Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Štatistické výsledky bytovej výstavby za prvý polrok 2017

Napísal Róbert Bosák, 17.09.2017

K štatistikám hodnotiacim vývoj výstavby na bytovom trhu za prvých 6 mesiacov v roku sa už tradične dostávame v auguste alebo až v septembri. Inak tomu nie je ani tento rok a na výsledky zverejnené ŠÚ SR sme museli počkať až do začiatku septembra.  

viac …

Bratislavčania sú so životom v meste spokojní, s čistotou a službami nie

Napísal Róbert Bosák, 16.09.2017

9 z 10 Bratislavčanov je s celkovým životom v našej metropole spokojných. Ak sa však spýtame na konkrétne faktory ovplyvňujúce kvalitu života, ich podiel začne okamžite klesať. 

viac …

Slovensko bude mať prvú ekodedinu – pod Tatrami postavia Krásne Sady

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 15.09.2017

Prvou a veríme, že nie poslednou ekodedinkou na Slovensku sa stanú Krásne Sady. Ak sa iniciátorom pokrokového projektu podarí zrealizovať svoj nápad, našinec sa bude môcť onedlho presťahovať do prvej slovenskej obce vybudovanej na ekologických princípoch.  

viac …

V Panorama City otvoria o dva týždne tretí supermarket Yeme

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 14.09.2017

Sú to presne dva týždne, čo delia Bratislavčanov od nakupovania v novom supermarkete Yeme. Majitelia tejto obchodnej siete totiž plánujú otvorenie ďalšej predajne v hlavnom meste presne vo štvrtok 28.septembra.  

viac …

O energetický audit a certifikát sa zákazníkom postará Energie2

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 14.09.2017

Slovenský dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu - spoločnosť Energie2 poskytuje svojim zákazníkom okrem cenovo výhodných dodávok energií aj poradenské a doplnkové služby. Tie im šetria energie, čas, hľadanie odborníkov a prinášajú úspory finančných prostriedkov. Záujem prejavili zákazníci o energetické certifikáty a energetické audity. Informuje o tom obchodný riaditeľ spoločnosti Energie2 Eduard Chudovský.

viac …

V Prahe pripravujú 6.ročník festivalu Film a architektura

Napísal Róbert Bosák, 13.09.2017

Domovom svetovej architektúry sa už onedlho stane opäť česká metropola. Práve v nej sa uskutoční ďalší ročník medzinárodného festivalu Film a architektura, ktorý do Prahy priláka elitných predstaviteľov domácej aj svetovej architektúry. 

viac …

Stavebná produkcia po tretíkrát v roku rástla

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 12.09.2017

Slovenské stavebníctvo zažíva po kratšej odmlke ďalšie dobré obdobie. Počas leta totiž rástli čísla vo viacerých štatistikách, pričom najvýraznejšie napredoval vývoj samotnej stavebnej produkcie. 

viac …

V Tatrách pripravujú ďalší veľký projekt za milióny eur

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 11.09.2017

V posledných mesiacoch sa čoraz častejšie stretávame s návrhmi rôznych tatranských projektov. Pred niekoľkými dňami  sa do médií dostali informácie o príprave nového projektu meniaceho charakter Štrbského Plesa, ktorý už investori posunuli úradom.

viac …

Zariadenie interiéru ako odraz osobnosti majiteľa

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 10.09.2017

Nie je to len oblečenie, šperky či typ auta, ktoré odzrkadľujú našu povahu. O našich osobnostných rysoch veľa napovie aj obraz našej domácnosti, konkrétne farby, tvary a materiály zariadenia v interiéri.  

viac …

Frank Lloyd Wright – muž, ktorý prekročil hranice architektúry

Napísal Róbert Bosák, 09.09.2017

Vyše stovka budov, desiatky ocenení a jedno dielo svojho času považované za najkrajší dom na svete. Kariéra Franka Lloyda Wrighta sa spája s viacerými významnými dielami, ktoré navždy zmenili obraz architektúry tým, že sa neškatuľkovali do jedného štýlu.   

viac …

Študenti z Prahy predstavili kolekciu nábytku z ohýbaných trúbok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 08.09.2017

Výrobcovia českého nábytku už neraz prekvapili aj na medzinárodnej scéne. Aktuálne sa o to snažia študenti z Prahy, ktorí predstavili svoju novú kolekciu zhotovenú vďaka procesu ohýbania trúbok metódou CNC. 

viac …

3 fantastické domy postavené nad vodopádom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.09.2017

Bývanie mimo rušných miest ponúkajúce užšiu koexistenciu človeka s prírodou je čoraz viac žiadané po celom svete. Architekti tak vymýšľajú rôzne pokrokové projekty, medzi ktorými nájdeme aj domy zrealizované nad vodopádom. 

viac …

V Prahe predávajú najdrahší český byt za 3 milióny eur

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.09.2017

Pražský realitný trh je opäť v pozore. V ponuke predávaných nehnuteľností sa ocitol najdrahší byt v celom Česku. S cenou na české pomery nevídanou si hľadá nového majiteľa ochotného zaplatiť za bývanie astronomickú čiastku.

 

viac …

Indický stromový hotel pri duchovnom zdroji planéty

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.09.2017

Hotely zariadené v korunách stromov dnes nie sú ničím výnimočným. V Indii však k projektu takéhoto hotela pristúpili po svojom a hosťom ukázali nový pohľad na ubytovanie tohto druhu. 

viac …

Rozvoj inteligentných miest na Slovensku podporia štátne dotácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 04.09.2017

Téma budovania inteligentných miest a obcí zohráva kľúčovú úlohu v celej EÚ. Do centra pozornosti sa dostáva aj u nás, čo potvrdzuje snaha o jej podporu štátom aj súkromným sektorom, ktorí spoločne rozbiehajú nový program dotácií. 

viac …