Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 248
Reg. kancelárií
11 732
Reg. užívateľov
115 237
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Ďalšie hotelové apartmány zriadené v lietadle

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 30.01.2019

Apartmány zariadené v starých nevyužívaných lodiach, v autobusoch alebo v lietadlách sú zrejme v móde. Ďalšie z takýchto objektov, ktoré ponúkajú štýlové a cenovo dostupné ubytovanie na netradičný spôsob, nájdeme vo francúzskom Saint-Michel-Chef-Chef.

viac …

Obnova bašty na Šarišskom hrade získala odborné ocenenie

Napísal Róbert Bosák, 29.01.2019

Na východe Slovenska sa opäť oceňovali najlepšie atrakcie, ktoré majú oživiť cestovný ruch v Prešovskom kraji. Zabodovať sa podarilo obnovenej bašte na Šarišskom hrade, ktorá môže byť v najbližších rokoch jedným z najväčších turistických lákadiel v okolí Prešova.

viac …

Nezabudnite podať daňové priznanie za nehnuteľnosť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 28.01.2019

Daň z nehnuteľnosti už každoročne otvára kalendár daňových povinností. Aj tento rok ste v prípade vlastníctva nehnuteľnosti povinní najneskôr do 31. 1. podať príslušnému úradu daňové priznanie.

viac …

Poznáme 12 finalistov 3. ročníka Office roka

Napísal Róbert Bosák, 27.01.2019

Do jedného z najväčších sviatkov na domácom kancelárskom trhu neostáva ani mesiac. 21. februára totiž spoznáme ďalšieho víťaza súťaže Office roka. Záverečný súboj bude zaujímavý o to viac, že vo finále si to rozdá 12 firiem s 15 nominovanými kanceláriami.

viac …

3D lavičky z gréckeho Solúnu ukazujú, ako možno redukovať odpad

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 26.01.2019

Spojiť príjemné s užitočným, to sa v oblasti dizajnu a architektúry „nosí“. Príkladom je aj spojenie 3D tlače s výstavbou diel pomocou materiálu, na ktorého výrobu bol použitý plastový odpad. Projekt tohto typu nedávno zabodoval v gréckom Solúne.

viac …

Starostlivosť o kaktusy v 5 jednoduchých krokoch

Napísal Róbert Bosák, 25.01.2019

Vkusné, trvácne a hlavne nenáročné na pestovanie. Práve takéto prívlastky vystihujú kaktusy, ktoré obľubujú mnohí milovníci izbového rastlinstva. Tí ale vedia, že napriek svojej nenáročnosti vyžadujú dôkladnú a pravidelnú starostlivosť.

viac …

Stavebníctvo začína ovládať nový fenomén – instatektúra

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.01.2019

Vo svete architektúry sa začína šíriť nový fenomén. Reč je o instatektúre, ktorá návrhom budov vniesla nové myšlienky a zároveň dostala (nielen) tie najkrajšie stavby planéty do pozornosti celého internetového sveta.

viac …

Nápad stavať solárne cesty skončil fiaskom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 23.01.2019

Nie všetky nápady, ktoré sa javia ako pokrokové, splnia očakávania. Fiaskom niekedy končia aj projekty z dielne výroby solárnych technológií, ktoré sa napriek opakovaným úspechom nie vždy osvedčia.

viac …

V užšom výbere na zisk Mies van der Rohe je prvýkrát slovenská stavba

Napísal Róbert Bosák, 22.01.2019

Naša architektúra môže sláviť ďalší veľký úspech. Slovenská stavba sa totiž po prvýkrát v histórii dostala do užšieho výberu kandidátov bojujúcich o zisk ocenenia Mies van der Rohe.

viac …

V pozemskom raji na Sicílii predávajú domy za 1 €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.01.2019

Radi by ste zohnali bývanie v pokojnom prostredí, najlepšie v niektorom z pozemských rajov? Potom vás možno osloví nápad predstaviteľov mesta Sambuca di Sicilia, kde chcú prilákať nových obyvateľov na výpredaj rekordne lacných domov.

viac …

Sneh neškodí len majiteľom budov, zabrať dáva aj poisťovniam

Napísal Róbert Bosák, 20.01.2019

Výdatné sneženie v posledných dňoch opäť skomplikovalo situáciu vo viacerých častiach Slovenska. Dôsledky kalamity neochromili len premávku na cestách. Doplatili na nich aj majitelia poškodených budov a poisťovne, ktoré musia preplácať nahlásené škody.

viac …

Rok 2019 požehná výstavbe mrakodrapov novej generácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.01.2019

Architekti, urbanisti aj stavbári už dlhšie volajú po transformácii stavebných metód využívaných pri realizácii výškových budov. Volania niektorých z nich boli vypočuté, čoho výsledkom sú návrhy prvých mrakodrapov novej generácie.

viac …

Na výstave v Las Vegas predstavili najrýchlejšiu robotickú pekáreň

Napísal Róbert Bosák, 18.01.2019

Robotické technológie dobýjajú gastronómiu už nejaký ten piatok. Na scéne sa objavilo hneď niekoľko pokrokových zariadení, ktoré majú za úlohu automatickú prípravu jedál a nápojov. Po najnovšom sa verejnosti predstavila aj šikovná robotická pekáreň.

viac …

Švédi predstavili plastové domčeky z recyklovaného morského odpadu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 17.01.2019

Na severe Európy opäť potvrdzujú, že to s ochranou životného prostredia myslia vážne. Dvojica šikovných švédskych architektov totiž predstavila projekt plážových domčekov, ktoré sa majú postaviť z plastového odpadu v mori.

viac …

Výstava, ktorá mení pražskú galériu na nie hocijakú telocvičňu

Napísal Róbert Bosák, 16.01.2019

Tohtoročný kalendár zaujímavých výstav v pražských a bratislavských galériách sa už zaplnil takmer celý. K prvým, ktoré už stihli privítať davy návštevníkov, patrí aj Vítejte v těžkých časech.

viac …