Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
Realitné články

Centrum vodných športov na Domaši stále čaká

Napísal Róbert Bosák, 23.11.2017

Nebyť Tatier a Slovenského raja, východ Slovenska by nemal takmer žiadny cestovný ruch. To sa rozhodli zmeniť ľudia z okolia Domaše, ktorí pripravili atraktívny projekt, no ten zatiaľ nerealizujú. Magazín TREND nás včera informoval, čo sa okolo neho deje.  

 

viac …

Popradské Forum zabojuje o cenu pre najlepšie obchodné centrá Európy

Napísal Róbert Bosák, 22.11.2017

Slovenské obchodné centrá sa v porovnaní s európskou konkurenciou nestratia, čo platí aj v prípade popradského komplexu Forum. Ten má dokonca šancu získať celoeurópske ocenenie, nakoľko bol nominovaný medzi finalistov European Shopping Centre Awards

viac …

V Soule vybudovali obrovský zelený park priamo na viadukte

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.11.2017

S dobrým nápadom sa môže aj starý nevyužívaný viadukt premeniť na veľký park plný vegetácie. Príkladom je projekt z juhokórejskej metropoly, ktorý dokázal, že priestor na realizáciu zelených zón sa nájde aj v prehustených veľkomestských lokalitách. 

viac …

Liptov čaká na nový turistický rezort

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 20.11.2017

Liptov priťahuje developerov prezentujúcich veľké stavebné plány odjakživa. Aktuálne sa tu diskutuje o výstavbe nového turistického rezortu, ktorý by návštevníkom ponúkol nové možnosti ubytovania, služieb a oddychu v srdci regiónu pod Tatrami.

viac …

Gruzínci dávajú budovám knižníc a mediaték novú podobu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 19.11.2017

Vizionári, ktorí hovorili, že v 21.storočí budeme kultúrny a literárny život tráviť hlavne v mediatékach, sa nemýlili. Obzvlášť, ak ide o výstavbu komplexov, ktoré návštevníkom ponúkajú priestor na zábavu, čo sa nedávno podarilo jednému gruzínskemu ateliéru. 

viac …

Roboti ovládnu už aj čistenie toaliet

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 18.11.2017

Výroba robotických spotrebičov sa stala takou bežnou, že príchod niektorých zariadení na trh už ani nevzbudí pozornosť. Občas však výrobcovia trafia presne do čierneho a do predaja pošlú produkt schopný spôsobiť v domácnostiach technologickú revolúciu. 

viac …

5th Avenue v New Yorku je stále najdrahšou nákupnou ulicou, Obchodná skončila 52.

Napísal Róbert Bosák, 17.11.2017

S rastúcou kúpnou silou spotrebiteľov sa zapĺňa aj zoznam svetových nákupných ulíc. Najnovšie mená sa však len ťažko dostanú na úroveň tradičných lokalít ovládajúcich rebríček najdrahších ulíc, ktorého aktuálne výsledky zverejnili pred pár dňami.   

viac …

Amazon otvoril v Seredi svoje prvé európske logistické centrum

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 16.11.2017

Spoločnosť Amazon predstavovať nemusíme, za to jej krok otvoriť na Slovensku svoje logistické centrum taký známy nie je. Napriek tomu, že médiá mu nevenovali adekvátnu pozornosť, ide o jednu z najväčších tohtoročných udalostí v oblasti ekonomiky aj realít. 

viac …

Dušan Jurkovič – otec modernej slovenskej architektúry

Napísal Róbert Bosák, 15.11.2017

S Dušanom Jurkovičom si spájame hlavne udeľovanie prestížnej architektonickej ceny, ktorej aktuálneho držiteľa sme si predstavili včera. Menej známy je profil osobnosti, po ktorej je pomyselné národné ocenenie pomenované. A to napriek tomu, že tento muž sa (nielen) do slovenskej histórie zapísal obrovskými písmenami.

viac …

Cenu Dušana Jurkoviča 2017 slávnostne odovzdali štúdiu Atrium

Napísal Róbert Bosák, 14.11.2017

Spomedzi všetkých architektonických súťaží organizovaných na Slovensku sa najviac pozornosti sústredí práve na Cenu Dušana Jurkoviča. Tú spolu s ďalšími významnými oceneniami pred pár dňami slávnostne odovzdali aktuálnym víťazom. 

viac …

V Česku rozdali ceny pre najlepšie realitné projekty

Napísal Róbert Bosák, 13.11.2017

České stavby sú pre slovenských architektov pútavou inšpiráciou, z ktorej si odnášajú mnoho vzácnych poznatkov. Obzvlášť, ak ide o diela, ktoré vyhrajú nejakú zaujímavú cenu. Medzi nej patria aj projekty, ktoré uspeli v aktuálnom ročníku súťaže Nejlepší z realit.  

viac …

Japonské čajové domy z dreva

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.11.2017

Nielen Slováci využívajú drevené domy ako jeden zo symbolov tradičnej architektúry. Tie nájdeme aj za hranicami, trebárs vo vzdialenom Japonsku. Tam sa už celé storočia budujú tzv. čajové domy, ktoré v sebe skrývajú omnoho viac ako len prírodné materiály. 

viac …

4 najznámejšie repliky Eiffelovej veže

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.11.2017

Slávne parížske stavby, ktoré už roky patria ku klenotom stavebníctva, sú zrejme pre architektov neodolateľnou inšpiráciou. Po včerajšom novom múzeu Louvre, ktoré bolo otvorené v Abu Dhabi, nás čaká pohľad na ešte známejšiu pamiatku, resp. jej repliky.

viac …

Louvre otvoril svoju prvú pobočku na Arabskom polostrove

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.11.2017

Slávny Louvre bude síce navždy spájaný s Parížom, no tento magický pojem začnú stále viac skloňovať aj v arabskom svete. Kúsok od mesta Abu Dhabi totiž vyrástlo nové múzeum, ktoré je oficiálnou pobočkou svojho veľkého francúzskeho menovca. 

viac …

Skoro 70% ľudí z EÚ žije vo vlastnom

Napísal Róbert Bosák, 09.11.2017

Jednou z hlavných podmienok spokojného života je komfortné a priestranné bývanie, a najlepšie to vlastné. Tejto teórie sa drží takmer 70% ľudí žijúcich v EÚ, aspoň tak to vyplýva zo štúdie Eurostatu skúmajúceho bývanie Európanov v minulom roku. 

viac …