Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
96 347
Reg. kancelárií
11 831
Reg. užívateľov
116 429
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Realitné články

Staré elektromery ustupujú novým inteligentným

Napísal Róbert Bosák v kategorií Úspora energie, 27.08.2014

Staré elektromery určite nepatria k našim obľúbeným prvkom v domácnostiach. Ich praktickosť a efektivita je minimálna a ani ich vzhľad im nepomáha k vyššej popularite. Roky nám síce verne slúžili, no postupne budú musieť ustúpiť novým inteligentným zariadeniam, ktoré budú prínosom pre bývanie.

viac …

Škandinávske mestá sú príkladom ekologického správania

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 23.08.2014

Ku kvalite života a bývania patrí jednoznačne aj dobré životné prostredie. Udržiavať ho v zdravom stave sa však nespraví samo od seba, takže je potrebné sa o neho pričiniť pravidelnou starostlivosťou a efektívnymi návrhmi. Najinovatívnejšie a najúspornejšie riešenia sa šíria do celej Európy hlavne zo škandinávskych krajín, ktoré majú k ekológií veľmi blízko.

viac …

Indický masív je stále

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 23.08.2014

Má bohatú tradíciu, nedokáže starnúť a jeho výroba v sebe ukrýva istú filozofiu týkajúcu sa harmonicky zariadeného príbytku. Aj keď je nábytok z indického masívu označovaný milovníkmi moderných interiérov ako staromódny alebo retro, je stále obľúbený a dlhodobo vyhľadávaný pre jeho skvelé vlastnosti a potenciál priniesť bývaniu ducha. 

viac …

Cohousing ako vedomé spolunažívanie susedov

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 22.08.2014

Skeptici vnímajúci spolunažívanie ľudí ako mizerné sa opäť potrápia, pretože stále sa nájdu skupiny, ktoré im prekazia ich pesimistické scenáre. Pravdepodobne najlepším príkladom budovania spoločenských kontaktov a dobrých vzťahov je v súčasnosti cohousing, ktorý sa vracia k pozitívnym prvkom otvoreného spolunažívania a zároveň buduje potrebnú nezávislosť. viac …

Wienerberger prevzal väčšinu akcií výrobcu škridiel Tondach

Napísal admin v kategorií Stavebné materiály, 21.08.2014

Rakúska spoločnosť Wienerberger AG prebrala s povolením Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže ďalšie podiely rakúskeho koncernu TONDACH Gleinstätten, a.s.. Wienerberger tak nadobudol právomoc disponovať 82 % podielov koncernu TONDACH a 18 % podielov prešlo pod správu bánk. Informoval o tom konateľ spoločnosti TONDACH Slovensko, s.r.o. Vladimír Šablica.

viac …

Luxusný minimalizmus na brehu Pacifiku

Napísal Monika Ludasová, 21.08.2014

Vôňa Pacifiku, neodolateľný výhľad, minimalizmus a krásna žena. Toto je domov!

viac …

Sankcie voči Rusku sú príležitosťou na zníženie závislosti a rozvoj OZE

Napísal admin v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 20.08.2014

Zavedenie sankcií EU voči Rusku, ani ruské odvetné sankčné opatrenia, sa priamo nedotknú najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov – firmy THERMO|SOLAR. Napriek tomu sú sankcie výstrahou pre všetkých veľkých dovozcov energonosičov z Ruska, že priveľká závislosť od jedného dodávateľa je vždy potenciálnym rizikom a môže byť kedykoľvek zneužitá. Slovensko by sa malo z tejto situácie poučiť a konečne začať podporovať efektívne obnoviteľné zdroje energií (OZE). V praxi to znamená priamu finančnú podporu pre obyvateľstvo  a nie jeho záťaž v zvýšených cenách napríklad elektriny, ktorou platia za podnikateľské zámery niektorých subjektov. Informoval o tom riaditeľ THERMO|SOLARU Ing. Milan Novák.

viac …

Vlastný vkus vs. nasledovanie trendov

Napísal Róbert Bosák, 18.08.2014

Výber nehnuteľnosti, kúpa interiérových doplnkov alebo zaobstarávanie rozličných častí exteriérov, každú z tejto voľby sprevádzajú dva možnosti, podľa čoho sa rozhodovať. Či sa necháte inšpirovať aktuálnou módou alebo si vyberiete podľa vlastného vkusu, konečný verdikt je len a len na Vás, no my sa pozrieme na obe možnosti zblízka.

viac …

Špeciálne a užitočné stoly - 2.časť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 17.08.2014

Šikovných nápadov spojených so zvýšením komfortu a životnej úrovne nie je nikdy dosť a preto aj výrobcovia z rôznych odvetví prichádzajú s nejakými novinkami. Spotrebitelia na takéto efektívne vylepšenia reagujú pozitívne a trh je vďaka tejto spätnej väzbe v pohybe. Pozitívne ohlasy si získali aj netradičné nápady na špeciálne a užitočné stoly, takže poďme sa na niektoré pozrieť.

viac …

Špeciálne a užitočné stoly - 1.časť

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 16.08.2014

Sú nezvyčajné a vyrábajú sa ako špeciálne kusy, no predsa sa dostanú do domácností, kde ponúkajú praktickosť a komfort. Aj napriek ich výnimočnosti a záujmu najväčších fajnšmekrov sú dostupné každému smrteľníkovi. Reč je o nezvyčajne navrhnutých stoloch, ktorých praktickosť nedopláca na eleganciu, ale obe vlastnosti idú rovnocenne ruka v ruke.

viac …

Výrobca okien Makrowin za 1.polrok zvýšil tržby o 14 %

Napísal v kategorií Stavebné materiály, 15.08.2014

Popredný slovenský výrobca energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien, spoločnosť Makrowin, s.r.o., Detva, zaznamenal za prvý polrok tohto roku nárast tržieb oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 14 %. Firma tak zvýšila svoje tržby zo 410 897 EUR v 1. polroku 2013 na 467 590 EUR v 1. polroku 2014. Za rastom tržieb stál predovšetkým zvýšený export do USA, ktorý tvorili hlavne drevohliníkové a drevené okná, vchodové dvere a posuvné steny s izolačným trojsklom. Práve na americkom trhu sa jej podarilo v porovnávanom období zvýšiť odbyt až o 46 %. Informoval o tom Dušan Majer, riaditeľ spoločnosti Makrowin.

viac …

3x Orient v obývačke

Napísal Róbert Bosák v kategorií Interiér, 13.08.2014

Prečo byť rovnaký ako väčšina a trošku sa neodlíšiť, nevybočiť z normy a nevychutnať si naplno krásu inakosti ? Veď originálnosť a netradičné prvky sú zveľadením každého interiéru a celému príbytku dodajú nový rozmer. O jedinečné doplnky so schopnosťou oživiť interiér nebola nikdy núdza v orientálnych obydliach, od ktorých sa inšpirujú aj našinci. 

viac …

Automatické ovládanie okien metódou TipTronic

Napísal Róbert Bosák v kategorií Zaujímavosti zo sveta, 12.08.2014

Súčasťou celého technologického vývoja, ktorý má priniesť pokrok aj do realitného sektora, sú inteligentné systémy riadenia domácnosti. K takýmto technologickým prvkom patria aj automaticky ovládané okná, ktoré si pomaličky získavajú miesto v našich príbytkoch. Nakoľko sú užitočnými a praktickými pomocníkmi, zvýšený záujem o nich je úplne prirodzený.

viac …

Aj betón môže byť elegantný

Napísal Róbert Bosák v kategorií Stavebné materiály, 07.08.2014

Stavebníctvo bez betónu by snáď ani nebolo stavebníctvom, pretože jeho účasť na výstavbe, rekonštrukciách a iných príbuzných činnostiach je takmer neodmysliteľná. Betón vidíme všade na budovách, dvoroch, terasách či námestiach. Doteraz sa nejak vyhýbal obytným priestorom, no vďaka pohľadovému betónu sa situácia pomaly mení.  

viac …

Vyberáme povrch pre exteriér

Napísal Róbert Bosák v kategorií Exteriér, 06.08.2014

Celý okolitý exteriér je plnohodnotnou súčasťou nehnuteľnosti, takže rovnakým podielom sa stará o vzhľad bývania. Rozprestiera sa v najbližšom okolí objektu a vytvára prostredie, ktoré toho pri bývaní ovplyvňuje dosť. Obyvatelia, hostia alebo okoloidúci si vytvoria prvé dojmy hneď pri úvodnom kontakte s daným priestorom, ktorého základom je správny povrch zaisťujúci nielen samotný vzhľad. 

viac …