Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Bratislavskí poslanci povedali spornému oploteniu americkej ambasády nie

Napísal Róbert Bosák, 30.09.2017

Nevyriešená situácia okolo sporného oplotenia americkej ambasády v centre Bratislavy sa zamotáva ešte viac. Mesto dalo jasne najavo svoj nesúhlas s prítomnosťou plota, čo ale môže mať značné finančné dôsledky.

viac …

Slávne filmové domy, ktoré rozsvietili ponuku realitných kancelárií

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.09.2017

Nie všetky nehnuteľnosti, ktoré vídavame vo filmoch, sú len prepracovanými kulisami či ateliérovými atrapami. Mnohé sú z nich reálne objekty, ktoré sa viackrát ocitli v ponuke realitiek. Medzi také patrí aj týchto 5 domov, ktoré si zahrali v slávnych filmoch. 

viac …

Príďte na Dni drevostavieb v piatok 6. a v sobotu 7. októbra 2017

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 29.09.2017

Uvažujete nad drevodomom a radi by ste sa pozreli, ako to v takej dokončenej stavbe vyzerá? Využite príležitosť a navštívte v piatok 6. a v sobotu 7. októbra 2017 Dni otvorených drevostavieb pod záštitou Zväzu spracovateľov dreva. V Ratkovciach v okrese Hlohovec, neďaleko Bratislavy, Trnavy či Nitry si môžete pozrieť zaujímavú drevostavbu, ktorú realizuje firma M-HOUSE, s.r.o. Informuje o tom Ing. Petra Jakubová z tejto firmy.

viac …

Výzva na predkladanie žiadostí o dotácie na drevodomy príde ku koncu roka

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.09.2017

Okolo poskytovania nových dotácií podporujúcich výstavbu drevostavieb máme opäť o niečo jasnejšie. Ministerstvo pôdohospodárstva totiž ozrejmilo predpokladaný termín spustenia programu, ktorý má pomôcť pri financovaní úsporných domov z dreva. 

viac …

Amazon hľadá mesto pre výstavbu svojej druhej centrály

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.09.2017

V IT sektore sa chystá ďalšia rekordná investícia spojená s výstavbou moderného firemného sídla. Tentoraz sa o pozornosť prihlásila spoločnosť Amazon, ktorá by v najbližších rokoch rada postavila svoju druhú centrálu. 

viac …

Slovenské domácnosti si budú môcť prvýkrát kúpiť plyn v aukcii

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 26.09.2017

Zdá sa, že západný štýl aukčného predaja energií si získal dostatok priaznivcov aj u nás. Aktuálne sa totiž pripravuje prvá dražba plynu pre slovenské domácnosti, ktorá sa má spustiť už v novembri. 

viac …

Dočasnú autobusovú stanicu v Bratislave spojazdnia 1.októbra

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 25.09.2017

Tak snáď to je už definitívny termín, ktorý sa viackrát nebude posúvať. Za otvorenie dočasného terminálu, ktorý nahradí rekonštruovanú bratislavskú autobusovú stanicu, bol vybraný 1.október.  

viac …

Luxusná jaskynná rezidencia z gréckeho Santorini

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.09.2017

Kým my vyberáme dáždniky a vetrovky, na gréckom Santorini sa stále tešia z hrejivých slnečných lúčov. Skvelé počasie a sviežu ostrovnú atmosféru si užíva aj miestny majiteľ jednej luxusnej rezidencie, ktorú postavili priamo na zvyškoch tamojšej jaskyne. 

viac …

Najlepšie ohňovzdorné tehly pre nový kozub

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 23.09.2017

S príchodom jesene budú majitelia domov a chalúp čoraz častejšie skloňovať slovíčko kozub. S tým sa spája aj výber kvalitných ohňovzdorných tehiel, ktoré splnia praktickú úlohu a zároveň upozornia na sympatický estetický vzhľad. 

viac …

Čo nové bolo na jesennom parížskom veľtrhu Maison & Objet

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.09.2017

Prešlo len niečo vyše týždňa, čo v romantickom Paríži prebehla ďalšia jesenná edícia veľtrhu Maison & Objet. Podobne ako počas predošlých podujatí, aj teraz sa verejnosť zoznámila s horúcimi novinkami z oblasti nábytku, bytových doplnkov a dekorácií. 

viac …

Záujem o zariadenia OZE pokračuje, Slováci si spočítali, že sa im to vyplatí

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 22.09.2017

Približne polovica finančných prostriedkov z projektu Zelená domácnostiam určených na poukážky Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) sa doteraz minula, alebo je rezervovaná na preplatenie. Celková vyčlenená suma do roku 2018 je pritom 45 miliónov eur. Do roku 2020 je však na túto formu podpory z európskych a štátnych zdrojov na inštaláciu zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) vyčlenená suma vo výške až 115 miliónov eur. Zostávajúce prostriedky z pilotného projektu v hodnote viac ako 12 miliónov eur budú k dispozícii v roku 2018 a od roku 2019 zvyšné prostriedky 75 miliónov eur.

viac …

Pampshade –keď svietidlá vyrábajú z bagiet a chlebov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 21.09.2017

Predstavte si, že rožok použijete ako stolnú lampu. Alebo si do kuchyne namiesto lustra zavesíte bagetu. Znie to ako bláznovstvo? Pre autorku kolekcie Pampshade nie, pretože jej práca nám ukazuje, že pečivo nemusí byť len na jedenie. 

viac …

Praha hostí ďalší ročník výstavy Bienále experimentální architektury

Napísal Róbert Bosák, 20.09.2017

Praha je celoročne dejiskom veľkých medzinárodných podujatí zasvätených súčasnej architektúre. Ani počas septembra nie je o pútavé udalosti núdza, pod čo sa podpísalo aj otvorenie výstavy Bienále experimentální architektury. 

viac …

V španielskej Andalúzii predávajú luxusný hrad postavený v roku 2004

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.09.2017

Kým neprídete bližšie, rozdiel ani nespoznáte. Luxusný kamenný palác zdobiaci Costa del Sol v španielskej Andalúzii vyzerá ako stredoveký hrad, akurát že s dávnou históriou nemá spoločné nič. Napriek tomu sa stavba z roku 2004 dostala do ponuky predávaných hradov. 

viac …

Resumé 5.ročníka študentskej súťaže Stavby s vůní dřeva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 18.09.2017

Za prepracovanými návrhmi drevostavieb nemusíme chodiť do západnej Európy ani Škandinávie. Šikovní architekti schopní pripraviť nadčasový projekt sa nájdu aj u nás. Niekoľko z nich predstavilo svoju prácu aj v česko-slovenskej súťaži Stavby s vůní dřeva. 

viac …