Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 897
Reg. kancelárií
11 504
Reg. užívateľov
112 674
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Praha hostí ďalší ročník jesenného veľtrhu FOR INTERIOR

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 01.10.2018

To najlepšie z nábytku, bytových doplnkov a trendy dekorácií do domácností na jednom mieste môžete vidieť na ďalšom medzinárodnom veľtrhu. Tentoraz ide o podujatie FOR INTERIOR, ktoré odštartuje na pražskom výstavisku už tento štvrtok.

viac …

Deň Architektúry 2018 v 90 českých a slovenských mestách

Napísal Róbert Bosák, 30.09.2018

Záver mesiaca je na Slovensku a v susedných Čechách presýtený sviatkami. Svoj malý sviatok majú v tomto období aj skalní fanúšikovia moderných budov, ktorí si len ťažko nechajú ujsť Deň architektúry 2018.

viac …

Zo Staroměstskej radnice v Prahe včera prvýkrát zaznel zrenovovaný orloj

Napísal Róbert Bosák, 29.09.2018

Jedna z najkrajších atrakcií, aké „stovežatá“ metropola na Vltave ponúka, sa odvčera ukazuje návštevníkom Prahy vo vynovenej podobe. V rámci rozsiahlej obnovy miestnej radnice totiž prešiel rekonštrukciou aj Staroměstský orloj.

 

viac …

Víťazi cien za najlepšiu medzinárodnú architektúru 2018 (2. časť)

Napísal Róbert Bosák, 28.09.2018

Cenou pre Najlepšiu medzinárodnú architektúru boli tento rok ocenené vyše 2 desiatky projektov. Prvú polovicu víťazných diel sme spoznali včera, tá druhá, ktorá bude opäť plná zaujímavých budov a ich prevedení, nás čaká dnes.

viac …

Víťazi cien za najlepšiu medzinárodnú architektúru 2018 (1. časť)

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.09.2018

Najlepšie svetové diela z aktuálnej architektonickej scény boli ocenené aj tento rok. Do zoznamu držiteľov ocenenia IAA, teda Medzinárodnej ceny za najlepšiu architektúru, sa tak zapísali ďalšie nové mená.

viac …

Škola 21. storočia z amerického New Yorku

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 26.09.2018

Nový školský rok priniesol ďalšiu vlnu zrealizovaných návrhov škôl budúcnosti, ktoré majú žiakom ponúknuť nadštandard. Jedným z najlepších projektov tohto druhu je aj koncept interiéru v nedávno otvorenej newyorskej škole WeGrow.

viac …

Holandská firma predstavila koncept plastových ciest z morského odpadu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 25.09.2018

Viete si predstaviť, že by ste nejazdili po klasických asfaltových cestách, ale po špeciálne upravených kobercoch z plastového odpadu, ktorý by šetril vaše vozidlo a zároveň celú planétu? Istá holandská firma si to predstaviť vie a rada by to aj skúsila zrealizovať.  

viac …

IKEA otvorila v Prahe novú pop-up predajňu

Napísal Róbert Bosák, 24.09.2018

Je to len niekoľko dní, čo sme vám priniesli informácie o ďalšej expanzii IKEI. Po tom, čo jej vedenie avizovalo vstup na ukrajinský trh, prichádza ďalšia novinka potvrdzujúca rozširovanie siete predajní IKEA v našom regióne. 

viac …

Hlasovanie verejnosti v ankete Stavba storočia ovládol liberecký vysielač

Napísal Róbert Bosák, 23.09.2018

Anketa Stavba storočia, v rámci ktorej verejnosť vyberala najlepšie stavby postavené na území Česka a Slovenska za uplynulých 100 rokov, spoznala víťaza. Prvenstvo putuje do libereckého regiónu, ktorého panorámu si už asi nikto nevie predstaviť bez Ještědu.

viac …

V nórskom Osle rastie najvyššia drevostavba sveta

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.09.2018

Po včerajšom článku o petrohradskom mrakodrape, ktorý sa stal najvyšším v Európe, pri výškových projektoch ostaneme. Dnes ale nazrieme do iného súdka a predstavíme si projekt najvyššieho mrakodrapu z dreva.

viac …

The Lakhta Center - najvyšší európsky mrakodrap z ruského Petrohradu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.09.2018

Budú to už 2 mesiace, čo sa v rebríčku najvyšších európskych budov objavil nový líder. Dlho očakávaný dlháň z ruského Petrohradu sa totiž aj napriek prebiehajúcim finálnym úpravám už od júla považuje za najvyššiu stavbu starého kontinentu.

viac …

V Kostarike nie je problém zohnať ubytovanie v starom Boeingu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.09.2018

Prerobené autobusy, vynovené väzenské cely, apartmány z piesku a ľadu či hosťovské izby zriadené priamo v korunách stromov. Pri predstavení najnezvyčajnejších hotelov sme tu mali už takmer všetko, no rezort na palube lietadla je predsa len niečím novým.

viac …

Zlatý most z Vietnamu, ktorý držia namiesto pilierov ruky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.09.2018

Nebyť štatútu technických pamiatok, väčšina mostov by bola vnímaná len ako nutné a praktické stavby bez akéhokoľvek dizajnérskeho cítenia. V niektorých prípadoch sa však podarí vybudovať most, ktorý možno považovať za hotové umelecké dielo.

viac …

Prvé ázijské datacentrum Facebooku bude stáť 1 mld. USD

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 18.09.2018

Komplex zelených budov s rozľahlou strešnou záhradou, o ktorom sme sa v súvislosti s rozširovaním centrály Facebooku včera zmienili, je len jedným z niekoľkých nových projektov tohto IT giganta. V pláne je aj výstavba megalomanského dátového centra, ktoré bude využívať tie najmodernejšie zelené technológie.

viac …

V centrále Facebooku rastú lesy na strechách budov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.09.2018

Megalomanské sídla popredných IT firiem sú síce ukážkou veľkosti a dominancie, no ich vedenie sa zároveň snaží o dôraz na ekológiu a rozvoj trvalo udržateľnej výstavby. Príkladom je spoločnosť Facebook, v ktorej centrále vyrástol súbor ďalších zelených budov.

viac …