Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Úspora energie

Celkovo 153 článkov

Mesto Prievidza vymení viac ako 400 starých svietidiel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 23.03.2023

Úspora energie, nižšie náklady, menšia poruchovosť, lacnejšia údržba. To všetko má byť výsledkom pripravovanej výmeny verejného osvetlenia v Prievidzi. Vedenie mesta plánuje vymeniť viac ako 400 starých svietidiel.

Zrekonštruovaný Červený kostol v Olomouci otvoria v máji

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.03.2023

Do otvorenia jednej z najkrajších gotických pamiatok v Olomouci ostáva zopár týždňov. Termín sprístupnenia Červeného kostola je predbežne naplánovaný na 17. mája. Sídlo novovznikajúceho kultúrneho centra sa návštevníkom ukáže vo vynovenej podobe.

Portugalský energetický líder investuje miliardy eur do obnoviteľných zdrojov energie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 07.03.2023

V európskom energetickom sektore sa chystajú ďalšie astronomické investície. Miliardy eur v najbližších rokoch potečú do niekoľkých projektov zameraných na podporu OZE. Masívne investície avizovala aj najväčšia energetická spoločnosť v Portugalsku.

Tržby ubytovacích zariadení za rok 2022 prekročili 430 mil. € bez DPH

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 06.03.2023

Po 2 kritických rokoch sa minuloročná návštevnosť ubytovacích zariadení na Slovensku priblížila k číslam spred pandémie. Vyššia návštevnosť viedla aj k nárastu tržieb hotelov a penziónov, ktoré za celý rok 2022 zarobili viac ako 430 mil. € bez DPH.

Francúzsko vlani vyrobilo najmenej elektriny za 30 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.02.2023

Krajina galského kohúta patrí dlhodobo medzi najväčších výrobcov elektriny v Európe. Minulý rok sa jej pozícia mierne oslabila. Dôvodom bol výrazný pokles produkcie, ktorý viedol k dosiahnutiu 30-ročného minima.

V ČR vstupuje do platnosti norma obmedzujúca svetelný smog

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 24.02.2023

Nespavosť, horšia koncentrácia, narušený biorytmus hmyzu, opadávanie listov z drevín. To sú len niektoré z dôsledkov vysokej miery svetelného znečistenia. ČR sa chce s týmto problémom popasovať reguláciou svetelného smogu.

Podiel Ázie z celosvetovej spotreby elektriny prekročí 50 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 21.02.2023

Ázia si udržiava štatút najväčšieho odberateľa elektriny spomedzi všetkých svetadielov. V nadchádzajúcich rokoch si túto pozíciu upevní. Vyplýva to z najnovšej štúdie, podľa ktorej má jej podiel z celosvetovej spotreby elektriny prekročiť 50 %.

Výroba pitnej vody pomocou strešných panelov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.02.2023

Pitná voda sa môže vyrábať priamo zo vzduchu. Americkí vývojári sa to snažia dokázať novými strešnými panelmi. K produkcii najvzácnejšej tekutiny im postačí slnko, vzduch a revolučné zariadenie.

Žiar nad Hronom nainštaluje na viaceré budovy fotovoltické články

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 31.01.2023

K inštalácii fotovoltických systémov za účelom zníženia nákladov na energie postupne pristupujú viaceré slovenské mestá. Chýbať medzi nimi nebude ani Žiar nad Hronom. Jeho zástupcovia ohlásili inštaláciu fotovoltických článkov na viaceré verejné budovy.

Čínska spoločnosť predstavila najväčšiu veternú turbínu na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 27.01.2023

Ďalšie svetové prvenstvo pre Čínu a ďalšie na poli zelenej energetiky. Tentoraz sa jedná o zisk vedúcej pozície v rebríčku najväčších veterných turbín na svete. Nové gigantické zariadenie zaberá plochu úmernú ploche niekoľkých štadiónov.

Budova novej strednej školy v Anglicku s nulovými emisiami uhlíka

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 12.01.2023

Veľká Británia patrí k najaktívnejším zástancom dosiahnutia klimatickej neutrality. Jej snaha o rýchle znižovanie emisií sa dotýka aj výstavby nových budov. Zoznam projektov s nulovými emisiami uhlíka rozšíri aj sídlo novej strednej školy na juhu Anglicka.

Čína buduje najväčšiu púštnu zelenú elektráreň na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 09.01.2023

Najľudnatejšia krajina sveta útočí na ďalšie celosvetové prvenstvo. Aktuálne sa uchádza o víťazstvo v rebríčku krajín s najväčšími zelenými elektrárňami vybudovanými v púšti.

Nová fotovoltická elektráreň v Rimavskej Sobote

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 06.01.2023

Fotovoltickú mapu Slovenska postupne dopĺňajú nové elektrárne. Príprava zelených projektov neobchádza ani Gemer. Elektráreň s tisíckami fotovoltických panelov bude vybudovaná v Rimavskej Sobote.

Saudská Arábia buduje najväčšiu elektráreň na výrobu zeleného vodíka

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 29.12.2022

Krajina z Arabského polostrova pokračuje v zbieraní svetových prvenstiev. Aktuálne pracuje na získaní titulu krajiny s najväčšou elektrárňou na výrobu zeleného vodíka.

Egypt chce vybudovať veterný park za 11 mld. USD

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 08.12.2022

Preteky o výstavbu najväčších veterných parkov na svete pokračujú. Do súťaže sa chce zapojiť aj Egypt. Jeho predstavitelia pripravujú výstavbu obrovskej veternej farmy za miliardy dolárov.

Rast cien plynu a elektriny v EÚ za 1. polrok 2022

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.11.2022

Zdražovanie plynu a elektriny pociťujú milióny Európanov. V 1. polroku sa ceny týchto energií zvyšovali takmer v celej EÚ. V niektorých členských štátoch zaznamenali 2 až 3-ciferný medziročný rast.