Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 345
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 430
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

V Brne pomýšľajú na titul Európskeho hlavného mesta kultúry

Napísal Róbert Bosák, 15.03.2019

Už teraz je jasné, že Česi budú mať v roku 2028 ďalšie Európske hlavné mesto kultúry. Zatiaľ ale nie je isté, kde táto dočasná metropola bude. Najväčšie šance má momentálne Brno, ktoré sa už pomaly začína pripravovať na kandidatúru.

viac …

Hokejový šampionát prinútil ŽSR k ďalšej modernizácii Hlavnej stanice v BA

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 13.03.2019

Na najväčší hokejový sviatok roka sa nepripravujú len fanúšikovia. V strehu sú takisto organizátori, zástupcovia usporiadateľských miest aj dopravní prepravcovia. Práve tí majú momentálne plné ruky práce s Hlavnou stanicou v Bratislave.

 

viac …

7 rokov po požiari na Krásnej Hôrke

Napísal Róbert Bosák, 12.03.2019

Jeden z najkrajších hradov východného Slovenska je už pár rokov mimo hry. V nedeľu totiž ubehlo 7. výročie požiaru, ktorý vyradil Krásnu Hôrku z mapy najobľúbenejších turistických cieľov svojho regiónu.

viac …

V Soule má vyrásť prvé múzeum robotov na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.03.2019

Doba robotická je tu. Po tom, čo roboti začali obsluhovať hostí vo viacerých hotelových  či reštauračných zariadeniach, expandujú už aj v oblasti stavebníctva. V Južnej Kórei si dokonca postavia svoje vlastné múzeum.

viac …

Tohtoročná Pritzkerova cena ide do Japonska

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.03.2019

Vo svetovej architektúre sa opäť udeľovali prestížne ocenenia. Tentoraz  bol rad na tom najväčšom, k akému sa architekti môžu dostať. Reč je o Pritzkerovej cene, ktorá aj tento rok našla vhodného laureáta schopného zaslúžiť si takúto veľkú poctu.

viac …

Miláno sprístupnilo výstavu upozorňujúcu na ničenie prírody

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.03.2019

Dizajn by mal mať viac ako len estetickú funkciu. Autori sa prostredníctvom neho môžu vyjadrovať k rôznym súčasným problémom a do ich riešenia zapájať masy ľudí. Presne o to sa snaží nová výstava Broken Nature, ktorú pred pár dňami uviedli v Miláne.

viac …

Kniha 20000 otvára nový pohľad na mestskú architektúru v Česku

Napísal Róbert Bosák, 08.03.2019

Marec – mesiac knihy je príležitosťou na predstavenie nových kníh či publikácií, ktoré sa zameriavajú na stavebníctvo, architektúru a interiérový dizajn. Jedna taká sa práve dnes večer pokrstí v pražskom CAMPu.

viac …

Holanďania vybudujú najinteligentnejšiu a najekologickejšiu mestskú štvrť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.03.2019

Najčistejšia, najekologickejšia či najinteligentnejšia. Superlatívov však má byť ešte viac. Jednu z pripravovaných štvrtí, ktorá má v najbližších rokoch vyrásť v Holandsku, totiž pasujú za lokalitu schopnú udať nový trend v realizácii smart cities.  

viac …

V Bratislave chcú rozšíriť mestský lesopark

Napísal Róbert Bosák, 06.03.2019

Z Bratislavy prichádza ďalší zelený návrh, ktorého uskutočnenie v praxi by pomohlo zlepšiť atmosféru v hlavnom meste. Na stôl kompetentných totiž prišiel nápad rozšíriť mestský lesopark.

viac …

Zelená domácnostiam spúšťa 19. marca 2. fázu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 05.03.2019

Úspešný projekt Zelená domácnostiam sa vracia na scénu. V najbližších dňoch sa čaká spustenie jeho 2. fázy, v rámci ktorej má opäť prebehnúť niekoľko kôl. To prvé má byť na programe už o 2 týždne.  

viac …

60 rokov vysielača Kojál, kedysi najvyššej stavby Československa

Napísal Róbert Bosák, 04.03.2019

V sobotu sa oslavovali narodeniny v austrálskej Sydney Opera House, nedeľa zas patrila oslavám na Vyškovsku u našich susedov. Práve tam sa pred 60 rokmi spustila prevádzka nového vysielača, ktorý bol svojho času najvyššou stavbou Československa.

viac …

Týždeň plný podujatí

Napísal Róbert Bosák, 03.03.2019

Na slovenskej dizajnérskej a architektonickej scéne prebehne v marci rada významných podujatí. Pestrý program ponúkne viacero akcií, ktoré stoja za pozornosť. Tých prvých sa môžeme zúčastniť už od pondelka.

viac …

Opera v Sydney oslavuje 60. narodeniny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 02.03.2019

Pamätá si takmer celú polovicu 20. storočia a dodnes sa jej darí prekračovať hranice architektúry. Svojím ikonickým vzhľadom fascinuje, priťahuje a zároveň provokuje. Reč je o jednom zo súčasných divov sveta, ktorý začal písať svoj príbeh presne pred 60 rokmi.

viac …

Útulný drevený elegán oživil japonskú hotelovú mapu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.03.2019

Útulný, originálny, prirodzený, celý v nadčasovom drevenom šate. Aj takým je najnovší hotel z japonskej Karuizawy, ktorý prináša na hotelovú scénu v krajine vychádzajúceho slnka úplne nový typ butikových hotelíkov.

viac …

Držitelia cien Wienerberger Brick Award 2018

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 28.02.2019

Včera sme v súvislosti s odštartovaním 9. ročníka súťaže Wienerberger Brick Award 2020 nazreli trochu do budúcnosti, dnes môžeme spraviť malý krok späť. Predošlí víťazi totiž ponúkli nadštandardné tehlové stavby, ktoré stoja za našu pozornosť. 

viac …