Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články

Celkovo 2520 článkov

Levočskú radnicu začnú na jar renovovať

Napísal Róbert Bosák, 22.12.2020

V roku 2021 sa na Slovensku plánuje rekonštrukcia viacerých významných pamiatok. Jednou z nich je aj radnica v Levoči. Tá by mala prejsť prvými renovačnými prácami už na jar.

Vo Francúzsku má vyrásť prvá európska továreň Huawei

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 21.12.2020

Telekomunikačný gigant z najľudnatejšej krajiny sveta je čoraz väčším tŕňom v oku niektorých západných lídrov. Napriek rastúcemu odporu, ktorý mu časť politikov aj podnikateľov z EÚ a USA opakovane adresuje, však jeho expanzia pokračuje ďalej.  

Stavebná produkcia v EÚ sa vrátila k medzimesačnému nárastu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 18.12.2020

Kým slovenská stavebná produkcia zaznamenáva dlhodobý niekoľkomesačný pokles, tá európska je ako na hojdačke. V lete sa niesla v znamení nárastu, v septembri si zapísala vyše 2 % pokles a počas októbra sa opäť vrátila k rastúcemu trendu, no aj to iba čiastočne.

Za plyn budú od januára platiť menej firmy aj domácnosti

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 17.12.2020

Očakávané sa stalo pravdou. Nižšie ceny plynu pre firmy a domácnosti od januára 2021 sú hotovou vecou. Odberatelia, ktorí na pracoviskách alebo v domácnostiach využívajú plyn, tak budú môcť na jeho spotrebe niečo ušetriť.

Španielska synagóga v Prahe sa po rekonštrukcii opäť otvára

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 15.12.2020

Jedna z najvzácnejších židovských pamiatok v Česku opäť otvorí brány. Rekonštrukcia Španielskej synagógy je totiž zhruba po roku a pol od svojho zatvorenia celkom hotová a vynovená budova pripravená na opätovný návrat k živou.

Stavebná produkcia zaznamenala najväčší prepad od roku 2009

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 14.12.2020

Slovenské stavebníctvo naďalej bojuje s prepadom svojej produkcie. K zvráteniu tohto nepriaznivého trendu neprišlo ani v októbri, práve naopak. V priebehu 10. mesiaca sa  pokles objemu stavebnej produkcie ešte viac prehĺbil a dosiahol niekoľkoročný rekord.

Anglicko bude mať prvý svetový sklad rumu vykurovaný geotermálnou energiou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.12.2020

Geotermálna energia ako zdroj tepla pri vykurovaní budov naďalej čaká na svoj väčší boom. V západných krajinách však občas pribudnú projekty, ktoré vsádzajú práve na tento druh energie. Do 2 rokov sa k nim má zaradiť aj nový anglický komplex, ktorý má slúžiť na uskladnenie rumu.

Objem hypoték opäť prekonal 1 mld. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 10.12.2020

Čakalo sa na to niekoľko mesiacov. Podľa niektorých prognóz to už v tomto roku vôbec nehrozilo. Mesačnému objemu hypotekárnych úverov sa však predsa podarilo prekročiť miliardovú hranicu.

Všestranný robotický pes poslúži aj ako stavebný dozor

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 08.12.2020

Robotické technológie si nachádzajú v stavebníctve čoraz väčšie uplatnenie. Jednotlivé modely robotov zvládajú čoraz viacej činností, pričom pri niektorých môžu nahrádzať ľudí. Po najnovšom môžu okrem iného slúžiť aj ako stavebný dozor.

Finančný majetok slovenských domácností mierne rastie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 07.12.2020

Slovenské domácnosti sú opäť v lepšej finančnej kondícii. Vyplýva to z výsledkov novej štúdie, ktorá sa zaoberá hodnotením výšky finančného majetku domácností v krajinách eurozóny. Podľa tej sa priemerná výška tohto majetku u Slovákov znova trochu zvýšila.

2. vlna pandémie zvýšila počet španielskych hotelov na predaj o 19 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 04.12.2020

Európske hotely sú už nejaký čas pod obrovským tlakom. V dôsledku epidemiologických opatrení zavádzaných v jednotlivých štátoch sa niektoré z nich nevyhli strate príjmov či dokonca bankrotu. Situácia je alarmujúca najmä v Španielsku.

Objem úverov na bývanie prekročil 32,5 mld. €

Napísal Róbert Bosák v kategorií Financie, 03.12.2020

Celkový mesačný objem úverov na bývanie pokračuje v rastúcom trende. Podobne ako v predošlých mesiacoch, aj v októbri tohto roka poskočil o viac ako 200 mil. €. Prvýkrát v histórii tak prekonal hranicu 32,5 mld. €.

Revolučné okná plnia úlohu tieniacej techniky a solárneho panela zároveň

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 01.12.2020

Okná nemusia slúžiť iba na vetranie, presvetlenie priestoru alebo bezpečnosť majetku. Pri použití najmodernejších technológií môžu mať omnoho vyšší prínos. Príkladom sú revolučné modely okien schopné slúžiť súčasne ako tieniaca technika aj solárny panel.

Za polárnym kruhom postavia zážitkové centrum umožňujúce pozorovať veľryby

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 30.11.2020

V oblastiach okolo polárneho kruhu bolo v posledných rokoch zrealizovaných niekoľko zaujímavých projektov. Aktuálne sú naplánované ďalšie, ktoré môžu zvýšiť návštevnosť jednotlivých lokalít. Jedným z nich má byť aj zážitkové centrum The Whale.

Miami Beach bude mať podmorský „eko“ park

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 27.11.2020

Pobrežie na Floride núdzou o lákavé atrakcie určite netrpí. Obzvlášť to platí v prípade Miami Beach. Väčší podmorský park, navyše s pridanou „eko“ funkciou, tam ale zatiaľ stále nenájdeme. V blízkej budúcnosti to však má zmeniť nedávno predstavený projekt.

Septembrová návštevnosť v ubytovacích zariadeniach klesla medziročne o 35,1 %

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 26.11.2020

September patril v posledných rokoch medzi mesiace s jednou z najvyšších návštevností v roku. Tento rok sa ale tento trend nezopakoval. Najnovšie čísla za 9. mesiac poukazujú na výrazný prepad, ktorý znížil návštevnosť v ubytovacích zariadeniach v SR o viac ako tretinu.