Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
107 082
Reg. kancelárií
11 298
Reg. užívateľov
111 004
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

5 hlavných faktorov zvyšujúcich energetickú efektivitu budov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 23.04.2018

Nielen krajšie a komfortnejšie, ale hlavne zdravšie a úspornejšie. Práve také majú byť budovy, ktorých návrh kladie dôraz na zvyšovanie ich energetickej efektivity, k čomu im pomáha zohľadnenie 5 hlavných faktorov vedúcich k lacnejšiemu bývaniu.

viac …

Brno čaká najväčší stavebný veľtrh českej jari

Napísal Róbert Bosák, 22.04.2018

Dejisko najvýznamnejších stavebných veľtrhov v zahraničí, ktorých sa zúčastňujú aj slovenskí vystavovatelia, sa aktuálne presúva do susedného Česka. V neďalekom Brne totiž už v stredu štartuje ďalší ročník spájajúci 3 veľké podujatia s touto tematikou.

viac …

Najväčší justičný palác sveta je „eko“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.04.2018

Po tom, čo sa v Paríži prelomilo dlhoročné tabu ohľadom zákazu budovať mrakodrapy, v jeho najlukratívnejších štvrtiach postavili niekoľko výškových stavieb. Na niektorých dokonca vysadili zelené záhrady, čoho príkladom je aj objekt nového justičného paláca.

viac …

3 nové nekonvenčné kolekcie zo sveta nábytku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 20.04.2018

Výrobcovia nábytku sa naďalej snažia o originálne a nekopírovateľné výtvory. Mnohým z nich sa podarí prísť s nekonvenčnými nápadmi, ktoré svojim spracovaním a využitými materiálmi doslova šokujú.

viac …

44 000 domácností chce tento rok nové bývanie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.04.2018

Výhodnejšie úvery, priaznivé ekonomické vyhliadky a rastúci optimizmus domácností, to všetko sa podieľa na zvyšovaní podielu rodín, ktoré si chcú do konca roka zaobstarať nové bývanie. Podľa najnovšieho Spotrebiteľského barometra ich má byť okolo 44 000.

 

viac …

Najväčšia udalosť vo svete dizajnu ovládla Miláno

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.04.2018

Udalosť, na ktorú čakal celý dizajnérsky svet, je konečne tu. Ďalší ročník Milano Design Week zahájil prehliadku toho najlepšieho z oblasti dizajnu vo veľkom štýle a na svoje si opäť prídu aj priaznivci moderného nábytku, bytového zariadenia a sviežich dekorácií.

viac …

Vysoké nájmy v Berlíne vyhnali do ulíc tisícky Nemcov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.04.2018

Ktovie, či starý kontinent čaká nový fenomén, ktorý by mal riešiť prehnanú výšku cien bývania celkom novým spôsobom. V Nemecku sa totiž nespokojní nájomníci vybrali do ulíc a aj keď nešlo o prvý takýto protest, tentoraz sa na ňom zúčastnila obrovská masa ľudí.

viac …

Výhľad na more z hojdacej vyhliadkovej plošiny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.04.2018

Jedna z najzaujímavejších turistických atrakcií, aké boli v Holandsku za posledné roky navrhnuté. Aspoň tak to prezentujú miestne média, ktoré pred pár dňami informovali o príprave neobvyklej vyhliadkovej plošiny.

viac …

3x slovenské naj – 3. časť: Najväčšie technické diela

Napísal Róbert Bosák, 15.04.2018

Seriál o naj z oblasti slovenských stavebných diel uzavrieme technickými dielami. Tých v našich končinách nájdeme viacero a niektoré z nich si získali významné prvenstvá aj na medzinárodnej scéne.

viac …

3x slovenské naj – 2. časť: Najstaršie budovy

Napísal Róbert Bosák, 14.04.2018

Čím staršia, tým vzácnejšia. Nejako tak by to malo platiť aj v architektúre, no nie vždy sme svedkami ocenenia historických budov. V prípade týchto 3 stavieb to však neplatí, pretože ich vek ich radí k tomu najstaršiemu, čo u nás nájdeme.

viac …

3x slovenské naj – 1. časť: Najvyššie stavby

Napísal Róbert Bosák, 13.04.2018

Slovenské stavebníctvo má čo ponúknuť a mnohé z našich stavieb patria k unikátom aj v regióne strednej a východnej Európy. Viaceré z nich si postupne predstavíme v troch častiach seriálu o dielach s prívlastkom naj.

viac …

Súťaž Stavba roka 2017 ovládla žilinská diaľnica

Napísal Róbert Bosák, 12.04.2018

Včerajší deň v slovenskom stavebníctve patril slávnostnému galavečeru, počas ktorého vyhlasovali najlepšie stavby minulého roka. Na piedestál sa opäť dostalo to najlepšie, čo sa u nás za uplynulé obdobie zrealizovalo a posunulo domácu architektúru o ďalší krok vyššie.  

viac …

Ceny bytov a domov v EÚ rástli aj na konci roka 2017

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 11.04.2018

Potvrdené. Ceny bývania v Európskej únii rástli aj v poslednom minuloročnom kvartáli, takže rok 2017 sa do histórie zapíše ako ďalší z tých, kedy byty a domy zdražovali celých 12 mesiacov.  

viac …

V Česku vyhlásili víťaza súťaže o najlepší pasívny dom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.04.2018

Návrhy pasívnych domov sa v susednom Česku stali bežnou súčasťou stavebníctva. Tie najlepšie sa každý rok pokúšajú o víťazstvo v súťaži Pasivní dům roku, ktorej posledný ročník patril šikovnej drevostavbe situovanej len kúsok od Prahy.

viac …

V Petržalke v sobotu otvorili novú tržnicu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 09.04.2018

Nové nákupné možnosti pre Bratislavčanov sa naďalej rozširujú. Od soboty 7. apríla je oficiálne otvorená Petržalská tržnica, ktorá bude (nielen) obyvateľov najväčšieho sídliska v hlavnom meste zásobovať čerstvými potravinami.

viac …