Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.
K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.
Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.
Drevo ako stavebný materiál zohráva kľúčovú úlohu pri viacerých väčších rezidenčných projektoch. Vo francúzskom meste Toulouse poslúžilo na výstavbu takmer celej obytnej štvrte. Z dreva bola postavená väčšina budov vrátane viacpodlažných objektov.
Drevo ako hlavný stavebný materiál si našlo uplatnenie pri návrhu ďalšieho väčšieho rezidenčného projektu. Pomôcť má pri realizácii nového bytového komplexu, ktorý sa stane súčasťou zelenej štvrte v Antverpách.
Snaha o výrobu šetrnejšieho typu betónu nie je žiadnou novinkou. Pozornosť vedcov sa už dlhšie sústredí najmä na nahradenie klasického kameniva šetrnejším a dostupnejším materiálom. Vhodnou náhradou môže byť drvina z vyradených pneumatík.
Boj proti plastovému odpadu prebieha na viacerých frontoch. Zbrane tasia aj americké startupy prichádzajúce s nápadmi, ako zužitkovať nadbytočné plasty. Jeden z nich ich začal využívať pri výrobe stavebných blokov.
Stavebný materiál môže zohrať významnú úlohu aj pri ochrane biodiverzity. Príkladom sú špeciálne tehly pre včely a vtáky. Tie plnia rovnaký účel ako bežné tehly, no popritom podporujú život a populačný vývoj vybraných živočíšnych druhov.
Budovy s najkrajšími a najoriginálnejšími fasádami si opäť zmerali sily v súťaži Baumit Life Challenge. O absolútnom víťazovi aktuálneho ročníka sa rozhodlo počas galavečera v španielskej Valencii. Prestížne celoeurópske ocenenie putovalo do slovinskej Ľubľany.
Smart technológie si postupne razia cestu do všetkých oblastí výroby. Ich potenciál sa dá zužitkovať aj pri realizácii stavebných konštrukcií. Tie môžu byť o niečo bezpečnejšie vďaka novým „inteligentným“ skrutkám.
Ceny stavebných materiálov pokračujú v spanilej jazde vedúcej k dosiahnutiu nových maxím. Potvrdzujú to aj štatistiky za marec 2022. Ten priniesol medziročný nárast na úrovni takmer 28 %. S tým vzrástli aj ceny stavebných prác.
10-poschodová administratívna budova známa ako Černá perla je súčasťou ostravskej architektonickej mapy od 60. rokov minulého storočia. Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii bude plniť svoju úlohu aj po viac ako 50 rokoch od výstavby.
Európske stavebníctvo má za sebou úspešný rok, minimálne z hľadiska vývoja objemu stavebnej produkcie. Tá vlani zaznamenala porovnateľne vyššie čísla ako v roku 2020, čo vyústilo do medziročného rastu na úrovni takmer 5 %.
Pražské Výstaviště Letňany sa chystá na ďalšie veľké podujatie. Tentoraz ide o stavebný veľtrh Střechy Praha. Niekoľkodňové podujatie, ktoré je tradičnou súčasťou programu pražských veľtrhov, má pred sebou už 23. ročník.
Malo to byť dielo, ktoré bude vzbudzovať úžas a neustálu pozornosť. Tej sa mu dostáva pomerne dosť, no často v tom zápornom slova zmysle. Slávny most v Benátkach sa totiž opakovane stáva terčom kritiky a kopiacich sa sťažností. Problémom je jeho nevhodný sklenený povrch.
Expanzia 3D tlače v oblasti stavebníctva ďalej naberá na obrátkach. Zoznam projektov, ktoré boli prvýkrát zrealizované pomocou 3D tlačiarne, po najnovšom rozšíril park. Ide o nedávno „vytlačený“ park v čínskom Šen-čene.
Severské krajiny sú realizácii výškových drevostavieb otvorené už dlhší čas. V nórskych a švédskych mestách je niekoľko takýchto objektov už aj reálne vybudovaných. Do stále sa rozširujúceho zoznamu výškových drevostavieb sa pred niekoľkými dňami zaradil aj nový hotel Wood.
Zdražovanie stavebných materiálov a výrobkov využívaných pri realizácii stavebných projektov nezastavuje. Rast ich cien pokračoval aj v auguste. Počas ôsmeho mesiaca bol dokonca zaznamenaný jeden z najvyšších medziročných nárastov za posledné roky.
Využitie lokálnych materiálov na realizáciu väčších projektov dokáže znížiť náklady na výstavbu. V mnohých prípadoch to prispeje aj k splynutiu stavby s okolitým prostredím. Presne to sa stalo v prípade novej indickej školy vybudovanej z pieskovca.