Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 754
Reg. kancelárií
11 376
Reg. užívateľov
111 754
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Najlepšiu českú a slovenskú stavbu storočia vyberie verejnosť

Napísal Róbert Bosák, 22.06.2018

100 rokov je dostatok času na to, aby aj v malých krajinách vznikli veľké stavebné diela. Inak to nie je ani na území dnešného Česka a Slovenska, kde sa od roku 1918 vybudovali viaceré budovy s právom ašpirovať na titul najlepšej stavby storočia. 

viac …

Titul Podnikateľ roka putuje do oblasti developmentu

Napísal Róbert Bosák, 21.06.2018

Nestáva sa často, aby si titul Podnikateľ roka uchmatol niekto z oblasti developmentu, no tento rok je jednou z mála výnimiek. Brazílsky rodák, ktorému by sa mohli za dostupné bývanie poďakovať masy menej majetných krajanov, si totiž prvenstvo zaslúžil právom.

viac …

V rumunských horách postavili rozprávkový hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.06.2018

Včera sme sa na chvíľu premiestnili do stredovekej rozprávky vďaka šikovnej anglickej chalúpke z 11. storočia, ktorá sa dostala do ponuky voľných realít. Návrat do minulosti nás čaká aj dnes, akurát v trochu modernejšom štýle a o poriadny kus Európy ďalej. 

viac …

V ponuke anglických realitiek sa objavila chalúpka z 11. storočia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.06.2018

Nájsť na realitnom trhu staré chalúpky, ktoré vyzerajú ako z rozprávky, sa podarí len výnimočne. Po dlhšej pauze sa jedna taká objavila na stránkach anglických realitných kancelárií, ktoré spustili lov na kupujúcich so zmyslom pre históriu.

viac …

Nad Bojnicami rastie unikátna vyhliadková veža

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 18.06.2018

Projektom nových vyhliadkových veží sa u nás darí stále lepšie. Výhľady na fantastické scenérie slovenskej prírody má čoskoro zlepšiť aj nová veža v Bojniciach, ktorá odhalí zákutia obľúbenej destinácie z celkom inej perspektívy.  

viac …

Osobnosti českej a slovenskej architektúry – Bohuslav Fuchs

Napísal Róbert Bosák, 17.06.2018

Manžel, otec, architekt, urbanista, muž, ktorý spravil pre česko-slovenskú architektúru poriadny kus práce. Meno Bohuslav Fuchs rezonuje v radoch profesionálov sledujúcich dianie v stavebníctve aj po rokoch od jeho smrti.

viac …

Rastúci nábytok do detskej izby, ktorý organizuje priestor

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 16.06.2018

Starosti s nedostatkom priestoru a zariadením, ktoré nespĺňa praktické nároky, sa dajú vyriešiť kúpou správnej nábytkovej zostavy. Takou môže byť napríklad súprava stolov a stoličiek od spoločnosti Moll,  ktorá predstavila novú kolekciu nábytku do detskej izby. 

viac …

V Macau dnes otvorili najočakávanejší hotel posledných rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.06.2018

Od dnešného dňa je na svetovej hotelovej mape ďalšie unikátne ubytovacie zariadenie. V čínskom Macau otvorili zaujímavý hotelový komplex vzbudzujúci pozornosť tvarom, funkčným prevedením aj schopnosťou adaptovať sa v prostredí danej lokality.

viac …

Prvá európska 3D štvrť vyrastie v Holandsku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.06.2018

To, čo priaznivci výstavby 3D budov trpezlivo očakávali, sa začína stávať realitou. Po niekoľkých úspešných projektoch z Ázie prichádza prelomový projekt tohto typu už aj do Európy.

viac …

Hadia bytovka z francúzskeho Grenoble

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.06.2018

Tak ako šaty robia človeka, fasáda sa stará o imidž stavby. Ďalším dôkazom toho, ako dokáže dať práve táto časť budovy nehnuteľnosti jedinečnú tvár, je projekt Le Python z francúzskeho Grenoble.

viac …

Projekt obnovy kaštieľa v bratislavských Rusovciach ukázal svoju podobu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 12.06.2018

Chátrajúci kaštieľ v bratislavskej časti Rusovce je už roky tŕňom v oku (nielen) domácej verejnosti. Po včerajšku by sa to malo začať definitívne meniť, pretože vláda predstavila aktuálnu podobu projektu jeho obnovy.

viac …

Rezidenčná výstavba v tomto roku zatiaľ spomaľuje

Napísal Róbert Bosák, 11.06.2018

Dopyt po nehnuteľnostiach, vyššie nároky na bývanie, okamžitý výpredaj projektov. To bola len časť dôvodov vedúcich k rekordnej rezidenčnej výstavbe trvajúcej počas celého minulého roka. V tom súčasnom sa situácia upokojila a aktuálny počet rozostavaných bytov aj domov začal klesať. 

viac …

Potvrdené – najvyššia slovenská budova dosiahne 119,6 m

Napísal Róbert Bosák, 10.06.2018

Centrála Národnej banky Slovenska by si vedúcu pozíciu v zozname našich najvyšších budov mala ešte poriadne užiť. Aktualizovaná podoba projektu Sky Park totiž potvrdila, že jedna z jej veží jej po ukončení projektu preberie vedúcu pozíciu.

viac …

Sieť predajní Yeme chystá v Bratislave štvrtú prevádzku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 09.06.2018

Len pár dní po tom, čo v Žiline otvorili novú športovú predajňu Decathlon, o ktorej sme písali v utorok, sa do médií dostala informácia o rozširovaní ďalšej úspešnej obchodnej siete. Tentoraz ide o sieť potravín Yeme, ktorá ohlásila otvorenie štvrtej prevádzky.

viac …

Ceny panelákových bytov môžu kedykoľvek prekvapiť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 08.06.2018

Ak sa im darí v Česku, prečo by nemohli prekvapiť u nás. Aj takéto úvahy prichádzajú od čoraz väčšej skupiny odborníkov, ktorí sledujú vývoj cien panelákových bytov a ich snahu dobiehať hodnotu novostavieb.

viac …