Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 342
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 430
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Banská Štiavnica vyzdvihnutá v National Geographic

Napísal Róbert Bosák, 13.02.2019

Krajina malá, no na pamiatky a prírodné krásy nesmierne bohatá. Obzvlášť to platí v prípade Banskej Štiavnice a okolitých Štiavnických vrchov, ktoré sú pýchou svojho kraja. A po CNN si to nedávno všimli aj v National Geographic.

viac …

Na Luníku IX má pribudnúť 48 bytov, nebudú pre každého

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 12.02.2019

Osud snáď najsledovanejšieho košického sídliska by mal čoskoro napísať novú kapitolu. Na Luníku IX totiž chystajú výstavbu niekoľkých nových bytov, ktoré by mali nahradiť objekty zbúrané kvôli nespôsobilému stavu.

 

viac …

5 tipov pre výber správneho bytového dizajnéra

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 11.02.2019

Kým jedných zariaďovanie domácnosti baví, iní sa takejto činnosti radi vyhnú. Služby bytového dizajnéra však prídu vhod v oboch prípadoch, samozrejme, za predpokladu, že oslovíte toho správneho.

viac …

Podiel nových pasívnych domov v Česku vlani dosiahol 6 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 10.02.2019

Pasívne domy známe nízkou spotrebou a zdravšou vnútornou mikroklímou pribúdajú po celej Európe a výnimkou nie je ani Česko a Slovensko. Práve v prvej z menovaných krajín boli pred pár dňami zverejnené zaujímavé čísla ohľadom minuloročnej výstavby takýchto domov.

viac …

Tohtoročné ceny za klasickú architektúru už našli svojich víťazov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.02.2019

2 veľké ceny, 2 veľkí víťazi, 4 veľké mená. Aj tieto čísla boli súčasťou ďalšieho ročníka súťaže, v ktorej sa znova hľadali  tí najlepší architekti orientovaní na tradicionalistické návrhy.  

viac …

Úplety hlásia veľký návrat do domácností

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 08.02.2019

Znechutenie gýčom a presýtenosť vyplývajúca zo všadeprítomných umelých materiálov vyvoláva u mnohých majiteľov domácností túžbu po návrate ku klasike a prirodzenosti. Nie náhodou sa tak po rokoch mlčania o slovo znova hlásia tzv. úplety.

viac …

Na hotelovej mape je prvý klobásový hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.02.2019

Vegetariáni by tu asi nechceli spať ani zadarmo. Za to milovníkom údenín by nocľah na takomto mieste určite spestril návštevu Bavorska. V nemeckej dedinke Rittersbach totiž sídli prvý a zatiaľ jediný klobásový hotel na svete.

viac …

Wash-it: práčka a sprchovací kút 2 v 1

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 06.02.2019

Predstavte si sprchovací kút, v ktorom sa osprchujete a hneď na to si v ňom aj operiete oblečenie. To všetko s dôrazom na úsporu a navyše s možnosťou využitia nielen doma, ale aj vo verejných budovách. Nápad za milión, čo poviete? Už ho len zaviesť v praxi.

viac …

Prvý futuristický hotel s robotmi a umelou inteligenciou na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.02.2019

Robotická doba vsádzajúca na smart technológie a umelú inteligenciu pomaly nastupuje vo viacerých sférach. Výnimkou nie je ani oblasť hotelierstva, kde sa pripravujú viaceré projekty futuristických hotelov. Prvé zariadenie tohto typu je už pár týždňov otvorené.

viac …

Šikovná hydroponická smart záhradka do každej kuchyne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 04.02.2019

Trochu čerstvej zeleniny z vlastnej produkcie po celý rok určite nezaškodí. Možno aj to si povedali výrobcovia praktického hydroponického zariadenia na pestovanie zeleniny a byliniek, ktoré sa zmestí do každej kuchyne.

viac …

V Nemecku oslávia 100. výročie vzniku najvplyvnejšej architektonickej školy 20. storočia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.02.2019

Nemeckú architektúru čaká tento rok významné jubileum. Presne pred 100 rokmi tu totiž založili jednu z najvplyvnejších umeleckých škôl 20. storočia, ktorá sa výraznou mierou podpísala pod rozvoj modernej architektúry.  

viac …

Na Morave sa dá ubytovať v najlepšom rodinnom hoteli Európy

Napísal Róbert Bosák, 02.02.2019

Českí a slovenskí hotelieri už neraz ukázali, že službami a vybavením ubytovacích miest ničím nezaostávajú za západom. Dôkazom toho je aj nedávny úspech moravského hotela Villa Memories, ktorý zabodoval v súťaži Boutique Hotel Awards

viac …

5 šikovných noviniek do domácností z januárových veľtrhov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 01.02.2019

Úvodný mesiac roka je za nami a s ním aj zopár veľtrhov, na ktorých predstavili horúce novinky do domácností. Na trh tak v najbližšom čase zavíta ďalší zaujímavý sortiment, ktorý sa postará o skrášlenie a zútulnenie našich príbytkov.

viac …

BMW a The North Face predstavili revolučný mobilný stan

Napísal Róbert Bosák, 31.01.2019

Mrazivé dni a večery pod teplou dekou by zrejme niektorí z nás bez váhania vymenili za dobrú letnú stanovačku. Najlepšie v nejakom mobilnom stane, s ktorým by sme si  mohli užiť veľké cestovateľské dobrodružstvo s nocľahmi priamo pod holým nebom.

viac …

Ďalšie hotelové apartmány zriadené v lietadle

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 30.01.2019

Apartmány zariadené v starých nevyužívaných lodiach, v autobusoch alebo v lietadlách sú zrejme v móde. Ďalšie z takýchto objektov, ktoré ponúkajú štýlové a cenovo dostupné ubytovanie na netradičný spôsob, nájdeme vo francúzskom Saint-Michel-Chef-Chef.

viac …