Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
239 271
Reg. kancelárií
11 183
Reg. užívateľov
109 832
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Vláda kriesi zrušený príspevok na sťahovanie za prácou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 13.01.2018

Jednorazový finančný príspevok, ktorý má podporiť ľudí ochotných presťahovať sa za prácou, sa po rokoch opäť vracia na scénu. Kolotoč okolo jeho zavádzania a rušenia tak bude pokračovať aj v tomto roku.  

viac …

Na scénu prichádza ďalšia unikátna budova s vertikálnymi záhradami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 12.01.2018

Budovy s vertikálnymi záhradami už nie sú žiadnou novinkou, ktorá by viac otriasala architektúrou. Napriek tomu ich vo svete nie je veľa a v spojitosti so svojim účelovým prevedením sú stále výnimočné, vďaka čomu lákajú ďalších architektov.

viac …

Najvyšší čas vybrať si dodávateľa OZE

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 12.01.2018

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zverejnila harmonogram plánovaných kôl projektu Zelená domácnostiam na prvý štvrťrok 2018. Budú sa konať štyri kolá s poukážkami na podporu inštalácií zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) za viac ako 7 mil. eur. Prvé kolo je plánované na 23. 1. 2018 a bude zamerané na podporu inštalácie fotovoltických panelov v mimobratislavských regiónoch. Nasledovať budú dve kolá (6. 2., 27. 2.) na podporu inštalácií slnečných kolektorov a tepelných čerpadiel. Na 13. marca je naplánované kolo, v rámci ktorého bude možné požiadať iba o príspevky na inštaláciu kotlov na biomasu v mimobratislavských regiónoch.

viac …

v Dubaji postavia 928-metrový mrakodrap

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.01.2018

Pretrvávajúce ticho okolo realitného trhu v Dubaji už začínalo vzbudzovať podozrenie. V jednom z novodobých centier modernej a futuristickej architektúry je však ticho pred búrkou, pretože v miestnom prístave sa pripravuje ďalší veľkolepý projekt. 

viac …

Zelená domácnostiam sa tento rok rozbehne 23.januára

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.01.2018

Záujemcovia o príspevok na kúpu obnoviteľných zdrojov energie budú mať príležitosť požiadať Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru (SIEA) o podporu aj v tomto roku. Projekt Zelená domácnostiam totiž už 23.januára štartuje prvým tohtoročným kolom. 

viac …

7 inšpirácií pre zariadenie interiéru v štýle 2018

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 07.01.2018

Každý január v bytovom dizajne už tradične patrí predstaveniu nových trendov, ktoré budú ovládať interiéry celých 12 mesiacov. 7 z týchto pútavých inšpirácií si získalo našu priazeň a ktovie, možno sa ich oplatí vyskúšať aj u vás doma.

viac …

25-miliónový Šanghaj odmietol ďalší rast

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 06.01.2018

Extrémne rýchle tempo rastu populácie a preľudnenia svetových metropol sa v čínskom Šanghaji rozhodli riešiť po svojom. Podľa vyhlásení predstaviteľov vlády tu zablokujú nárast počtu obyvateľov a zastavia ďalšie rozširovanie mesta. 

viac …

Najnovšie bytové projekty v Bratislave a okolí

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 05.01.2018

Investori zameraní na výstavbu bytov v Bratislave a jej najbližšom okolí nepoľavili ani medzi sviatkami. V posledných dňoch ohlásili viacero projektov, ktoré hlavnému mestu a neďalekým satelitom prinesú desiatky lukratívnych bytov. 

viac …

Do konca januára skončia tri predajne Carrefouru a Hypernovy

Napísal Róbert Bosák, 02.01.2018

Kým bytový a kancelársky sektor prežije prvé dni nového roku v pokoji, na retailovom trhu bude rušno počas celého januára. V Bratislave, Pezinku a Poprade totiž zažijeme hneď tri rozlúčky popredných obchodných reťazcov.

viac …

7 top udalostí roka na slovenskom realitnom trhu

Napísal Róbert Bosák, 31.12.2017

S koncom roka prichádzajú tradičné rekapitulácie hodnotiace dianie na realitnom trhu. Rok 2017 priniesol viacero zásadných udalostí a my sme vybrali 7 tých, ktoré podľa nás najviac ovplyvnili vývoj okolo slovenských nehnuteľností za uplynulých 12 mesiacov.  

viac …

Tipy pre navnadenie správnej domácej silvestrovskej atmosféry

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 30.12.2017

Nie každý má chuť oslavovať príchod nového roka na chate alebo na večierku. Tí, ktorí si radšej doprajú pokoj, si môžu užiť silvestrovské oslavy v objatí domáceho prostredia. Stačí uplatniť niekoľko jednoduchých krokov a Silvester doma určite nebude nudný. 

viac …

6 top stavieb dokončených v roku 2017

Napísal Róbert Bosák, 29.12.2017

Uplynulých dvanásť mesiacov si budeme pamätať aj ako ďalší silný rok, počas ktorého nebola núdza o architektonické nápady. Dôkazom je prehľad niekoľkých unikátnych stavieb, ktoré sa hneď po kolaudácii zaradili medzi top diela roku 2017. 

viac …

Singapur ukázal, ako stavať škôlky budúcnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 28.12.2017

Nebol by to Singapur, ak by sa na poli miestnej architektúry nediali veľké veci. Na mape ázijského tigra nájdeme niekoľko revolučných stavieb, no len niektoré z nich získali viac superlatívov ako Early Learning Village, ktorú považujú za najlepšiu škôlku na svete. 

viac …

Pápežská chata spod Álp sa ocitla v ponuke realitného trhu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.12.2017

Tesne pred koncom roka sa v aktuálnej ponuke svetových rekreačných nehnuteľností objavila ešte jedna významná nehnuteľnosť. Tou je pápežské dovolenkové sídlo v údolí pod taliansko-francúzskymi Alpami, ktoré bolo oficiálne ponúknuté na predaj. 

viac …

7 slovenských destinácií, kde sa tento rok ubytováva najviac turistov

Napísal Róbert Bosák, 26.12.2017

Majitelia hotelov a penziónov hlásia jeden z najlepších rokov. Ich zisky stúpajú o pár percent a výrazný rast dosahuje aj počet nocľahov obsadených turistami zo zahraničia. Najväčší podiel má na tom práve 7 lokalít, kde ubytovacie objekty praskajú vo švíkoch. 

viac …