Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
257 652
Reg. kancelárií
10 895
Reg. užívateľov
107 343
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Prenájom starších bytov v Bratislave stagnuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.09.2017

Po zverejnení štatistík hodnotiacich prenájom starších bratislavských bytov nebudú mať prenajímatelia veľa dôvodov na radosť. Záujem o prenájom dosahuje slabé čísla a ceny sa zvyšujú minimálne, čo do ďalšieho obdobia neveští nič dobré.

viac …

Park Hotel Shanghai – prvý šanghajský mrakodrap navrhnutý Slovákom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 31.08.2017

Prvenstiev, ktoré si vo svete na svoje konto pripísali slovenskí architekti, nie je veľa. O to viac nás potešia príbehy ľudí ako Ladislav Hudec, ktorého návrh sa podpísal na realizácii prvého mrakodrapu v čínskom Šanghaji. 

viac …

Drevovláknitá izolácia STEICO TEPORE je spoľahlivá proti prehriatiu podkrovia

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 31.08.2017

Projektanti pracujú s veľkým množstvom moderných konštrukcií, ktoré dokážu vyriešiť najväčšie problémy, s ktorými sa konkrétne stavby stretávajú. Pomocnú ruku projektantom navrhujúcim konštrukcie zabraňujúce prehrievaniu stavieb podáva firma TEPORE, s.r.o., priamy obchodný a technický zástupca nemeckej firmy STEICO(najväčšieho výrobcu drevovláknitých izolácií na svete). Na slovenský trh firma dováža overené certifikované systémy STEICO TEPORE.

viac …

Skupiny kupujúcich, ktorí zvyšujú dopyt po rekreačných nehnuteľnostiach

Napísal Róbert Bosák, 30.08.2017

Pomaly sa končí letná sezóna a s ňou aj obľúbené dovolenkové obdobie. Teraz príde čas, keď budeme môcť snívať o ďalších zážitkoch, trebárs aj v novej chate či chalupe, ktorej kúpou sa zaradíme medzi tých, čo najviac zvyšujú dopyt po rekreačných objektoch.  

viac …

Architektúra v období pred a po SNP

Napísal Róbert Bosák, 29.08.2017

Dnešný sviatok je dobrým dôvodom na krátky pohľad do histórie. Zaoberať sa však nebudeme udalosťami okolo SNP, ale architektonickými štýlmi, ktoré v tomto období a krátko po ňom zohrávali na území Slovenska kľúčovú úlohu. 

viac …

Česi vymýšľajú smart lavičky schopné nabiť telefón či elektrobicykel

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 28.08.2017

Mestský urbanizmus v Česku môže nadobudnúť nový rozmer. O stupienok vyššie ho nemusia dostať len nadčasové budovy alebo elegantné parky. Niekedy k zmene života v mestách postačia skromné, no o to viac praktickejšie lavičky.

viac …

Thajci postavili prvú bambusovú športovú halu v tvare lotosu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 27.08.2017

Tak tomu sa hovorí výstavba v ekologickom duchu vo svojej najpokrokovejšej podobe. V Thajsku totiž vybudovali prvú športovú halu svojho druhu, ktorá je celá z bambusu. 

viac …

Na mapu najväčších hotelov sa chcú zaradiť aj Bojnické kúpele

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 26.08.2017

Včera sme vás informovali o výstavbe nášho najväčšieho lyžiarskeho strediska, ktorého súčasťou bude rozsiahly 5-hviezdičkový hotelový komplex. Ďalším veľkým projektom tohto typu je aj plánovaný hotel v Bojniciach, ktorý rozšíri kapacity miestnych kúpeľov. 

viac …

V Jasnej zahájili výstavbu nášho najväčšieho hotelového rezortu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 25.08.2017

S miernym oneskorením, no o to s dôkladnejšou prípravou zahájili výstavbu najväčšieho hotelového rezortu Slovenska. Realitný klenot Nízkych Tatier totiž od minulého týždňa naberá prvé kontúry svojej budúcej podoby. 

viac …

Rast priemernej ceny bývania tentoraz potiahli domy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 24.08.2017

Štatistiky o vývoji priemernej ceny bývania za druhý tohtoročný kvartál sú už pár dní zverejnené, no ani dnes nestrácajú na aktuálnosti. Dobré správy totiž počúvame radi, čo platí aj v prípade štúdie NBS potvrdzujúcej ďalší rast cien bývania. 

viac …

Dbajte na referencie a certifikáty, kvalitný dom niečo stojí

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 23.08.2017

Pri diskusiách o tom, či drevodom ÁNO alebo NIE, zaznieva mnoho argumentov pre a proti. Bohužiaľ laik im nevie priradiť tú správnu mieru relevantnosti - teda, či je nejaký predsudok okrajový, alebo naozaj dôležitý. Čo si teda treba všímať pri drevostavbách, na čo dávať pozor, aby sme boli spokojní, ak sa pre ňu rozhodneme? Prvé pravidlo je najdôležitejšie a platí pre všetky stavby, nielen pre drevostavby:

viac …

Investori míňajú na nehnuteľnosti v strednej a východnej Európe viac

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 23.08.2017

Región strednej a východnej Európy je pre realitných investorov naďalej lákavý. Podľa štatistík hodnotiacich prvý polrok bolo do tunajších nehnuteľností preinvestovaných až 5,4 miliardy eur. 

viac …

Pri nitrianskom Jaguari vznikne zóna s občianskou vybavenosťou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 22.08.2017

Od ukončenia výstavby závodu Jaguar v Nitre máme ešte poriadne ďaleko. Aj napriek tomu sa developeri snažia o realizáciu ďalšieho projektu, ktorý má nadväzovať práve na novovznikajúcu automobilku.  

viac …

Hypotéka pre mladých po novom

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 21.08.2017

Očakávania sa naplnili. Hypotéka pre mladých sa lúči so svojou doterajšou podobou. Aj keď základné podmienky na jej získanie ostávajú bez zmeny, systém poskytovania bude fungovať po novom. 

viac …

Brno hostí medzinárodnú výstavu zameranú na význam nájomného bývania

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.08.2017

Galeria Architektury Brno hostí od 17.augusta zaujímavú výstavu zameranú na nájomné bývanie. Tematika, ktorú dlhé roky odsúvajú na vedľajšiu koľaj, tak dostala trochu viac priestoru ukázať, ako sa s týmto spôsobom bývania vysporadúvajú vo svete.

viac …