Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 344
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 429
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Od Patagónie cez Himaláje až po Saharu- slnečné kolektory z THERMO|SOLARU Žiar vydržia aj extrémne podmienky

Napísal admin v kategorií Tlačové správy, 01.08.2014

Nepál, Patagónia, Botswana, Maroko, Omán, Juhoafrická republika, Austrália, alebo Káthmandu, Marrákeš, Káhira, Zugspitze, sú mená voňajúce diaľkami a extrémnymi podmienkami. Nie sú to však ciele horolezeckých výprav, ale miesta, na ktorých sú inštalované slnečné kolektory z produkcie THERMO|SOLARU Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom. Za viac ako 20 rokov sa ploché slnečné kolektory z produkcie žiarskej firmy presadili v 50 štátoch celého sveta. Informoval o tom Milan Novák, riaditeľ  THERMO|SOLARU.

viac …

Využite zlacnené škridly od Tondachu na rekonštrukciu strechy

Napísal admin v kategorií Stavebné materiály, 01.08.2014

Strechu lacnejšiu až o 40% môžu mať stavebníci, ktorí využijú letnú zľavu spoločnosti Tondach Slovensko, s. r. o. na vybrané druhy pálenej keramickej škridly. V akciovej ponuke sú štyri druhy škridiel - Bolero, Samba, Twist, Bravura. Škridly sú vhodné tak pre novú výstavbu, ako aj na rekonštrukcie striech. Letné zľavy potrvajú pre zákazníkov do konca augusta 2014. Informoval o tom konateľ spoločnosti Tondach Slovensko, s.r.o. Vladimír Šablica.

viac …

Radiátor miesto klimatizácie

Napísal Róbert Bosák v kategorií Novinky z domova a o bývaní, 31.07.2014

V zime sme vďační za radiátor a jeho schopnosť ohrievať nám príbytok a v lete za klimatizáciu a jej osviežujúci chladivý prúd vzduchu. Dve ročné obdobia, dve odlišné zariadenia a dve odlišné spôsoby využitia, ktoré sú súčasťou našich obydlí. Radiátory však majú pred sebou priaznivé obdobie, zatiaľ čo klimatizácie môžu mať až existenčné problémy. 

viac …

S bambusovou podlahou za módou a kvalitou

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 29.07.2014

Sú trendové, stoja na vrchole rebríčka záujmu a prinášajú orientálnu eleganciu. Bambusové podlahy, ktoré si nachádzajú miesto v našich interiéroch, sú jednými z najvyhľadávanejších podlahovín súčasnosti a zdobia novostavby, zrekonštruované obydlia aj administratívne priestory.

viac …

Ak idete vymieňať okná, pouvažujte nad najkvalitnejšími drevenými

Napísal admin v kategorií Interiér, 28.07.2014

Kde sú tie časy, keď plastové okná boli symbolom pokroku a za svoje staré ,,kasňové“ drevené okná si ich vymieňali len tí majetnejší. A to ešte mali k dispozícii len trojkomorové s tepelnou účinnosťou, akú dnes už neponúkajú ani Poliaci. Prešlo 15-20 rokov a vtedajší hrdí majitelia prvých plastových okien rozmýšľajú o ich výmene. Určite sa im to oplatí a to hlavne v prípade, ak idú aj zatepľovať. Dnešné požiadavky na energetickú úspornosť domov sú kdesi úplne inde ako pred dvomi desaťročiami. Domy po výmene okien a dverí a zateplení, ak majú byť na úrovni doby, už musia spĺňať podmienky na nízkoenergetické, či pasívne bývanie. A znovu sa vynára otázka - aké okná sú najvhodnejšie?

viac …

Hity medzi materiálmi - kamenná dýha

Napísal Róbert Bosák, 26.07.2014

Len málo materiálov vyrobených z kameňa prináša do interiérov tak nezameniteľnú eleganciu s prírodným nádychom ako kamenná dýha. Tento špeciálne spracovaný materiál je exkluzívnym doplnkom kancelárií, spoločenských priestorov a vstupných hál dlhodobo, no v súčasnosti sa dostáva stále viac do našich príbytkov, kde sa stáva doslova dominantou priestorov.

viac …

Potreba pravidelného vetrania

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 26.07.2014

Nemusíte ani cítiť dusno alebo vdychovať suchý vzduch, aby ste si uvedomovali potrebu vetrania. Hlavne teraz v horúcich letných mesiacoch sa kladie dôraz na zvýšený príjem čerstvého kyslíka, keďže obytné priestory sa príliš prehrievajú a vzduch sa nám vydýcha podstatne rýchlejšie. Nejde však len o leto, pravidelne vetrať je nutné počas celého roka.

viac …

Okná ako súčasť bezpečnosti

Napísal Róbert Bosák, 24.07.2014

Bezpečnosť a zaistenie bývania patrí k základným pilierom ochrany majetku a spokojného nažívania. Z každej strany sa na nás valia informácie o potrebe výmeny starých dverí za nové bezpečnostné, o nutnosti namontovania kvalitnejšieho zámku a o kamerových zariadeniach monitorujúcich každý krok. Pri všetkých tých moderných ochranných systémoch sa ale nejak zabúda na okná a ich nenahraditeľnú účasť na bezpečnosti.

viac …

Ratanový nábytok nepatrí len k letu

Napísal Róbert Bosák, 22.07.2014

Chceme sa dobre cítiť, musíme dobre bývať. Chceme dobre bývať, musíme mať harmonický a čistý domov. K ideálu spokojného bývania patrí aj zariadenie interiéru a typ nábytku, ktorý musí mať vzhľad, kvalitu, trvácnosť a nezávadný materiál. Nábytok z ratanu to všetko spĺňa a dokáže byť užitočným pomocníkom pomáhajúcim nám cítiť sa dobre kedykoľvek.

viac …

Hity medzi materiálmi - korok

Napísal Róbert Bosák, 19.07.2014

Pri výstavbe, rekonštrukciách aj zariaďovaní chceme najlepšiu kvalitu za najprimeranejšiu cenu. Tento požadovaný pomer sa týka aj stavebných a konštrukčných materiálov, ktoré sa využívajú na každom kroku. Spomedzi všetkých možností, ktoré sa dostávajú na trh, sa o slovo hlási korok, použiteľný aj v striekanej forme.

viac …

THERMO|SOLAR Žiar dodal 64 slnečných kolektorov TS 300 do Maroka

Napísal admin, 18.07.2014

Ďalší významný úspech na africkom kontinente dosiahol najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov - THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom, keď sa mu podarilo zrealizovať novú dodávku slnečných kolektorov pre Maroko. Pre nový hotel v meste Oujda dodala žiarska firma 64 kolektorov typu TS 300, ktoré tu budú slúžiť na ohrev teplej vody. Nejde o prvú dodávku pre Maroko, THERMO|SOLAR začal predávať v tejto krajine už v roku 2003, kedy dodali pre hotelový komplex v Marákeši 200 m² slnečných kolektorov Heliostar 400 V. Informoval o tom Ján Tomčiak, zástupca riaditeľa  THERMO|SOLARU.

viac …

Átriové domy s antickým nádychom

Napísal Róbert Bosák, 18.07.2014

Ak chcete mať vo svojom domčeku nejakú nezvyčajnú zaujímavosť, zvoľte si napríklad átrium. Je to šikovná možnosť ako si doma vytvoriť niečo štýlové, užitočné a zároveň nenáročné. Átriové domy nie sú žiadnou novinkou, majú za sebou bohatú históriu a v tej najmodernejšej podobe sa stali aktuálnou súčasťou mnohých lokalít.

viac …

Už aj byty sa predávajú na kľúč

Napísal Róbert Bosák, 16.07.2014

Kúpiť zariadený byt a nasťahovať sa rovno do hotového je snom mnohých. Tí, ktorí sa nevyžívajú v navrhovaní a zariaďovaní interiéru, poprípade majú ešte aj nedostatok voľného času na takéto aktivity, sa určite potešia tejto výhode. Hotových bytov určených k okamžitému plnohodnotnému obývaniu pribúda stále viac a zvyšujúci sa dopyt po takýchto nehnuteľnostiach svedčí o záujme obyvateľov.

viac …

Namiesto klimatizácie skúste vymeniť okná za kvalitné a zateplite si dom

Napísal , 15.07.2014

Tropické horúčavy súvisiace s globálnym otepľovaním, v posledných rokoch aj na Slovensku, nútia milióny alergikov, astmatikov, srdciarov a starších ľudí, rozmýšľať, ako prežiť leto bez ujmy na zdraví, alebo priameho ohrozenia života. Zdanlivo najjednoduchšie riešenie – klimatizácia má práve pre tieto skupiny obyvateľov veľa nevýhod. Od vysokej spotreby elektrickej energie a s tým súvisiacich nákladov na prevádzku, cez výskyt plesní, rôznych druhov baktérií, vírusov a ochorení až po život v stálom prievane. Jedným z elegantných riešení pre staršie stavby je výmena okien za vysoko kvalitné a zateplenie takýchto domov. Pre novostavby je to rovno výstavba nízkoenergetických a pasívnych domov.

viac …

Biometrické zámky už aj doma

Napísal Róbert Bosák, 14.07.2014

Technologický vývoj sa posúva neustále dopredu a rýchle tempo napredovania je niekedy až náročné stíhať sledovať. Možno už Vaši susedia majú doma niečo, o čom ste ešte ani nepočuli alebo Vy využívate nejakú pomôcku, na ktorú sa ostatní dívajú ako na niečo sci-fi. Každopádne, ochrana a bezpečnosť nehnuteľného majetku je neustále vylepšovaná a po najnovšom sa na Slovensku začínajú vo veľkom využívať biometrické zámky.

viac …