Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 786
Reg. kancelárií
11 666
Reg. užívateľov
114 562
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Dianie na realitnom trhu v USA zvyšuje riziko novej krízy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.11.2018

Prešlo len 10 rokov od toho, čo hypotekárna kríza v USA začala valcovať realitné trhy po celom západnom svete. V zámorí sa momentálne šušká o ďalších problémoch, ktoré by podľa niektorých scenárov mohli spôsobiť podobné škody.  

viac …

Spolok architektov Slovenska odovzdal výročné ceny

Napísal Róbert Bosák, 25.11.2018

Na slovenskej stavebnej a architektonickej scéne sa opäť udeľovali prestížne ocenenia. Spolok architektov Slovenska (SAS) totiž odovzdával tzv. výročné ceny, ktoré mohli aj tento rok získať len tí najlepší.

viac …

Šikmá veža v Pise sa nakláňa o niečo menej

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.11.2018

Tesne pred víkendom k nám prišli celkom dobré správy talianskej Pisy. Slávna „Šikmá veža,“ ktorá je najnavštevovanejšou atrakciou mesta a zároveň celého okolitého regiónu, sa nakláňa o niečo menej. To má predĺžiť jej životnosť a spraviť ju bezpečnejšou.

viac …

2 londýnske mrakodrapy premiešajú poradie najvyšších budov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.11.2018

Londýnska panoráma opäť trochu porastie. V anglickej metropole sa totiž pracuje na príprave 2 mrakodrapov, ktoré výrazne zamiešajú poradím najvyšších budov (nielen) vo Veľkej Británii.

viac …

V Calgary majú knižnicu, ktorou prechádza metro

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.11.2018

Nevídaná knižnica, akou sa doposiaľ môže pochváliť iba kanadské Calgary. Nielenže ju zdobí atraktívny vzhľad a nadčasové funkčné prevedenie, ako prvá a v súčasnosti jediná knižnica na svete sa môže pochváliť tým, že jej priestormi prechádza metro. 

viac …

V Kodani vyrástla bytovka z drevených kociek

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 21.11.2018

Vo svete drevostavieb pribudlo v posledných týždňoch viacero zaujímavých objektov. Do zoznamu najnovších klenotov trvalo udržateľnej architektúry tohto druhu sa pred vyše mesiacom zaradil aj netradičný rezidenčný projekt z dánskej Kodane.

viac …

Priemerná úroková sadzba hypoték je na novom dne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 20.11.2018

Júlové opatrenia NBS, ktorých cieľom je pribrzdiť rýchly rast zadlženosti, zatiaľ veľmi nezaberajú. Podľa najnovších štatistík totiž objem schválených úverov naďalej dosahuje vysoké čísla, pod čo sa výraznou mierou podpísal ďalší pokles priemerného úroku.

viac …

7 pekných a ľahko pestovateľných druhov do zimnej záhrady

Napísal Róbert Bosák, 19.11.2018

Na príchod zimy si ešte pár týždňov počkáme, no zimné záhrady v rodinných domoch sa pomaly začali prebúdzať. Pre tých, ktorí v nich chcú umiestniť nové rastliny, máme pár tipov k výberu 7 pekných a ľahko pestovateľných druhov.

viac …

Newyorská 5th Avenue už nie je najdrahšou ulicou sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.11.2018

Nečakaná facka pre najslávnejšiu newyorskú ulicu. 5th Avenue, ktorá dlhodobo vládla rebríčku najdrahších ulíc sveta, sa porúča z kráľovského trónu. Vedúce miesto musela uvoľniť rivalovi z Hongkongu, ktorý vytrvalo čakal na svoju šancu.

viac …

Pri Moskve chcú vybudovať futuristické Smart city

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.11.2018

Rusko bude mať svoje prvé Smart city. Ak sa podarí zrealizovať odvážny projekt, len niekoľko kilometrov za Moskvou vybudujú moderné mesto 21. storočia so všetkým, čo k spokojnému mestskému životu patrí.

viac …

Kolekcie papierových bytových doplnkov z českej dielne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 16.11.2018

Svet dizajnu a výroby bytových doplnkov je bohatší o ďalšiu jedinečnú kolekciu. Stojí za ňou istý český ateliér, z ktorého dielne vzišlo niekoľko štýlových interiérových doplnkov. Tie neprekvapili len dizajnom a praktickou stránkou, ale najmä použitým materiálom. 

viac …

V Rovinke pri Bratislave otvorili nový City Park

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 15.11.2018

Na domácej retailovej mape je oddnes ďalšie obchodné centrum. Len pár kilometrov od hlavného mesta totiž stojí menší komplex, ktorý umožní rýchle a pohodlné nakupovanie všetkým, ktorí prechádzajú trasou Bratislava-Šamorín.

viac …

Ako najlepšie usporiadať kuchyňu

Napísal admin, 14.11.2018

Miestnosť kuchyne leží na pomedzí pracovného a obytného priestoru. Niekto sa v nej priveľa nezohreje a niekto tu naopak trávi väčšinu svojho voľného času. V oboch prípadoch je však dôležité, aby tu prebiehala hladká a plynulá prevádzka, ktorú zaistí iba správne usporiadanie kuchynských zón.

viac …

Osudový most v Janove čaká na demoláciu, po nej postavia nový

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.11.2018

14. august 2018, Janov, Taliansko. V prístavnom meste, ponad ktoré viedol dlhoročne využívaný diaľničný most, došlo k nešťastiu. Udalosť, ktorá si vyžiadala životy 43 obetí, zanechala spúšť a zároveň otáznik, čo bude ďalej.

viac …

3 novinky z prešovského realitného trhu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 13.11.2018

Realitný trh na východnom Slovensku sa pravidelne ozýva so zaujímavými novinkami. Aktuálne sa najviac pozornosti sústredí na Prešov, v ktorom sa toho deje, resp. v blízkej dobe bude diať dosť.

viac …