Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 781
Reg. kancelárií
11 666
Reg. užívateľov
114 561
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Starostlivosť o kaktusy v 5 jednoduchých krokoch

Napísal Róbert Bosák, 25.01.2019

Vkusné, trvácne a hlavne nenáročné na pestovanie. Práve takéto prívlastky vystihujú kaktusy, ktoré obľubujú mnohí milovníci izbového rastlinstva. Tí ale vedia, že napriek svojej nenáročnosti vyžadujú dôkladnú a pravidelnú starostlivosť.

viac …

Stavebníctvo začína ovládať nový fenomén – instatektúra

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.01.2019

Vo svete architektúry sa začína šíriť nový fenomén. Reč je o instatektúre, ktorá návrhom budov vniesla nové myšlienky a zároveň dostala (nielen) tie najkrajšie stavby planéty do pozornosti celého internetového sveta.

viac …

Nápad stavať solárne cesty skončil fiaskom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 23.01.2019

Nie všetky nápady, ktoré sa javia ako pokrokové, splnia očakávania. Fiaskom niekedy končia aj projekty z dielne výroby solárnych technológií, ktoré sa napriek opakovaným úspechom nie vždy osvedčia.

viac …

V užšom výbere na zisk Mies van der Rohe je prvýkrát slovenská stavba

Napísal Róbert Bosák, 22.01.2019

Naša architektúra môže sláviť ďalší veľký úspech. Slovenská stavba sa totiž po prvýkrát v histórii dostala do užšieho výberu kandidátov bojujúcich o zisk ocenenia Mies van der Rohe.

viac …

V pozemskom raji na Sicílii predávajú domy za 1 €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.01.2019

Radi by ste zohnali bývanie v pokojnom prostredí, najlepšie v niektorom z pozemských rajov? Potom vás možno osloví nápad predstaviteľov mesta Sambuca di Sicilia, kde chcú prilákať nových obyvateľov na výpredaj rekordne lacných domov.

viac …

Sneh neškodí len majiteľom budov, zabrať dáva aj poisťovniam

Napísal Róbert Bosák, 20.01.2019

Výdatné sneženie v posledných dňoch opäť skomplikovalo situáciu vo viacerých častiach Slovenska. Dôsledky kalamity neochromili len premávku na cestách. Doplatili na nich aj majitelia poškodených budov a poisťovne, ktoré musia preplácať nahlásené škody.

viac …

Rok 2019 požehná výstavbe mrakodrapov novej generácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.01.2019

Architekti, urbanisti aj stavbári už dlhšie volajú po transformácii stavebných metód využívaných pri realizácii výškových budov. Volania niektorých z nich boli vypočuté, čoho výsledkom sú návrhy prvých mrakodrapov novej generácie.

viac …

Na výstave v Las Vegas predstavili najrýchlejšiu robotickú pekáreň

Napísal Róbert Bosák, 18.01.2019

Robotické technológie dobýjajú gastronómiu už nejaký ten piatok. Na scéne sa objavilo hneď niekoľko pokrokových zariadení, ktoré majú za úlohu automatickú prípravu jedál a nápojov. Po najnovšom sa verejnosti predstavila aj šikovná robotická pekáreň.

viac …

Švédi predstavili plastové domčeky z recyklovaného morského odpadu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 17.01.2019

Na severe Európy opäť potvrdzujú, že to s ochranou životného prostredia myslia vážne. Dvojica šikovných švédskych architektov totiž predstavila projekt plážových domčekov, ktoré sa majú postaviť z plastového odpadu v mori.

viac …

Výstava, ktorá mení pražskú galériu na nie hocijakú telocvičňu

Napísal Róbert Bosák, 16.01.2019

Tohtoročný kalendár zaujímavých výstav v pražských a bratislavských galériách sa už zaplnil takmer celý. K prvým, ktoré už stihli privítať davy návštevníkov, patrí aj Vítejte v těžkých časech.

viac …

Vo Vysokých Tatrách sa opäť stavali najkrajšie ľadové sochy

Napísal Róbert Bosák, 15.01.2019

Dnes trochu nezvyčajne nahliadneme do sveta dizajnu a umenia, konkrétne na ľadové sochy a ich tvorbu. Tie sa totiž pri príležitosti ďalšieho ročníka akcie Tatry Ice Master aj tento rok ukázali vo svojej plnej paráde.

viac …

Originálna zvlnená bytovka z dánskeho Vejle

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.01.2019

Bytovka, aká by nemala problém vyhrať hocijakú súťaž o najlepší bytový dom. Vyniká polohou, vybavením interiéru a hlavne vzhľadom, aký sa len tak nevidí.

viac …

Európska kultúra má tento rok 2 hlavné mestá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 13.01.2019

Očakávania väčšiny predstaviteľov európskej kultúry sa nakoniec naplnili. V roku 2019 budú centrom kultúrneho života na starom kontinente hneď 2 mestá. O významný titul sa tentoraz podelilo Taliansko s Bulharskom.

viac …

Bratislavu budú od pondelka brzdiť dopravné obmedzenia

Napísal Róbert Bosák, 12.01.2019

Dopravu v hlavnom meste čakajú od budúceho týždňa značné obmedzenia. Problémy sa budú týkať hneď niekoľkých frekventovaných úsekov, na ktorých majú pondelok začať stavebné práce.

viac …

Štát podporí výstavbu pasívnych domov novou dotáciou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 11.01.2019

Kto chce bývať moderne, komfortne a ekologicky, ten môže vsadiť na pasívne domy. Aj keď ich realizácia nepatrí k najlacnejším záležitostiam, stavebníkom môže financovanie aspoň trochu uľahčiť nová štátna dotácia.

viac …