Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
239 275
Reg. kancelárií
11 183
Reg. užívateľov
109 832
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Realitné články

Provensálsky štýl alebo využitie levandule v interiérovom dizajne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 25.02.2018

Pokojná vidiecka atmosféra, žiarivé odtiene fialovej a hlavne svieže levanduľové motívy, vďaka ktorým si donesieme malý kúsok Provensálska rovno domov. Stačí zapojiť rôzne podoby levandule do zariaďovania bytu a užívať si vôňu Francúzska plnými dúškami.

viac …

5 tipov pre zriadenie vlastnej domácej posilňovne

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 22.02.2018

Dobre vybavené fitko nájdeme v každom väčšom meste. Napriek tomu mnohí túžia po vlastnej domácej posilňovni, v ktorej by si mohli kedykoľvek zacvičiť. Ak máte dostatok peňazí a priestoru, ktorý si viete zariadiť, splniť si tento sen môže byť ľahšie než sa zdá.

viac …

Pri nórskom ľadovci pripravujú prvý pasívny hotel na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 20.02.2018

Dubajský dlháň, ktorého sme si včera predstavili, nie je jediným hotelovým objektom, ktorý aktuálne vzbudzuje pozornosť médií z celého sveta. Tú si získal aj projekt, ktorý má vyrásť pri jednom z nórskych ľadovcov a stať sa najúspornejším hotelom planéty.

viac …

V Šali pripravujú výstavbu 150 nájomných bytov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 18.02.2018

Výstavba nájomných bytov v nitrianskom kraji by sa mala v najbližšom období trochu rozhýbať. Nové byty chcú ešte v prvej polovici roka začať stavať napríklad v Šali, no tá nemá byť jedinou lokalitou v regióne s týmto cieľom.

viac …

Portál www.archdaily.com vybral Budovy roka 2018

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.02.2018

Ocenenia pre najlepšie stavby udeľujú počas celého roka mnohé portály a inštitúcie. Vo februári už tradične vyhlasuje Budovy roka aj www.archdaily.com, ktorého admini pred pár dňami vybrali 15 stavieb z celého sveta a pasovali ich za najlepšie pre rok 2018.

viac …

V Prahe vystavujú najlepšie fotky svetových stavieb za minulý rok

Napísal Róbert Bosák, 15.02.2018

Praha je tradičným dejiskom viacerých podujatí zameraných na architektúru. Aktuálne tam prebieha ďalšia zaujímavá výstava, ktorej cieľom je ukázať návštevníkom najlepšie fotografie stavieb z minulého roka a zároveň vyzdvihnúť ich autorov.

viac …

Ako investovať do nehnuteľností prostredníctvom Airbnb

Napísal Tomáš Pieružek – Realityinvestor.sk v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 15.02.2018

Niektorí investori do nehnuteľností koketujú s myšlienkou krátkodobého prenájmu ich nehnuteľností. Zámer je len jeden a to zvýšenie príjmov z “prenájmu“. Slovo prenájom som zámerne napísal do úvodzoviek, nakoľko príjem z krátkodobého prenájmu sa považuje za príjem z podnikania.

viac …

Naozajstní profesionáli nájdu individuálne riešenie pre slnečné kolektory

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 15.02.2018

Nie je umenie nainštalovať sériovo vyrábané zariadenia na využívanie Obnoviteľných zdrojov energie (OZE), napríklad slnečné kolektory, na ideálne plochy. Oveľa náročnejšie a pre väčšinu montážnych firiem aj takmer nemožné je vyhovieť individuálnym požiadavkám pri atypickej architektúre, historických a špecializovaných budovách, či v náročných klimatických podmienkach. Jednou z firiem, ktorá si dokáže poradiť aj s netradičnými výzvami je najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov firma THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. Medzi jeho majstrovské kúsky patrí logo hrocha zo slnečných kolektorov v ZOO Ostrava, dodávka pre solárnu loď a rôzne individuálne riešenia pre bytové domy, hotely a kostoly po celom svete. Informuje o tom Alfréd Gottas, riaditeľ THERMO|SOLARU.

viac …

Alternatívne strešné krytiny – 2.časť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 14.02.2018

Dvojdielny seriál o alternatívnych strešných krytinách pokračuje druhou časťou. Dnes sa pozrieme na plusy a mínusy asfaltových a plechových krytín, ktoré sa pri vybraných typoch domov stihli celkom dobre osvedčiť.   

viac …

Alternatívne strešné krytiny – 1.časť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 13.02.2018

Netradičné alternatívne materiály, ktoré majú z dôvodu úspory alebo hľadania inovácie konkurovať tým zaužívaným, sa už dávnejšie dostali aj do predaja strešných krytín. Na 4 z nich sa pozrieme v dvojdielnom seriáli, ktorý odhalí ich výhody a možnosti využitia.

viac …

7 prvkov, ktoré nechýbajú v interiéroch dýchajúcich klasikou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 12.02.2018

Možností, ako si zariadiť klasický interiér, je hneď niekoľko. Milovníci tradícií majú na výber viacero nápadov, ktorými sa pri zariaďovaní môžu inšpirovať. Každý ponúka pár jednoduchých trikov, ktorých prítomnosť dodá vášmu bytu skutočného ducha klasiky.

viac …

Prvý aktívny dom v Rusku, ktorý zahájil zelenú expanziu na východe Európy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 11.02.2018

Je to už viac ako 7 rokov, čo štáty východnej Európy zasiahla veľká stavebná revolúcia. Na okraji Moskvy, v regióne Moskovská oblasť, vtedy vyrástol prvý ruský aktívny dom, ktorý rozpútal záujem o tieto pokrokové stavby po celom regióne. 

viac …

V olympijskej dedine vyrástla „najtemnejšia stavba sveta“

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 10.02.2018

So štartom zimných olympijských hier bolo predstavených aj zopár zaujímavých budov, ktoré sa stali súčasťou olympijskej dediny či okolitých lokalít. Patrí k nim aj Vantablack pavilon, ktorý si právom vyslúžil titul „najtemnejšej stavby sveta.“

 

viac …

Program budúceho týždňa spestria odborné konferencie o vykurovaní a geosyntetike

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 08.02.2018

Program odborno-vedeckých konferencií zameraných na sledovanie najnovšieho vývoja v stavebníctve a príbuzných oblastiach pokračuje aj vo februári. Už o pár dní prebehnú ďalšie 2 podujatia, ktoré sa budú venovať aktuálnym stavebno-technickým trendom.  

viac …

Práce na „najväčšom“ ekologickom rezorte sveta finišujú

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 07.02.2018

Do otvorenia najpokrokovejšieho ekologického rezortu sveta vraj ostáva len niekoľko týždňov. Projekt z tropického Belize, na ktorého vzniku sa podieľa herec a po novom aj zapálený aktivista Leonardo DiCaprio, by tak mohol privítať prvých hostí už na jar.

viac …