Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 754
Reg. kancelárií
11 376
Reg. užívateľov
111 754
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Nový park v Žiline rieši problém so zničeným verejným priestorom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 24.05.2018

Projekty nových zelených a oddychových zón sú vždy vítané. Obzvlášť, ak je výsledkom ich realizácie efektívne využitie priestorov strašiacich okolie svojim dezolátnym stavom. K takým patrí aj časť obce Trnové, kde sa začalo pripravovať zriadenie nového parku.

viac …

Mobilné obytné jednotky pre digitálnych nomádov

Napísal Róbert Bosák, 23.05.2018

S expanziou internetu a mobilných technológií sa zrodilo aj digitálne nomádstvo, ktoré umožnilo ľuďom spájať prácu s cestovaním. To ale vyžadovalo nový prístup aj vo sfére bývania, na čo sa už 15 rokov snaží odpovedať autor malých futuristických príbytkov. 

viac …

Prvé dámy českého dizajnu, ktoré zažiarili v zahraničí

Napísal Róbert Bosák, 22.05.2018

Dizajnérkami, ktorých práca priniesla do interiérov po celom svete nové trendy, sa môže pochváliť len hŕstka krajín. Do skromného zoznamu patria aj naši českí susedia, odkiaľ vzišli 2 veľké mená považované za prvé dámy českého dizajnu.

viac …

V SAE začala výstavba prvej vysokorýchlostnej trate Hyperloop

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.05.2018

A je to tu! Roky očakávaný Hyperloop začal naberať svoje prvé kontúry. Najrýchlejší dopravný systém, aký bol kedy navrhnutý, začali vôbec po prvýkrát v histórii oficiálne realizovať.

viac …

Modulový minidomček, ktorý konkuruje slovenskej eko-kapsule

Napísal Róbert Bosák, 20.05.2018

Medzi najlepšie návrhy na bývanie budúcnosti, ktoré za posledné roky prišli na scénu, sa dostala aj preslávená slovenská eko-kapsula. Tá bola dlhšie vnímaná ako jedinečný projekt svojho druhu, no postupne jej začali konkurovať ďalšie podobné objekty. 

viac …

Na slovenský trh dorazila prvá biometrická posteľ

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 19.05.2018

Na slovenský trh s výbavou a doplnkami do spální prichádzajú ročne desiatky nových produktov. Len hŕstke z nich sa podarí zabodovať niečím, čo môže zmeniť spánok alebo dokonca život kupujúcich. Práve nové biometrické postele by sa mohli zaradiť do tohto skromného zoznamu. 

viac …

V pondelok štartuje 5. ročník Prague Design Week

Napísal Róbert Bosák, 18.05.2018

Zahájenie ďalšieho ročníka najväčšej dizajnérskej udalosti v Česku je na spadnutie. 5. ročník podujatia Prague Design Week, ktorý má opäť predstaviť to najlepšie z domácej aj zahraničnej scény, privíta prvých návštevníkov už tento pondelok.

viac …

Bratislavský Most SNP vyhlásili za národnú kultúrnu pamiatku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 17.05.2018

Po včerajšom článku o pripravovanom moste v Budapešti pri technických stavbách nad Dunajom ešte ostaneme. Dnes sa však presunieme do nášho hlavného mesta, konkrétne na Most SNP, okolo ktorého sa v posledných týždňoch vytvára značný rozruch.

viac …

Nad Dunajom postavia ďalší unikátny most, tentoraz v Budapešti

Napísal Róbert Bosák, 16.05.2018

Mosty realizované nad Dunajom sa už tradične radia k najsledovanejším technickým stavbám. Po tom, čo posledné projekty z Bratislavy, Srbska aj Rakúska zožali patričný úspech, sa s veľkými očakávaniami hovorí aj o New Budapest Bridge.

viac …

Slovenská expozícia na Expo 2020 bude stáť skoro 7 mil. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 15.05.2018

Prípravy na najočakávanejšiu svetovú výstavu posledných rokov sa pomaly rozbiehajú po celom svete. Na podujatí Expo 2020 sa predstaví aj slovenská expozícia, ktorá bude reprezentovať našu kultúru, dizajnérske štýly a súčasnú architektúru.

viac …

Štát dá internátom 20 miliónov na modernizáciu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 14.05.2018

Alarmujúci stav našich vysokoškolských internátov si konečne všimli aj kompetentní. Po rokovaní vlády s rektormi univerzít, ktoré prebehlo minulý týždeň, totiž sľúbili výraznú finančnú injekciu určenú na modernizáciu internátnych objektov. 

viac …

Továreň z Los Angeles poslúžila na nový bytový komplex

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.05.2018

Nie je to prvý ani posledný projekt odvážnej premeny nevyužívanej továrne na moderné byty. V tomto prípade sa cieľom investorov stali priestory bývalej losangeleskej fabriky, v ktorých zriadili nadštandardné lofty.

viac …

Zopár tipov na správnu starostlivosť o živý plot

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 12.05.2018

Polievanie kvetov, strihanie stromov a kosenie trávnika nie sú jedinými záhradkárskymi prácami vedúcimi k estetickej údržbe pozemku. Do zoznamu týchto aktivít patrí takisto strihanie živého plota, pri ktorom však treba vedieť, kedy a ako strihať, aby mohol byť ozdobou celého pozemku. 

viac …

Nový strop NBS by vlani stopol hypotéku štvrtine žiadateľov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 11.05.2018

Avizované zavedenie stropu pre celkovú zadlženosť, ktorý má platiť od 1. júla, vyvoláva stále viac otáznikov. Ten hlavný sa spája so skupinou klientov, ktorí sa preň nedostanú k hypotéke a podľa viacerých prieskumov môžu tvoriť až štvrtinu všetkých žiadateľov.

viac …

7 najfarebnejších destinácií starého kontinentu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.05.2018

Včera sme sa dotkli témy prínosu farieb na sídliskách a verejných priestranstvách, dnes ju môžeme uzavrieť prehľadom najfarebnejších miest, konkrétne sedmičkou tých, ktoré prefarbili európske top destinácie.  

viac …