Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 362
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 430
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Vlani dokončili najviac bytov a domov za posledných pár rokov

Napísal Róbert Bosák, 10.04.2019

Výstavba bytov a domov vlani nedosahovala také dobré čísla, na aké sme boli zvyknutí z predchádzajúcich období. Napriek tomu sa jej podarilo zaznamenať niekoľko dobrých výsledkov.

viac …

Staré Mesto spustilo na internete novú interaktívnu mapu

Napísal Róbert Bosák, 08.04.2019

Dobové obrázky, virtuálne prechádzky, nový pohľad na históriu hlavného mesta. Nielen to čaká Bratislavčanov, ktorí využijú nový nástroj spoznávania Starého Mesta v rôznych historických epochách.

viac …

Súťaž o noc v parížskom Louvre zadarmo

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.04.2019

Nebyť Eiffelovky, Louvre by bol najnavštevovanejším miestom Paríža. Slávne múzeum však neláka len na tisícky vzácnych exponátov. Pre mnohých turistov je hlavným cieľom sklenená pyramída postavená na dvore pred palácovým komplexom. A práve tá čoskoro otvorí brány dvom vyvoleným, ktorí v nej budú môcť prenocovať.  

viac …

McDonald´s potvrdil trend budovania nadčasových korporátnych centrál

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.04.2019

Veľké nadnárodné korporácie vrážajú do svojich riadiacich centrál čoraz viacej peňazí. Moderné budovy s nadčasovým dizajnom a trvalo udržateľnými prvkami totiž dokazujú ich úspech a snahu napredovať. To viedlo k výstavbe novej centrály aj McDonald´s.

viac …

V srdci Manhattanu vyrástli míľové schody do neba

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.04.2019

New York sa po kratšej odmlke znova hlási na architektonickej scéne. So svojím novým dielom opäť boduje, aj keď tentoraz nejde o bežnú budovu. Zoznam najlepších stavieb roka dopĺňa dlhočizným schodiskom v originálnom umeleckom prevedení.  

viac …

Najnovšie rebríčky najlacnejších a najlepších miest (nielen) v Európe

Napísal Róbert Bosák, 01.04.2019

S rebríčkami zameranými na hodnotenie kvality života či nákladov na pobyt v meste sa roztrhlo vrece. Pred niekoľkými dňami sme sa pozreli na najdrahšie svetové metropoly a dnes nás čaká návšteva miest, ktoré sú najlacnejšie, resp. v ktorých sa žije najlepšie.

viac …

Stavebných zákaziek bolo vlani najmenej za 6 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 29.03.2019

Stavebníctvo je už roky ťahúňom našej ekonomiky. Ak sa mu nedarí, problémy zažíva celé slovenské hospodárstvo. Našťastie, minulý rok to neplatilo napriek tomu, že objem stavebných zákaziek klesol na svoje 6-ročné minimum.

viac …

Súťaž Stavba roka 2018 pozná svojich nových víťazov

Napísal Róbert Bosák, 28.03.2019

Prvý z tohtoročných vrcholových galavečerov zameraných na ocenenie našich najlepších stavieb je za nami. Stavba roka 2018 nám včera večer priniesla mená najnovších víťazov, ktorí ovládli svoje kategórie a získali titul najlepších diel za minulý rok.

viac …

Ráno odštartovali ďalšie ročníky veľtrhov CONECO a RACIOENERGIA

Napísal Róbert Bosák, 27.03.2019

Jeden z najväčších stavebných veľtrhov, aké na Slovensku každoročne prebiehajú, je tu zas. Dnes ráno o 9:00 sa v bratislavskej Inchebe otvorili brány podujatia, ktoré má opäť priniesť to najlepšie a najaktuálnejšie z oblasti stavebníctva a architektúry.

viac …

Dom v talianskom raji za 60 € a kúsok šťastia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.03.2019

Len 60 € za peknú historickú vilu v jednom z najmalebnejších kútov Talianska. Počujete dobre. Nejde o žiadny vtip. V meste Carapelle Calvisio na východe krajiny totiž nájdeme opustený dom, na ktorého „kúpu“ vám postačí 60 € a dobré vzťahy s pani šťastenou.

viac …

1. kolo Zelenej domácnostiam II vybavené za pár minút

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 22.03.2019

Úvodné kolo tohtoročnej série Zelená domácnostiam II dopadlo podľa očakávaní. Jeho priebeh bol rýchlym procesom vybaveným za pár minút. Pre ďalšie pokračovanie tohto projektu je to zároveň správny signál veštiaci vysoký záujem o poukážky.

viac …

Bratislavský magistrát si posvieti na bezpečnosť Obchodnej ulice

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 20.03.2019

Mala to byť pýcha hlavného mesta, raj pre obchodníkov a zákazníkov z celej Bratislavy. Situácia sa ale vyvinula po svojom a Obchodná ulica sa zmenila na epicentrum nočného života, často rizikového, násilného a nebezpečného pre obyvateľov aj pre pocestných.

viac …

Čo ukrýva Vila Tugendhat – dom z filmu Sklenená izba

Napísal Róbert Bosák, 18.03.2019

Počas minulého týždňa sa toho udialo až-až, napríklad aj premiéra filmu Sklenená izba. My, samozrejme, nejdeme robiť tomuto snímku recenziu, ale pozrieme sa na priestory, v ktorých sa dej filmu odohráva.

viac …

Veľká Británia zvýši podiel elektriny z veternej energie na tretinu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 17.03.2019

Ak sa v týchto dňoch niekde spomenie Veľká Británia, snáď všetci si okamžite vybavíme brexit. Média totiž drámu okolo odchodu krajiny z EÚ sledujú tak horlivo, že zabúdajú na ďalšie aktuálne udalosti odohrávajúce sa na území ostrovného kráľovstva.

viac …

Pohľad do Prezidentského paláca – kam sa nasťahuje nová hlava štátu

Napísal Róbert Bosák, 16.03.2019

Prezidentské voľby dnes načisto ovládli dianie v slovenských mestách a dedinkách. Túto príležitosť tak môžeme využiť na krátku návštevu prezidentského sídla. Viacerí Slováci totiž vôbec nevedia, čo ponúka objekt, do ktorého sa nasťahuje nová hlava štátu.

viac …