Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Realitné články

Celkovo 2520 článkov

500 mil. € z Plánu obnovy pôjde na obnovu rodinných domov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 12.03.2021

Z takmer 6-miliardového balíka, ktorý bude Slovensko čerpať v rámci Plánu obnovy, sa slušná čiastka ujde aj zeleným investíciám. K tým patrí aj obnova rodinných domov, na ktoré by malo ísť až 500 mil. €.

Výstavba prvej tureckej jadrovej elektrárne sa prehupla do ďalšej fázy

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 11.03.2021

Turecko dlhé roky chýbalo v zozname štátov, v ktorých by aspoň časť výroby energie zabezpečovali jadrové elektrárne. Prebiehajúca výstavba projektu v Büyükeceli však všetko mení a krajinu posúva o krok bližšie k účasti v „jadrovej lige“.

7 žien, ktoré zmenili svetovú architektúru

Napísal Róbert Bosák, 09.03.2021

Pri príležitosti včerajšieho sviatku MDŽ si ľudia v rôznych častiach planéty pripomínali aj významné ženy, ktoré zmenili svet. Niekoľko ich pôsobilo, resp. v súčasnosti naďalej pôsobí aj v oblasti architektúry.

Výsledky z oblasti bytovej výstavby v SR za rok 2020

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 08.03.2021

Štatistiky hodnotiace vývoj bytovej výstavby v SR za minulý rok sú už skompletizované. Udialo sa tak po piatkovom zverejnení výsledkov počtu rozostavaných aj dokončených bytov za 4. kvartál 2020.

Slovinci vyrobili autonómneho robota na prácu vo viniciach

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 05.03.2021

Robotizácia pokračuje v expanzii na trhu s technologickými zariadeniami do exteriéru. Po dlhšom čakaní si prácu budú môcť uľahčiť aj vinohradníci. S rýchlejším zvládnutím pestovania viniča im pomôže poľnohospodársky robot prichádzajúci zo Slovinska.

Múzeum v Červenom Kláštore prejde väčšou obnovou

Napísal Róbert Bosák, 04.03.2021

Malebná dedinka v Pieninách zohrala v našich dejinách významnú úlohu. Postaral sa o to najmä kláštor, ktorý sa ukrýva na jej okraji už niekoľko storočí. Ten v súčasnosti slúži ako múzeum, ktoré v najbližšom období čaká znovuzrodenie.

Ručne vyrezávané drevené stoličky s podobizňou smajlíka

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 02.03.2021

Smajlíky a emotikony sú už dlhší čas bežnou súčasťou našich životov, najmä tých, ktoré sa odohrávajú v on-line priestore. Niektorí návrhári sa ich však pokúšajú vniesť aj do bežného života, napríklad v podobe obyčajnej stoličky.

Na Manhattane dokončujú mrakodrap s centrálou firmy Pfizer

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 01.03.2021

Meno farmaceutickej firmy Pfizer sa už niekoľko mesiacov skloňuje v médiách skoro po celom svete. V drvivej väčšine prípadov sa spomína v súvislosti s výrobou vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Tá ale v posledných dňoch nebola jediným dôvodom medializácie.

Ubytovacie zariadenia v SR vlani ubytovali najmenej hostí od roku 2001

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 26.02.2021

Rok 2019 ukázal, že slovenský cestovný ruch môže patriť medzi najsilnejšie odvetvia. Po rekordnom roku však prišiel nečakaný pád. Pandémia znížila počet hostí v slovenských ubytovacích zariadeniach na polovicu a s najhorším výsledkom od roku 2001 na nejaký čas pochovala odvážne ambície majiteľov týchto zariadení.

Najvyššia slovenská stavba oslávila 60 rokov

Napísal Róbert Bosák, 25.02.2021

Nie je to bytový dom ani kancelárska veža, ktoré by v rebríčku najvyšších slovenských stavieb držali výškový rekord. Ten už 60 rokov patrí televíznemu vysielaču na východe Slovenska.

V Sydney postavia rekordne úzku výškovú budovu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.02.2021

Minimalizmus si v stavebníctve a v interiérovom dizajne získava čoraz viac popularity. S úbytkom voľného priestoru na výstavbu vo svetových metropolách bude zohrávať ešte dôležitejšiu úlohu. Vedia to aj autori projektu, ktorého realizácia má na svetovú mapu výškových budov priniesť jednu z najužších stavieb svojho druhu. 

Beninský parlament sa presťahuje - nové sídlo odkazuje na prírodu a tradície

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.02.2021

Niektoré africké štáty dokazujú, že v oblasti architektúry a stavebníctva postupne môžu dohnať vyspelý svet. K tým by sa rád zaradil aj Benin, v ktorom sa schyľuje k viacerým zaujímavým projektom. Jedným z nich má byť nové parlamentné sídlo.

Dáni predstavili najväčšiu veternú turbínu na svete

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 19.02.2021

Dáni sa netaja ambíciou stať sa dlhodobým lídrom v oblasti zelenej energie. Stále bližšie k tomu majú aj vďaka vysokej miere produkcie elektriny z veternej energie. Tej by mali po spustení prevádzky najväčšej veternej turbíny na svete vyrábať ešte viac.

Ukrajinský dizajnér použil na výrobu stoličky plastové obaly od šampónu

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 18.02.2021

Nápady, ako zapojiť do výroby udržateľnosť a recykláciu, prichádzajú z každej strany. Výnimkou nie je ani oblasť nábytkárstva, kde sa s rôznymi „eko“ riešeniami stretávame denne. Jedno z nich predstavil aj ukrajinský dizajnér Sergey Lvov, ktorý premenil obaly od šampónov na užitočný výrobný materiál.

Rodinné domy v USA zaznamenali historický rekord

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.02.2021

Rok 2020 sa na niektorých realitných trhoch ukončil rekordnými zápismi. Udialo sa tak napríklad v USA, kde sa o jedno historické maximum postarali tamojšie rodinné domy. Tie na konci roka zdraželi rekordným tempom.

Priemerná nominálna mzda v decembri vzrástla všade okrem gastra a ubytovania

Napísal Róbert Bosák v kategorií Tlačové správy, 15.02.2021

Napriek dopadom koronakrízy sa platy na Slovensku na konci minulého roka vo väčšine prípadov zvyšovali, aspoň tak to vyplýva z najnovších čísel hodnotiacich priebežný vývoj priemernej mzdy v jednotlivých odvetviach. Výnimkou je iba gastronómia a ubytovací sektor.