Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Úspora energie

Celkovo 173 článkov

Priemyselný park Štúrovo chystá inštaláciu ďalších fotovoltických panelov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.11.2023

Projekt fotovoltickej elektrárne s výkonom 15 MW bol iba prvým krokom. Priemyselný park Štúrovo plánuje pokračovať v inštalácii úsporných zariadení. Aktuálne pracuje na prípravách montáže ďalších fotovoltických panelov.

Pražská vodohospodářská společnost nainštaluje na 9 budov fotovoltické panely

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.10.2023

Česká metropola pokračuje v inštalácii fotovoltických panelov na strechách budov v jej vlastníctve. V priebehu tohto a budúceho roka prebehne inštalácia úsporných zariadení na 9 budovách patriacich mestskej vodohospodárskej spoločnosti v Prahe.

V okrese Galanta má vzniknúť nová veterná elektráreň

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 12.10.2023

Juhozápad Slovenska sa môže stať lídrom v pomyselnom rebríčku regiónov s najvyšším podielom elektriny z obnoviteľných zdrojov energie. V poslednom období prišlo na stôl viacero projektov, ktoré majú do tejto časti krajiny priniesť nové fotovoltické a veterné elektrárne. Ďalší zdroj „zelenej“ elektriny zaistí nový veterný park v obci Dolné Saliby. 

Počet nových fotovoltických elektrární v ČR sa v 1. polroku zvýšil o 383 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 25.09.2023

Na konci minulého roka bolo na území ČR v prevádzke menej ako 90 000 fotovoltických elektrární. V súčasnosti vyrába elektrinu okolo 130 000 týchto systémov. Počet inštalácií prudko vzrástol v 1. polroku 2023. V medziročnom porovnaní dosiahol až 383 % nárast.

Obojstranné solárne panely vyrobia o vyše 10 % viac elektriny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 22.09.2023

Účinnosť solárnych panelov môže byť ešte vyššia. Viac elektriny dokážu generovať tzv. bifaciálne zariadenia. Podľa vedcov z univerzity v Chicagu sú v porovnaní s klasickými solárnymi panelmi účinnejšie o viac ako 10 %.

Jeden z najstarších veterných parkov v Škótsku rozšíri svoju kapacitu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 04.09.2023

Turbíny veternej elektrárne Hagshaw Hill sa po 28 rokoch zastavili. Jej prevádzka bola ukončená iba dočasne. Jeden z najstarších veterných parkov v Škótsku čaká rozšírenie kapacity, po ktorom bude vyrábať niekoľkonásobne viac elektriny ako doteraz.

Podiel elektriny z OZE sa v 1. polroku v Nemecku zvýšil na viac ako 50 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 21.08.2023

Nemci kráčajú za splnením cieľa. V snahe vyrábať do roku 2030 najmenej 80 % zelenej elektriny z obnoviteľných zdrojov energie postupne zvyšujú jej podiel. V 1. polroku 2023 dosahoval už viac ako 50 %.

Čínsky konkurent Tesly postaví prvú továreň na elektromobily mimo Ázie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.08.2023

Tesla si chce udržať svoju pozíciu v oblasti výroby elektromobilov aj budovaním nových tovární. Jej najväčší konkurent na to odpovedá podobným krokom. Vedenie spoločnosti BYD ohlásilo výstavbu prvého závodu mimo Ázie.

Bardejovské kúpele pokračujú s inštaláciou fotovoltických panelov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.07.2023

808 000 €, toľko dosiahli celkové minuloročné náklady na plyn a elektrinu spotrebovanú v Bardejovských kúpeľoch. V najbližších rokoch sa tieto výdavky znížia o tisícky eur. Úsporu zabezpečia nové fotovoltické panely.

Trnava získala celoslovenské prvenstvo v oblasti fotovoltiky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 03.07.2023

Cieľ splnený. Všetky trnavské základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta majú k dispozícii vlastnú elektrinu zo solárnej energie. Podobný krok sa doposiaľ nepodarilo urobiť žiadnemu slovenskému mestu.

Veterná energia je opäť najväčším zdrojom na výrobu elektriny v Nemecku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 29.06.2023

Obnoviteľné zdroje energie si naďalej razia cestu za získaním dominantného podielu vo výrobe elektriny. V Nemecku dosahujú takmer polovičný podiel. Viac ako 30 % k tomu prispieva veterná energia, ktorá je opäť najvyužívanejším zdrojom na výrobu elektriny.

Botanická záhrada Praha bude mať energiu z vlastnej solárnej elektrárne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.06.2023

Do konca tohto roka pribudnú na strechách pražských budov stovky solárnych panelov. Vlastnú elektrinu si bude vyrábať aj botanická záhrada v pražskej Troji. Prvé panely sú už nainštalované a prevádzka novej solárnej elektrárne spustená.

Taliansko zvažuje vypnutie uhoľných elektrární o rok skôr

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.06.2023

Uhoľným elektrárňam na území Apeninského polostrova sa kráti čas. Ich prevádzka sa podľa pôvodného zámeru mala ukončiť o rok a pol. Vládna garnitúra zvažuje možnosť urýchlenia tohto procesu o 12 mesiacov skôr.

Celosvetová kapacita zariadení na výrobu obnoviteľnej energie má vzrásť o tretinu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 13.06.2023

Pred koncom prvého polroka prichádzajú prvé predpovede nadchádzajúceho vývoja na globálnom energetickom trhu. Analytici sa zameriavajú aj na rast celosvetovej kapacity zariadení na výrobu obnoviteľnej energie. Podľa jednej z predpovedí sa tento rok zväčší až o tretinu.

Česi vlani spotrebovali takmer 90 litrov pitnej vody denne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.05.2023

Spotreba pitnej vody v českých domácnostiach v posledných rokoch viackrát klesla. Ďalší pokles bol zaznamenaný minulý rok. Priemerná denná spotreba pitnej vody na 1 obyvateľa sa vlani znížila pod 90 litrov.

Jadrová elektráreň Temelín vyrobila najviac elektriny od spustenia prevádzky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 16.05.2023

Elektráreň s najväčším inštalovaným výkonom v Česku prepisovala historické tabuľky. Nové maximum zaznamenala v množstve vyrobenej elektriny. Počas prvých 3 mesiacov tohto roka vyrobila viac elektriny ako v ktoromkoľvek inom 1. štvrťroku od spustenia prevádzky.