Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
239 275
Reg. kancelárií
11 183
Reg. užívateľov
109 832
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Škôlky budúcnosti budú sídliť v aktívnych domoch

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 06.02.2018

Ocenenia udeľované najlepším zeleným projektom nemusia získavať len rodinné domy a kancelárske objekty. Potvrdili to aj nedávne výsledky česko-slovenskej súťaže Active House Award 2017, ktorá sa vlani zamerala na návrhy materských škôl budúcnosti.

viac …

Zimná údržba solárnych panelov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 04.02.2018

Solárne panely sa už dávnejšie osvedčili ako efektívny zdroj energie, ktorý nevyžaduje žiadnu údržbu. S príchodom zimy a snehovej nádielky sa však na povrch vynárajú ich tienisté stránky a potreba venovať im zvýšenú starostlivosť.

viac …

Superstudio – súťaž pre študentov architektúry po prvýkrát na Slovensku

Napísal Róbert Bosák, 03.02.2018

Česká súťaž Superstudio, ktorá ponúka priestor študentom s pokrokovými nápadmi v oblasti architektúry a urbanizmu, zavíta po prvýkrát aj na naše univerzity. V rámci jej expanzie tak dostanú šancu na zisk cenného víťazstva aj v Bratislave a v Košiciach.

viac …

V Prahe by sa malo tento rok predať okolo 5 500 bytov

Napísal Róbert Bosák, 02.02.2018

Česká metropola je pre Slovákov hľadajúcich uplatnenie spojené s bývaním stále viac žiadanou lokalitou. Z odhadovaného počtu okolo 5 500 bytov, ktoré majú byť tento rok v Prahe predané, si tak ukroja ešte väčší podiel ako v minulom roku.  

viac …

Budova Slovenského rozhlasu sa dostala do zoznamu národných kultúrnych pamiatok

Napísal Róbert Bosák, 01.02.2018

Jedna z najnetradičnejších slovenských budov, vrcholové dielo povojnovej architektúry, dlhoročný symbol hlavného mesta. Reč je o sídle Slovenského rozhlasu, ktoré aktuálne zaradili do zoznamu národných kultúrnych pamiatok.

viac …

Vo francúzskych lesoch vyrástol dom na strome v tvare vtáčej búdky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 31.01.2018

Na scénu s modernými domami na strome sa dostalo ďalšie unikátne dielo. V blízkosti francúzskej metropoly zrealizovali hotelový apartmán, ktorý má imitovať vtáčiu búdku a splynúť s čarovným prostredím miestnej prírody.

viac …

Bridlicové fasády – estetické riešenie pre nadčasové stavby

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 29.01.2018

Máloktoré fasády sa dokážu pochváliť takým nadčasovým dizajnom ako tie bridlicové. Ich vzhľad ukrýva ducha tradícií, no zároveň vytvára dojem moderného povrchu, čo je v spojitosti s kvalitatívnou stránkou ideálna kombinácia pre mnohé rodinné domy.

viac …

6 netradičných postelí, ktoré dobyli interiérový dizajn

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 27.01.2018

Téma netradičných postelí, ktoré dobyli svet interiérového dizajnu, je nevyčerpateľná. Po niekoľkomesačnej pauze, kedy sme si predstavili zopár trendy modelov, sa pozrieme na ďalšie atraktívne novinky, ktoré sa v poslednom období presadili na trhu. 

viac …

Fúkaná drevovláknitá izolácia Steico Zell je ideálny spôsob zateplenia drevodomu

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 25.01.2018

Medzi hlavné prednosti fúkanej drevoláknitej izolácie patrí najmä variabilita a flexibilita, trvácnosť a ako výsledný efekt príjemná klíma v miestnostiach po celý rok. Netreba však zabúdať, že i tu platí dôležitosť výberu jej výrobcu a následne realizačnej firmy celej stavby. Dodávateľ fúkanej izolácie STEICO ZELL, spoločnosť Tepore, prináša niekoľko informácií o tom, prečo je fúkaná izolácia najlepším riešením pre modernú stavbu –nízkoenergetícké a pasívne domy, murované domy alebo drevostavby. Informuje o tom Jakub Čajko z firmy TEPORE.

viac …

Ukrajinská firma prišla s návrhom 3D domov hotových do 2 dní

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 25.01.2018

Pred pár mesiacmi svet obleteli informácie o niekoľkodňovej výstavbe rodinných domov pomocou 3D tlače, s ktorou prišli čínske a neskôr aj dubajské firmy. Aktuálne sa na túto pokrokovú metódu dala aj ukrajinská spoločnosť sľubujúca výstavbu do 2 dní.

viac …

Česko obhájilo najrýchlejší rast cien bývania v EÚ

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 22.01.2018

Česko sa v rebríčku krajín s najrýchlejším rastom cien bývania ocitlo na vedúcej pozícii niekoľkokrát. Podľa najnovšieho prieskumu Eurostatu si prvenstvo udržalo aj v treťom štvrťroku minulého roka. 

viac …

Hodnotenie výstavby mrakodrapov za rok 2017

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.01.2018

Stalo sa už pravidlom, že v polovici januára prinášame údaje o nových mrakodrapoch postavených a skolaudovaných v predošlom roku. Tradíciu neporušíme ani teraz a po zverejnení aktuálnej správy CTBUH sa pozrieme na niekoľko aktuálnych čísel. 

viac …

Najžiadanejším ubytovaním vo Veľkej Británii je maják

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.01.2018

Kto by povedal, že najväčší problém zohnať voľné ubytovacie miesto vo Veľkej Británii bude v opustenom majáku situovanom uprostred divokej ostrovnej prírody. Historický technický objekt, ktorý premenili na netradičný apartmán, totiž láka ľudí z celého sveta. 


viac …

Mobilné bývanie na kolesách v pohodlí a v štandarde

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.01.2018

Nie je prvým ani posledným, kto ukázal svetu, že bývanie na kolesách má viacero výhod. Mladý americký bloger je však jedným z mála obyvateľov autobusu, ktorý si užíva tento spôsob života v pohodlí a v bežnom štandarde.

viac …

V Dubaji otvorili ďalší neuveriteľný mrakodrap

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.01.2018

Na dubajskom realitnom trhu je rušno hneď od začiatku roka. Po tom, čo minulý týždeň úspešne ukončili testy pripravovaného 928-metrového mrakodrapu, sa pozornosť médií sústredí na novootvorený objekt Dubai Frame.

viac …