Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
239 275
Reg. kancelárií
11 183
Reg. užívateľov
109 832
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články - Stavebné materiály

Cédrové drevo – všestranný materiál (nielen) pre drevodomy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 16.03.2018

Zdravé, kvalitné, elegantné a hlavne schopné ponúknuť hrejivé domáce pohodlie. Práve tieto prívlastky sa hodia k cédrovému drevu, ktoré ako moderný stavebný a dizajnérsky materiál využívaný (nielen) pri realizácii drevodomov bojuje o svoju priazeň.  

viac …

Insta House - nadštandardný dom z lodných kontajnerov vstupuje na trh

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 06.03.2018

Trvalo to roky, no predsa. Po vzore skúšobných prototypov kontajnerových domov od firmy,  ktorá dala realizácii týchto príbytkov nový rozmer, vyrobili prvé domy schopné ponúknuť kupujúcim nadštandardné ekologické bývanie v objekte tohto druhu.  

viac …

Alternatívne strešné krytiny – 2.časť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 14.02.2018

Dvojdielny seriál o alternatívnych strešných krytinách pokračuje druhou časťou. Dnes sa pozrieme na plusy a mínusy asfaltových a plechových krytín, ktoré sa pri vybraných typoch domov stihli celkom dobre osvedčiť.   

viac …

Alternatívne strešné krytiny – 1.časť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 13.02.2018

Netradičné alternatívne materiály, ktoré majú z dôvodu úspory alebo hľadania inovácie konkurovať tým zaužívaným, sa už dávnejšie dostali aj do predaja strešných krytín. Na 4 z nich sa pozrieme v dvojdielnom seriáli, ktorý odhalí ich výhody a možnosti využitia.

viac …

Bridlicové fasády – estetické riešenie pre nadčasové stavby

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 29.01.2018

Máloktoré fasády sa dokážu pochváliť takým nadčasovým dizajnom ako tie bridlicové. Ich vzhľad ukrýva ducha tradícií, no zároveň vytvára dojem moderného povrchu, čo je v spojitosti s kvalitatívnou stránkou ideálna kombinácia pre mnohé rodinné domy.

viac …

Ukrajinská firma prišla s návrhom 3D domov hotových do 2 dní

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 25.01.2018

Pred pár mesiacmi svet obleteli informácie o niekoľkodňovej výstavbe rodinných domov pomocou 3D tlače, s ktorou prišli čínske a neskôr aj dubajské firmy. Aktuálne sa na túto pokrokovú metódu dala aj ukrajinská spoločnosť sľubujúca výstavbu do 2 dní.

viac …

Slovenský študent navrhol stoličku zo sena, získal za ňu české ocenenie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 30.11.2017

Seno, vlna, konope či morské riasy. Každý z týchto materiálov sa osvedčil pri výstavbe aj renováciách, no po novom sa môžu využívať už aj v oblasti dizajnu a nábytkárstva. Dobrým príkladom je návrh ekologickej stoličky SENO, ktorú navrhol náš študent.  

viac …

Japonské čajové domy z dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.11.2017

Nielen Slováci využívajú drevené domy ako jeden zo symbolov tradičnej architektúry. Tie nájdeme aj za hranicami, trebárs vo vzdialenom Japonsku. Tam sa už celé storočia budujú tzv. čajové domy, ktoré v sebe skrývajú omnoho viac ako len prírodné materiály. 

viac …

Slamené panely a drevený skelet – ideálna kombinácia ekologických domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 15.10.2017

Slama ako jeden z alternatívnych materiálov, ktorý v stavebníctve 21.storočia zohráva dôležitú úlohu, si získava čoraz viac pozornosti. Stavebníci ju začali využívať v rôznych formách, medzi ktorými nechýbajú ani špeciálne slamené panely kombinované drevom.  

viac …

Slamené domy otvárajú po druhýkrát svoje dvere

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 03.10.2017

Priaznivci slamených domov si prídu v sobotu 7.októbra znova na svoje. Vo viacerých slovenských lokalitách súčasne prebehne 2.ročník podujatia Deň otvorených slamených domov, ktorý verejnosti priblíži charakter týchto ekologických príbytkov.  

viac …

Najlepšie ohňovzdorné tehly pre nový kozub

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 23.09.2017

S príchodom jesene budú majitelia domov a chalúp čoraz častejšie skloňovať slovíčko kozub. S tým sa spája aj výber kvalitných ohňovzdorných tehiel, ktoré splnia praktickú úlohu a zároveň upozornia na sympatický estetický vzhľad. 

viac …

Resumé 5.ročníka študentskej súťaže Stavby s vůní dřeva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 18.09.2017

Za prepracovanými návrhmi drevostavieb nemusíme chodiť do západnej Európy ani Škandinávie. Šikovní architekti schopní pripraviť nadčasový projekt sa nájdu aj u nás. Niekoľko z nich predstavilo svoju prácu aj v česko-slovenskej súťaži Stavby s vůní dřeva. 

viac …

Thajci postavili prvú bambusovú športovú halu v tvare lotosu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 27.08.2017

Tak tomu sa hovorí výstavba v ekologickom duchu vo svojej najpokrokovejšej podobe. V Thajsku totiž vybudovali prvú športovú halu svojho druhu, ktorá je celá z bambusu. 

viac …

Na svete sú šikovné prefabrikované mini domčeky s výmerou 30m2

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 13.08.2017

Šikovné mini domčeky pribúdajú po celom svete, takže pre ich autorov je stále väčším problémom prísť s niečím originálnym. V prípade miniatúrnych príbytkov Koda to ale vôbec neplatí, pretože tie majú čo ponúknuť aj napriek malej výmere. 

viac …

Železobetón je na scéne celých 150 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 19.07.2017

Vo svete architektúry patrila uplynulá nedeľa železobetónu. Tento tradičný materiál, bez ktorého si výstavbu mnohých budov ani nevieme predstaviť, oslávil veľké jubileum. Od jeho príchodu na scénu totiž prebehlo celých 150 rokov plných vzostupov aj pádov. 

viac …