Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Úspora energie

Celkovo 125 článkov

2 slovenské mestá sa zúčastnia zelenej európskej misie The Cities Mission

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.05.2022

Európska komisia pokračuje v snahe transformovať európske mestá na zelené. Prispieť k dosiahnutiu tohto cieľa má aj špeciálna „klimatická misia“ The Cities Mission. Do tej sa zapoja aj 2 mestá zo Slovenska.

Konflikt na Ukrajine pomohol zvýšiť odbyt skvapalneného zemného plynu z USA

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.05.2022

Boj o nadvládu nad trhom s plynom pokračuje. Dlhoročný súboj sa po vypuknutí vojny na Ukrajine ešte viac vyostril. Kľúčovú úlohu v ňom začali zohrávať najmä producenti skvapalneného zemného plynu.

V máji štartuje 3. časť projektu Zelená domácnostiam

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 29.04.2022

Projekt Zelená domácnostiam žne úspechy už niekoľko rokov. Vysoký záujem o dotácie na úsporné zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie prispel k iniciatíve prísť s ďalšou časťou dotačného programu. Tá štartuje už na začiatku mája.

Najviac závislé na ruskom plyne je Česko, Slovensko je na 4. priečke

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 13.04.2022

Závislosť európskych krajín na ruskom plyne je jednou z kľúčových spoločenských tém už pár týždňov. Budúcnosťou jeho dodávok sa najintenzívnejšie zaoberajú najmä štáty, ktoré sú na ňom najzávislejšie.

Ďalšie viedenské novostavby bez plynu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.04.2022

Rakúska metropola ide tvrdo za svojím cieľom stať sa uhlíkovo neutrálnym mestom. Jedným z opatrení, pomocou ktorých sa má k tomuto cieľu priblížiť, je aj postupné obmedzovanie využívania plynu v novostavbách.

Veterné elektrárne v ČR začali rok 2022 rekordným množstvom vyrobenej elektriny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 04.04.2022

Podiel elektriny vyrobenej veternými elektrárňami v susednej ČR dosahuje len okolo 1 %. Výraznejšie to nezmenil ani úvod tohto roka, kedy české veterné turbíny šliapali na vyššie obrátky a vyrobili rekordné množstvo elektriny.

Na Oxforde vyvinuli nový typ úsporných okenných výplní

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 01.04.2022

Okná plnia v každom interiéri viacero funkcií. Okrem zaistenia komfortu a estetického vzhľadu zohrávajú kľúčovú úlohu aj pri regulácii teploty. S tým súvisí aj celková výška nákladov na energie, ktoré môžu byť vďaka novým okenným výplniam o niečo nižšie.

Taiwanská budova v tvare kopca bude celá pokrytá solárnymi panelmi

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 29.03.2022

Solárne panely pokrývajú desaťtisíce až státisíce budov po celom svete. Napriek tomu nie je bežné, aby tvorili celú fasádu od základov až po samotnú strechu, ako tomu má byť v prípade novej taiwanskej budovy Sun Rock.

Na Centrálnom cintoríne vo Viedni bude prevádzkovaná občianska solárna elektráreň

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 21.03.2022

Realizácia občianskych solárnych elektrární nie je v rakúskej metropole novinkou. Za 10 rokov ich vo Viedni vzniklo už 28. V priebehu tohtoročnej jari má byť do prevádzky uvedená ďalšia. Tentoraz pôjde o solárny park zriadený v areáli Centrálneho cintorína.

Titul ENVIROMESTO 2021 získal Trenčín

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 25.02.2022

Vybrané slovenské mestá opäť zabojovali o celonárodné ocenenie ENVIROMESTO. To sa od roku 2017 udeľuje mestu, ktoré je príkladom realizácie environmentálnych riešení a ekologického prístupu k starostlivosti o mestské prostredie.

Francúzsky prezident ohlásil výstavbu niekoľkých jadrových reaktorov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 18.02.2022

Jadrová energia stále rozdeľuje spoločnosť. Vo Francúzsku však na ňu nedajú dopustiť. Svedčí o tom aj nová „jadrová stratégia“, ktorú nedávno predstavil samotný francúzsky prezident. Jej súčasťou má byť výstavba niekoľkých nových reaktorov.

2 nemecké spolkové krajiny zaviedli povinnú inštaláciu fotovoltiky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.01.2022

Nemecko kráča nekompromisne za „svojím“ zeleným cieľom. Svedčí o tom aj myšlienka postupného zavádzania povinnej inštalácie fotovoltických zariadení na strechy mnohých nemeckých budov. Rozporuplný nápad už stihol nájsť aj prvých priaznivcov, ktorí sa ho odvážili zrealizovať.

V ČR vlani výrazne vzrástol počet fotovoltaických elektrární

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 13.01.2022

Solárna energia naďalej zaznamenáva obrovský boom. Jednou z krajín, kde narastá počet fotovoltaických elektrární raketovým tempom, je aj Česká republika. V tej sa vlani výrazne zvýšil počet výrobní elektriny, ktoré vsádzajú práve na solárnu energiu.

Výstavba a prevádzka budov môže za 40 % zo všetkých skleníkových plynov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 04.01.2022

Snaha o presadenie environmentálnej agendy sa už dlhšie dotýka aj oblasti stavebníctva a developmentu. Práve táto oblasť je zodpovedná za vysoký podiel z celkového množstva skleníkových plynov a podľa štúdií patrí k najväčším znečisťovateľom ovzdušia.

Celosvetový objem elektriny vyrobenej z uhlia tento rok výrazne vzrástol

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 30.12.2021

Narastajúca snaha o elimináciu elektriny vyrábanej z fosílnych palív zatiaľ neprináša očakávané výsledky. Podľa najnovších štúdií to dokonca vyústilo k opačnému efektu. Uhoľné elektrárne mali podľa prvých odhadov v roku 2021 vyrobiť ešte viac elektriny ako pred rokom.

Jihomoravský kraj prerozdelí majiteľom domov 8 mil. Kč na nové kotly

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.12.2021

Štátna podpora českých domácností, ktoré chcú prejsť na „zelený“ spôsob vykurovania domov, bude pokračovať aj v roku 2022. O ďalšie dotácie na kúpu nových eko zariadení budú môcť medzi prvými zabojovať obyvatelia Jihomoravského kraja.