Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Exteriér

Trendy v záhradnej architektúre pre rok 2018

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 08.01.2018

Nové trendy plné originálnych prvkov a jedinečných dekorácií vystihujúcich tohtoročnú atmosféru nebudú ovládať len bytový dizajn. Zopár aktuálnych inšpirácií pre nás majú aj tvorcovia trendov v oblasti záhradnej architektúry. 

viac …

5 jednoduchých krokov pre správnu starostlivosť o bazén

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 25.06.2017

Pri súčasných teplotách už nejestvuje dôvod, aby sme si neužívali čľupkanie v bazéne. Samozrejme, len ak udržiavame jeho kvalitný stav a čistotu vody v ňom, a k tomu nám pomôže zopár jednoduchých hravo zvládnuteľných krokov. 

viac …

Nové postele, ktoré umožňujú pohodlný spánok na tráve

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 12.05.2017

Nie sú potrebné veľké investície, nevyžadujú špeciálne doplnky a hodia sa do interiérov aj exteriérov. Reč je o posteliach z trávy, ktoré sa ihneď po svojom uvedení stali hitom domácností po celom svete. 

viac …

Veľkonočné inšpirácie pre výzdobu exteriérov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 15.04.2017

Od bláznivej oblievačky a hojnej veľkonočnej hostiny nás delí len pár krátkych chvíľ. Počas nich ešte stále stihneme dokončiť výzdobu, tentoraz však prídu na rad samotné exteriéry, ktoré sa počas sviatkov ukážu v plnej kráse. 

viac …

Príchod jari odštartuje novú záhradkársku sezónu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 20.03.2017

Koniec dlhej zimy a následný príchod jari sme očakávali všetci. Najmä záhradkári budú mať vďaka dnešnej rovnodennosti a teda oficiálnemu začiatku jari o niekoľko dôvodov na radosť viac. Práve im totiž začína nová sezóna a s ňou množstvo obľúbených aktivít. 

viac …

Hypertufa – lacná a nenáročná imitácia kameňa do každého exteriéru

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 23.01.2017

Exteriér bez prítomnosti kamenných dekorácií by zíval prázdnotou a nech by sme ho akokoľvek zaplnili, stále by mu niečo chýbalo. Nie vždy sa podarí zohnať exkluzívne doplnky z pravého kameňa, takže pre splnenie cieľa musíme hľadať medzi imitáciami. 

viac …

Termovízia – preventívna prehliadka vašej fasády

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 11.12.2016

Človek chodí na prehliadku k lekárovi, autá vozíme na STK a v domoch vykonávame rôzne revízie a inšpekcie. Jednou z nich je aj termovízne meranie, ktoré nám napovie všetko potrebné o zdravotnom stave fasády. 

viac …

Gresové dlažby zvládnu aj najtvrdšiu zimu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 01.12.2016

Vhodné podmienky na prežitie zimy si nevytvárame len v interiéri. Rovnako dôležitú úlohu zohráva exteriér a jeho príprava na dlhé chladné dni. Začať môžeme napríklad gresovými dlažbami, ktoré vraj zvládnu aj najtvrdšie klimatické podmienky. 

viac …

Betón ako ho nepoznáte alebo dokonalá imitácia dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 07.11.2016

Netrápte sa náročnou starostlivosťou o drevo v exteriéri, ktorá niekedy aj tak neprinesie očakávané výsledky. Vyriešiť to môžete špeciálnou betónovou imitáciou, ktorá sa od pravého dreva na pohľad vôbec nelíši, a navyše vám ponúkne oveľa vyššiu kvalitu.  

viac …

Jesenná príprava záhrady na zimu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 26.10.2016

Jeseň je už tradičným obdobím záverečných prác v záhrade. Majitelia domov musia spraviť pár krokov vedúcich k vyčisteniu exteriéru a zazimovaniu vegetácie. Až potom môžu pomýšľať na to, že ich záhrada bude pripravená na tvrdé zimné podmienky.  

viac …

Jedinečný Rímsky vodopád pri Betliari je definitívne zrenovovaný

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 25.10.2016

Obľúbený turistický cieľ východného Slovenska, Betliar, bude po sprístupnení jedného zo svojich architektonických skvostov vyhľadávaný ešte viac. Pred niekoľkými dňami totiž po dlhej dobe návštevníkom umožnili vidieť zrenovovaný Rímsky vodopád. 

viac …

Praktické záhradné domčeky z kameňa

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 16.08.2016

Najprv ich považovali za zbytočne drahé a náročné na realizáciu, no dnes o nich hovoria ako o ideálnom riešení pre každý exteriér. Reč je o moderných záhradných domčekoch z kameňa, ktoré začali šliapať na päty tým dreveným.  

viac …

Full grown – alebo rastúci nábytok, ktorý nepotrebuje výrobu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 11.07.2016

Bývanie 21.storočia charakterizuje väčšia koexistencia človeka s prírodou. To vedie dizajnérov k pokrokovým novinkám meniacim interiéry aj exteriéry na harmonické miesta. O to sa má postarať aj tzv. full grown alebo rastúci záhradný nábytok.

viac …

Nech je špinavá fasáda minulosťou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 12.06.2016

Znečistené fasády kazia snahu o udržiavanie dobrého stavu a vzhľadu domu mnohým majiteľom. Táto situácia je však riešiteľná, stačí nájsť správny spôsob a špine ukázať, kto je tu pánom. 

viac …

7 inšpiratívnych vodných záhrad pre váš exteriér

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 11.06.2016

Záhrada a voda k sebe neodmysliteľne patria, pričom ich vzájomná koexistencia dokáže zázraky. A nehovoríme len o tých poľnohospodárskych, nakoľko vďaka správnej súhre sa dokážu postarať aj o vrchol dizajnu v exteriéroch. 

viac …