Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
97 274
Reg. kancelárií
11 767
Reg. užívateľov
115 637
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

8 originálnych veľkonočných zvykov zo sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.04.2019

Pri príležitosti Veľkej noci sa trochu netradične pozrieme na to, ako tieto sviatky slávia v rôznych kútoch sveta. Šibačka, maľovanie kraslíc či bláznivé oblievačky totiž nie sú jedinými zvykmi, ktoré sa s týmito dňami spájajú.

viac …

5 jednoduchých inšpirácií na veľkonočnú výzdobu domova

Napísal Róbert Bosák, 18.04.2019

Sviatky jari sú predo dvermi, takže čas na veľkonočnú výzdobu sa neúprosne kráti. Na rýchle, lacné a jednoduché dekorácie, ktoré dodajú interiéru pravú sviatočnú atmosféru, je však stále dostatok priestoru.

viac …

Napätie okolo prenájmov v európskych metropolách pokračuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 17.04.2019

Rýchle zdražovanie prenájmov vyvoláva vlnu nevôle vo viacerých európskych mestách. Napätie medzi ich obyvateľmi naďalej stúpa a v niektorých lokalitách dokonca vyháňa ľudí do ulíc.

 

viac …

Paríž v šoku, katedrála Notre-Dame bola v plameňoch

Napísal Róbert Bosák, 16.04.2019

Paríž opäť zachvátili plamene. Tentoraz však nie kvôli teroristickému útoku ani kvôli vyčíňaniu tzv. žltých viest. Oheň vo francúzskej metropole prichádzal z katedrály Notre-Dame.

viac …

6 netradičných ubytovacích objektov na slovenskej hotelovej mape

Napísal Róbert Bosák, 12.04.2019

Originalita, nápaditosť, kreatívny prístup, snaha vynikať, to všetko vedie hotelierov k prevádzkovaniu netradičných ubytovacích zariadení. Niekoľko takých nájdeme aj u nás a 6 z nich vám ako inšpiráciu pri snívaní o výnimočnom dovolenkovom pobyte teraz predstavíme.

viac …

V katarskej Dohe rozkvitla púštna ruža

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.04.2019

Kvet púšte už viac nie je len knižným bestsellerom a úspešným filmovým spracovaním dojemného príbehu. Po novom sa bude tento prívlastok spájať aj s jednou z najkrajších budov v arabskom svete.

viac …

Vlani dokončili najviac bytov a domov za posledných pár rokov

Napísal Róbert Bosák, 10.04.2019

Výstavba bytov a domov vlani nedosahovala také dobré čísla, na aké sme boli zvyknutí z predchádzajúcich období. Napriek tomu sa jej podarilo zaznamenať niekoľko dobrých výsledkov.

viac …

Staré Mesto spustilo na internete novú interaktívnu mapu

Napísal Róbert Bosák, 08.04.2019

Dobové obrázky, virtuálne prechádzky, nový pohľad na históriu hlavného mesta. Nielen to čaká Bratislavčanov, ktorí využijú nový nástroj spoznávania Starého Mesta v rôznych historických epochách.

viac …

Súťaž o noc v parížskom Louvre zadarmo

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 05.04.2019

Nebyť Eiffelovky, Louvre by bol najnavštevovanejším miestom Paríža. Slávne múzeum však neláka len na tisícky vzácnych exponátov. Pre mnohých turistov je hlavným cieľom sklenená pyramída postavená na dvore pred palácovým komplexom. A práve tá čoskoro otvorí brány dvom vyvoleným, ktorí v nej budú môcť prenocovať.  

viac …

McDonald´s potvrdil trend budovania nadčasových korporátnych centrál

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.04.2019

Veľké nadnárodné korporácie vrážajú do svojich riadiacich centrál čoraz viacej peňazí. Moderné budovy s nadčasovým dizajnom a trvalo udržateľnými prvkami totiž dokazujú ich úspech a snahu napredovať. To viedlo k výstavbe novej centrály aj McDonald´s.

viac …

V srdci Manhattanu vyrástli míľové schody do neba

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.04.2019

New York sa po kratšej odmlke znova hlási na architektonickej scéne. So svojím novým dielom opäť boduje, aj keď tentoraz nejde o bežnú budovu. Zoznam najlepších stavieb roka dopĺňa dlhočizným schodiskom v originálnom umeleckom prevedení.  

viac …

Najnovšie rebríčky najlacnejších a najlepších miest (nielen) v Európe

Napísal Róbert Bosák, 01.04.2019

S rebríčkami zameranými na hodnotenie kvality života či nákladov na pobyt v meste sa roztrhlo vrece. Pred niekoľkými dňami sme sa pozreli na najdrahšie svetové metropoly a dnes nás čaká návšteva miest, ktoré sú najlacnejšie, resp. v ktorých sa žije najlepšie.

viac …

Stavebných zákaziek bolo vlani najmenej za 6 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 29.03.2019

Stavebníctvo je už roky ťahúňom našej ekonomiky. Ak sa mu nedarí, problémy zažíva celé slovenské hospodárstvo. Našťastie, minulý rok to neplatilo napriek tomu, že objem stavebných zákaziek klesol na svoje 6-ročné minimum.

viac …

Súťaž Stavba roka 2018 pozná svojich nových víťazov

Napísal Róbert Bosák, 28.03.2019

Prvý z tohtoročných vrcholových galavečerov zameraných na ocenenie našich najlepších stavieb je za nami. Stavba roka 2018 nám včera večer priniesla mená najnovších víťazov, ktorí ovládli svoje kategórie a získali titul najlepších diel za minulý rok.

viac …

Ráno odštartovali ďalšie ročníky veľtrhov CONECO a RACIOENERGIA

Napísal Róbert Bosák, 27.03.2019

Jeden z najväčších stavebných veľtrhov, aké na Slovensku každoročne prebiehajú, je tu zas. Dnes ráno o 9:00 sa v bratislavskej Inchebe otvorili brány podujatia, ktoré má opäť priniesť to najlepšie a najaktuálnejšie z oblasti stavebníctva a architektúry.

viac …