Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
107 082
Reg. kancelárií
11 298
Reg. užívateľov
111 004
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Úspora energie

„Les v lese“ alebo zelené sídlo lesnej správy v Hradci Králové

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 29.05.2018

„Les v lese“ alebo „Budova lesnej správy, ktorá je sama lesom.“ Aj takýmito prívlastkami môžeme označiť aktuálne pripravovaný projekt lesníckeho strediska v Hradci Králové, ktorý si právom získal uznanie medzinárodnej verejnosti.

viac …

5 hlavných faktorov zvyšujúcich energetickú efektivitu budov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 23.04.2018

Nielen krajšie a komfortnejšie, ale hlavne zdravšie a úspornejšie. Práve také majú byť budovy, ktorých návrh kladie dôraz na zvyšovanie ich energetickej efektivity, k čomu im pomáha zohľadnenie 5 hlavných faktorov vedúcich k lacnejšiemu bývaniu.

viac …

V Česku vyhlásili víťaza súťaže o najlepší pasívny dom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.04.2018

Návrhy pasívnych domov sa v susednom Česku stali bežnou súčasťou stavebníctva. Tie najlepšie sa každý rok pokúšajú o víťazstvo v súťaži Pasivní dům roku, ktorej posledný ročník patril šikovnej drevostavbe situovanej len kúsok od Prahy.

viac …

Uvažujete nad solárnymi kolektormi? Získajte príspevok až 1750 €

Napísal ZSE Energia, a.s. v kategorií Úspora energie, 06.04.2018

Účinnosť solárnych kolektorov závisí od nasmerovania na svetovú stranu, od ročného obdobia a od sklonu plochy, na ktorú dopadajú slnečné lúče. Počas leta, kedy je slnečné žiarenie pomerne veľké, je možné prakticky úplne zohrievať vodu slnkom. Kolektory  však spoľahlivo pracujú i pri teplotách pod nulou. Stačí, ak je slnečný deň a vyrábajú teplo aj v zime.

viac …

V Austrálii vybudujú najväčšiu virtuálnu elektráreň sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 03.03.2018

Tisícky domov, desaťtisíce solárnych zariadení a energie dosť pre celé okolie. Jeden z  najambicióznejších solárnych projektov súčasnosti má u protinožcov vytvoriť najväčšiu virtuálnu elektráreň planéty.  

viac …

Pri nórskom ľadovci pripravujú prvý pasívny hotel na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.02.2018

Dubajský dlháň, ktorého sme si včera predstavili, nie je jediným hotelovým objektom, ktorý aktuálne vzbudzuje pozornosť médií z celého sveta. Tú si získal aj projekt, ktorý má vyrásť pri jednom z nórskych ľadovcov a stať sa najúspornejším hotelom planéty.

viac …

Prvý aktívny dom v Rusku, ktorý zahájil zelenú expanziu na východe Európy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.02.2018

Je to už viac ako 7 rokov, čo štáty východnej Európy zasiahla veľká stavebná revolúcia. Na okraji Moskvy, v regióne Moskovská oblasť, vtedy vyrástol prvý ruský aktívny dom, ktorý rozpútal záujem o tieto pokrokové stavby po celom regióne. 

viac …

Škôlky budúcnosti budú sídliť v aktívnych domoch

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 06.02.2018

Ocenenia udeľované najlepším zeleným projektom nemusia získavať len rodinné domy a kancelárske objekty. Potvrdili to aj nedávne výsledky česko-slovenskej súťaže Active House Award 2017, ktorá sa vlani zamerala na návrhy materských škôl budúcnosti.

viac …

Na scénu prichádza ďalšia unikátna budova s vertikálnymi záhradami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 12.01.2018

Budovy s vertikálnymi záhradami už nie sú žiadnou novinkou, ktorá by viac otriasala architektúrou. Napriek tomu ich vo svete nie je veľa a v spojitosti so svojim účelovým prevedením sú stále výnimočné, vďaka čomu lákajú ďalších architektov.

viac …

Zelená domácnostiam sa tento rok rozbehne 23.januára

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.01.2018

Záujemcovia o príspevok na kúpu obnoviteľných zdrojov energie budú mať príležitosť požiadať Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru (SIEA) o podporu aj v tomto roku. Projekt Zelená domácnostiam totiž už 23.januára štartuje prvým tohtoročným kolom. 

viac …

Inšpirácia z oblasti realizácie pasívnych domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.12.2017

Výstavba pasívnych domov dnes nie je žiadnou novinkou a po rokoch čakania konečne prestala obchádzať Slovensko aj Čechy. Práve u našich západných susedov pred rokom skolaudovali jeden z najzaujímavejších domov tohto druhu. 

viac …

5 tipov vedúcich k nižším výdavkom za kúrenie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 06.11.2017

Pár osvedčených tipov, s ktorými sa nám podarí ušetriť na kúrení, sa určite zíde. Táto položka nám predsa len citeľne siaha na rozpočet, takže možnosť úspory bude počas celej zimy vítaná. 

viac …

Investícia do plynového kondenzačného kotla – za a proti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.10.2017

Znížili náklady, zvýšili bezpečnosť, prispeli ku komfortu. Práve tým sa kondenzačným kotlom podarilo ovládnuť trh a stať sa bežnou súčasťou domácností. Napriek tomu sa často stretávame s otázkou, či sa do týchto zariadení oplatí investovať. 

viac …

Vykurovacia sezóna začína. Máte spravenú revíziu?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 05.10.2017

Podobne ako po minulé roky, október bude aj teraz obdobím zahájenia vykurovacej sezóny. No tej by mala predchádzať revízia vykurovacích zariadení, na ktorú ešte stále nie je neskoro. 

viac …

EÚ nariadila predaj úspornejších vysávačov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 02.09.2017

EÚ prichádza pravidelne s novými nariadeniami vedúcimi k šetrnejšiemu využívaniu domácich spotrebičov. Od včera je v platnosti ďalšie z nich, ktoré sa pre zmenu venuje vysávačom.

 

viac …