Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články - Stavebné materiály

Celkovo 128 článkov

Projekt čínskej megatovárne na nábytok z červeného betónu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 10.11.2023

Nástup „zelených“ stavebných materiálov neznižuje dopyt po klasickom betóne. Pevný a odolný materiál je stále vyhľadávaný aj pre svoje pestré estetické možnosti. Ako hlavný dizajnový prvok zohrá kľúčovú úlohu pri výstavbe novej čínskej megatovárne.

Na Faerských ostrovoch vyrastie drevená univerzita prispôsobená drsnému počasiu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 03.11.2023

Hlavné mesto Faerských ostrovov pripravuje projekt novej drevostavby. Z dreva bude postavená nová trvalo udržateľná univerzita navrhnutá s vyšším dôrazom na odolnosť voči drsnému počasiu. 

Rezidenčný komplex z tehál a cédra v Seattle

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 08.09.2023

Po kombinácii tehál a dreva siaha čoraz viac architektov. Spojenie týchto materiálov si našlo uplatnenie aj pri návrhu jedného z najnovších rezidenčných projektov v americkom meste Seattle.

Univerzita v Pennsylvánii vyvinula pevnejšie a šetrnejšie sklo

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 15.08.2023

Vyššia pevnosť, nižšia spotreba energie, menej vyprodukovaných emisií. Nový druh skla vyvinutý na univerzite v americkej Pennsylvánii prináša viacero plusov. Americkí vedci ho považujú za pevnejšiu a šetrnejšiu alternatívu voči klasickému sklu.

Mexická hudobná škola z tehál a kokosového dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 04.08.2023

Neobvyklé kombinácie materiálov môžu viesť k vzniku inšpiratívnych stavebných diel. Príkladom je jedna z hudobných škôl v Mexiku. Pri jej výstavbe zohrali kľúčovú úlohu tehly a kokosové drevo.

Zo simulovaného kozmického prachu sa môžu stavať budovy vo vesmíre

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 01.08.2023

Vedci hľadajú mnohé alternatívy voči klasickému betónu. Pri vývine nových materiálov skúmajú aj možnosti ich využitia vo vesmíre. Prvé budovy na Marse alebo na Mesiaci by sa mohli stavať zo simulovaného kozmického prachu.

Austrálska univerzita vyvinula fasádny obklad z recyklovaného skla

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 31.03.2023

Sklo ako výrobný a stavebný materiál si nachádza ďalšie uplatnenie. Tím výskumníkov pôsobiacich na pôde jednej z austrálskych univerzít z neho vyvinul nový druh obkladu na fasády.

V Indii vyrástol unikátny dom zo zeminy a plastových fliaš

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 30.03.2023

Spojenie prírodných materiálov a recyklovaných plastov sa pri výstavbe domov využíva stále viac. Väčšina takýchto objektov je postavená ako lacnejšia alternatíva voči bežným murovaným domom, čomu zodpovedá ich tuctový a jednoduchší vzhľad. Projekt z Indie svojím unikátnym dizajnom zo skupiny príbytkov zo zeminy a plastových fliaš vyčnieva.

Rezidenčná štvrť v Toulouse je takmer celá z dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 03.03.2023

Drevo ako stavebný materiál zohráva kľúčovú úlohu pri viacerých väčších rezidenčných projektoch. Vo francúzskom meste Toulouse poslúžilo na výstavbu takmer celej obytnej štvrte. Z dreva bola postavená väčšina budov vrátane viacpodlažných objektov.

V Antverpách vyrastie bytový komplex obložený drevom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 27.12.2022

Drevo ako hlavný stavebný materiál si našlo uplatnenie pri návrhu ďalšieho väčšieho rezidenčného projektu. Pomôcť má pri realizácii nového bytového komplexu, ktorý sa stane súčasťou zelenej štvrte v Antverpách.

Klasické kamenivo v betóne je možné nahradiť drvinou z pneumatík

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 23.09.2022

Snaha o výrobu šetrnejšieho typu betónu nie je žiadnou novinkou. Pozornosť vedcov sa už dlhšie sústredí najmä na nahradenie klasického kameniva šetrnejším a dostupnejším materiálom. Vhodnou náhradou môže byť drvina z vyradených pneumatík.

Americký startup vyrába stavebné bloky z plastového odpadu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.09.2022

Boj proti plastovému odpadu prebieha na viacerých frontoch. Zbrane tasia aj americké startupy prichádzajúce s nápadmi, ako zužitkovať nadbytočné plasty. Jeden z nich ich začal využívať pri výrobe stavebných blokov. 

Špeciálne tehly pre včely a vtáctvo

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 07.07.2022

Stavebný materiál môže zohrať významnú úlohu aj pri ochrane biodiverzity. Príkladom sú špeciálne tehly pre včely a vtáky. Tie plnia rovnaký účel ako bežné tehly, no popritom podporujú život a populačný vývoj vybraných živočíšnych druhov.

Cenu Fasáda roka 2022 získala galéria v Ľubľane

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 02.06.2022

Budovy s najkrajšími a najoriginálnejšími fasádami si opäť zmerali sily v súťaži Baumit Life Challenge. O absolútnom víťazovi aktuálneho ročníka sa rozhodlo počas galavečera v španielskej Valencii. Prestížne celoeurópske ocenenie putovalo do slovinskej Ľubľany.

Smart skrutky zvýšia bezpečnosť stavebných konštrukcií

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 26.05.2022

Smart technológie si postupne razia cestu do všetkých oblastí výroby. Ich potenciál sa dá zužitkovať aj pri realizácii stavebných konštrukcií. Tie môžu byť o niečo bezpečnejšie vďaka novým „inteligentným“ skrutkám.

Ceny stavebných materiálov sa za rok zvýšili o necelých 28 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 13.05.2022

Ceny stavebných materiálov pokračujú v spanilej jazde vedúcej k dosiahnutiu nových maxím. Potvrdzujú to aj štatistiky za marec 2022. Ten priniesol medziročný nárast na úrovni takmer 28 %. S tým vzrástli aj ceny stavebných prác.