Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
104 400
Reg. kancelárií
11 463
Reg. užívateľov
112 386
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Architektom roka v Česku sa stal Petr Hájek

Napísal Róbert Bosák, 14.09.2018

Česko spoznalo držiteľa prestížneho titulu Architekt roka 2018. Do zoznamu laureátov, ktorí v posledných rokoch najviac prispeli k napredovaniu českej architektúry, sa tak zapísalo ďalšie meno, ktorým nie je nik iný ako Petr Hájek.

viac …

Aktuálne novinky z nábytkárskeho trhu doma aj vo svete

Napísal Róbert Bosák, 13.09.2018

Rušné obdobie na nábytkárskom trhu pokračuje aj v septembri. Kým na domácom trhu zamiešala kartami najmä spoločnosť Asko, do medzinárodnej pozornosti sa po krátkom čase dostala opäť IKEA.  

viac …

Rusi zostrojili najväčšiu 3D tlačiareň na svete – bude stavať bytovky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.09.2018

Všetko nasvedčuje tomu, že stavebníctvo orientované na 3D tlač sa posunie o ďalší krok vpred. V Rusku totiž predstavili najväčšiu 3D tlačiareň sveta, ktorá by mala zvládnuť aj výstavbu bytoviek.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (Epilóg) – Slovensko láka príliš málo zahraničných návštevníkov

Napísal Róbert Bosák, 11.09.2018

Letná sezóna je za nami, takže seriál o dovolenkových hitoch môžeme uzavrieť. Dnes sa však nepozrieme na žiadnu dovolenkovú destináciu, skôr sa zameriame na nelichotivé štatistiky o slabej návštevnosti Slovenska zahraničnými turistami.  

viac …

V Egypte povolili výstavbu najvyššieho afrického mrakodrapu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.09.2018

Viaceré portály zamerané na architektúru a stavebníctvo sa pred niekoľkými dňami zmienili o návrhu mrakodrapu, ktorý má byť najvyšším v Afrike. Reč je o Nile Tower, ktorý získal všetky potrebné povolenia a aktuálne čaká na zahájenie prác.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (8. časť) – Divoká Namíbia z vraku lode

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 09.09.2018

Púštnych rezortov, v ktorých je radosť dovolenkovať, až tak veľa v Afrike nenájdeme. Dobrodruhovia a milovníci netradičných prázdninových zážitkov tak otvorenie nového hotela na pobreží slnečnej Namíbie určite vítajú.

viac …

Bratislavské Staré Mesto má nový park za 400 000 €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 08.09.2018

Dnešok je pre Bratislavčanov, ktorým nie je osud hlavného mesta ľahostajný, malým víťazstvom. V Starom Meste sa totiž otvára nový park, ktorý môžeme pokojne označiť za jeden z najkrajších, aké v Bratislave nájdeme.

viac …

Národný futbalový štadión bude drahší, a neskôr

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 07.09.2018

Nie a nie sa dočkať. Národný futbalový štadión, ktorého realizácia sa po dlhšom čakaní konečne začala, mal byť hotový ešte tento rok. Podľa aktuálneho stavu výstavby je však viac ako pravdepodobné, že v plánovanom termíne sa kolaudovať nebude.

viac …

Lustre vs. bodové svetlá

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 06.09.2018

Veľké žeravé slnko nahrádzajú malé trblietavé hviezdičky. Možno aj takto by básnici nazvali výmenu veľkého lustra za niekoľko malých bodových svetielok. Nie všade však uprednostnia zlatisté hviezdy. Mnohé domácnosti totiž nedajú dopustiť práve na ohnivé slnce. 

viac …

Denník The Guardian odporúča Britom výlet do Košíc

Napísal Róbert Bosák, 05.09.2018

Pulzujúce metropoly, rozľahlé pláže či luxusné rezorty. Nie každého láka pobyt v top destináciách, ktoré majú byť najlepšími miestami na super dovolenku. Podľa jedného z britských denníkov sa dá pekný výlet užiť aj v menej známych lokalitách, napríklad v Košiciach.  

viac …

Vláda podporí rekonštrukciu Hlavnej stanice v Bratislave

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 04.09.2018

Katastrofálny stav Hlavnej stanice v Bratislave je už dlhé roky tŕňom v oku domácich aj cestujúcich z iných častí Slovenska či okolitých krajín. Zmeniť to má revitalizácia, ktorú chce prisľúbenou čiastkou podporiť aj vládny kabinet.

viac …

Letný seriál o dovolenkových hitoch (7. časť) – Romantická vila z južného Anglicka

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 03.09.2018

Anglický Sussex sa právom radí medzi najobľúbenejšie dovolenkové regióny vo Veľkej Británii. Pomáha tomu aj malebné mestečko Midhurst, v blízkosti ktorého stojí zopár romantických usadlostí stvorených pre dokonalú dovolenku, aspoň v prípade Ariabelle určite.

viac …

Študentské bývanie v Trnave zadarmo. Ale nie tak celkom.

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 02.09.2018

Nedávny článok o možnosti bývať v prenajatom byte, za ktorý sa platí iba 3 modlitbami denne, vzbudil viaceré otázniky, či je vôbec niečo také v dnešnej dobe možné. Za takouto raritou však nemusíme chodiť do Nemecka, pretože nové študentské bývanie v Trnave ponúka možnosť bývať „zadarmo" tiež.    

viac …

Rast cien bývania už citeľne spomaľuje

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.09.2018

Téma cien bývania momentálne nerezonuje len na nitrianskom realitnom trhu, ktorého vývoj sme si v súvislosti s príchodom automobilky Jaguar načrtli včera. Do pozornosti sa dostali aj najnovšie štatistiky spojené s vývojom cien bytov a domov na celom Slovensku.

 

viac …

Jaguar ešte ani nevyrába, no reality v Nitre sú už drahšie skoro o tretinu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 31.08.2018

Sú to už približne 3 roky, čo sa bytový trh v Nitre začal poriadne otriasať. Po dlhodobej stagnácii a pomaly rastúcej ponuke novostavieb sa karta otočila a nitriansky trh sa stal jedným z najživších na Slovensku. Dôvod je jasný – Jaguar potvrdil svoj príchod.

viac …