Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Objem úverov na bývanie prekročil hranicu 38 mld. €

Napísal Róbert Bosák, 13.06.2022

Dopyt po úveroch neutícha. Potvrdzujú to aj posledné známe čísla hodnotiace priebežný vývoj objemu úverov na bývanie. Ten zaznamenáva dlhodobý rast nepretržite niekoľko rokov. Po najnovšom sa dostal už nad hranicu 38 mld. €.

 

O ďalšom vývoji na trhu s úvermi na bývanie informovala opäť Národná banka Slovenska (NBS). Jej analytici zverejnili nové údaje monitorujúce priebežný mesačný objem úverov na bývanie. Výsledky za apríl 2022 nepriniesli žiadne prekvapenie. Objem úverov zaznamenal ďalší vysoký mesačný nárast, ktorého výsledkom bolo prekročenie 38-miliardovej hranice a s tým spojené stanovenie nového historického maxima na úrovni 38,34 mld. €.

Zdroj: pixabay.com

 

Objem úverov vzrástol o viac ako 300 mil. €

 

Prekročenie 38-miliardovej hranice bolo na spadnutie už v marci. Objem úverov na bývanie vtedy zaznamenal mesačný rast na úrovni viac ako 480 mil. €. Vďaka jednému z najvyšších mesačných nárastov v histórii sa priblížil k pokoreniu spomenutej hranice. K jej dosiahnutiu chýbalo necelých 26 mil. €. Prekonaná bola v apríli, kedy objem úverov vzrástol o viac ako 300 mil. €, čím zaznamenal druhý najvyšší mesačný rast v roku 2022.

 

Najviac úverov na bývanie poskytuje SLSP

 

K prekvapeniam neprišlo ani v rebríčku bánk s najvyšším podielom poskytnutých úverov na bývanie. Tomu dlhodobo vládne SLSP, ktorá si stráži viac ako 25 % podiel. Ten stúpa každý mesiac od začiatku roka. SLSP tak postupne zvyšuje náskok pred druhou VÚB, ktorej podiel sa prvýkrát v roku dostal pod 21 %. Trojicu najlepších uzatvára Československá obchodná banka, ktorá zvýšila svoj podiel na trhu s úvermi na bývanie o ďalších 0,25 % na 14,29 %.

Zdroj: pixabay.com

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: NBS – nbs.sk

Zdroj foto: pixabay.com