Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
99 369
Reg. kancelárií
11 637
Reg. užívateľov
114 105
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Sauna, ktorá si pláva nórskym jazerom

Reality Realitné články Zaujímavosti zo sveta Sauna, ktorá si pláva nórskym jazerom

Napísal Róbert Bosák, 07.11.2018


Najprv plávajúce domy, potom podmorské reštaurácie, neskôr podmorské apartmány. Zdá sa, že voda je pre architektov atraktívnym partnerom, pretože projekty postavené nad alebo pod hladinou stále pribúdajú. Aktuálne sa k nim pridala aj šikovná plávajúca sauna.

Zdroj: architizer.com 


Netradičný projekt útulnej plávajúcej sauny je jedným z mála svojho druhu, ktorý sa nakoniec aj reálne vybudoval. Podarilo sa to v malej nórskej dedinke Dalen, ktorej úchvatné prostredie je priam ideálne na pokojnú dovolenku harmonizujúcu dušu aj telo. K tomu má prispieť práve spomínaná sauna, ktorá sa vlní na jemne rozčerenej hladine miestneho jazera.

Zdroj: www.visittelemark.no 


Komfort, priestor, poloha aj dizajn

 

Soria Moria, ako je projekt plávajúcej sauny zasadenej do panenskej prírody obklopujúcej nórsku dedinku, je jedným z vrcholov architektúry zameranej na plávajúce alebo podmorské objekty. Fascinovať dokáže po všetkých stránkach od dizajnu a samotného prevedenia až po praktickú stránku a polohu v náruči prekrásnych scenérií. Samozrejme, tým najdôležitejším je práve sauna ponúkajúca maximálny komfort aj vďaka útulnej šatni a priestoru vyhradenému na trochu relaxu.

Zdroj: www.wallpaper.com 


Dizajn inšpirovaný okolitými horami

 

Praktická funkcia a jedinečný nápad bol vyšperkovaný hlavne dizajnom. Za tým stoja profíci z ateliéru Feste Landskap Arkitektur, ktorí sú vždy zárukou skvelých nápadov, čo potvrdili aj štýlovou stavbou zloženou z 2 hranatých objektov. Zvolený tvar bol inšpirovaný okolitými horami a z viacerých uhlov pohľadu ich hodnoverne odráža. Aby sa nezabudlo ani na typický škandinávsky dôraz kladený na ekológiu, pri výstavbe sa využilo pár druhov dreva a estetický šindeľ, ktorý celé dielo odel do gala.

Zdroj: www.wallpaper.com 


Jednoduchý prístup do sauny

 

Kto si nechce nechať ujsť šancu dopriať svojmu zdraviu liečivý a zároveň estetický pôžitok, ten môže spojiť návštevu sauny s výletom po južnom Nórsku. Soria Moria je voľne prístupná verejnosti, takže vždy, keď nie je obsadená, môžete si v nej užívať krátky „pobyt“ priamo na hladine. Hostí určite poteší aj nová cyklotrasa a turistický chodníček, ktorými sa dá do sauny dostať priamo z Dalenu.

Zdroj: stupiddope.com 


Text: Róbert Bosák

Foto: coolmaterial.com, architizer.com, www.visittelemark.no, www.wallpaper.com, stupiddope.com