Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Výdavky na bývanie bolia viac ako tri štvrtiny Slovákov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 26.10.2017

Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) si posvietila na schopnosť obyvateľov jednotlivých štátov znášať náklady na bývanie. V porovnaní so susednými krajinami sme síce neskončili zle, no tieto výdavky sú pre nás značnou záťažou. 

viac …

Cez víkend nás čaká 12.ročník výstavy o audio a video technike

Napísal Róbert Bosák, 25.10.2017

Milovníci najlepších kúskov z oblasti audia, videa a domácich kín si prídu každú jeseň na svoje. Inak tomu nie je ani tento rok, pretože v Bratislave sa postupne schyľuje k ďalšiemu ročníku výstavy zameranej na tento typ bytového zariadenia.  

viac …

Presťahujte sa do Talianska. Zaplatia vám za to.

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.10.2017

V južanských mestách s klesajúcou populáciou je celkom bežné, že za presťahovanie do týchto lokalít odmenia nových obyvateľov finančným príspevkom. Momentálne sa k nim pridáva aj talianska Candela, ktorá chce peniazmi prilákať stovky ľudí.

viac …

Zajtra pridelia posledné tohtoročné poukážky na malé obnoviteľné zdroje energie

Napísal Róbert Bosák, 23.10.2017

Už zajtra prebehne ďalšie kolo programu Zelená domácnostiam. V ňom pridelia dotácie na malé obnoviteľné zdroje energie vyrábajúce teplo, o ktoré budú môcť záujemcovia zabojovať poslednýkrát v tomto roku.  

 

viac …

Airbnb bude prenajímať vlastné domy. Začína Floridou.

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.10.2017

Spoločnosť Airbnb orientovaná na krátkodobý prenájom ubytovania si po niekoľkých dňoch opäť získava našu pozornosť.  Po tom, čo sme nedávno informovali o jej rastúcej popularite (aj na našom trhu), sa pozrieme na jej plány stavať vlastné nájomné domy. 

viac …

Trumpov múr má prvé prototypy

Napísal Róbert Bosák, 21.10.2017

Kontroverzný americký prezident sa zrejme bláznivého predvolebného sľubu postaviť na hraniciach s Mexikom múr nevzdá. O tom, že to s jeho výstavbou myslí vážne, svedčí aj vznik prvých prototypov, ktoré sú reálnou ukážkou toho, ako by múr mohol vyzerať. 

viac …

Investícia do plynového kondenzačného kotla – za a proti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.10.2017

Znížili náklady, zvýšili bezpečnosť, prispeli ku komfortu. Práve tým sa kondenzačným kotlom podarilo ovládnuť trh a stať sa bežnou súčasťou domácností. Napriek tomu sa často stretávame s otázkou, či sa do týchto zariadení oplatí investovať. 

viac …

Mestá duchov strašia aj Slovákov a Čechov

Napísal Róbert Bosák, 19.10.2017

Zopár vyprahnutých miest, v ktorých žijú maximálne tak duchovia, nájdeme aj u nás a v susednom Česku. V porovnaní so včera predstavenými lokalitami síce ide len o slabý odvar, no na naše pomery je každá z týchto 3 lokalít dosť veľkou škvrnou na mape.  

viac …

Originálny interiér vybavený výrobkami umeleckého kováčstva láka zákazníkov

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 19.10.2017

Dobré pivo, kvalitnú kávu, či fajnové jedlá dnes ponúkajú mnohé reštaurácie, kaviarne, krčmy, puby, bary. Čím sa teda odlíšiť tak, aby si zákazníci našli cestu práve do konkrétneho zariadenia? Jednou z ciest je výnimočnosť prostredia. Zákazník musí cítiť jeho exkluzivitu, atmosféru, zladenosť v detailoch a organickú jednotu funkčnosti a umenia. Vytvoriť takýto interiér a exteriér, vyladený od vývesného štítu až po stoly, stoličky, zrkadlá a lustre, je nesmierne náročné. Tu už nejde o zariadenie, ale o originálne umenie korunované poctivým remeselným vypracovaním. Takéto výrobky zvládne málo firiem, jednou z nich je umelecké kováčstvo Interierkov Jána Kanianskeho z Handlovej.

viac …

5 miest duchov, ktoré lákajú turistov z celého sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.10.2017

Opustené mestá duchov, ktoré mali byť pýchou svojich krajín, no nakoniec skončili len ako vyprahnuté mestské štvrte, nájdeme po celom svete. Niektoré z nich si však získali pozornosť a napriek tomu, že ich nik neobýva, do nich zavítajú aspoň turisti.  

viac …

BSK získal eurofondy na moderné dopravné terminály

Napísal Róbert Bosák, 17.10.2017

Nebyť eurofondov, viaceré rozvojové projekty by možno nikdy nedotiahli do úspešného výsledku. Otázne je, či by sa Bratislavský samosprávny kraj (BSK) rozhodol vybudovať niekoľko nových dopravných terminálov sám od seba bez týchto zdrojov. 

viac …

Topreality.sk opäť ocenené pečaťou kvality Slovak Superbrands

Napísal admin v kategorií Novinky na portáli, 17.10.2017

Už po piaty, jubilejný, krát sa oceňovali najlepšie značky Slovenska pre rok 2017 v rámci medzinárodného programu Superbrands.
Na galavečere Superbrands Tribute Event, ktorý sa konal 4.10.2017, sa zúčastnilo 44 spoločností, z ktorých 36 získalo titul Consumer Superbrands a 8 titul Business Superbrands.

viac …

Na Filipínach postavia luxusné letovisko z recyklovaných materiálov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.10.2017

Nápady plné pokrokových ekologických projektov, ktoré majú meniť mestá v čistejšie a zdravšie, prichádzajú z každej strany. V rámci jedného z nich by mohla na Filipínach vzniknúť novodobá turistická zóna vybudovaná výhradne z recyklovaných materiálov. 

viac …

Slamené panely a drevený skelet – ideálna kombinácia ekologických domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 15.10.2017

Slama ako jeden z alternatívnych materiálov, ktorý v stavebníctve 21.storočia zohráva dôležitú úlohu, si získava čoraz viac pozornosti. Stavebníci ju začali využívať v rôznych formách, medzi ktorými nechýbajú ani špeciálne slamené panely kombinované drevom.  

viac …

Bratislavské Trnavské mýto sa pripravuje na veľkú modernizáciu

Napísal Róbert Bosák, 14.10.2017

Vynovený podchod, oprava chodníkov či veľká rekonštrukcia Istropolisu. To je len časť plánov, ktoré sa v najbližšom čase spájajú s modernizáciou bratislavského Trnavského mýta. 

viac …