Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
100 837
Reg. kancelárií
11 604
Reg. užívateľov
113 723
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Hlasovanie verejnosti v ankete Stavba storočia ovládol liberecký vysielač

Napísal Róbert Bosák, 23.09.2018

Anketa Stavba storočia, v rámci ktorej verejnosť vyberala najlepšie stavby postavené na území Česka a Slovenska za uplynulých 100 rokov, spoznala víťaza. Prvenstvo putuje do libereckého regiónu, ktorého panorámu si už asi nikto nevie predstaviť bez Ještědu.

viac …

V nórskom Osle rastie najvyššia drevostavba sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.09.2018

Po včerajšom článku o petrohradskom mrakodrape, ktorý sa stal najvyšším v Európe, pri výškových projektoch ostaneme. Dnes ale nazrieme do iného súdka a predstavíme si projekt najvyššieho mrakodrapu z dreva.

viac …

The Lakhta Center - najvyšší európsky mrakodrap z ruského Petrohradu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.09.2018

Budú to už 2 mesiace, čo sa v rebríčku najvyšších európskych budov objavil nový líder. Dlho očakávaný dlháň z ruského Petrohradu sa totiž aj napriek prebiehajúcim finálnym úpravám už od júla považuje za najvyššiu stavbu starého kontinentu.

viac …

V Kostarike nie je problém zohnať ubytovanie v starom Boeingu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.09.2018

Prerobené autobusy, vynovené väzenské cely, apartmány z piesku a ľadu či hosťovské izby zriadené priamo v korunách stromov. Pri predstavení najnezvyčajnejších hotelov sme tu mali už takmer všetko, no rezort na palube lietadla je predsa len niečím novým.

viac …

Zlatý most z Vietnamu, ktorý držia namiesto pilierov ruky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.09.2018

Nebyť štatútu technických pamiatok, väčšina mostov by bola vnímaná len ako nutné a praktické stavby bez akéhokoľvek dizajnérskeho cítenia. V niektorých prípadoch sa však podarí vybudovať most, ktorý možno považovať za hotové umelecké dielo.

viac …

Prvé ázijské datacentrum Facebooku bude stáť 1 mld. USD

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.09.2018

Komplex zelených budov s rozľahlou strešnou záhradou, o ktorom sme sa v súvislosti s rozširovaním centrály Facebooku včera zmienili, je len jedným z niekoľkých nových projektov tohto IT giganta. V pláne je aj výstavba megalomanského dátového centra, ktoré bude využívať tie najmodernejšie zelené technológie.

viac …

V centrále Facebooku rastú lesy na strechách budov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.09.2018

Megalomanské sídla popredných IT firiem sú síce ukážkou veľkosti a dominancie, no ich vedenie sa zároveň snaží o dôraz na ekológiu a rozvoj trvalo udržateľnej výstavby. Príkladom je spoločnosť Facebook, v ktorej centrále vyrástol súbor ďalších zelených budov.

viac …

Na gréckom ostrove Santorini začnú regulovať počet turistov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.09.2018

Kým niektoré turistické miesta zívajú prázdnotou, iné praskajú vo švíkoch až tak, že na nich musia vydať zákaz návštevnosti. Do takejto nezávideniahodnej situácie sa dostal aj ostrov Santorini, ktorý pred pár dňami prijal veľmi netradičné opatrenie.  

viac …

Prvú taliansku kaviareň Starbucks označujú za najkrajšiu na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.09.2018

Aj obyčajná kaviareň sa môže stať neobyčajným miestom, ktoré bez problémov schová do vrecka najlepšie interiérové návrhy. Podľa niektorých kritikov sa takýto husársky kúsok podaril spoločnosti Starbucks, ktorá zriadila údajne najkrajšiu kaviareň sveta.

viac …

Architektom roka v Česku sa stal Petr Hájek

Napísal Róbert Bosák, 14.09.2018

Česko spoznalo držiteľa prestížneho titulu Architekt roka 2018. Do zoznamu laureátov, ktorí v posledných rokoch najviac prispeli k napredovaniu českej architektúry, sa tak zapísalo ďalšie meno, ktorým nie je nik iný ako Petr Hájek.

viac …

Aktuálne novinky z nábytkárskeho trhu doma aj vo svete

Napísal Róbert Bosák, 13.09.2018

Rušné obdobie na nábytkárskom trhu pokračuje aj v septembri. Kým na domácom trhu zamiešala kartami najmä spoločnosť Asko, do medzinárodnej pozornosti sa po krátkom čase dostala opäť IKEA.  

viac …

Rusi zostrojili najväčšiu 3D tlačiareň na svete – bude stavať bytovky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.09.2018

Všetko nasvedčuje tomu, že stavebníctvo orientované na 3D tlač sa posunie o ďalší krok vpred. V Rusku totiž predstavili najväčšiu 3D tlačiareň sveta, ktorá by mala zvládnuť aj výstavbu bytoviek.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (Epilóg) – Slovensko láka príliš málo zahraničných návštevníkov

Napísal Róbert Bosák, 11.09.2018

Letná sezóna je za nami, takže seriál o dovolenkových hitoch môžeme uzavrieť. Dnes sa však nepozrieme na žiadnu dovolenkovú destináciu, skôr sa zameriame na nelichotivé štatistiky o slabej návštevnosti Slovenska zahraničnými turistami.  

viac …

V Egypte povolili výstavbu najvyššieho afrického mrakodrapu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.09.2018

Viaceré portály zamerané na architektúru a stavebníctvo sa pred niekoľkými dňami zmienili o návrhu mrakodrapu, ktorý má byť najvyšším v Afrike. Reč je o Nile Tower, ktorý získal všetky potrebné povolenia a aktuálne čaká na zahájenie prác.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (8. časť) – Divoká Namíbia z vraku lode

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.09.2018

Púštnych rezortov, v ktorých je radosť dovolenkovať, až tak veľa v Afrike nenájdeme. Dobrodruhovia a milovníci netradičných prázdninových zážitkov tak otvorenie nového hotela na pobreží slnečnej Namíbie určite vítajú.

viac …