Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Stavebné materiály

Celkovo 132 článkov

V Osle vyrástla demontovateľná administratívna budova z dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 25.01.2024

Nórsko patrí dlhodobo k lídrom v oblasti výstavby drevostavieb. Z dreva bola postavená aj nová administratívna budova HasleTre v širšom centre nórskej metropoly. Architekti ju navrhli ako demontovateľnú stavbu, ktorá vsádza na drevo-centristický prístup.

Rotterdam oživil moderný obytný komplex z bielosivých tehál

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 11.01.2024

Na bytovom trhu v Holandsku sa objavil ďalší pútavý projekt. Jednu z rotterdamských štvrtí oživil obytný komplex s necelou stovkou bytov. Pozornosť púta dizajnom, ktorého kľúčovým prvkom je murivo z bielosivých tehál.

Čínska spoločnosť mení keramický odpad na recyklované tehly

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 04.01.2024

Čína patrí dlhodobo medzi najväčších producentov keramického odpadu. Jeho približná ročná produkcia dosahuje 18 mil. ton. Znížiť ju chce firma Yi Design. Z odpadu vyrába recyklované tehly. 

3D dom odolný voči zemetraseniu vytlačený za 26 hodín

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 19.12.2023

Na mape štátov s 3D budovami pribudla ďalšia krajina. Historicky prvý 3D projekt bol zrealizovaný v Guatemale. 3D tlačiarni stačilo na realizáciu hrubej stavby iba 26 hodín. Dom bol navrhnutý tak, aby odolával seizmickej aktivite.

Projekt čínskej megatovárne na nábytok z červeného betónu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 10.11.2023

Nástup „zelených“ stavebných materiálov neznižuje dopyt po klasickom betóne. Pevný a odolný materiál je stále vyhľadávaný aj pre svoje pestré estetické možnosti. Ako hlavný dizajnový prvok zohrá kľúčovú úlohu pri výstavbe novej čínskej megatovárne.

Na Faerských ostrovoch vyrastie drevená univerzita prispôsobená drsnému počasiu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 03.11.2023

Hlavné mesto Faerských ostrovov pripravuje projekt novej drevostavby. Z dreva bude postavená nová trvalo udržateľná univerzita navrhnutá s vyšším dôrazom na odolnosť voči drsnému počasiu. 

Rezidenčný komplex z tehál a cédra v Seattle

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 08.09.2023

Po kombinácii tehál a dreva siaha čoraz viac architektov. Spojenie týchto materiálov si našlo uplatnenie aj pri návrhu jedného z najnovších rezidenčných projektov v americkom meste Seattle.

Univerzita v Pennsylvánii vyvinula pevnejšie a šetrnejšie sklo

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 15.08.2023

Vyššia pevnosť, nižšia spotreba energie, menej vyprodukovaných emisií. Nový druh skla vyvinutý na univerzite v americkej Pennsylvánii prináša viacero plusov. Americkí vedci ho považujú za pevnejšiu a šetrnejšiu alternatívu voči klasickému sklu.

Mexická hudobná škola z tehál a kokosového dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 04.08.2023

Neobvyklé kombinácie materiálov môžu viesť k vzniku inšpiratívnych stavebných diel. Príkladom je jedna z hudobných škôl v Mexiku. Pri jej výstavbe zohrali kľúčovú úlohu tehly a kokosové drevo.

Zo simulovaného kozmického prachu sa môžu stavať budovy vo vesmíre

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 01.08.2023

Vedci hľadajú mnohé alternatívy voči klasickému betónu. Pri vývine nových materiálov skúmajú aj možnosti ich využitia vo vesmíre. Prvé budovy na Marse alebo na Mesiaci by sa mohli stavať zo simulovaného kozmického prachu.

Austrálska univerzita vyvinula fasádny obklad z recyklovaného skla

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 31.03.2023

Sklo ako výrobný a stavebný materiál si nachádza ďalšie uplatnenie. Tím výskumníkov pôsobiacich na pôde jednej z austrálskych univerzít z neho vyvinul nový druh obkladu na fasády.

V Indii vyrástol unikátny dom zo zeminy a plastových fliaš

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 30.03.2023

Spojenie prírodných materiálov a recyklovaných plastov sa pri výstavbe domov využíva stále viac. Väčšina takýchto objektov je postavená ako lacnejšia alternatíva voči bežným murovaným domom, čomu zodpovedá ich tuctový a jednoduchší vzhľad. Projekt z Indie svojím unikátnym dizajnom zo skupiny príbytkov zo zeminy a plastových fliaš vyčnieva.

Rezidenčná štvrť v Toulouse je takmer celá z dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 03.03.2023

Drevo ako stavebný materiál zohráva kľúčovú úlohu pri viacerých väčších rezidenčných projektoch. Vo francúzskom meste Toulouse poslúžilo na výstavbu takmer celej obytnej štvrte. Z dreva bola postavená väčšina budov vrátane viacpodlažných objektov.

V Antverpách vyrastie bytový komplex obložený drevom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 27.12.2022

Drevo ako hlavný stavebný materiál si našlo uplatnenie pri návrhu ďalšieho väčšieho rezidenčného projektu. Pomôcť má pri realizácii nového bytového komplexu, ktorý sa stane súčasťou zelenej štvrte v Antverpách.

Klasické kamenivo v betóne je možné nahradiť drvinou z pneumatík

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 23.09.2022

Snaha o výrobu šetrnejšieho typu betónu nie je žiadnou novinkou. Pozornosť vedcov sa už dlhšie sústredí najmä na nahradenie klasického kameniva šetrnejším a dostupnejším materiálom. Vhodnou náhradou môže byť drvina z vyradených pneumatík.

Americký startup vyrába stavebné bloky z plastového odpadu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.09.2022

Boj proti plastovému odpadu prebieha na viacerých frontoch. Zbrane tasia aj americké startupy prichádzajúce s nápadmi, ako zužitkovať nadbytočné plasty. Jeden z nich ich začal využívať pri výrobe stavebných blokov.