Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
239 271
Reg. kancelárií
11 183
Reg. užívateľov
109 832
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Parížska bytová kríza alebo pár stoviek za prenájom bývania v pivnici

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 03.12.2017

Pretrvávajúce problémy s extrémne nízkou dostupnosťou bývania riešia v Paríži po svojom. Záujemcom o finančne dostupné bývanie priamo v centre mesta prenajímajú komory, pivnice či dokonca garáže. 

viac …

Dedinka vo švajčiarskych Alpách vám za presťahovanie štedro zaplatí

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.12.2017

Finančné odmeny pre ľudí, ktorí sa natrvalo presťahujú do miest a dediniek s prudkým poklesom obyvateľstva, sa zrejme v Európe stávajú trendom. Po niekoľkých lokalitách v Taliansku a Španielsku sa k podobnému riešeniu odhodlali aj vo Švajčiarku.  

viac …

Prečo je nutné pri stavbe drevodomu používať certifikované materiály?

Napísal , 01.12.2017

Architekti, stavebné firmy i spotrebitelia uvažujúci o stavbe kvalitného drevodomu sa mnohokrát strácajú v spleti rôznych typov konštrukcií, systémov a materiálov zaručujúcich kvalitu a difúznu otvorenosť stavby. Z toho dôvodu prišla spoločnosť Tepore s.r.o. na trh s uceleným certifikovaným konštrukčným systémom, ktorý prináša odpovede na mnohé otázky. Firma Tepore zároveň ponúka poradenstvo a kompletnú technickú podporu pre stavebníkov, projektantov atď. vo forme školení, prednášok, seminárov prípadne konzultácií.

viac …

Slovenský študent navrhol stoličku zo sena, získal za ňu české ocenenie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 30.11.2017

Seno, vlna, konope či morské riasy. Každý z týchto materiálov sa osvedčil pri výstavbe aj renováciách, no po novom sa môžu využívať už aj v oblasti dizajnu a nábytkárstva. Dobrým príkladom je návrh ekologickej stoličky SENO, ktorú navrhol náš študent.  

viac …

Pražská Sakura je v šestke najlepších rezidenčných projektov sveta

Napísal Róbert Bosák, 29.11.2017

Česi môžu byť na prácu architektov pôsobiacich v krajine právom hrdí. Ich projekty sú často medzi celosvetovou elitou a jednému z nich sa aktuálne podarilo zaradiť medzi 6 najlepších stavieb sveta v oblasti rezidenčných komplexov. 

viac …

Provízia realitných sprostredkovateľov ako nástroj konkurenčného boja pri predaji neexkluzívne zazmluvnených nehnuteľností.

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 28.11.2017

Neexkluzívny predaj nehnuteľnosti nie je v našich zemepisných šírkach ničím výnimočným. Ak odhliadneme od neexistujúceho zazmluvnenia, ide zrejme ešte stále o najčastejšiu formu dojednania so záujemcom o sprostredkovanie. Zvlášť v prípade náboru prostredníctvom cold calls. Takýto druh sprostredkovateľskej zmluvy umožňuje ľahšie získanie zákazky, na druhej strane ostrý konkurenčný boj maklérovi spôsobuje bolesti hlavy. Okrem náročného sledovania pohybu konkurenčných predajcov na trhu (o ktorom si povieme niečo nabudúce), musí zabezpečiť konkurencieschopnú cenu. Veď čo zaujme potencionálneho kupujúceho viac ako nižšia cena. Kreativita slovenského makléra štartuje už pri nahrávaní zákazky na inzertné portály. A sme pri jadre veci.

viac …

Knižnica s miliónom kníh imitujúca jaskyňu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.11.2017

Práca holandského ateliéru MVRDV nás zaujala už viackrát. Naposledy sme si od nich predstavili premenu viaduktu na vysunutý park v juhokórejskom Soule. Dnes síce opäť zalovíme v Ázii, no z Južnej Kórey sa presunieme do čínskeho Tianjinu.

viac …

Pri riešení bývania môžeme zohľadniť ocenenia pre najlepšiu banku a poisťovňu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 25.11.2017

Kvalita a meno finančnej inštitúcie zohrávajú pri výbere úveru či poistenia spojeného s otázkou bývania kľúčovú úlohu. Ak daná spoločnosť získa aj významné ocenenie, pre klientov je garanciou dobrých služieb. Platí to aj pre aktuálnych držiteľov cien Banka rokaPoisťovňa roka

viac …

Popradské Forum zabojuje o cenu pre najlepšie obchodné centrá Európy

Napísal Róbert Bosák, 22.11.2017

Slovenské obchodné centrá sa v porovnaní s európskou konkurenciou nestratia, čo platí aj v prípade popradského komplexu Forum. Ten má dokonca šancu získať celoeurópske ocenenie, nakoľko bol nominovaný medzi finalistov European Shopping Centre Awards

viac …

V Soule vybudovali obrovský zelený park priamo na viadukte

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.11.2017

S dobrým nápadom sa môže aj starý nevyužívaný viadukt premeniť na veľký park plný vegetácie. Príkladom je projekt z juhokórejskej metropoly, ktorý dokázal, že priestor na realizáciu zelených zón sa nájde aj v prehustených veľkomestských lokalitách. 

viac …

Gruzínci dávajú budovám knižníc a mediaték novú podobu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.11.2017

Vizionári, ktorí hovorili, že v 21.storočí budeme kultúrny a literárny život tráviť hlavne v mediatékach, sa nemýlili. Obzvlášť, ak ide o výstavbu komplexov, ktoré návštevníkom ponúkajú priestor na zábavu, čo sa nedávno podarilo jednému gruzínskemu ateliéru. 

viac …

Roboti ovládnu už aj čistenie toaliet

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 18.11.2017

Výroba robotických spotrebičov sa stala takou bežnou, že príchod niektorých zariadení na trh už ani nevzbudí pozornosť. Občas však výrobcovia trafia presne do čierneho a do predaja pošlú produkt schopný spôsobiť v domácnostiach technologickú revolúciu. 

viac …

5th Avenue v New Yorku je stále najdrahšou nákupnou ulicou, Obchodná skončila 52.

Napísal Róbert Bosák, 17.11.2017

S rastúcou kúpnou silou spotrebiteľov sa zapĺňa aj zoznam svetových nákupných ulíc. Najnovšie mená sa však len ťažko dostanú na úroveň tradičných lokalít ovládajúcich rebríček najdrahších ulíc, ktorého aktuálne výsledky zverejnili pred pár dňami.   

viac …

V Česku rozdali ceny pre najlepšie realitné projekty

Napísal Róbert Bosák, 13.11.2017

České stavby sú pre slovenských architektov pútavou inšpiráciou, z ktorej si odnášajú mnoho vzácnych poznatkov. Obzvlášť, ak ide o diela, ktoré vyhrajú nejakú zaujímavú cenu. Medzi nej patria aj projekty, ktoré uspeli v aktuálnom ročníku súťaže Nejlepší z realit.  

viac …

Japonské čajové domy z dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.11.2017

Nielen Slováci využívajú drevené domy ako jeden zo symbolov tradičnej architektúry. Tie nájdeme aj za hranicami, trebárs vo vzdialenom Japonsku. Tam sa už celé storočia budujú tzv. čajové domy, ktoré v sebe skrývajú omnoho viac ako len prírodné materiály. 

viac …