Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 362
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 430
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Medzinárodný olympijský výbor sa sťahuje do novej centrály

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 24.06.2019

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) aktuálne oslavuje významné výročie. Pri tejto príležitosti ho okrem samotných osláv čaká aj veľké sťahovanie do nového sídla. To je už pripravené na kolektív s 500 zamestnancami, ktorí budú pôsobiť v novej centrále.

viac …

Platnosť overenia vodomerov sa predlžuje na 5 rokov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 22.06.2019

Majiteľov bytov, ktorí si dajú v budúcnosti namontovať nové vodomery, čaká zmena. Vyplývať bude z novej vyhlášky, v rámci ktorej sa upraví lehota na povinné overenie týchto meradiel.

viac …

Kolonádový most v Piešťanoch podstúpi rekonštrukciu za takmer 2 mil. €

Napísal Róbert Bosák, 21.06.2019

V posledných týždňoch sa na Slovensku rozbehli rekonštrukcie niekoľkých významných pamiatok. Na rad prišiel aj Kolonádový most v Piešťanoch, ktorý sa po rokoch konečne dočkal modernizácie.

 

viac …

Na svete je prvá nabíjacia stanica pre elektromobily z dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 20.06.2019

Dánski architekti opäť dvíhajú latku. K ich najnovším úspechom patrí návrh nabíjacej stanice pre elektromobily, ktorá nedávno vyrástla v meste Fredericia. Na tom by nebolo nič výnimočné, ak by nešlo o prvý projekt tohto druhu z dreva.

viac …

Kláštorný lazaret z belgických Antverp premenený na butikový hotel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.06.2019

Čím je hotel originálnejší, tým skôr priláka ľudí. Vedia to aj majitelia jedného z hotelov v belgických Antverpách. Práve tam prevádzkujú moderné ubytovacie zariadenie, ktoré vzniklo premenou komplexu kedysi slúžiaceho ako kláštor a vojenský lazaret zároveň.  

viac …

Nesedí vám ročné vyúčtovanie? Reklamujte ho!

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 14.06.2019

S výsledkami ročného vyúčtovania je už minimálne 2 týždne oboznámený každý majiteľ bytu. No nie každý je s nimi spokojný a ochotný ich akceptovať. V takýchto prípadoch prichádza na rad právo reklamácie.

viac …

Ako nájsť tú najlepšiu tieniacu techniku pre svoj domov

Napísal Róbert Bosák, 13.06.2019

Horúco, div sa v bytoch neroztápajú steny. S kvalitnou tieniacou technikou to ale určite nehrozí. No ktoré z roliet, žalúzií či iných doplnkov sú tie naj? Trh s týmto sortimentom je totiž taký plný, až je problém si vybrať.

viac …

Boj proti plastom v nábytkárstve – prichádza kolofónia

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 12.06.2019

Vojna, ktorú v posledných mesiacoch vyhlásila plastom takmer celá Európa, už zasiahla aj oblasť nábytkárstva. S tým sa začali hľadať možnosti, ako využitie tohto nevďačného materiálu pri výrobe nábytku minimalizovať alebo rovno obmedziť.


viac …

Zbankrotovaný Outlet Voderady čaká v júli dražba

Napísal Róbert Bosák, 10.06.2019

Mal byť rovnocenným súperom susedného rakúskeho rivala a na domácom trhu sa stať jednotkou vo svojej oblasti. Namiesto toho zbankrotoval a aktuálne mieri do dražby. Aj takýto osud postretol Outlet Voderady.

viac …

Panorámu Paríža ozdobí 180-metrová presklená pyramída

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 08.06.2019

Paríž sa dlhé roky bránil výstavbe mrakodrapov, takže ak už nechá vo svojich uliciach nejaký vyrásť, nech stojí za to. Možno aj to si povedalo vedenie francúzskej metropoly, ktoré schválilo výstavbu unikátnej výškovej budovy v tvare trojuholníka.

viac …

Dáni zachraňujú opustený prístav – menia ho na viacúčelovú mestskú štvrť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.06.2019

Staré nevyužívané objekty mátajú ulice v mestách po celom svete. Niekde ich nechávajú úplne schátrať, inde im dajú druhú šancu a premenia ich na originálne rezidenčné zóny. Príkladom tej druhej možnosti je aj dánske mesto Svendborg.

viac …

Orbis Premium projekt s jasnou identitou založenou na exkluzivite

Napísal PR článok, 06.06.2019

Charakteristika polyfunkčného komplexu ORBIS Premium developera ORBIS Nitraa.s. je v zásade jednoduchá. Sformulovať ju môžeme ľahko aj nasledovným spôsobom. Výborná lokalita, kvalitná architektúra, nadštandardné priestory. Tri úrovne, ktoré sú navzájom v súlade a spolu vytvárajú jasnú identitu projektu   zahŕňajúceho bývanie, administratívu i obchodné prevádzky. Identitu založenú na exkluzivite.

 

viac …

Bytový trh v Bratislave ponúka byty od 45 000 do 1,89 mil. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 05.06.2019

Lacnejšie byty za pár tisíc aj nadštandardný luxus za necelé 2 milióny €. Nepomer cien bratislavských bytov je stále priepastnejší. Kupujúci si tak môžu vyberať z niekoľkých cenových kategórií od najnižších až po tie, ktoré nie sú dostupné bežným smrteľníkom.

viac …

Galvani Home, miesto, ktoré je naozaj domovom

Napísal PR článok, 04.06.2019

Predstavy o dobrom bývaní sa líšia od jednotlivca k jednotlivcovi, určité požiadavky sa však prirodzene opakujú. Na jednu z popredných priečok v zozname našich želaní určite zaradíme lokalitu, samozrejme doplnenú prívlastkom dobrá. Tá by v ideálnom prípade mala zohľadňovať potreby všetkých členov domácnosti.

viac …

Na Roland Garros sa hrá v najlepšej tenisovej aréne sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.06.2019

Milovníkom tenisu, ktorí sledujú aktuálne prebiehajúci Roland Garros, určite neunikol pohľad na vynovený centrálny dvorec. Jeho nová podoba z neho nerobí len komfortne vybavený kurt. Podľa viacerých odborníkov sa stal najlepšou tenisovou arénou na svete.

viac …