Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Slováci vnímajú možnosť zobytnenia podkrovia pozitívne

Napísal PR článok, 25.11.2023

Nedostatok priestoru v rodinnom dome možno riešiť sťahovaním sa, prístavbou alebo jednoducho nadstavbou či transformáciou existujúceho podkrovia. Zobytnenie podkrovia smeruje k efektívnejšiemu využitiu priestoru v dome, následnému šetreniu energií a celkovému zvýšeniu hodnoty nehnuteľnosti. 


Spoločnosť VELUX verejnosti sprostredkúva rôzne inšpirácie ako možno pracovať s podkrovím a ako využiť jeho potenciál naplno. Pozrite si niekoľko z nich tu.


Vylepšenie z mnohých aspektov 

Transformácia nevyužívaného podkrovia je v porovnaní s prístavbou finančne efektívnejším riešením, ktoré môže v dlhodobom horizonte významne navýšiť cenu nehnuteľnosti. Podľa prieskumu si to myslí až 72,7 % opýtaných.

Okrem toho je renovácia podkrovia a jeho premena na obytnú časť domácnosti investíciou s dlhodobou návratnosťou aj zo zdravotného hľadiska a prináša pre obyvateľov domu aj väčší komfort.  


Zdroj: Velux


Na Slovensku možno nájsť desaťtisíce rodinných domov so šikmou strechou. Niektoré domácnosti podkrovie využívajú na bývanie, iné zas ako úložný priestor. Do prieskumu agentúry Focus, zameraného na využitie podkrovia na Slovensku, sa zapojilo 855 respondentov vo vekovej skupine 30+, pričom 27,4 % vzorky tvorili ľudia, ktorí žijú v domácnosti s podkrovím. 


Zdroj: Velux


Široké možnosti pod šikmou strechou

Pri odpovedi na otázku: Pri akých životných situáciách by ste mohli využívať podkrovie? vyplynulo, že ženy sa pozerajú nielen na praktické využitie podkrovia, ale vnímajú aj jeho spoločenský potenciál, napríklad ako priestor na prijímanie návštev. Pod šikmú strechu možno umiestniť súkromnú tichú zónu; alebo sa z nej môže stať čarovný priestor pre spoločenské aktivity. 

 


Respondenti poukázali na širokú variabilitu podkrovných priestorov, podľa nich môže podkrovie slúžiť napríklad aj ako izba pre hostí, detská izba, či domáca pracovňa, alebo meditatívny priestor.


Zdroj: Velux 


Obávané nevýhody podkrovia sa dajú jednoducho vyriešiť 

Podľa prieskumu patria medzi časté obavy z využívania podkrovných priestorov faktory ako: vysoké náklady na vykurovanie (40,9 %), nízka úroveň presvetlenia (29,1 %) a zlá ventilácia (19,2 %). Tieto problémy možno eliminovať správnou a premyslenou transformácia podkrovia, kde sú veľmi nápomocné aj riešenia spoločnosti VELUX. 

 


www.velux.sk