné dni, otázka výberu a kúpy tepelného zdroja je stále aktuálna. Obzvlášť, ak hľadáme vhodné zariadenie do bytového domu, kde sú nároky na produkciu tepla odlišné od rodinných domov. 

viac …

Pasažieri cestujúci do Osla prejdú najekologickejším letiskom planéty

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.05.2017

Severania opäť potvrdzujú, že na ekologické stavebné projekty sú najlepší odborníci. Ďalšie z úspešných diel tentoraz prichádza z nórskeho Osla, kde nedávno sprístupnili najekologickejšie letisko sveta. 

viac …

V utorkovom 7.kole Zelenej domácnostiam vydali 399 poukážok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.04.2017

7.kolo projektu Zelená domácnostiam je úspešne za nami. Poukážky určené na podporu kúpy fotovoltických panelov našli svojich budúcich majiteľov, ktorí si vďaka nim môžu nainštalovať úsporné zariadenia s pomocou štátnej dotácie. 

viac …

Dnes o 15:00 štartuje 7.kolo projektu Zelená domácnostiam

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 18.04.2017

Podpora kúpy úsporných zariadení pre domácnosti pokračuje. Štátny projekt Zelená domácnostiam dnes spúšťa nové kolo, v ktorom sa budú udeľovať ďalšie peniaze pre majiteľov hľadajúcich finančnú podporu na kúpu a inštaláciu fotovoltických panelov. 

viac …

Európanov má zelenou energiou zásobovať nový solárny ostrov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 30.03.2017

Európa to myslí s postupným prechodom na zelenú energiu vážne. Kuloárne informácie o snahe vybudovať umelý solárny ostrov fungujúci ako zásobáreň energie pre milióny Európanov boli nedávno oficiálne potvrdené a na príprave projektu sa začína pracovať.  

viac …

Zelená architektúra zasiahla aj výstavbu knižníc

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 14.03.2017

Tematika spojená s knižnicami je nevyčerpateľná a to nielen kvôli tomu, že marec je mesiacom knihy. Aj preto sa po včerajšom prehľade najväčších knižníc pozrieme na ďalšie zaujímavé budovy z tohto žánru a tentoraz pôjde o najekologickejšie diela. 

viac …

Nórska obec Økolandsby otvorila dvere registrácii eko-dediniek

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 07.03.2017

Nóri sú známymi priekopníkmi trvalo udržateľnej výstavby, pričom ako jedni z prvých začali uplatňovať aj model ekologických obcí.  Jedna taká sa nachádza neďaleko Osla a svetu jasne ukazuje, že  koexistencia človeka s prírodou je možná aj v modernom živote. 

viac …