Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
101 601
Reg. kancelárií
11 566
Reg. užívateľov
113 340
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Vianočná výzdoba Bieleho domu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 06.12.2018

Dianie v Bielom dome nevyvoláva záujem novinárov len vtedy, keď sa v jeho priestoroch prejednávajú dôležité politické otázky. Pozornosť vzbudzuje aj vianočná výzdoba, ktorá každoročne oblečie prezidentské sídlo do sviatočného šatu.

viac …

Od 1. januára si za energie priplatíme

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 05.12.2018

Potvrdené, teraz už definitívne. Od 1. januára budeme za energie platiť o niečo viac ako počas tohto roka. Zdražovanie sa týka všetkých energií vrátane vody a stočného.    

viac …

Slovenský návrh bývania budúcnosti uspel v českej súťaži

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 04.12.2018

Ďalší slovenský triumf v českej súťaži zameranej na dizajn či architektúru. Tentoraz sa oň postarala Zuzana Kopiláková, ktorá zabodovala návrhom zelenej rezidenčnej štvrte.

viac …

Štvrtá predajňa Yeme už otvorená

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 03.12.2018

Predvianočné obdobie a s ním spojený nárast tržieb obchodníkov je ideálnym časom na otváranie nových predajní. Záver novembra na to využilo aj vedenie obchodného reťazca Yeme, ktorého sieť sa rozšírila už o štvrtú predajňu.

viac …

V Prahe otvorili prvú robotickú reštauráciu v Európe

Napísal Róbert Bosák, 02.12.2018

Česká architektúra má na konte ďalšie európske prvenstvo. 29. novembra totiž v Prahe otvorili nové Technologicko-informačné centrum, ktorého súčasťou sa stala reštaurácia, či skôr vináreň, akou sa zatiaľ nemôže pochváliť žiadna iná európska krajina.

viac …

Prvý hotel v zatopenom lome postavila Čína

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.12.2018

Opustené lomy sa bežne využívajú na rekreačné účely. Poznáme to z viacerých lokalít u nás aj v okolí, kde sa takéto miesta zatopia a zmenia na lákavé turistické ciele. V Číne však idú ešte ďalej a v starých lomoch začínajú budovať luxusné hotelové rezorty.

viac …

Kaufland u nás otvoril ďalšie 2 predajne

Napísal Róbert Bosák, 30.11.2018

Zahraničné obchodné reťazce u nás naďalej rozširujú svoje predajné siete. Po novom sa s otvorením nových prevádzok prihlásil Kaufland, ktorý stihol v novembri „spojazdniť“ hneď 2 predajne.

viac …

Septembrový objem úverov na bývanie prekročil 26 miliárd

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 29.11.2018

Na úverovom trhu už tento rok padlo zopár nečakaných rekordov. Ďalší historický zápis je na spadnutie po tom, čo NBS zverejnila štatistiky o úveroch na bývanie a ich objeme za mesiac september. Ten totiž môže byť najvyšším za celý rok 2018.

 


viac …

Veľký jesenný finiš v záhrade

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 28.11.2018

Posledné dni nám odhalili pravú tvár vrtochov novembrového počasia. Pre záhradkárov je to jasné varovanie, že zima svoj príchod odkladať nebude, takže kto ešte nezazimoval záhradu a okolitý exteriér domu, mal by sa podujať na veľký jesenný finiš.

viac …

V Indii vyrástla najvyššia socha na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.11.2018

Poradie v rebríčku monumentálnych sôch dosahujúcich desiatky metrov sa po dlhých rokoch mení. Nového lídra by sme už márne hľadali v Číne či Japonsku. Ak ho chceme vidieť naživo, musíme za ním cestovať do Indie.

viac …

Dianie na realitnom trhu v USA zvyšuje riziko novej krízy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.11.2018

Prešlo len 10 rokov od toho, čo hypotekárna kríza v USA začala valcovať realitné trhy po celom západnom svete. V zámorí sa momentálne šušká o ďalších problémoch, ktoré by podľa niektorých scenárov mohli spôsobiť podobné škody.  

viac …

Spolok architektov Slovenska odovzdal výročné ceny

Napísal Róbert Bosák, 25.11.2018

Na slovenskej stavebnej a architektonickej scéne sa opäť udeľovali prestížne ocenenia. Spolok architektov Slovenska (SAS) totiž odovzdával tzv. výročné ceny, ktoré mohli aj tento rok získať len tí najlepší.

viac …

Šikmá veža v Pise sa nakláňa o niečo menej

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.11.2018

Tesne pred víkendom k nám prišli celkom dobré správy talianskej Pisy. Slávna „Šikmá veža,“ ktorá je najnavštevovanejšou atrakciou mesta a zároveň celého okolitého regiónu, sa nakláňa o niečo menej. To má predĺžiť jej životnosť a spraviť ju bezpečnejšou.

viac …

2 londýnske mrakodrapy premiešajú poradie najvyšších budov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.11.2018

Londýnska panoráma opäť trochu porastie. V anglickej metropole sa totiž pracuje na príprave 2 mrakodrapov, ktoré výrazne zamiešajú poradím najvyšších budov (nielen) vo Veľkej Británii.

viac …

V Calgary majú knižnicu, ktorou prechádza metro

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.11.2018

Nevídaná knižnica, akou sa doposiaľ môže pochváliť iba kanadské Calgary. Nielenže ju zdobí atraktívny vzhľad a nadčasové funkčné prevedenie, ako prvá a v súčasnosti jediná knižnica na svete sa môže pochváliť tým, že jej priestormi prechádza metro. 

viac …