Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

V Londýne sprístupnili najvyšší vyhliadkový bod v meste

Napísal Róbert Bosák, 06.11.2023

Máloktoré mrakodrapy sú v súčasnosti navrhované bez vyhliadkových terás alebo iných bodov ponúkajúcich ďalekosiahly výhľad. Mesto ako na dlani majú aj návštevníci novej londýnskej atrakcie Horizon 22.


Výhľad z výšky viac ako 250 m


Výhľad na anglickú metropolu z väčšej výšky ako z priestorov Horizon 22 sa naskytá už iba z lietadla. Vyhliadková „galéria“, ktorá vznikla ako súčasť druhého najvyššieho mrakodrapu na Britských ostrovoch 22 Bishopsgate, bola umiestnená vo výške 254 metrov. Najvyššiemu vyhliadkovému bodu v Londýne to stačilo na prekonanie vyhliadkovej plošiny v londýnskom mrakodrape Shard, ktorý je stále jedinou britskou budovou s výškou nad 300 metrov. Terasa na pozorovanie mesta z najvyššieho britského mrakodrapu bola zriadená vo výške 243 metov.

Zdroj: Twitter - Horizon 22


Cesta nahor trvá iba 41 sekúnd


K pozorovaniu diania v širšom centre Londýna z výšky 254 metrov je potrebné zdolať až 58 poschodí. Návštevníci ich nemusia prejsť peši. K vyhliadkovej „galérii“ ich vyvezie niektorý z vysokorýchlostných výťahov. Z prízemia na 58. poschodie im to trvá iba 41 sekúnd. Prístup k výťahom vedie cez samostatný vchod do budovy, čím sa má zamedziť rušeniu nájomcov a zamestnancov zdržiavajúcich sa v kanceláriách turistami.

Zdroj: Twitter - Horizon 22


Vstup na vyhliadku je bezplatný


Nová atrakcia sa teší obrovskému záujmu už od svojho otvorenia. Jej popularitu zvyšuje aj možnosť navštíviť najvyšší vyhliadkový bod v Londýne zadarmo. Aktuálne je vstup úplne bezplatný, stačí si na stránke prevádzkovateľa atrakcie horizon22.co.uk rezervovať termín návštevy. Vyhliadkový bod je prístupný každý deň. V budúcnosti sa môžu otváracie hodiny zmeniť. Vylúčené nie je ani budúce spoplatnenie vstupu.

Zdroj: Twitter - Horizon 22


Text: Róbert Bosák
Zdroj foto: Twitter - Horizon 22