Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Úspora energie

Celkovo 135 článkov

Na trhu je prvý 100 % elektrický obytný príves

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.09.2022

Expanzia elektromobility neobišla ani výrobu obytných prívesov. Do predaja sa dostalo už niekoľko modelov využívajúcich obnoviteľné zdroje energie. Nedávno bol uvedený aj prvý obytný príves s prívlastkom „plne elektrický“.

Mestské budovy v Chicagu budú musieť využívať 100 % zelenej energie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 15.09.2022

Vedenie amerického veľkomesta prišlo s nekompromisným nariadením. Všetky budovy vo vlastníctve mesta budú musieť využívať zelenú energiu. Na obnoviteľné zdroje musia prejsť najneskôr do roku 2025.

V Severnom mori boli nainštalované prvé recyklovateľné veterné turbíny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 09.09.2022

Veterné turbíny sa dlhé roky nedali recyklovať celé. Problém bol najmä s lopatkami. Po  ukončení prevádzky končili na skládke a zaťažovali životné prostredie. Vďaka novému typu veterných turbín nainštalovaných v Severnom mori sa môže táto záťaž znížiť.

V Severnom mori budú nainštalované plávajúce solárne panely

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 29.08.2022

Vo vodách Severného mora pribudlo v posledných rokoch niekoľko zelených elektrární. Energetické firmy plánujú pokračovať v realizácii ďalších projektov. Okrem veterných turbín budú postupne inštalovať aj plávajúce solárne zariadenia.

Zateplenie bytových a rodinných domov zníži spotrebu energie o necelých 50 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 14.07.2022

Raketový rast cien energií tlačí na hľadanie efektívnych úsporných riešení. Podľa štúdií môže spotrebu energií výrazne znížiť zateplenie bytových a rodinných domov. Úspora sa po zateplení obytných budov dokáže vyšplhať až k úrovni 50 %.

Počet tepelných čerpadiel predaných v ČR dosiahol nové maximum

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 12.07.2022

Záujem o úsporné zariadenia rastie na Slovensku aj v susedných štátoch. Výnimkou nie je ani ČR, kde počet predaných zariadení tohto typu stúpa už niekoľko rokov. Vlani sa darilo najmä tepelným čerpadlám, ktorých predaj dosiahol ďalšie nové maximum.

Nová austrálska vláda chce zrýchliť znižovanie emisií skleníkových plynov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.07.2022

Prvé týždne pôsobenia novej austrálskej vlády sa niesli v znamení ambicióznych sľubov.  Nechýbali medzi nimi ani návrhy súvisiace s bojom proti klimatickým zmenám. Jedným z nich je záväzok zrýchliť tempo znižovania emisií skleníkových plynov. 

V okrese Šaľa bude vybudovaný nový veterný park

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 24.06.2022

Na Slovensku sa pripravuje ďalší zelený energetický projekt. Realizovaný bude v okrese Šaľa. Výsledkom jeho realizácie má byť vznik menšieho veterného parku s niekoľkými veternými turbínami.

Investície do solárnych projektov v Číne vzrástli o viac ako 200 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 03.06.2022

Najľudnatejšia krajina planéty naďalej bojuje o celosvetové prvenstvo v rebríčkoch najväčších solárnych mocností. Potvrdzuje to aj ďalšie zvýšenie objemu investičných balíkov, ktorými sú financované nové solárne projekty.

Dopyt po solárnych paneloch v ČR rastie, ich dodanie sa predlžuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 30.05.2022

Dodávatelia solárnych panelov pôsobiaci na českom trhu majú čoraz viac práce. Dopyt po týchto zariadeniach zo strany Čechov zaznamenal ďalší nárast. Záujem o inštaláciu solárnych panelov stúpa napriek predĺženiu doby ich dodania.

2 slovenské mestá sa zúčastnia zelenej európskej misie The Cities Mission

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.05.2022

Európska komisia pokračuje v snahe transformovať európske mestá na zelené. Prispieť k dosiahnutiu tohto cieľa má aj špeciálna „klimatická misia“ The Cities Mission. Do tej sa zapoja aj 2 mestá zo Slovenska.

Konflikt na Ukrajine pomohol zvýšiť odbyt skvapalneného zemného plynu z USA

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.05.2022

Boj o nadvládu nad trhom s plynom pokračuje. Dlhoročný súboj sa po vypuknutí vojny na Ukrajine ešte viac vyostril. Kľúčovú úlohu v ňom začali zohrávať najmä producenti skvapalneného zemného plynu.

V máji štartuje 3. časť projektu Zelená domácnostiam

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 29.04.2022

Projekt Zelená domácnostiam žne úspechy už niekoľko rokov. Vysoký záujem o dotácie na úsporné zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie prispel k iniciatíve prísť s ďalšou časťou dotačného programu. Tá štartuje už na začiatku mája.

Najviac závislé na ruskom plyne je Česko, Slovensko je na 4. priečke

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 13.04.2022

Závislosť európskych krajín na ruskom plyne je jednou z kľúčových spoločenských tém už pár týždňov. Budúcnosťou jeho dodávok sa najintenzívnejšie zaoberajú najmä štáty, ktoré sú na ňom najzávislejšie.

Ďalšie viedenské novostavby bez plynu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.04.2022

Rakúska metropola ide tvrdo za svojím cieľom stať sa uhlíkovo neutrálnym mestom. Jedným z opatrení, pomocou ktorých sa má k tomuto cieľu priblížiť, je aj postupné obmedzovanie využívania plynu v novostavbách.

Veterné elektrárne v ČR začali rok 2022 rekordným množstvom vyrobenej elektriny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 04.04.2022

Podiel elektriny vyrobenej veternými elektrárňami v susednej ČR dosahuje len okolo 1 %. Výraznejšie to nezmenil ani úvod tohto roka, kedy české veterné turbíny šliapali na vyššie obrátky a vyrobili rekordné množstvo elektriny.