Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
277 566
Reg. kancelárií
10 782
Reg. užívateľov
106 338
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Tendence – najväčší veľtrh so spotrebným tovarom už o necelé dva týždne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.06.2017

Slováci žijúci v Nemecku budú mať ďalšiu príležitosť navštíviť jeden z najväčších spotrebiteľských veľtrhov. Tradičné podujatie Tendence otvorí brány a pozve tisícky návštevníkov na prehliadku toho najzaujímavejšieho aj z oblasti bývania už  o pár dní. 

viac …

Ako to je s hausbótmi a stavebnými povoleniami

Napísal Róbert Bosák, 13.06.2017

Záujem o život v hausbótoch rastie aj na Slovensku. Mnohých potenciálnych majiteľov však od bývania v týchto príbytkoch odrádzajú nejasnosti okolo právnych predpisov spojených s ich realizáciou, medzi ktorými vyniká otáznik nad stavebným povolením. 

viac …

Spoločnosť Google predstavila projekt nového londýnskeho sídla

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.06.2017

Boj medzi IT gigantmi, spoločnosťami Google a Apple, neprebieha len v oblasti výroby  technologických zariadení. V boji o vedúcu pozíciu sa vyťahujú aj iné zbrane vrátane výstavby lepšieho a originálnejšieho sídla.  

viac …

Japonci postavili najlepšie nákupné centrum sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.06.2017

Najlepšie nákupné centrum sveta má ponúknuť originálny dizajn, najvyššie kvalitatívne požiadavky a nároky na maximálny komfort. Podľa poroty, ktorá len nedávno rozdala Versaillské ceny za architektúru, sa takým stalo Tokyu Plaza Ginza.

viac …

Panelák s najkrajším interiérom nájdeme v Kyjeve

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 10.06.2017

Zvonku poriadne nestojí ani za pohľad, no jeho vnútro žiari dokonalou krásou. Interiér jedného z panelákov v ukrajinskej metropole sa vyhol osudu tuctovej bytovky a vďaka svojmu šikovnému obyvateľovi sa premenil na netradičné aristokratické sídlo.  

viac …

Tohtoročná ponuka nehnuteľností porastie, no s ňou aj ceny

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 09.06.2017

Rastúci dopyt po nehnuteľnostiach tlačí na developerov, aby neustále dopĺňali ponuku. Tí nenechávajú nič na náhodu a zvyšujú tempo svojej aktivity až tak, že celková ponuka realít má v tomto roku rásť. No s tým môžeme očakávať aj postupné zdražovanie.

viac …

Stavajte z certifikovaných prírodných ekologických materiálov čo dýchajú

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 09.06.2017

Moderným trendom stavebníctva je používanie prírodných ekologických materiálov, ktoré dýchajú. Len ten, kto zažil ťažko odstrániteľné plesne v interiéri v zime a sálavú horúčavu z prehriatej stavby v lete, si vie dostatočne vážiť pohodu bývania v kvalitnej drevostavbe. Čo znamená pojem kvalitná drevostavba? Predovšetkým je to voľba overeného konštrukčno-izolačného systému a výber kvalitnej realizačnej firmy. Firma TEPORE, s.r.o., takýto systém na slovenský trh dodáva ako priamy obchodný a technický zástupca nemeckej firmy STEICO, ktorá je najväčším výrobcom drevovláknitých izolácií na svete.

viac …

Výsledky Indexu nákupných centier za rok 2016

Napísal Róbert Bosák, 08.06.2017

Do slovenských nákupných centier zavíta každý rok viac spotrebiteľov. No nielen to, pri nakupovaní sú ochotní míňať stále viac peňazí, vďaka čomu rastú tržby majiteľov ročne o niekoľko percent. Aspoň tak to vyplýva z najnovšieho Indexu nákupných centier.

viac …

Plyn a elektrina nás stoja menej ako je priemer v EÚ

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.06.2017

Náklady za spotrebu energií tvoria v rozpočtoch slovenských domácností výrazný podiel celkových výdavkov na bývanie. Napriek tomu sa môžeme pochváliť tým, že za dodávky plynu a elektriny platíme menej ako väčšina členov EÚ.

viac …

V Košiciach pokračuje rozvoj rezidenčného bývania

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 06.06.2017

Dopyt po bývaní v Košiciach dosahuje naďalej vysoké čísla. Využiť to chcú aj investori pracujúci na príprave nových rezidenčných projektov. Tie najaktuálnejšie, o ktorých sa aktuálne hovorí vo viacerých médiách, ponúknu desiatky ubytovacích jednotiek.

viac …

Drevený strop aj do kúpeľne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 05.06.2017

Drevo v kúpeľni? Žiadny problém. Stačí sa zamerať na správny typ dreviny, aplikovať ochranné nátery a dať si záležať na montáži. Platí to aj v prípade špeciálnych drevených stropov, ktoré si postupne vydobýjajú stabilné miesto v našich kúpeľniach. 

viac …

Egyptské Mesto Mŕtvych, ktoré hýri životom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.06.2017

Nie je nič neobvyklé, že na bývalých cintorínoch sa postavia bytové zóny s možnosťou bývania pre stovky až tisícky ľudí. Avšak vytvoriť obrovskú štvrť, v ktorej ako domy slúžia prázdne hrobky, to je predsa len výnimočnou špecialitou egyptskej metropoly.  

viac …

Aké trendy letia v oblasti svietidiel?

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 03.06.2017

Neustále zmeny v trendoch interiérového dizajnu sú prirodzené rovnako ako premeny počasia, s čím sa k nám pravidelne dostávajú najhorúcejšie novinky. Viete, aké trendy letia teraz a akým dizajnovým rukopisom je výnimočný súčasný rok? 

viac …

Štát chce podporiť štartovacie byty novými dotáciami

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 02.06.2017

Biedna podpora bývania zo strany štátu by mohla byť onedlho opäť o niečo lepšia. Naši kompetentní totiž pracujú na schválení novely zákona, vďaka ktorej má byť kúpa alebo výstavba štartovacích bytov finančne podporovaná. 

viac …

Schopnosť slovenských domácností splácať úvery sa oslabuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.06.2017

Renovácia kúpeľne, kúpa nového nábytku, kvalitnejšie spotrebiče, nové okná. To všetko láka desaťtisíce Slovákov aj za cenu zadlženia sa v banke. Z tej sa však stáva čoraz väčší problém, pretože stále viac domácností má so splácaním úverov problémy.

viac …