Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
257 652
Reg. kancelárií
10 895
Reg. užívateľov
107 343
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Prvý polrok priniesol 130 000m2 novej priemyselnej a logistickej plochy

Napísal Róbert Bosák, 19.08.2017

Developeri zameraní na výstavbu priemyselných a logistických hál majú za sebou dosť slušný polrok. Podľa spoločnosti JLL, ktorá už tradične spracúva štvrťročné správy, ich aktivita za prvých 6 mesiacov priniesla 130 000 m2 novej plochy. 

viac …

Rebríček najaktívnejších developerov na retailovom trhu

Napísal Róbert Bosák, 18.08.2017

Do tretice všetko dobré. Spoločnosti JLLTREND zverejnili ďalší rebríček zameraný na zhodnotenie najaktívnejších developerov. Tentoraz sa pozrieme na mená tých, ktorí sa za posledné roky najviac pričinili o výstavbu nových obchodných plôch. 

viac …

Solárny systém na mliekarni poľnohospodárskeho družstva

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 18.08.2017

Slnečné kolektory na ohrev teplej vody sa po zavedení poukážok na ich inštaláci tešia veľkej obľube medzi obyvateľstvom, ale rastie záujem o ich využitie aj v priemysle a poľnohospodárstve. Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom najnovšie zrealizoval dodávku solárneho systému pre mliekareň Poľnohospodárskeho družstva v Lovčici - Trubíne. Informoval o tom Ján Tomčiak, konzultant projektu z THERMO|SOLARU.

viac …

Prvé dotácie na drevodomy chcú schváliť ešte tento rok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 17.08.2017

O nápade vlády zaviesť poskytovanie dotácií na realizáciu drevodomov sme sa zmienili už na jar. Agrorezort odvtedy pracuje na podobe nového projektu, ktorý má podporiť financovanie tohto typu objektov. A zdá sa, že nepotrvá dlho, kým sa dočkáme prvých schválených žiadostí. 

viac …

Melbourne je už siedmykrát najlepším mestom pre život

Napísal Róbert Bosák, 16.08.2017

Nič nové pod slnkom. Obyvatelia Melbourne si môžu aj tento rok užívať pocit života v najlepšom meste sveta. Jedna z najľudnatejších lokalít Austrálie totiž získala titul mesta s najvhodnejšími podmienkami pre život po siedmykrát za sebou.  

viac …

Prehľad najaktívnejších developerov na kancelárskom trhu

Napísal Róbert Bosák, 15.08.2017

Pred týždňom sme si vďaka rebríčku od JLL a TREND predstavili najaktívnejších developerov na bytovom trhu. Dnes sa pozrieme na mená spoločností, ktoré majú na svedomí najviac kancelárskej plochy. 

viac …

Dáni chcú postaviť neuveriteľnú vyhliadkovú vežu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 14.08.2017

Vo fantastickej Škandinávii by mala už v najbližšom čase pribudnúť ďalšia výnimočná atrakcia svetového formátu. Len pár kilometrov od Kodane plánujú výstavbu jednej z najkrajších vyhliadkových veží, aké vôbec môžu vzniknúť. 

viac …

Na svete sú šikovné prefabrikované mini domčeky s výmerou 30m2

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 13.08.2017

Šikovné mini domčeky pribúdajú po celom svete, takže pre ich autorov je stále väčším problémom prísť s niečím originálnym. V prípade miniatúrnych príbytkov Koda to ale vôbec neplatí, pretože tie majú čo ponúknuť aj napriek malej výmere. 

viac …

Svet má nový najdlhší most pre peších – v švajčiarskych Alpách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.08.2017

Ak sme sa včera venovali najslávnejším mostom sveta, dnes k nim pridáme ešte jeden špeciálny úlovok. Tentoraz ide o most určený peším návštevníkom, ktorí bol otvorený len pred niekoľkými dňami, no hneď si získal pozornosť celého sveta. 

viac …

6 najslávnejších mostov sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.08.2017

Dnes sa pozrieme tak trochu netradične na niekoľko svetoznámych mostov. Práve tie sa radia k najlepším a najväčším dielam zo sféry novodobých technických stavieb, pričom pre architektúru majú minimálne rovnaký prínos ako obytné budovy, hotely či nákupné centrá. 

viac …

Energie2 informuje o novom zákazníckom portáli a práci back office

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 11.08.2017

Slovenský dodávateľ zemného plynu a elektrickej energie – spoločnosť Energie2, a. s., vydala v týchto dňoch ďalšie číslo magazínu Energeťák. Hlavnou témou, ktorú prináša, je nový online portál pre zákazníkov. Venuje sa atmosfére podujatí, ktoré Energie2 podporuje informuje o tom, ako sú spokojní dlhoroční odberatelia so službami, ktoré im Energie ponúkajú, v rozhovore s manažérkou back office sa pýta na prácu tohto oddelenia a prináša aj novú letnú súťaž o lákavé ceny. Informuje o tom prevádzkový riaditeľ Energie2, a. s., Mgr. Peter Poláček.

viac …

V Bratislave vyrastú ďalšie nákupné centrá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 10.08.2017

Okolo výstavby nákupných centier v Bratislave sa opäť niečo deje. Investori pripravujú nové projekty, ktoré by mali v prípade úspešnej realizácie už onedlho rozšíriť celkovú nákupnú plochu v meste. 

viac …

Tesla prináša na trh revolučnú „solárnu strechu“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 09.08.2017

Spoločnosť Tesla sa síce preslávila výrobou ekologických áut, no úspechy začala zbierať aj v oblasti solárnych technológií pre budovy. Ďalším pokusom priniesť celosvetovému stavebníctvu pokrok v znamení ekológie je inovatívny strešný systém Solar Roof

viac …

Prehľad najaktívnejších developerov na slovenskom bytovom trhu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 08.08.2017

Expanzia bytovej výstavby v posledných rokoch priniesla na slovenský realitný trh tisíce bytov. Tie rástli najmä vďaka viacerým aktívnym developerom dokončujúcim projekt za projektom. A rebríček od TREND Reality nám predstaví mená tých najaktívnejších. 

viac …

4 najkrajšie horské chaty vo švajčiarskych Alpách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.08.2017

Dnešné ráno nás síce prekvapilo miernym ochladením, no vlna tropických dní sa vráti. Čoskoro budeme opäť vyhľadávať nejaké osviežujúce miesta, napríklad horské chaty. Niekoľko takých, ktoré by splnili sny o skvelej dovolenke, sa nachádzajú vo Švajčiarsku. 

viac …