Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
257 652
Reg. kancelárií
10 895
Reg. užívateľov
107 343
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

5 jednoduchých krokov pre správnu starostlivosť o bazén

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 25.06.2017

Pri súčasných teplotách už nejestvuje dôvod, aby sme si neužívali čľupkanie v bazéne. Samozrejme, len ak udržiavame jeho kvalitný stav a čistotu vody v ňom, a k tomu nám pomôže zopár jednoduchých hravo zvládnuteľných krokov. 

viac …

Donovaly - útočisko slovenskej smotánky

Napísal Róbert Bosák, 24.06.2017

Každá krajina má nejakú lukratívnu lokalitu, ktorá sa stala rekreačným útočiskom pre tzv. smotánku. V USA majú Beverly Hills a Manhattan, Pražáci si obľúbili Špindlerův Mlýn a našinec sa zamiloval do krajiny v Donovaloch. 

viac …

Ping an IFC – mrakodrap, ktorý zamiešal poradím najvyšších budov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.06.2017

Nechýbalo veľa a ďalší výškový gigant z Číny mohol byť jednou z mála svetových budov  zaradených do oficiálnej kategórie megavysoké budovy. Na poslednú chvíľu však zmenili projekt a stavbe ubrali pár metrov, no v rebríčku mrakodrapov stihla zamiešať poradie.     

viac …

„Najfarebnejší interiér sveta“ v znamení dúhy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 22.06.2017

Internetom sa prehnala ďalšia senzácia z oblasti interiérového dizajnu. Tentoraz ide o byt zariadený v pestrofarebnom štýle pripomínajúcom dúhu, ktorý rozožiaril domov jednej kalifornskej návrhárky. 

viac …

4 najlepšie spôsoby ako si poradiť s teplom v domácnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 21.06.2017

Riziká vyplývajúce z extrémnych letných horúčav môžu mať dosť nepriaznivý dopad na zdravie. Obzvlášť, ak nezabránime prehriatiu domácnosti a neznesiteľné teplo nás bude sprevádzať aj doma. Existuje však pár osvedčených tipov ako sa takejto situácii vyhnúť. 

viac …

S akými prvkami zladiť drevo v kúpeľni?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 20.06.2017

O dreve v kúpeľni sa toho už napísalo viac než dosť. Väčšinou sa však skloňovali vhodné typy drevín, ich vlastnosti či schopnosť odolávať vlhkosti. Preto sa dnes zameriame skôr na estetický efekt, konkrétne na zladenie s inými materiálmi, tvarmi a farbami.

viac …

Opera v Sydney vstúpila do svojej prvej modernizácie od otvorenia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.06.2017

Stihla privítať desiatky miliónov návštevníkov, zapísať sa do zoznamu UNESCO, dostať sa na titulky svetových médií aj osláviť 40.narodeniny, a to všetko bez väčších renovácií. Slávna Opera v Sydney však modernizáciu zahájenú v máji potrebovala ako soľ. 

viac …

Prichádza koniec panelákovej éry vo východnej Európe?

Napísal Róbert Bosák, 18.06.2017

Jeden zo symbolov socializmu prítomný takmer v každom meste bývalého východného bloku si začína písať závet. Najprv niekoľkoročná vlna búrania panelákov na východe Nemecka, pomedzi to niekoľko lokálnych zásahov v ďalších lokalitách a teraz príprava na búranie tisícok bytoviek v Moskve. 

viac …

Najdrahšie slovenské hotely, ktoré sú momentálne v predaji

Napísal Róbert Bosák, 17.06.2017

Kým včera sme sa pozreli na novinky z hotelového sektora v zahraničí, dnes nás upútali zaujímavosti zo slovenského trhu. Konkrétne prehľad niekoľkých najdrahších hotelov a penziónov z celej krajiny, ktoré sú momentálne v predaji. 

viac …

Záujem o zariadenia OZE neutícha, peňazí je zatiaľ dosť

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 16.06.2017

Inštalácia zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) s využitím poukážok od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) ukázala, že medzi obyvateľmi je enormný záujem o podporované zariadenia. Vyplýva to jednoznačne z toho, že poukážky zlacňujú tieto zariadenia o 30 až o 50 %, čím sa stávajú nielen ekologickými, ale aj ekonomicky veľmi zaujímavými. Kúpa dotovaných zariadení je výhodnejšou investíciou než akékoľvek sporenie. Dotácie nielenže znižujú návratnosť investícií do OZE až na polovicu, ale po ich zaplatení má zákazník v ďalšom období značne zníženú energetickú náročnosť domácnosti.

viac …

Najočakávanejší hotel roka otvorili v Bangkoku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.06.2017

Na realitnom trhu sa udeľujú rôzne tituly, ktoré zaraďujú budovy do pozície najvyšších, najúspornejších či najekologickejších. Jedným z „ocenení“ pre nové nehnuteľnosti je aj titul najviac očakávaného hotela a ten sa aktuálne udelil novému prírastku v Bangkoku. 

viac …

Prehľad tepelných zdrojov vhodných do bytoviek

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 15.06.2017

Napriek tomu, že momentálne si môžeme naplno užívať horúce letné dni, otázka výberu a kúpy tepelného zdroja je stále aktuálna. Obzvlášť, ak hľadáme vhodné zariadenie do bytového domu, kde sú nároky na produkciu tepla odlišné od rodinných domov. 

viac …

Tendence – najväčší veľtrh so spotrebným tovarom už o necelé dva týždne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.06.2017

Slováci žijúci v Nemecku budú mať ďalšiu príležitosť navštíviť jeden z najväčších spotrebiteľských veľtrhov. Tradičné podujatie Tendence otvorí brány a pozve tisícky návštevníkov na prehliadku toho najzaujímavejšieho aj z oblasti bývania už  o pár dní. 

viac …

Ako to je s hausbótmi a stavebnými povoleniami

Napísal Róbert Bosák, 13.06.2017

Záujem o život v hausbótoch rastie aj na Slovensku. Mnohých potenciálnych majiteľov však od bývania v týchto príbytkoch odrádzajú nejasnosti okolo právnych predpisov spojených s ich realizáciou, medzi ktorými vyniká otáznik nad stavebným povolením. 

viac …

Spoločnosť Google predstavila projekt nového londýnskeho sídla

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.06.2017

Boj medzi IT gigantmi, spoločnosťami Google a Apple, neprebieha len v oblasti výroby  technologických zariadení. V boji o vedúcu pozíciu sa vyťahujú aj iné zbrane vrátane výstavby lepšieho a originálnejšieho sídla.  

viac …