Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 247
Reg. kancelárií
11 732
Reg. užívateľov
115 237
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Vo Vysokých Tatrách sa opäť stavali najkrajšie ľadové sochy

Napísal Róbert Bosák, 15.01.2019

Dnes trochu nezvyčajne nahliadneme do sveta dizajnu a umenia, konkrétne na ľadové sochy a ich tvorbu. Tie sa totiž pri príležitosti ďalšieho ročníka akcie Tatry Ice Master aj tento rok ukázali vo svojej plnej paráde.

viac …

Originálna zvlnená bytovka z dánskeho Vejle

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.01.2019

Bytovka, aká by nemala problém vyhrať hocijakú súťaž o najlepší bytový dom. Vyniká polohou, vybavením interiéru a hlavne vzhľadom, aký sa len tak nevidí.

viac …

Európska kultúra má tento rok 2 hlavné mestá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.01.2019

Očakávania väčšiny predstaviteľov európskej kultúry sa nakoniec naplnili. V roku 2019 budú centrom kultúrneho života na starom kontinente hneď 2 mestá. O významný titul sa tentoraz podelilo Taliansko s Bulharskom.

viac …

Bratislavu budú od pondelka brzdiť dopravné obmedzenia

Napísal Róbert Bosák, 12.01.2019

Dopravu v hlavnom meste čakajú od budúceho týždňa značné obmedzenia. Problémy sa budú týkať hneď niekoľkých frekventovaných úsekov, na ktorých majú pondelok začať stavebné práce.

viac …

Štát podporí výstavbu pasívnych domov novou dotáciou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 11.01.2019

Kto chce bývať moderne, komfortne a ekologicky, ten môže vsadiť na pasívne domy. Aj keď ich realizácia nepatrí k najlacnejším záležitostiam, stavebníkom môže financovanie aspoň trochu uľahčiť nová štátna dotácia.

viac …

V nemeckom Warnemünde otvorili cyklohostel z lodných kontajnerov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 10.01.2019

Výstavba z lodných kontajnerov momentálne dosť letí. Zaujímavé projekty tohto typu pribúdajú pravidelne a ďalší z nich bol len nedávno skolaudovaný v nemeckom meste Warnemünde.

viac …

Švédsky hotel z ľadu má otvorené aj túto sezónu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.01.2019

Je to už zopár dní, čo jeden z najúžasnejších hotelov sveta otvoril svoje brány. IceHotel, ako je pomenovaný sezónny švédsky hotel z ľadu a snehu, totiž po vianočných sviatkoch opäť sprístupnili verejnosti.

viac …

Za odpratávanie snehu na chodníkoch sú zodpovedné obce

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 08.01.2019

Bohatá snehová nádielka sa posledné dni zahráva s trpezlivosťou obyvateľov po celom Slovensku. Vo viacerých lokalitách totiž odpratávanie snehu z chodníkov ostáva na ich pleciach napriek tomu, že podľa zákona to nie je ich starosť.

viac …

Budova s najväčšou rozlohou sídli v najľudnatejšej krajine

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.01.2019

Nie je najvyššia, najdrahšia ani najnovšia, no z hľadiska rozlohy nemá konkurentov nikde vo svete. Reč je o New Century Global Centre, o jednom z najnavštevovanejších obchodných centier v Číne, ktoré je už zhruba 5 rokov najväčšou budovou sveta.

viac …

7 nezvyčajných rekordov svetového stavebníctva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 06.01.2019

Zoznam rekordov z oblasti stavebníctva je dosť pestrý na to, aby sa v ňom každý rok prepísali nejaké čísla, čo platí na národnej, regionálnej aj globálnej úrovni. Niektoré z nich, ktoré boli zaznamenané v rôznych kútoch sveta a právom ich môžeme označiť prívlastkom „nezvyčajné“, stoja za našu pozornosť.

viac …

Na bývanie a energie sme míňali najviac aj v roku 2018

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 05.01.2019

Zaujímavé čísla hneď na úvod roka. Eurostat si dal záležať a už v prvých januárových dňoch zverejnil prieskum, ktorý potvrdil, na aké položky míňajú obyvatelia EÚ vrátane Slovákov najviac peňazí.

viac …

Elegantná presklená vila na hladine anglického jazera

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 04.01.2019

Čarovné prostredie, unikátna poloha či jedinečný dizajn. Superlatívov, ktorými sa môže projekt Glass Villa, jeden z najnovších domov postavených v anglickom meste Lechlade, pochváliť, napočítame hneď niekoľko.

viac …

Byty v roku 2018 zdraželi o takmer 12 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 03.01.2019

Máme za sebou silný a dynamický rok, počas ktorého padlo zopár realitných rekordov. Niektoré z nich boli zaznamenané aj na bytovom trhu, ktorý po celý rok sprevádzal rast cien. Tie sa v porovnaní s minulým rokom zvýšili o necelých 12 %. 

viac …

Farbou roka 2019 je jemná korálová

Napísal Róbert Bosák, 02.01.2019

Nový rok, nové trendy. A k novým trendom patria aj farby, ktoré ovládnu interiérový dizajn na celých 12 mesiacov. Tohtoročnou farbou č. 1 bude elegantný korálový odtieň.

viac …

6 predpovedí pre slovenský realitný trh v roku 2019

Napísal Róbert Bosák, 01.01.2019

Začiatok roka už tradične patrí prvým prognózam, ktoré by mali priblížiť, ako sa bude  vyvíjať dianie na realitnom trhu počas nasledujúcich 12 mesiacov. Výnimkou nie je ani rok 2019, počas ktorého sa má takisto udiať viacero zásadných udalostí.

viac …