Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
99 237
Reg. kancelárií
11 712
Reg. užívateľov
114 941
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Zákon o ochrane osobných údajov a povinnosti vyplývajúce pre realitné kancelárie

Napísal admin, 17.12.2013

Od 1. júla 2013 vstúpil do účinnosti nový zákon č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov, ktorý uložil aj realitným kanceláriám viaceré zásadné povinnosti. Keďže realitné kancelárie sa pri svojej činnosti dostávajú do styku s osobnými údajmi svojich klientov (sú nimi identifikačné údaje, ktoré vyžadujú právne predpisy, najmä katastrálny zákon), vzťahujú sa na realitné kancelárie viaceré povinnosti vrátane (momentálne najurgentnejšej) povinnosti - registrovať informačný systém. Túto povinnosť si musia realitné kancelárie splniť do konca roka 2013, v opačnom prípade im Úrad na ochranu osobných údajov SR v pozícii dozornej autority uloží pokutu. Realitné kancelárie, ktoré si nestihnú zaregistrovať svoj informačný systém do konca roka, zvyšujú pravdepodobnosť kontroly zo strany inšpektorov Úradu (bude pravdepodobné, že nepoznajú zákon a bude im možné ľahšie uložiť pokutu).viac …

V zime si vybavte stavebné povolenie a v lete môžete bývať v novom dome

Napísal admin, 11.12.2013

Zima je ideálnym obdobím na vybavovanie všetkých povolení a administratívnych záležitostí súvisiacich so stavbou rodinného domu. Ak chce zákazník bývať už v lete budúceho roku vo vlastnom dome, mal by zimné obdobie využiť na získanie všetkých potrebných dokumentov. Najväčší slovenský výrobca nízkoenergetických a pasívnych domov ForDom poskytuje svojim zákazníkom potrebnú dokumentáciu k typizovaným rodinným domom, ktoré má vo svojom katalógu. V prípade potreby vybaví za nich aj stavebné povolenie a projektovú dokumentáciu. Jedinými podmienkami, ktoré musia zákazníci spĺňať, sú mať stavebný pozemok a podpísať zmluvu o výstavbe. Informoval o tom marketingový riaditeľ ForDom s. r. o., Zvolen Branislav Kuzma.

viac …

THERMO|SOLAR poradí so všetkým, čo súvisí so slnečnými kolektormi

Napísal admin, 11.12.2013

Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o., Žiar nad Hronom poskytuje na svojich webových stránkachwww.thermosolar.sk svojim potenciálnym zákazníkom aj poradenskú službu. Počet návštev záujemcov sa približuje už k pol miliónu. Najčastejšie sa pýtajú, na čo sa dajú použiť slnečné kolektory, koľko kolektorov je potrebných  na rodinný dom, na ohrev vody, kúrenie, ohrev bazéna, na akú teplotu ohreje kolektor vodu a na súvislosti s materiálmi a súčasťami potrebnými na inštaláciu kolektorov. Informoval o tom technický riaditeľ THERMO|SOLARU Alfréd Gottas.

viac …

Energie2 úspešne pôsobí v SR,ČR i Poľsku

Napísal admin, 03.12.2013

Dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu Energie2, a.s., Bratislava je už tri roky významným a spoľahlivým dodávateľom energií - zemného plynu a elektrickej energie, pre veľkoodberateľov i domácnosti na Slovensku a v Českej republike. Pred rokom a pol vstúpila spoločnosť Energie2 aj na poľský trh. Na všetkých trhoch, kde pôsobí, zohráva Energie2 úlohu dynamicky rastúceho dodávateľa, ktorý poskytuje svojim zákazníkom kvalitné služby a jeho ceny sú nižšie, než majú dominantní dodávatelia jednotlivých energií na príslušných distribučných územiach.

viac …

Organizér - nová funkcia na portáli TopReality.sk

Napísal admin v kategorií Novinky na portáli, 26.11.2013

Portál TopReality.sk pridal pre užívateľov novú funkciu. Jedná sa o tzv. Organizér, novú formu vyhľadávania a značenia si poznámok k nehnuteľnostiam.

viac …

Päťsto nových vysadených stromov za 4 týždne v Kúpeľoch Luhačovice

Napísal admin, 26.11.2013

V rekordne krátkom čase štyroch týždňov sa podarilo v kúpeľnom areáli v Luhačoviciach vysadiť takmer päťsto nových urastených stromov. Vyrúbané a odstránené boli všetky zostarnuté dreviny a nevzhľadné prerastené kríky. Obnova zelene bola už nutná, pretože sa potvrdili predpoklady odborníkov o zlom zdravotnom stave stromov. Mnohé z nich boli prevádzkovo nebezpečné a ohrozovali návštevníkov. Informoval o tom generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice (Lázně Luhačovice), a.s., MUDr. Eduard Bláha.

viac …

DUO systém spojil ploché slnečné kolektory a tepelné čerpadlo

Napísal admin, 19.11.2013

Neustály rast cien energie a zvyšujúce sa nároky konzumentov vedú ľudstvo k hľadaniu ciest, ako ušetriť a znížiť svoju závislosť od monopolných dodávateľov. Triezvo uvažujúci hľadajú spôsoby, ako racionálne a efektívne využiť to, čo je známe a overené dlhoročnou praxou. Do tejto kategórie patrí aj zariadenie Duo od slovensko-nemeckého výrobcu slnečných kolektorov THERMO/SOLAR (TSZ). Ide o novátorské a úspešné spojenie dvoch alternatívnych zdrojov energie. TSZ skombinoval ploché vákuové slnečné  kolektory TS 400 s malým tepelným čerpadlom.

viac …

Ušetrite v novej vykurovacej sezóne na energiách v pasívnom dome

Napísal admin, 18.11.2013

Majitelia nízkoenergetických a pasívnych stavieb už nemusia porovnávať ponuky dodávateľov energií a uvažovať na jeseň o zmene. Ušetria nielen na vykurovaní celého domu počas tuhej zimy, ale môžu oproti klasickým energiám využívať alternatívne zdroje. Najväčší slovenský výrobca týchto stavieb ForDom má dobrú správu pre svojich stálych, aj potenciálnych zákazníkov. Vo svojich domoch využíva špeciálne izolačné materiály, ako hlinené omietky, penové sklo,minerálnu vlnu, ovčie rúno, či tohtoročnú novinku - konopu siatu, ktorá sa stala trendom v zatepľovaní. Zákazníci tak ročne ušetria stovky až tisíce eur v porovnaní s murovanými, alebo nekvalitnými drevenými domami. Informoval o tom marketingový riaditeľ ForDom s. r. o., Zvolen Branislav Kuzma.

viac …

Areál Kúpeľov Luhačovice sa zmení najviac v histórii

Napísal admin, 18.11.2013

Kúpeľný areál v Kúpeľoch Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.) prechádza najväčšou zmenou vo svojej histórii, ktorá si vyžiada celkové náklady viac ako 27 miliónov českých korún. Celkovo v ňom vysadia 476 nových stromov, 15 290 kríkov, 7 499 trvaliek a ošetria 104 drevín. Nová výsadba nahradí predchádzajúcu, ktorá už nevyhovuje zo zdravotného hľadiska stromov, alebo novej koncepcie územia. Práce začali v novembri 2013 a mali by byť ukončené do decembra 2014. Väčšina prác však bude skončená do začiatku hlavnej sezóny roku 2014. Informoval o tom generálny riaditeľ Kúpeľov Luhačovice a.s., MUDr. Eduard Bláha.

viac …

Od januára ušetria zákazníci na elektrine desiatky, niekedy aj stovky eur

Napísal admin, 07.11.2013

Elektrická energia bude na Slovensku od januára 2014 lacnejšia. Domácnosti tak ušetria ročne desiatky, až stovky eur, v závislosti od spotreby a používaných taríf. Dobrou správou pre obyvateľov je, že pri rovnakej spotrebe ako v tomto roku, ušetria všetci. Podľa informácií od tradičných, aj alternatívnych dodávateľov elektrickej energie, za výrazným poklesom ceny elektriny stojí prepad jej cien v tomto roku na európskych burzách.

viac …

Vyhodnotenie jesennej súťaže s TopReality.sk

Napísal admin, 18.10.2013

V dňoch 16.9. - 16.10. 2013 prebiehala na portáli TopReality.sk súťaž o hodnotné ceny kde podmienkou bola objednávka kreditu minimálne 150 € v komerčnej inzercii a pridanie inzerátu v súkromnej inzercii.

viac …

Dotovaný plyn poškodzuje OZE na Slovensku

Napísal admin, 08.10.2013

Rozhodnutie vlády predávať zemný plyn od Slovenského plynárenského podniku (SPP) so stratou je nielen protitrhovým opatrením, ale poškodzuje aj obnoviteľné zdroje energie (OZE) na Slovensku. Ak je reálna predajná  cena oproti trhovej nižšia o cca 20 %, o toľko sa predlžuje aj doba návratnosti pri zariadeniach na výrobu tepla z OZE, oproti plynu. Politické rozhodnutia tak paradoxne podporujú menej ekologické a v konečnom dôsledku aj menej ekonomické riešenia. Všetko sa to navyše deje v situácii, keď neexistuje jediná reálna plošná podpora OZE pre domácnosti. Informoval o tom Milan Novák, riaditeľ najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov THERMO|SOLARU Žiar, s. r. o., Žiar nad Hronom.

viac …

Príďte si pozrieť nízkoenergetické domy ForDomu na Dni drevostavieb

Napísal admin, 26.09.2013

Najväčší slovenský výrobca nízkoenergetických a pasívnych domov ForDom, s.r.o., Zvolen sa so svojimi referenčnými stavbami zúčastní tohtoročných Dní drevostavieb. Každý záujemca si môže v piatok a v sobotu 4. a 5. októbra 2013 pozrieť skutočné domy z dreva, mnohé už obývané a vyskúšať si tepelnú a pocitovú pohodu, akú poskytujú. ForDom bude vystavovať 8 typov rodinných domov a to v Kováčovej, Budči, Stupave-Kremenici, Janíkovciach pri Nitre, Jasenovej, Levoči, Oškerde pri Žiline a tiež mimoriadne úspešný dom s konopnou izoláciou v Záhorskej Bystrici. Ide už o druhý ročník tohto podujatia, ktorý organizuje Sekcia Drevostavieb Zväzu spracovateľov dreva (SD ZSD SR) a celkovo bude na celom území Slovenska vystavovať 13 firiem s takmer 40 ukážkami drevených domov. Informoval o tom marketingový riaditeľ ForDomu Branislav Kuzma.

viac …

Dodatočná distribúcia Bývanie v Bratislave

Napísal admin, 26.09.2013

Bývanie v hlavnom meste je spojené s rôznymi názormi a pohľadmi. Chcete vedieť, ako sa Bratislava mení a čo ponúka svojim obyvateľom? Prečítajte si špecializovanú odbornú prílohu vydavateľstva Mediaplanet – dozviete sa, pre koho je v hlavnom meste výhodné uvažovať o podnájme a kto by mal investovať do kúpy nehnuteľnosti. Tiež vám poradíme, či je dobré nechať si poradiť od realitného makléra, alebo či otázku svojho bývania zvládnete aj sami. Samozrejme, život v hlavnom meste nie je len o nehnuteľnostiach – pozrite sa s nami na to, čo vyrástlo z kedysi neslávnej Petržalky a ako vyzerajú nákupy v Bratislave. Príjemné čítanie!

viac …

Energie2 zníži od nového roka domácnostiam ceny elektriny o 15 až 20%

Napísal admin, 25.09.2013

Jeden z významných dodávateľov elektrickej energie a plynu - spoločnosť Energie2, a.s., Bratislava zníži od nového roka ceny silovej elektriny pre maloodberateľov na Slovensku o 15 až 20 percent. Podobné zlacnenie pripravuje aj v ČR. Konkrétne výsledné ceny však ešte v SR podliehajú schváleniu regulátora trhu ÚRSO a sú pre jednotlivé kategórie rôzne. Informoval o tom riaditeľ Energie2, a.s., Dávid Vlnka.

viac …