Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
100 865
Reg. kancelárií
11 606
Reg. užívateľov
113 737
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Bratislavský Pharos Park pripravuje rozširovanie

Reality Realitné články Novinky z domova a o bývaní Bratislavský Pharos Park pripravuje rozširovanie

Napísal Róbert Bosák, 03.08.2018


Predvčerom ScontoKika, dnes Pharos. Do aktuálneho diania na tunajšom retailovom trhu zasahuje aj bratislavský nákupný park, ktorý v najbližšom čase čaká rozširovanie obchodnej plochy.

 

Silná konkurencieschopnosť, aká je na retailovom trhu v hlavnom meste, núti predstaviteľov nákupných stredísk k pravidelnej modernizácii alebo rozširovaniu. Práve to je spôsob, ako si udržať zákaznícku základňu a vďaka rozširovaniu predajnej plochy prilákať nových klientov. Vedia to aj majitelia Pharos Parku, ktorý sa má už čoskoro rozrásť o nové prevádzky, čím sa zvýši jeho celková predajná plocha o ďalšie tisícky m2.  

 

Nová obchodná pasáž s výmerou nad 14 000 m2

 

Nápad rozšíriť predajnú plochu vo Pharose sa zrodil už dávnejšie. Pred necelými 2 rokmi sa začalo hovoriť o vybudovaní nového obchodného strediska s výmerou 13 580 m2. Neskôr sa počítalo s viac ako dvojnásobným zväčšením plánovanej predajnej plochy. Od oboch návrhov sa nakoniec upustilo a investori prišli s novou podobou projektu, ktorým by mala byť stredne veľká nákupná pasáž s výmerou 14 655 m2.  

   

3+1-poschodový objekt vyrastie pri Decathlone 

 

Ak sa objekt vybuduje podľa aktuálnych plánov, v parku vyrastie pasáž, ktorú budeme môcť prirovnať k menším nákupným centrám. Investori zo spoločnosti LFS totiž pripravili projekt s 3 nadzemnými a 1 podzemným podlažím, čo je v porovnaní s pôvodným zámerom výrazná zmena. Vedľa Decathlonu tak nevyrastú 1-podlažné bloky s viacerými obchodmi, do ktorých by viedli samostatné vchody, ale riadne obchodné centrum s „dispozíciou“ 3 + 1.

 

Voľná plocha vo Pharose zatiaľ ponúka dosť miesta na ďalšie rozširovanie, takže výstavba spomínanej pasáže zrejme nebude poslednou realizáciou v areáli nákupného parku. Presný termín jej realizácie sa zatiaľ iba plánuje, od čoho sa bude odvíjať aj predpokladaný dátum kolaudácie. V priebehu ďalších týždňov sa snáď dozvieme aj možné mená nových predajcov.

 

Text: Róbert Bosák

Foto: www.wikipedia.org