Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
239 275
Reg. kancelárií
11 183
Reg. užívateľov
109 832
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

4 najznámejšie repliky Eiffelovej veže

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.11.2017

Slávne parížske stavby, ktoré už roky patria ku klenotom stavebníctva, sú zrejme pre architektov neodolateľnou inšpiráciou. Po včerajšom novom múzeu Louvre, ktoré bolo otvorené v Abu Dhabi, nás čaká pohľad na ešte známejšiu pamiatku, resp. jej repliky.

viac …

Louvre otvoril svoju prvú pobočku na Arabskom polostrove

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.11.2017

Slávny Louvre bude síce navždy spájaný s Parížom, no tento magický pojem začnú stále viac skloňovať aj v arabskom svete. Kúsok od mesta Abu Dhabi totiž vyrástlo nové múzeum, ktoré je oficiálnou pobočkou svojho veľkého francúzskeho menovca. 

viac …

Tento rok už poukážky na OZE nebudú, šanca je opäť v 1. polroku 2018

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 09.11.2017

Kto by chcel získať finančné prostriedky z projektu Zelená domácnostiam, určených na poukážky Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA), pre inštaláciu zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie), musí si počkať na prvý polrok 2018. Posledné, 17. kolo v tomto roku, s rezervovanými 1,25 mil. eur pre zariadenia vyrábajúce teplo, sa konalo 17. októbra 2017 o 15.00 hod. a tradične trvalo iba niekoľko minút.

viac …

Prvú plynovú aukciu vyhlásili za neplatnú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.11.2017

Mala to byť veľká vec, ktorá by otvorila dvere aukčnému predaju energií, no skončila fiaskom. Prvá slovenská dražba zameraná na predaj plynu síce riadne prebehla, no po jej uskutočnení ju sami organizátori vyhlásili za neplatnú. 

viac …

5 tipov vedúcich k nižším výdavkom za kúrenie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 06.11.2017

Pár osvedčených tipov, s ktorými sa nám podarí ušetriť na kúrení, sa určite zíde. Táto položka nám predsa len citeľne siaha na rozpočet, takže možnosť úspory bude počas celej zimy vítaná. 

viac …

Bratislavská IKEA dáva nábytku druhú šancu

Napísal Róbert Bosák, 03.11.2017

Predajcovia nábytku skúšajú rôzne obchodné ťahy, no žiadny z nich nedal zákazníkom šancu vrátiť starý nábytok a ešte za to niečo zinkasovať. Prvou predajňou, ktorá u nás pristúpila k takémuto kroku, je IKEA. 

viac …

Dni otvorených drevostavieb 2017 pomohli zodpovedať mnoho otázok

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 03.11.2017

Počas Dní otvorených drevostavieb, ktoré sa konali 6. - 7. 10. 2017, si mohli všetci záujemcovia o realizáciu drevostavby prísť pozrieť niekoľko sprístupnených stavieb. Firma M-House, ktorá sa radí medzi špičku vo výstavbe pasívnych drevodomov, sprístupnila jednu zo svojich stavieb. V Ratkovciach v okrese Hlohovec sa mohli návštevníci detailne pozrieť a informovať ohľadom realizácie difúzne otvorenej drevostavby s použitím CLT panelov, so sedlovou strechou, ktorá je ideálny príklad moderného prevedenia tradičného štýlu. K dispozícii boli pracovníci firmy M-House aj samotný majiteľ domu, ktorí ochotne zodpovedali na akékoľvek otázky. Ak sa vám nepodarilo v tomto čase navštíviť sprístupnený dom, prečítajte si odpovede na najčastejšie otázky, ktoré odzneli a odznievajú ohľadom drevostavieb. Odpovedá Ing. Petra Jakubová z firmy M-House.

viac …

V Kalifornii postavia púštny kvet z prepravných kontajnerov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.11.2017

Nevídaný tvar, netradičná poloha a ešte aj unikátne prevedenie z netypických prvkov. Originálny projekt púštneho domu z prepravných kontajnerov, ktorého vzhľad bude imitovať kvet, sa stal jedným z najkrajších rezidenčných projektov roka. 

viac …

Číne sa zapáčili vertikálne lesy, v Nan-ťingu buduje prvé veže

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.11.2017

Kto sleduje najnovšie trendy v zelenej architektúre, tomu nemohla uniknúť výstavba nových veží v čínskom Nan-ťingu. Tie si získali pozornosť najmä preto, že pripomínajú Bosco Verticale, slávny milánsky komplex známy ako najväčší „vertikálny les."

viac …

Tretinu slovenských domácností trápi nedostatok životného priestoru

Napísal Róbert Bosák, 31.10.2017

Málo pohodlia, minimum súkromia, chaotické bývanie, aj takto to vyzerá vo väčšine slovenských domácností. Mnohí sa sťažujú na nedostatok životného priestoru, ktorý ich trápi napriek tomu, že vo veľkom kupujeme nové nehnuteľnosti. 

viac …

V nemeckom Offenburgu premenili bývalú väznicu na luxusný hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 29.10.2017

Rekonštrukciou bývalých väzenských priestorov vzniká po svete stále viac ubytovacích  zariadení. Medzi najnovšie objekty tohto typu patrí aj nemecký komplex Liberty, ktorý je jedným z najoriginálnejších hotelov v Offenburgu. 

viac …

V Londýne predstavili neuveriteľnú kolekciu svietidiel z podhubia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 27.10.2017

Už sme tu mali lampy vyrábané z textilných vlákien, z plastových fliaš či z pečiva. Po najnovšom na scénu prichádzajú svietidlá zhotovené z podhubia, ktoré sa stali ďalším príkladom netradičného, no účelového využitia prírodných materiálov.

viac …

Cez víkend nás čaká 12.ročník výstavy o audio a video technike

Napísal Róbert Bosák, 25.10.2017

Milovníci najlepších kúskov z oblasti audia, videa a domácich kín si prídu každú jeseň na svoje. Inak tomu nie je ani tento rok, pretože v Bratislave sa postupne schyľuje k ďalšiemu ročníku výstavy zameranej na tento typ bytového zariadenia.  

viac …

Presťahujte sa do Talianska. Zaplatia vám za to.

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.10.2017

V južanských mestách s klesajúcou populáciou je celkom bežné, že za presťahovanie do týchto lokalít odmenia nových obyvateľov finančným príspevkom. Momentálne sa k nim pridáva aj talianska Candela, ktorá chce peniazmi prilákať stovky ľudí.

viac …

Zajtra pridelia posledné tohtoročné poukážky na malé obnoviteľné zdroje energie

Napísal Róbert Bosák, 23.10.2017

Už zajtra prebehne ďalšie kolo programu Zelená domácnostiam. V ňom pridelia dotácie na malé obnoviteľné zdroje energie vyrábajúce teplo, o ktoré budú môcť záujemcovia zabojovať poslednýkrát v tomto roku.  

 

viac …