Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články - Stavebné materiály

Slovenský študent navrhol stoličku zo sena, získal za ňu české ocenenie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 30.11.2017

Seno, vlna, konope či morské riasy. Každý z týchto materiálov sa osvedčil pri výstavbe aj renováciách, no po novom sa môžu využívať už aj v oblasti dizajnu a nábytkárstva. Dobrým príkladom je návrh ekologickej stoličky SENO, ktorú navrhol náš študent.  

viac …

Japonské čajové domy z dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.11.2017

Nielen Slováci využívajú drevené domy ako jeden zo symbolov tradičnej architektúry. Tie nájdeme aj za hranicami, trebárs vo vzdialenom Japonsku. Tam sa už celé storočia budujú tzv. čajové domy, ktoré v sebe skrývajú omnoho viac ako len prírodné materiály. 

viac …

Slamené panely a drevený skelet – ideálna kombinácia ekologických domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 15.10.2017

Slama ako jeden z alternatívnych materiálov, ktorý v stavebníctve 21.storočia zohráva dôležitú úlohu, si získava čoraz viac pozornosti. Stavebníci ju začali využívať v rôznych formách, medzi ktorými nechýbajú ani špeciálne slamené panely kombinované drevom.  

viac …

Slamené domy otvárajú po druhýkrát svoje dvere

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 03.10.2017

Priaznivci slamených domov si prídu v sobotu 7.októbra znova na svoje. Vo viacerých slovenských lokalitách súčasne prebehne 2.ročník podujatia Deň otvorených slamených domov, ktorý verejnosti priblíži charakter týchto ekologických príbytkov.  

viac …

Najlepšie ohňovzdorné tehly pre nový kozub

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 23.09.2017

S príchodom jesene budú majitelia domov a chalúp čoraz častejšie skloňovať slovíčko kozub. S tým sa spája aj výber kvalitných ohňovzdorných tehiel, ktoré splnia praktickú úlohu a zároveň upozornia na sympatický estetický vzhľad. 

viac …

Resumé 5.ročníka študentskej súťaže Stavby s vůní dřeva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 18.09.2017

Za prepracovanými návrhmi drevostavieb nemusíme chodiť do západnej Európy ani Škandinávie. Šikovní architekti schopní pripraviť nadčasový projekt sa nájdu aj u nás. Niekoľko z nich predstavilo svoju prácu aj v česko-slovenskej súťaži Stavby s vůní dřeva. 

viac …

Thajci postavili prvú bambusovú športovú halu v tvare lotosu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 27.08.2017

Tak tomu sa hovorí výstavba v ekologickom duchu vo svojej najpokrokovejšej podobe. V Thajsku totiž vybudovali prvú športovú halu svojho druhu, ktorá je celá z bambusu. 

viac …

Na svete sú šikovné prefabrikované mini domčeky s výmerou 30m2

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 13.08.2017

Šikovné mini domčeky pribúdajú po celom svete, takže pre ich autorov je stále väčším problémom prísť s niečím originálnym. V prípade miniatúrnych príbytkov Koda to ale vôbec neplatí, pretože tie majú čo ponúknuť aj napriek malej výmere. 

viac …

Železobetón je na scéne celých 150 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 19.07.2017

Vo svete architektúry patrila uplynulá nedeľa železobetónu. Tento tradičný materiál, bez ktorého si výstavbu mnohých budov ani nevieme predstaviť, oslávil veľké jubileum. Od jeho príchodu na scénu totiž prebehlo celých 150 rokov plných vzostupov aj pádov. 

viac …

Tehla našla uplatnenie aj ako estetický doplnok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 27.06.2017

Hovoria o nej ako o stavebnom materiáli, no jej využitie siaha ešte ďalej. Prítomnosť tehly sa už dlhé roky spája so zariaďovaním interiérov a dekorovaním záhrad, takže nehľadajte ju len ako súčasť stavby. 

viac …

S akými prvkami zladiť drevo v kúpeľni?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 20.06.2017

O dreve v kúpeľni sa toho už napísalo viac než dosť. Väčšinou sa však skloňovali vhodné typy drevín, ich vlastnosti či schopnosť odolávať vlhkosti. Preto sa dnes zameriame skôr na estetický efekt, konkrétne na zladenie s inými materiálmi, tvarmi a farbami.

viac …

Drevený strop aj do kúpeľne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 05.06.2017

Drevo v kúpeľni? Žiadny problém. Stačí sa zamerať na správny typ dreviny, aplikovať ochranné nátery a dať si záležať na montáži. Platí to aj v prípade špeciálnych drevených stropov, ktoré si postupne vydobýjajú stabilné miesto v našich kúpeľniach. 

viac …

Prvý ruský 3D minidom vybudovali za 24 hodín

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 24.03.2017

Technika 3D tlače budov napreduje stále rýchlejším tempom. Len pred pár dňami prišli ďalšie dobré správy z Ruska, kde vyrástol prvý dom vybudovaný touto metódou za 24 hodín. 

viac …

Akú fasádu zvoliť pri obnove bytového domu?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 15.03.2017

Význam fasád na nehnuteľnostiach je jasný. Chránia budovu pred vonkajšími vplyvmi, podporujú kompaktnosť konštrukcií a starajú sa o vkusný dizajn stavby. Práve preto je výber vhodného typu fasády pri obnove zásadný, obzvlášť ak ide o bytovky. 

viac …

Protipožiarne predpisy o zatepľovaní aktuálne aj po roku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 11.03.2017

Slovensko zažíva boom spojený so zatepľovaním už pár rokov vkuse. Jeho súčasťou sú občasné zmeny v normách, ktorých cieľom je dvíhať úroveň tohto procesu. Vlani sme sa stretli s novými protipožiarnymi opatreniami, ktoré sú aj po roku stále aktuálne. 

viac …