Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články

Celkovo 2477 článkov

Objem úverov na bývanie prekročil 32,5 mld. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 03.12.2020

Celkový mesačný objem úverov na bývanie pokračuje v rastúcom trende. Podobne ako v predošlých mesiacoch, aj v októbri tohto roka poskočil o viac ako 200 mil. €. Prvýkrát v histórii tak prekonal hranicu 32,5 mld. €.

Revolučné okná plnia úlohu tieniacej techniky a solárneho panela zároveň

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 01.12.2020

Okná nemusia slúžiť iba na vetranie, presvetlenie priestoru alebo bezpečnosť majetku. Pri použití najmodernejších technológií môžu mať omnoho vyšší prínos. Príkladom sú revolučné modely okien schopné slúžiť súčasne ako tieniaca technika aj solárny panel.

Za polárnym kruhom postavia zážitkové centrum umožňujúce pozorovať veľryby

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 30.11.2020

V oblastiach okolo polárneho kruhu bolo v posledných rokoch zrealizovaných niekoľko zaujímavých projektov. Aktuálne sú naplánované ďalšie, ktoré môžu zvýšiť návštevnosť jednotlivých lokalít. Jedným z nich má byť aj zážitkové centrum The Whale.

Miami Beach bude mať podmorský „eko“ park

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.11.2020

Pobrežie na Floride núdzou o lákavé atrakcie určite netrpí. Obzvlášť to platí v prípade Miami Beach. Väčší podmorský park, navyše s pridanou „eko“ funkciou, tam ale zatiaľ stále nenájdeme. V blízkej budúcnosti to však má zmeniť nedávno predstavený projekt.

Septembrová návštevnosť v ubytovacích zariadeniach klesla medziročne o 35,1 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 26.11.2020

September patril v posledných rokoch medzi mesiace s jednou z najvyšších návštevností v roku. Tento rok sa ale tento trend nezopakoval. Najnovšie čísla za 9. mesiac poukazujú na výrazný prepad, ktorý znížil návštevnosť v ubytovacích zariadeniach v SR o viac ako tretinu.

Japonské mesto chráni pred medveďmi duo robotických vlkov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 24.11.2020

Možnosti využitia robotických technológií sa neustále rozširujú. Expertmi na hľadanie príležitostí, ako robotov zapracovať do bežného života, sú najmä Japonci. Tí ich začali využívať už aj ako ochranu pred medveďmi.

Stavebná produkcia v EÚ klesla v septembri o viac ako 2 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 23.11.2020

Priaznivý trend, ktorý v európskom stavebníctve nastúpil počas leta, dlho nevydržal. Už v septembri prišlo k poklesu celkového mesačného objemu stavebnej produkcie. Pokles na úrovni viac ako 2 % bol zaznamenaný v mesačnom aj v medziročnom porovnaní.

V japonskom Maebashi otvorili hotel ukrytý v zelenom kopci

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.11.2020

Objekty schované v zelených zatrávnených svahoch sú čoraz viac v móde po celom svete. Jeden z najnovších projektov, ktorý uzrel svetlo sveta spopod takéhoto zeleného kopca, stojí v japonskom Maebashi.

2. vlna pandémie zvýšila podiel domácností zvažujúcich odklad splátok

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 19.11.2020

Nedávne zatváranie časti ekonomiky na Slovensku si opäť vyžiadalo svoju daň. Kvôli protiepidemiologickým opatreniam zavádzaným počas 2. vlny stúpol počet domácností, ktoré hlásia pokles príjmov. S tým sa zvýšil aj podiel domácností, ktoré zvažujú odklad splátok úverov.

Architektúra v období socializmu

Napísal Róbert Bosák, 17.11.2020

Dlhé roky socializmu u nás zanechali výraznú stopu. Najviditeľnejšia je práve v oblasti architektúry. Budovy postavené v čase bývalého režimu sú totiž súčasťou našich miest aj 31 rokov po Nežnej revolúcii.

Za elektrinu máme od januára platiť menej

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 16.11.2020

S blížiacim sa koncom roka sa už tradične otvára téma ceny energií. Už dlhšie sa hovorí najmä o cene elektriny. Tá by mala byť od januára 2021 o niečo lacnejšia ako tento rok.

Kvalitu mostných stĺpov zvýši dizajn v tvare ľudských končatín

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 13.11.2020

Celková kvalita mosta závisí od niekoľkých faktorov. Jedným z kľúčových je odolnosť a nosnosť mostných stĺpov. Tú pri výstavbe zaisťuje použitie monolitických betónových konštrukcií. Tie by však v snahe zvýšiť kvalitu mostov mohli nahradiť stĺpy imitujúce ľudské končatiny.

Stavebná produkcia zaznamenala ďalší prepad

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 12.11.2020

Situácia v slovenskom stavebníctve sa stále veľmi nezlepšuje. Potvrdzujú to aj najnovšie čísla celkového mesačného objemu stavebnej produkcie v SR. Ten v priebehu septembra zaznamenal ďalší výrazný pokles.

Bratislavské kúpele Grössling už majú svoj architektonický návrh

Napísal Róbert Bosák, 10.11.2020

Kedysi výkvet hlavného mesta, neskôr opustený a chátrajúci priestor bez budúcnosti, dnes miesto čakajúce na veľké znovuzrodenie. K tomu je znovu o krok bližšie, pretože kúpele Grössling už majú návrh svojej novej podoby.

Jediná česká synagóga postavená po vojne oslavuje 20 rokov

Napísal Róbert Bosák, 09.11.2020

9. november 2000 bol pre českú židovskú náboženskú obec významným dňom. V Liberci sa totiž otvorili brány celkom novej synagógy. Tá je aj po 20 rokoch od svojho otvorenia jedinou synagógou na území ČR, ktorú vybudovali po 2. sv. vojne.

Koronakríza znížila nájomné vo viacerých svetových veľkomestách

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 06.11.2020

Jednotlivé segmenty realitného trhu vo svete reagujú na koronakrízu odlišným vývojom. Kým ceny nehnuteľností na predaj si vo väčšine veľkomiest sveta držia stabilnú úroveň, prípadne ďalej stúpajú, ceny nájmov zažívajú výrazný pokles.