Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 340
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 430
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

S dobrým stavebným pozemkom máte vyhraté

Napísal Róbert Bosák, 10.05.2014

Samostatná kúpa pozemku nie je žiadnou zárukou dobrej voľby a vyriešenia otázky o spokojnom bývaní. Pri všetkých pozemkoch určených na zastavanie by sa mal hodnotiť celkový charakter plochy a nezabúdať na viacero dôležitých faktorov, ktoré robia pozemok dobrým alebo naopak nevhodným miestom na výstavbu. S objektívnym posúdením si skôr vyberiete dobrý stavebný pozemok, na ktorom sa môžete odvážnejšie pustiť do výstavby.

viac …

Správna starostlivosť o anglický trávnik

Napísal Róbert Bosák, 09.05.2014

Nádherný pestovaný trávnik je ozdobou každej záhrady alebo dvora a jeho majitelia ho môžu pokladať za jeden z najväčších skvostov svojej práce. Čas venovaný udržiavaniu trávnika sa považuje za maximálne dobre využitý vždy, keď prinesie výsledok skvelý pocit a motiváciu pokračovať úspešne v starostlivosti aj naďalej.

viac …

KEĎ KUCHYŇA DÝCHA

Napísal Róbert Bosák, 06.05.2014

Čistota, sviežosť, prehľad a príjemná atmosféra, nielen tieto atribúty by mali charakterizovať poriadnu kuchyňu, ale bez nich by to už kuchyňa nebola vôbec. Práve v tejto miestnosti sa pripravuje pokrm, vďaka ktorému môžeme načerpať novú energiu a získať nové sily, takže pre jej stopercentný stav treba spraviť maximum. Nech Vaša kuchyňa začne znova dýchať.

viac …

Nábytok bez kovania nie je nábytok

Napísal Róbert Bosák, 05.05.2014

Pri zariaďovaní obydlia sa treba pohrať s dekoráciami, použitými materiálmi, farebnými odtieňmi a typom zvoleného nábytku. Detailov, na ktoré radšej netreba zabúdať je v príbytkoch vždy mnoho. Aj taká maličkosť ako kovanie nábytku môže dať Vášmu interiéru perfektný dizajn alebo ho úplne pokaziť, takže nepodceňujte žiadnu kľučku.

viac …

Záhrada s dreveným domčekom

Napísal Róbert Bosák, 03.05.2014

Pekná estetická záhrada je vizitkou každého majiteľa rodinného domu, ktorý sa o svoj exteriér stará zodpovedne a s láskou. Aby takáto záhrada vyzerala skutočne dokonalá po dizajnovej stránke a zároveň bola maximálne užitočnou, predajcovia prišli s riešením ako z nej spraviť flexibilné miesto prinášajúce úplnú všestrannosť.

viac …

ÚČINNÁ PREVENCIA PROTI PRÍPADNÉMU POŽIARU

Napísal Róbert Bosák, 02.05.2014

Bývanie patrí k najdôležitejšiemu materiálnemu majetku, akým môžete disponovať. Pokiaľ nevlastníte pojazdné auto, financií máte aspoň na prežitie do ďalšej výplaty a vo Vašom príbytku sa nachádzajú aj nejaké spotrebiče, stále to nemusí znamenať veľký problém. Ten nastáva až v prípade výrazného poškodenia alebo celkovej straty bývania pod vplyvom ľubovoľných udalostí, pretože to môže skončiť až ulicou.

viac …

Zápis do katastra nehnuteľností

Napísal Róbert Bosák, 30.04.2014

Pri akejkoľvek výstavbe nehnuteľnosti alebo vykonávaní rekonštrukčných úprav je štátnymi orgánmi vyžadované množstvo potvrdení. Bez rôznych administratívnych formalít to na Slovensku nejde, takže Vám vzniká niekoľko povinností, ktoré musíte bezodkladne vybaviť. Jednou z tých najdôležitejších je zápis do katastra nehnuteľností, bez ktorého nemôže byť žiadna nová stavba oficiálne zaregistrovaná.

viac …

Outdoorová kuchyňa je hit!

Napísal Petra JURENKOVÁ, 28.04.2014

Zachcelo sa Vám zmeny v rutinnom varení? Možno to spraví iný jedálníček a možno by ste sa mali pri svojich kulinárskych aktivitách premiestniť do živšieho, pestrejšieho a zaujímavejšieho prostredia. Dali by ste sa nahovoriť na outdoorovú kuchyňu?

viac …

Cvičiť môžete aj doma

Napísal Róbert Bosák, 26.04.2014

Milovníci športových aktivít veľmi dobre vedia, aké je prospešné po návrate z práce prísť domov, vyhradiť si nejaký čas na obľúbeného koníčka a venovať sa svojmu telu, ktoré si takisto zaslúži pozornosť. V dnešnej dobe už tak neprevláda náročná manuálna práca dodávajúca vitalitu, preto sa v záujme zachovávania perfektnej kondície využívajú moderné fit centrá.

viac …

Nezvyčajné nápady v byte - 3. časť

Napísal Róbert Bosák, 26.04.2014

Aby Váš príbytok začal dýchať sviežosťou, originálnosťou a dokázal sa odlíšiť od ostatných klasických bytov, je potrebné prísť s nejakým skvelým nápadom, vďaka ktorému ukážete všetkým neobmedzenosť Vašej fantázie. Nie všetky nápady musia byť totálne uletené, aj keď práve v takých sa skrýva najväčšie čaro a pri nich dokážete medzi všetkými vynikať.

viac …

Nezvyčajné nápady v byte - 2. časť

Napísal Róbert Bosák, 25.04.2014

Stereotypné, nudné, nenápadné a úplne bez inšpirácie. Pri opisovaní väčšiny bytových interiérov, s ktorými prichádzame do styku, nás môžu napadnúť práve tieto pomenovania. Takýto opis bývania nie je žiadnym vyznamenaním a pokiaľ cítite akúkoľvek potrebu zmeny, ste na správnom mieste. Poďme sa pozrieť na unikátne a zároveň extravagantné nápady, ktoré spravia Váš byt výnimočným.

viac …

Nezvyčajné nápady v byte - 1.časť

Napísal Róbert Bosák, 24.04.2014

Bývanie v byte vyznieva často príliš monotónne a nenájdeme v ňom také vymoženosti ako majú rodinné domy. Dvor, záhrada, ihrisko, bazén, tieto alebo rôzne iné súčasti komfortného nažívania nám pri obývaní bytu určite chýbajú. Avšak existujú ďalšie skvelé spôsoby ako môžeme do bývania zakomponovať akékoľvek špeciálne nápady prinášajúce originalitu, dizajn a jedinečnú atmosféru.

viac …

Čo takto kamienkové prestieranie?

Napísal Petra JURENKOVÁ, 23.04.2014

Prinášame Vám tutoriál alebo ak chcete návod na to, ako si vlastnoručne vyrobiť skvelé stolové prestieranie, podložky či rohožky bez toho, aby ste museli veľa vymýšľať, tvoriť a koniec koncov aj utrácať.

viac …

Slnečné kolektory a tepelné čerpadlá zo SR zaujali odbornú verejnosť v Nemecku

Napísal admin, 22.04.2014
  Spoločnosť THERMO|SOLAR sa úspešne prezentovala na jednej z najväčších nemeckých výstav v oblasti vykurovania a obnoviteľných zdrojov - IFH INTHERM Norimberg 2014, v dňoch 8.-11.4.2014. 
Odborná i laická verejnosť prejavila veľký záujem o celý výrobný program THERMO|SOLARU, ale zvlášť zabodovala kombinácia tepelných čerpadiel a slnečných kolektorov DUO Systém, ktorá je na
nemeckom trhu dotovaná. Informoval o tom technický riaditeľ firmy Alfréd Gottas.
viac …

Dajte zelenú rekuperácii

Napísal Róbert Bosák, 22.04.2014

Ušetriť nejaké drobné na nákladoch za bývanie príde vždycky vhod. Nehnuteľnosti, ktoré využívajú rôzne úsporné prvky sú čoraz viacej vyhľadávané. Zakomponovanie modernizovaných systémov šetriacich výdavky a zvyšujúcich úroveň bývania sa počíta za úspešný investičný ťah s postupnou návratnosťou. Jedným z takýchto mechanizmov je aj rekuperácia.

viac …