Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Stavebné materiály

Na svete sú šikovné prefabrikované mini domčeky s výmerou 30m2

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 13.08.2017

Šikovné mini domčeky pribúdajú po celom svete, takže pre ich autorov je stále väčším problémom prísť s niečím originálnym. V prípade miniatúrnych príbytkov Koda to ale vôbec neplatí, pretože tie majú čo ponúknuť aj napriek malej výmere. 

viac …

Železobetón je na scéne celých 150 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 19.07.2017

Vo svete architektúry patrila uplynulá nedeľa železobetónu. Tento tradičný materiál, bez ktorého si výstavbu mnohých budov ani nevieme predstaviť, oslávil veľké jubileum. Od jeho príchodu na scénu totiž prebehlo celých 150 rokov plných vzostupov aj pádov. 

viac …

Tehla našla uplatnenie aj ako estetický doplnok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 27.06.2017

Hovoria o nej ako o stavebnom materiáli, no jej využitie siaha ešte ďalej. Prítomnosť tehly sa už dlhé roky spája so zariaďovaním interiérov a dekorovaním záhrad, takže nehľadajte ju len ako súčasť stavby. 

viac …

S akými prvkami zladiť drevo v kúpeľni?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 20.06.2017

O dreve v kúpeľni sa toho už napísalo viac než dosť. Väčšinou sa však skloňovali vhodné typy drevín, ich vlastnosti či schopnosť odolávať vlhkosti. Preto sa dnes zameriame skôr na estetický efekt, konkrétne na zladenie s inými materiálmi, tvarmi a farbami.

viac …

Drevený strop aj do kúpeľne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 05.06.2017

Drevo v kúpeľni? Žiadny problém. Stačí sa zamerať na správny typ dreviny, aplikovať ochranné nátery a dať si záležať na montáži. Platí to aj v prípade špeciálnych drevených stropov, ktoré si postupne vydobýjajú stabilné miesto v našich kúpeľniach. 

viac …

Prvý ruský 3D minidom vybudovali za 24 hodín

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 24.03.2017

Technika 3D tlače budov napreduje stále rýchlejším tempom. Len pred pár dňami prišli ďalšie dobré správy z Ruska, kde vyrástol prvý dom vybudovaný touto metódou za 24 hodín. 

viac …

Akú fasádu zvoliť pri obnove bytového domu?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 15.03.2017

Význam fasád na nehnuteľnostiach je jasný. Chránia budovu pred vonkajšími vplyvmi, podporujú kompaktnosť konštrukcií a starajú sa o vkusný dizajn stavby. Práve preto je výber vhodného typu fasády pri obnove zásadný, obzvlášť ak ide o bytovky. 

viac …

Protipožiarne predpisy o zatepľovaní aktuálne aj po roku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 11.03.2017

Slovensko zažíva boom spojený so zatepľovaním už pár rokov vkuse. Jeho súčasťou sú občasné zmeny v normách, ktorých cieľom je dvíhať úroveň tohto procesu. Vlani sme sa stretli s novými protipožiarnymi opatreniami, ktoré sú aj po roku stále aktuálne. 

viac …

Svet má prvý 3D most, vytlačili ho v Madride

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 28.02.2017

Je malý, jeho dizajn nemá čím prekvapiť a slúži len pre peších okoloidúcich. Aj napriek tomu sa stal svetovým unikátom a nik mu už nevezme historické prvenstvo, pretože ide o prvú „stavbu“ mosta, ktorý vyšiel z tlačiarne. 

viac …

3 neuveriteľné inšpirácie domov vybudovaných z fliaš

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 20.02.2017

Návrat k úsporným a jednoduchým stavebným materiálom je v súčasnej dobe stále viac v móde. Výber niektorých z nich sa nám zdá až neuveriteľný, čo platí aj v prípade fliaš. 3 inšpirácie, ktoré si dnes predstavíme, však potvrdzujú, že fantázia nepozná hranice. 

viac …

Japonci budujú nezničiteľné domy z penového polystyrénu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 15.02.2017

V zozname najkvalitnejších stavebných materiálov je už pár rokov, no napriek tomu sa využíva málo. Penový polystyrén aplikovaný pri výstavbe robí domy nezničiteľnými, no stavebníci oň aj tak neprejavujú veľký záujem. Akurát Japonci oceňujú jeho výhody. 

viac …

Česká Stavba roku z pohľadového betónu nás vráti do praveku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 06.02.2017

Stála 100 miliónov Kč, bola postavená s dávkou rizika a jej realizácia sa pripravovala pár rokov. Napriek tomu sa jednu z najkrajších budov českej kultúry oplatilo postaviť, čo potvrdil aj zisk ocenenia Stavba roku 2016. 

viac …

Zen Houses z Liberca – pokrok vo výstavbe rodinných domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 29.12.2016

Česká architektúra napreduje míľovými krokmi a nové stavebné trendy prichádzajúce zo západu sa v nej uchytili okamžite. Výsledkom toho sú aj projekty nadštandardných rodinných domov, ktoré posúvajú hranice moderného bývania Čechov. 

viac …

Corian – umelý kameň pre náročných dizajnérov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 13.12.2016

Tvarovateľnosť, za akú by sa nehanbili ani plastické hmoty, zdravotne neškodný viac ako drevo a elegantný ako mramor či žula. A predsa ide len o umelú imitáciu kameňa, aj keď jeho vzhľad a vlastnosti lákajú najnáročnejších dizajnérov odmietajúcich atrapy. 

viac …

Earthship – sebestačné domy z odpadu vraj prežijú katastrofy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 04.12.2016

Vo včerajšom článku o vlniacom dome sme si naznačili, že príbytky z „nezničiteľných“ materiálov budú budúcnosťou stavebníctva. Tejto teórii verí aj autor hŕstky amerických domov postavených z odpadu, ktoré vraj prežijú akúkoľvek katastrofu. 

viac …