Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Ako uspieť v skrátených kolách prideľovania poukážok na OZE

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 05.05.2017

Aprílové 7. kolo prideľovania poukážok na kúpu a inštaláciu fotovoltických panelov netrvalo ani 6 minút. Získalo v ňom poukážky v hodnote 1 mil. EUR spolu 339 domácností, z toho iba 55 na systémy bez využitia elektrických akumulátorov. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) upozornila na to, že neustále pretrváva záujem zo strany domácností o poukážky na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) a tak kolá s menšími alokáciami môžu trvať krátko.

viac …

Kde investujem momentálne ja?

Napísal Tomáš Pieružek – Realityinvestor.sk v kategorií Financie, 04.05.2017

Už je to pár týždňov odkedy som napísal svoj posledný článok. Dôvod je jednoduchý – mal som plné ruky práce s novými investíciami. V tomto článku sa pozrieme na jednu konkrétnu, ktorú som práve v týchto dňoch dokončil.

viac …

VitraHaus – šikovná výstavná budova šokuje aj po siedmych rokoch

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.05.2017

Stavba, za ktorú by sa nehanbil žiadny architekt, práve naopak. VitraHaus je stelesním pokrokového architektonického nápadu, ktorému na elegancii a originalite neubralo ani sedem rokov života. 

viac …

V Inchebe štartuje 38.ročník výstavy Flóra Bratislava

Napísal Róbert Bosák, 03.05.2017

Zajtrajší deň je jeden z dátumov, kedy sa toho v programe zameranom na oblasti blízke realitám a bývaniu deje viac naraz. Okrem včera spomínanej  konferencie lídrov nášho stavebníctva začína aj výstava Flóra Bratislava

viac …

Stretnutie lídrov slovenského stavebníctva 2017

Napísal Róbert Bosák, 02.05.2017

4.máj bude pre slovenské stavebníctvo ďalším dôležitým medzníkom. Práve v tento deň  totiž prebehne tradičné podujatie Stretnutie lídrov slovenského stavebníctva, ktorého sa v snahe riešiť aktuálne témy opäť zúčastní elita z celej krajiny. 

viac …

Európsky retailový trh spomaľuje tempo výstavby

Napísal Róbert Bosák, 01.05.2017

Vo včerajšom článku sme sa pozreli na aktuálnu analýzu Cushman & Wakefield, ktorá potvrdila, že slovenský retailový trh prežíva veľmi dobrý rok. Súčasťou správy bolo aj hodnotenie trhu v celej Európe, ktorý už takéto pozitívne obdobie nečaká. 

viac …

Celková plocha obchodných centier porastie o vyše 66 000 m2

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 30.04.2017

Slabší minulý rok na retailovom trhu bol iba krátkou pauzou pred tým, čo ešte len má prísť. Aktuálnych 12 mesiacov sa totiž do histórie zapíše ako ďalšie silné obdobie, počas ktorého pribudnú v rôznych častiach Slovenska desaťtisíce m2 novej obchodnej plochy. 

viac …

Tradičná milánska výstava nábytku prilákala vyše 340 000 ľudí

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.04.2017

Má dlhoročnú tradíciu, pýši sa celosvetovou prestížou a jej otvárania sa každoročne zúčastňujú najznámejšie osobnosti. Medzinárodná výstava Salone del Mobile Milano prilákala aj tento rok masy ľudí z celého sveta.

viac …

I.M. Pei - uznávaný architekt oslávil 100.narodeniny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 28.04.2017

Nebyť I.M. Peia, jedného z najväčších architektov súčasnosti, svet by bol chudobnejší o niekoľko unikátnych budov. Muž, ktorý priniesol architektúre nový rozmer, sa pred dvoma dňami dožil veľkého jubilea, čo je dobrým dôvodom pozrieť sa na jeho prácu. 

viac …

Hotel Hrebienok – jeden z najstarších hotelov opäť otvára

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 27.04.2017

Je to len pár mesiacov, čo v Tatranskej Lomnici sprevádzkovali zrenovovaný najstarší tatranský hotel. Aktuálne sa v médiách objavila správa o prípravách otvorenia ďalšieho zariadenia s bohatou históriou, ktoré po kratšej odmlke opäť privíta rady turistov. 

viac …

Najlacnejšie byty v Bratislave sa predávajú v legendárnom Pentagóne

Napísal Róbert Bosák, 26.04.2017

Údajne je najnebezpečnejšou slovenskou bytovku, možno aj preto sa dá v Pentagóne zohnať najlacnejší byt v celej Bratislave. Otázne ostáva, kto je ochotný kupovať byt na mieste s takou pokazenou povesťou. 

viac …

4 nové kultúrne stánky, ktoré vracajú architektúre tvár

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.04.2017

Duchaplné historické budovy z minulých dôb, v ktorých sídlia kultúrne inštitúcie, môžu byť nahradené nadčasovou modernou. Potvrdzujú to 4 unikátne návrhy, ktoré sa pred nedávnom stali novým domovom 1 svetoznámeho divadla, 2 múzeí a 1 opery. 

viac …

Na brněnskom Výstavišti sa pripravujú Stavební veletrhy Brno 2017

Napísal Róbert Bosák, 24.04.2017

Sezóna veľkých stavebných veľtrhov pokračuje aj v druhom štvrťroku. Momentálne finišujú prípravy na ďalší z vrcholov programu tohto druhu u našich českých susedov. 

viac …

Antilia – najvyššia rodinná rezidencia sveta so závratnou hodnotou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.04.2017

Včera predstavené Sokolie hniezdo si právom drží titul najvyššieho rodinného domu. Ak by sme však hľadali najvyššiu rezidenciu, potom sa musíme pozrieť do Indie. Tam totiž sídli najvyššie a zároveň najdrahšie rodinné sídlo, aké na svete nájdeme. 

viac …

Sokolie hniezdo alebo najvyšší dom planéty

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.04.2017

Nie sú to len mrakodrapy, ktoré vyrastajú k samotnému nebu. Na zozname najvyšších budov pribúdajú aj rodinné domy s výškou pár desiatok metrov. Titul najvyššieho si momentálne drží Sokolie hniezdo z americkej Arizony. 

viac …