Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 400
Reg. kancelárií
11 463
Reg. užívateľov
112 386
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

4 tipy na účinnú ochranu pred prehrievaním bytu

Napísal Róbert Bosák, 03.07.2018

Možností, ako počas tropických letných dní uniknúť pred vysokými teplotami, nie je až tak veľa. Jedna z nich sa spája s udržaním vhodnej mikroklímy v domácnostiach, kde sa  pred extrémnym teplom môžeme skryť.

viac …

Kuchynské robotické ruky menia reštaurácie aj domácnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 02.07.2018

Pokrok v oblasti výroby spotrebičov a praktických doplnkov do domácností prináša na trh čoraz viac robotických zariadení. K tým najžiadanejším patria robotické ruky, ktoré sa stávajú flexibilnými pomocníkmi schopnými uľahčiť nám kuchynské práce.

viac …

Nové dátové centrá majú šetriť prostredie a produkovať energiu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.07.2018

Popredné svetové spoločnosti pôsobiace v IT sektore sa už dávno nesnažia o pokrok len v oblasti počítačových technológií. V rámci hľadania inovatívnych metód zameraných na podporu svojho biznisu sa otvárajú aj výstavbe zdravších a úspornejších sídiel.

viac …

5 letných trendy dekorácií s príchuťou ovocia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 30.06.2018

Svieže a šťavnaté ovocie vám počas leta nemusí hladiť iba chuťové poháriky. Využiť sa dá aj v podobe originálnych dekorácií, ktoré oživia jednotlivé miestnosti, či už v podobe živého naaranžovaného ovocia alebo ako umelé doplnky v štýle plodov zeme.

viac …

Budúcnosťou alternatívnych stavebných materiálov môže byť trstina

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 29.06.2018

V rámci šíriacej sa expanzie alternatívnych stavebných prvkov sa čoraz častejšie hovorí o neznámych, doposiaľ minimálne využívaných materiáloch. Po najnovšom sa do tohto zoznamu  dostala aj trstina, ktorej pozitíva sú, bohužiaľ, stále neobjavené.

viac …

Folklórna Chyža ponúka romantické ubytovanie pod Bojnickým zámkom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 28.06.2018

Obľúbené mestečko Bojnice sa momentálne vezie na vlne budovania nových turistických lákadiel. Len nedávno sme vás informovali o priebehu výstavby novej vyhliadkovej veže, z ktorej sa možno bude dať dovidieť aj na novootvorenú rozprávkovú chalúpku.

viac …

Česko predstavilo svoj pavilón na Expo 2020

Napísal Róbert Bosák, 27.06.2018

Využiť príležitosť prezentovať svoj architektonický rukopis na medzinárodnom fóre sa snaží každá krajina. Ak ide o také veľké podujatie ako Expo 2020, motivácia ukázať to najlepšie z domácej tvorby je dvojnásobná, čo potvrdili aj v susednom Česku.

viac …

5 tipov na rýchle a jednoduché čistenie kobercov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 26.06.2018

Kto vsádza na parkety, linoleum či iné typy podláh, ten má pri upratovaní domácnosti o jeden „problém“ menej. Čistenie kobercov totiž nepatrí k najpríjemnejším domácim prácam, no tipy na ich efektívne čistenie môžu aj túto činnosť zmeniť na pohodovú.  

viac …

Najväčší spotrebiteľský veľtrh Európy sa blíži

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 25.06.2018

V nemeckom Frankfurte už o pár dní vypukne spotrebiteľský ošiaľ. Priestory miestneho výstaviska budú hostiť jeden z najväčších svetových veľtrhov, ktorý aj tento rok privíta státisíce ľudí z rôznych kútov Európy.

viac …

V susednom Rakúsku sa vypína najvyššia drevená vyhliadková veža

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 24.06.2018

Popularita dreva ako stavebného materiálu stúpa v celej Európe a jeho využitie sa čoraz častejšie spája aj s výstavbou vyhliadkových rozhľadní. Ročne ich naprieč kontinentom pribudnú desiatky, no žiadnej sa zatiaľ nepodarilo prerásť lídra zo susedného Rakúska. 

viac …

Nemci predstavili dom budúcnosti z prepravných kontajnerov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.06.2018

Domy budúcnosti môžu mať rôzne podoby, aspoň tak to vyzerá pri sledovaní nových projektov, ktoré predstavujú architekti z celého sveta. Viacerí z nich vidia ekologické a cenovo dostupné riešenie v príbytkoch zriadených v prepravných kontajneroch.

viac …

Najlepšiu českú a slovenskú stavbu storočia vyberie verejnosť

Napísal Róbert Bosák, 22.06.2018

100 rokov je dostatok času na to, aby aj v malých krajinách vznikli veľké stavebné diela. Inak to nie je ani na území dnešného Česka a Slovenska, kde sa od roku 1918 vybudovali viaceré budovy s právom ašpirovať na titul najlepšej stavby storočia. 

viac …

Titul Podnikateľ roka putuje do oblasti developmentu

Napísal Róbert Bosák, 21.06.2018

Nestáva sa často, aby si titul Podnikateľ roka uchmatol niekto z oblasti developmentu, no tento rok je jednou z mála výnimiek. Brazílsky rodák, ktorému by sa mohli za dostupné bývanie poďakovať masy menej majetných krajanov, si totiž prvenstvo zaslúžil právom.

viac …

V rumunských horách postavili rozprávkový hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.06.2018

Včera sme sa na chvíľu premiestnili do stredovekej rozprávky vďaka šikovnej anglickej chalúpke z 11. storočia, ktorá sa dostala do ponuky voľných realít. Návrat do minulosti nás čaká aj dnes, akurát v trochu modernejšom štýle a o poriadny kus Európy ďalej. 

viac …

V ponuke anglických realitiek sa objavila chalúpka z 11. storočia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.06.2018

Nájsť na realitnom trhu staré chalúpky, ktoré vyzerajú ako z rozprávky, sa podarí len výnimočne. Po dlhšej pauze sa jedna taká objavila na stránkach anglických realitných kancelárií, ktoré spustili lov na kupujúcich so zmyslom pre históriu.

viac …