Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
107 082
Reg. kancelárií
11 298
Reg. užívateľov
111 004
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

V Singapure vyrástli veže ako z včelích úľov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.03.2018

Kto by povedal, že úkazy vo vnútri včelích úľov môžu byť inšpiráciou pre architektov. Nové singapurské mrakodrapy však ukazujú, že kreativita nepozná hranice a s trochou šikovnosti sa dá uplatniť aj pri návrhu najnáročnejších stavieb.

viac …

21. kolo projektu Zelená domácnostiam už v utorok 13. marca

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 09.03.2018

Štátna podpora kúpy zariadení obnoviteľných zdrojov (OZE) pokračuje. Už o pár dní sa spustí ďalšie kolo projektu Zelená domácnostiam, v ktorom sa udelia poukážky pre žiadateľov z regiónov mimo hlavného mesta.

viac …

5 inšpirácií na zriadenie vlastnej domácej knižnice

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 08.03.2018

Pri príležitosti „osláv“ mesiaca kníh sa možno niektorí rozhodnú pre zriadenie vlastnej knižnice. Pre tých máme niekoľko jednoduchých inšpirácií zo zahraničných domácností ozdobených týmito praktickými pomocníkmi vhodnými do obývačiek či iných izieb.  

viac …

Bývanie v pohraničí pri Bratislave – plusy a mínusy

Napísal Róbert Bosák, 07.03.2018

Počet Slovákov pôsobiacich v Bratislave, no žijúcich v blízkom pohraničí, sa pravidelne zvyšuje. Pohraničné obce v Rakúsku a Maďarsku lákajú našincov na viaceré výhody, no pozor. S bývaním v týchto obľúbených lokalitách za hranicou sa spája aj pár mínusov.

viac …

Insta House - nadštandardný dom z lodných kontajnerov vstupuje na trh

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 06.03.2018

Trvalo to roky, no predsa. Po vzore skúšobných prototypov kontajnerových domov od firmy,  ktorá dala realizácii týchto príbytkov nový rozmer, vyrobili prvé domy schopné ponúknuť kupujúcim nadštandardné ekologické bývanie v objekte tohto druhu.  

viac …

Poliaci si nechali vybudovať vežu, ktorá čistí ovzdušie od smogu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.03.2018

Dobrý dizajn nie je len o kráse, ale aj o praktickej stránke a schopnosti pomôcť ľuďom k lepšiemu životu. S touto myšlienkou sa istý holandský dizajnér pustil do návrhu veží schopných čistiť mestské ovzdušie od smogu a jedna taká dnes stojí v poľskom Krakove.  

viac …

Prvky folklóru a ľudovej architektúry v našich interiéroch

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 04.03.2018

Tradíciám a ľudovým zvykom z našich regiónov je verných stále mnoho Slovákov. Platí to aj pri zariaďovaní domácností, kde sa napriek globálnym trendom objavujú prvky ľudovej architektúry stále dosť často.

viac …

V Austrálii vybudujú najväčšiu virtuálnu elektráreň sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 03.03.2018

Tisícky domov, desaťtisíce solárnych zariadení a energie dosť pre celé okolie. Jeden z  najambicióznejších solárnych projektov súčasnosti má u protinožcov vytvoriť najväčšiu virtuálnu elektráreň planéty.  

viac …

Firma amerického prezidenta pripravuje v Indii luxusné obytné veže

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.03.2018

D. Trump sa pred vstupom do politiky venoval hlavne realitám, či už doma v USA alebo na zahraničných trhoch. Na tých má jeho spoločnosť dodnes mnoho aktivít, čo potvrdila aj aktuálna rezidenčná zákazka v Indii.  

viac …

Slovenská ekokapsula je oficiálne na svete, výroba prvej série je spustená

Napísal Róbert Bosák, 01.03.2018

Vynález, ktorý sa do histórie zapíše minimálne rovnako ako Baničov padák či Jedlíkov elektromotor, už Slovákom nikto nevezme. Očakávaný ekologický minidomček v tvare vajíčka je už pár týždňov na svete a jeho autori pracujú na výrobe ďalších modelov.

viac …

Na zozname voľných realít sa ocitlo Michelangelovo toskánske sídlo

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 28.02.2018

V ponuke realitných kancelárií sa niekedy ocitnú aj domy slávnych osobností z minulých dôb. Aktuálne sa do predaja dostala vila, ktorá patrila jednému z najväčších talianskych umelcov a už pár týždňov čaká na svojho nového majiteľa.

viac …

Študentská súťaž Cheddar 2018 našla nové talenty

Napísal Róbert Bosák, 26.02.2018

Na Fakulte architektúry STU sa z oceňovania najlepších študentských prác stala tradícia. Pred pár dňami tu udelili ďalšie ceny, ktoré mali vyzdvihnúť nápady a kreativitu nových mladých talentov.

viac …

Provensálsky štýl alebo využitie levandule v interiérovom dizajne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 25.02.2018

Pokojná vidiecka atmosféra, žiarivé odtiene fialovej a hlavne svieže levanduľové motívy, vďaka ktorým si donesieme malý kúsok Provensálska rovno domov. Stačí zapojiť rôzne podoby levandule do zariaďovania bytu a užívať si vôňu Francúzska plnými dúškami.

viac …

5 tipov pre zriadenie vlastnej domácej posilňovne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 22.02.2018

Dobre vybavené fitko nájdeme v každom väčšom meste. Napriek tomu mnohí túžia po vlastnej domácej posilňovni, v ktorej by si mohli kedykoľvek zacvičiť. Ak máte dostatok peňazí a priestoru, ktorý si viete zariadiť, splniť si tento sen môže byť ľahšie než sa zdá.

viac …

Pri nórskom ľadovci pripravujú prvý pasívny hotel na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.02.2018

Dubajský dlháň, ktorého sme si včera predstavili, nie je jediným hotelovým objektom, ktorý aktuálne vzbudzuje pozornosť médií z celého sveta. Tú si získal aj projekt, ktorý má vyrásť pri jednom z nórskych ľadovcov a stať sa najúspornejším hotelom planéty.

viac …