Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
100 836
Reg. kancelárií
11 604
Reg. užívateľov
113 723
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Dom v tvare srdca z Havlíčkovho Brodu ukrýva najlepší interiér roku 2017

Napísal Róbert Bosák, 08.10.2018

Dom, do ktorého sa okamžite zamilujete, minimálne preto, že je postavený v tvare srdca. No nielen to z neho robí stavbu, ktorá si zaslúžene získala uznanie, ocenenia a pozornosť širokej laickej aj odbornej verejnosti.

viac …

136 rokov rozostavaná barcelonská katedrála má prvé termíny kolaudácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.10.2018

Už bol najvyšší čas. Možno aj to si povedia turisti, ktorí odkladajú návštevu Barcelony kvôli žeriavom a lešeniu okolo presláveného chrámu Sagrada Família. Stavebné práce na pamiatke, trvajúce viac ako 130 rokov, sa totiž majú ukončiť, aj keď v najbližších mesiacoch to určite nehrozí.    

viac …

Duo z Česka stavia na Bali šikovné bambusové domčeky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 06.10.2018

V rámci 100. výročia vzniku ČSR nemusíme vyzdvihovať len diela, ktoré zdobia české a slovenské mestá. Rukopis domácej architektúry totiž cítiť aj vo svete, a to aj na tých najúžasnejších miestach planéty, čoho príkladom je Hideout projekt na Bali.

viac …

Pripravili ste sa na vykurovaciu sezónu?

Napísal Róbert Bosák, 05.10.2018

Nová vykurovacia sezóna je tu a s jej príchodom nás čakajú dlhé mesiace, počas ktorých budeme odkázaní len na umelé zdroje tepla. Tepelný komfort a domáce pohodlie si však doprajú iba tí, ktorí svoje vykurovacie systémy vopred pripravili.

viac …

V Česku oceňovali najlepšie študentské projekty drevostavieb

Napísal Róbert Bosák, 04.10.2018

Záujem o zelenú architektúru je u našich susedov dosť silný na to, aby tam každoročne ocenili najlepšie drevostavby, resp. projekty na ich výstavbu. Svedčí o tom aj študentská súťaž  Stavby s vůní dřeva, ktorá aj tento rok našla svojich víťazov.

viac …

V myjavských kopaniciach sa ukrýva šikovný mobilný domček

Napísal Róbert Bosák, 03.10.2018

Možnosti bývania v minidomoch sú u nás zatiaľ slabšie ako v okolitých štátoch. Niektorí majitelia ubytovacích zariadení však situáciu menia k lepšiemu a turistom či záujemcom o krátkodobý prenájom plnia sny o pobyte v takýchto objektoch.

viac …

Odvčera sú žiadosti o hypotéku posudzované opäť prísnejšie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 02.10.2018

Na trhu s hypotekárnymi úvermi sa opäť pritvrdzuje. Opatrenia NBS, ktoré vstúpili 1. júla do platnosti, totiž odvčera umožnia bankám urobiť pri schvaľovaní hypoték o niečo menej výnimiek ako v predošlých 3 mesiacoch.


viac …

Praha hostí ďalší ročník jesenného veľtrhu FOR INTERIOR

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 01.10.2018

To najlepšie z nábytku, bytových doplnkov a trendy dekorácií do domácností na jednom mieste môžete vidieť na ďalšom medzinárodnom veľtrhu. Tentoraz ide o podujatie FOR INTERIOR, ktoré odštartuje na pražskom výstavisku už tento štvrtok.

viac …

Deň Architektúry 2018 v 90 českých a slovenských mestách

Napísal Róbert Bosák, 30.09.2018

Záver mesiaca je na Slovensku a v susedných Čechách presýtený sviatkami. Svoj malý sviatok majú v tomto období aj skalní fanúšikovia moderných budov, ktorí si len ťažko nechajú ujsť Deň architektúry 2018.

viac …

Zo Staroměstskej radnice v Prahe včera prvýkrát zaznel zrenovovaný orloj

Napísal Róbert Bosák, 29.09.2018

Jedna z najkrajších atrakcií, aké „stovežatá“ metropola na Vltave ponúka, sa odvčera ukazuje návštevníkom Prahy vo vynovenej podobe. V rámci rozsiahlej obnovy miestnej radnice totiž prešiel rekonštrukciou aj Staroměstský orloj.

 

viac …

Víťazi cien za najlepšiu medzinárodnú architektúru 2018 (2. časť)

Napísal Róbert Bosák, 28.09.2018

Cenou pre Najlepšiu medzinárodnú architektúru boli tento rok ocenené vyše 2 desiatky projektov. Prvú polovicu víťazných diel sme spoznali včera, tá druhá, ktorá bude opäť plná zaujímavých budov a ich prevedení, nás čaká dnes.

viac …

Víťazi cien za najlepšiu medzinárodnú architektúru 2018 (1. časť)

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.09.2018

Najlepšie svetové diela z aktuálnej architektonickej scény boli ocenené aj tento rok. Do zoznamu držiteľov ocenenia IAA, teda Medzinárodnej ceny za najlepšiu architektúru, sa tak zapísali ďalšie nové mená.

viac …

Škola 21. storočia z amerického New Yorku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.09.2018

Nový školský rok priniesol ďalšiu vlnu zrealizovaných návrhov škôl budúcnosti, ktoré majú žiakom ponúknuť nadštandard. Jedným z najlepších projektov tohto druhu je aj koncept interiéru v nedávno otvorenej newyorskej škole WeGrow.

viac …

Holandská firma predstavila koncept plastových ciest z morského odpadu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 25.09.2018

Viete si predstaviť, že by ste nejazdili po klasických asfaltových cestách, ale po špeciálne upravených kobercoch z plastového odpadu, ktorý by šetril vaše vozidlo a zároveň celú planétu? Istá holandská firma si to predstaviť vie a rada by to aj skúsila zrealizovať.  

viac …

IKEA otvorila v Prahe novú pop-up predajňu

Napísal Róbert Bosák, 24.09.2018

Je to len niekoľko dní, čo sme vám priniesli informácie o ďalšej expanzii IKEI. Po tom, čo jej vedenie avizovalo vstup na ukrajinský trh, prichádza ďalšia novinka potvrdzujúca rozširovanie siete predajní IKEA v našom regióne. 

viac …