Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 362
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 430
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Českým drevostavbám sa darí, ich počet rástol aj vlani

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 18.07.2019

Popularita drevostavieb je na vzostupe po celej Európe. Pred pár dňami sa to potvrdilo aj v susednom Česku, kde zverejnili minuloročné štatistiky počtu, resp. podielu týchto domov.

viac …

Vodné dielo Gabčíkovo prechádza prvou obnovou od svojho vzniku

Napísal Róbert Bosák, 17.07.2019

Má ísť o najväčší projekt svojho druhu v celej EÚ a jeho realizácia odľahčí  európsku kasu o desiatky miliónov. Podľa vyjadrení odborníkov je však modernizácia vodného diela v Gabčíkove potrebná a investícia do nej prinesie ešte lepšie výsledky.

viac …

25. ročník súťaže Stavba roka je oficiálne vyhlásený

Napísal Róbert Bosák, 15.07.2019

Autori najlepších stavebných diel na Slovensku môžu opäť vstúpiť do súboja o prestížne ceny. Organizátori súťaže Stavba roka totiž vyhlásili ďalší, v poradí už 25. ročník. Čas na prihlásenie jednotlivých stavieb tak beží.

 

viac …

Najvyššiu svetovú drevostavbu majú opäť Nóri

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 12.07.2019

Bitka o titul štátu s najvyššou drevostavbou sveta pokračuje. Po tom, čo sa žezlo v marci vrátilo späť do Nórska, si na korunu brúsia zuby ďalší kandidáti. Poradie v rebríčku sa tak môže v najbližších mesiacoch opäť meniť. Zatiaľ sú však lídrom Severania.

viac …

Kultúrny dom v Ostrave bude mať koncertnú sálu svetového formátu

Napísal Róbert Bosák, 11.07.2019

Historická budova kultúrneho domu s nadštandardnou koncertnou sálou v nadčasovom prevedení. Aj tak môže vyzerať kultúrno-architektonická kombinácia, ktorú by uvítalo každé mesto. Tento atribút sa však ujde len vyvoleným. Po novom k nim má pribudnúť Ostrava. 

viac …

Kúrite kotlom alebo kachľami? Očakávajte návštevu štatistov.

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 10.07.2019

Majiteľov domov, ktorí kúria kotlom alebo kachľami, čaká v najbližšej dobe návšteva. Na využívanie týchto spaľovacích zariadení v slovenských domácnostiach si totiž prídu posvietiť štatisti.

viac …

Najstaršia bratislavská fontána má za sebou úspešnú rekonštrukciu

Napísal Róbert Bosák, 08.07.2019

Starostlivosť o cenné pamiatky je vždy vítanou záležitosťou. Inak to nie je ani v prípade rekonštrukcie najstaršej bratislavskej fontány, ktorá má od minulého týždňa vylepšený staronový vzhľad.

 

viac …

Hypotekárny trh má za sebou posledné sprísňovanie podmienok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 05.07.2019

Sprísňovanie podmienok na slovenskom hypotekárnom trhu je oficiálne zavŕšené, aspoň na nejaký čas určite. 1. júla totiž došlo k poslednému zníženiu limitov smerodajných pre poskytovanie hypoték s vyššími hodnotami LTV a DTI.

viac …

Náklady na obnovu hradu Krásna Hôrka vyjdú na 35 mil. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 04.07.2019

Nad opravou hradu Krásna Hôrka visel dlhší čas otáznik. Neistotu do situácie vnášala hlavne výška nákladov na rekonštrukciu a tiež to, či bude štát ochotný prevziať za ňu zodpovednosť. Po stredajších vyhláseniach členov vlády v tom máme omnoho jasnejšie.

viac …

Po 30 rokoch sa na scénu vrátili mladomanželské pôžičky

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 03.07.2019

Mladomanželské pôžičky sú späť. Po 30 rokoch sa vo vynovenej podobe prispôsobenej dnešnej ére vracajú na scénu, aby čerstvo zosobášeným párom pomohli s financovaním bývania.

viac …

Majitelia domov už môžu žiadať o príspevok na zateplenie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 01.07.2019

Dnes sú to presne 2 týždne, čo štát začal s prijímaním žiadostí o príspevok na zateplenie. Majitelia, ktorí chcú financovať zateplenie rodinného domu s pomocou štátu, tak môžu Ministerstvu dopravy a výstavby SR posielať svoje žiadosti, a to až do konca septembra.

viac …

7 slovenských mostov, ktoré zaujmú vzhľadom aj funkčnosťou

Napísal Róbert Bosák, 28.06.2019

Aj obyčajný most môže byť neobyčajne zaujímavým dielom. Niekoľko takých sa nájde aj u nás. Svedčí o tom nasledovná sedmička stavieb, ktoré sú buď pamiatkou so vzácnou hodnotou, prepracovaným stavebným dielom alebo významným dopravným uzlom.

viac …

Modulárne ekobyty, ktoré vsádzajú na zdieľanie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.06.2019

Projekty trvalo udržateľného bývania sú už dlhšie globálnym trendom. Globálny je však aj problém s ich horšou cenovou dostupnosťou. Odpoveďou naň by mohli byť napríklad modulárne bytové komplexy fungujúce na princípoch zdieľaného bývania.

viac …

Rýchle a jednoduché čistenie bytového zariadenia pomocou „ľudových“ metód

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 26.06.2019

Stojí to minimum peňazí a ešte menej času. Čistenie vybraného bytového zariadenia sa dá zvládnuť bez toho, aby ste pri tom strávili celé hodiny a utratili financie na chémiu. Stačí vsadiť na osvedčené ľudové metódy a vaše spotrebiče aj doplnky budú opäť žiariť.

viac …

Bratislava má konečne v ponuke projekt pozemkov v širšom centre mesta s nádherným výhľadom

Napísal PR článok, 25.06.2019

Projekt Ahoj Briežky je v súčasnosti jediným projektom v Bratislave, ktorý ponúka na predaj slnečné pozemky priamo pod lesom. Bývalá vinohradnícka oblasť pod úpätím Malých Karpát tak onedlho zmení svoju tvár.

viac …