Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
100 865
Reg. kancelárií
11 606
Reg. užívateľov
113 737
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

V Calgary majú knižnicu, ktorou prechádza metro

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.11.2018

Nevídaná knižnica, akou sa doposiaľ môže pochváliť iba kanadské Calgary. Nielenže ju zdobí atraktívny vzhľad a nadčasové funkčné prevedenie, ako prvá a v súčasnosti jediná knižnica na svete sa môže pochváliť tým, že jej priestormi prechádza metro. 

viac …

V Kodani vyrástla bytovka z drevených kociek

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 21.11.2018

Vo svete drevostavieb pribudlo v posledných týždňoch viacero zaujímavých objektov. Do zoznamu najnovších klenotov trvalo udržateľnej architektúry tohto druhu sa pred vyše mesiacom zaradil aj netradičný rezidenčný projekt z dánskej Kodane.

viac …

Priemerná úroková sadzba hypoték je na novom dne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 20.11.2018

Júlové opatrenia NBS, ktorých cieľom je pribrzdiť rýchly rast zadlženosti, zatiaľ veľmi nezaberajú. Podľa najnovších štatistík totiž objem schválených úverov naďalej dosahuje vysoké čísla, pod čo sa výraznou mierou podpísal ďalší pokles priemerného úroku.

viac …

7 pekných a ľahko pestovateľných druhov do zimnej záhrady

Napísal Róbert Bosák, 19.11.2018

Na príchod zimy si ešte pár týždňov počkáme, no zimné záhrady v rodinných domoch sa pomaly začali prebúdzať. Pre tých, ktorí v nich chcú umiestniť nové rastliny, máme pár tipov k výberu 7 pekných a ľahko pestovateľných druhov.

viac …

Newyorská 5th Avenue už nie je najdrahšou ulicou sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.11.2018

Nečakaná facka pre najslávnejšiu newyorskú ulicu. 5th Avenue, ktorá dlhodobo vládla rebríčku najdrahších ulíc sveta, sa porúča z kráľovského trónu. Vedúce miesto musela uvoľniť rivalovi z Hongkongu, ktorý vytrvalo čakal na svoju šancu.

viac …

Pri Moskve chcú vybudovať futuristické Smart city

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.11.2018

Rusko bude mať svoje prvé Smart city. Ak sa podarí zrealizovať odvážny projekt, len niekoľko kilometrov za Moskvou vybudujú moderné mesto 21. storočia so všetkým, čo k spokojnému mestskému životu patrí.

viac …

Kolekcie papierových bytových doplnkov z českej dielne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 16.11.2018

Svet dizajnu a výroby bytových doplnkov je bohatší o ďalšiu jedinečnú kolekciu. Stojí za ňou istý český ateliér, z ktorého dielne vzišlo niekoľko štýlových interiérových doplnkov. Tie neprekvapili len dizajnom a praktickou stránkou, ale najmä použitým materiálom. 

viac …

V Rovinke pri Bratislave otvorili nový City Park

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 15.11.2018

Na domácej retailovej mape je oddnes ďalšie obchodné centrum. Len pár kilometrov od hlavného mesta totiž stojí menší komplex, ktorý umožní rýchle a pohodlné nakupovanie všetkým, ktorí prechádzajú trasou Bratislava-Šamorín.

viac …

Ako najlepšie usporiadať kuchyňu

Napísal admin, 14.11.2018

Miestnosť kuchyne leží na pomedzí pracovného a obytného priestoru. Niekto sa v nej priveľa nezohreje a niekto tu naopak trávi väčšinu svojho voľného času. V oboch prípadoch je však dôležité, aby tu prebiehala hladká a plynulá prevádzka, ktorú zaistí iba správne usporiadanie kuchynských zón.

viac …

Osudový most v Janove čaká na demoláciu, po nej postavia nový

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.11.2018

14. august 2018, Janov, Taliansko. V prístavnom meste, ponad ktoré viedol dlhoročne využívaný diaľničný most, došlo k nešťastiu. Udalosť, ktorá si vyžiadala životy 43 obetí, zanechala spúšť a zároveň otáznik, čo bude ďalej.

viac …

3 novinky z prešovského realitného trhu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 13.11.2018

Realitný trh na východnom Slovensku sa pravidelne ozýva so zaujímavými novinkami. Aktuálne sa najviac pozornosti sústredí na Prešov, v ktorom sa toho deje, resp. v blízkej dobe bude diať dosť.

viac …

4 jednoduché triky, ako zmeniť obraz kúpeľne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 12.11.2018

Stačia 4 jednoduché triky a vaša kúpeľňa sa môže obliecť do celkom nových šiat. Nič zložité, stačí vsadiť na štýlové doplnky alebo metódy zdobenia a vedieť sa pohrať s ich zakomponovaním do priestoru.

viac …

Stánok na kávu a šišky prerobený na minidom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.11.2018

Popularita minidomov sa šíri po celej USA a ich dizajnéri ich realizujú v najrôznejších podobách. Napríklad v meste Nahant sa jeden z nich podarilo zriadiť v bývalom stánku, kde predávali sladké občerstvenie.

viac …

Múzeum dizajnu v Londýne uviedlo výstavu o bývaní budúcnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.11.2018

Nasadnime do časostroja a prenesme sa do budúcnosti. Nechajme sa viesť predstavami a zalietajme si ponad mestá, o akých sa nám doposiaľ iba snívalo. Nazrime do toho, ako sa bude bývať o niekoľko rokov, resp. desaťročí.

viac …

Priemerná cena bývania dosiahla niekoľkoročné maximum

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 09.11.2018

Zdražovanie bývania pokračuje. Aktuálne to potvrdili aj najnovšie štatistiky Národnej banky Slovenska (NBS), podľa ktorých sa priemerná cena bytov a domov vyšplhala na niekoľkoročné maximum.

viac …