Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Vyberte svoj štýl kúpeľne. A prispôsobte mu každú maličkosť

Napísal PR článok, 11.06.2024


Ľudia si obzvlášť dávajú záležať na zariaďovaní spálne a obývacej izby – predsa len, je to miestnosť, kde trávite najviac času s návštevami. Veľa sa v poslednom čase hovorí o štýle kuchyne. Trochu v pozadí je kúpeľňa, ale my rozhodne odporúčame ju nezanedbávať. Aj keď má prevažne praktickú funkciu, je kúpeľňa zároveň miestom, kde vyhľadávate oddych, relaxáciu. Až sa ponoríte do horúceho kúpeľa a vaše oči začnú prechádzať po miestnosti, mali by nachádzať uspokojenie z toho, ako skvele a štýlovo ste si to zariadili.


Dnes si predstavíme niekoľko obľúbených kúpeľňových štýlov. Nikde nie je napísané, že je nutné sa ich striktne držať. Ale napríklad v ich popise nájdete inšpiráciu pre váš jedinečný štýl.


Industriálny štýl

Industriálny štýl je surový, nachádzajúci dokonalosť v nedokonalosti. Charakterizuje ho najmä čierna farba, prípadne odtiene tmavej a hnedej. Obzvlášť sa hodí do kúpeľne s tehlovým obkladom, ale je možné ho použiť aj do kúpeľne s bielymi múrmi.


Pre industriálny štýl je totiž typický aj kontrast bielej a čiernej. Industriálny štýl si vzal inšpiráciu z prostredia továrenských hál a priemyselných komplexov, takže si predstavíme kľukatiace sa potrubie. Priznané potrubie je teda pre industriálne koncipovanú kúpeľňu jedine plus.


Všeobecne tu platí dôraz na lineárne prvky pred plošnými. Umývadlová, sprchová alebo vaňová batéria by preto mala byť skôr dlhá a štíhla. Ako kúpeľňový nábytok sa hodia skrinky z masívneho dreva s výraznými kovovými prvkami.


Prírodný štýl

Pri kúpeľniach v prírodnom štýle si samozrejme predstavíme výrazné zapojenie izbových rastlín a dôraz na využitie dreva. Drevené parkety alebo dlažba s imitáciou dreva, drevený kúpeľňový nábytok, doplnky z bambusu, to všetko sú stávky na istotu. Aby kúpeľňa v prírodnom štýle fungovala ako celok, odporúčame staviť na odtiene sivej, bielej a hnedej. Sú to pokojné farby, ktoré vizuálne nerušia.


Vybavenie, teda vaňa, sprcha, alebo sprchová či vaňová batéria, volíme skôr zaoblené ako hranaté. Príhodné je zapojenie vintage prvkov, takže na uteráky poslúži prútený košík, na kozmetiku staršia drevená krabička.


Filigránsky štýl

Pod týmto názvom rozumieme štýl bohato dekoratívny a pestrý. Niekto to pojme viac štýlom retro a využije starý typ kohútikových batérií a zrkadlo s bohato zdobeným rámom, iný nájde inšpiráciu vo vidieckom štýle à la provence. Žiadny prístup nie je zlý. K filigránskemu štýlu sa bude hodiť umývadlo na dosku. Nemusíte sa držať klasickej bielej, dajú sa zohnať umývadlové misy bohato a farebne zdobené. Tiež doplnky môžu hrať farbami a byť zaujímavo tvarované. V prípade filigránskeho štýlu ide o to, aby to bola „pastva pre oči“. Aby pravidelný hosť vo vašej domácnosti mal aj pri piatej, šiestej návšteve čo objavovať.


Minimalistický štýl

Pravým opakom je minimalistická kúpeľňa, ktorá sa riadi zlatým pravidlom: menej je niekedy viac. Dôraz je kladený na vzdušnosť a na priestor. Kúpeľni musí vládnuť biela a sivá, čo sú napokon farby, ktoré opticky priestor zväčšujú.


Mali by ste sa držať jednotných tvarov. Je jedno, či stavíte na štvorce, obdĺžniky alebo elipsy, podľa tohto princípu by ale malo byť volené všetko v kúpeľni vrátane doplnkov. Takže napríklad, keď zvolíte tvar obdĺžnika, kúpte skôr hranatú vaňu a umývadlo, hranatú sprchovú a vaňovú batériu a kúpeľňový rebrík s hranatými tvarmi.


Základom minimalizmu je obmedziť veci v kúpeľni na tie dôležité (alebo aspoň navodiť tento dojem). Vizuálne rušivé predmety musia byť umiestnené do pozadia. Zdalo by sa, že ide o nočnú moru pre pôžitkárov, ktorí radi v kúpeľni trávia viac času a ktorí logicky potrebujú veľa kozmetiky, šampónov, mydiel a kúpeľových solí. Nie je to pravda. Mydlo a šampón uschovajte do elegantných dávkovačov na mydlo, kozmetické predmety s krikľavo farebnými etiketami umiestnite do kúpeľňovej skrinky.


Prepychový štýl

Prepychový štýl vyžaduje väčšiu počiatočnú investíciu, ale pokiaľ si potrpíte na pocit komfortu, určite nebudete sklamaní.


Prepychový štýl najlepšie navodíte správne zvoleným umývadlom na dosku, krásnym kúpeľňovým nábytkom a skutočne pohodlnou vaňou. Najlepšie sa hodí voľne stojaca vaňa, ktorá by nemala byť umiestnená niekde v rohu, ale práve naopak, v strede miestnosti. K nej potom logicky prináleží voľne stojaca vaňová batéria.


Milovníkom spŕch odporúčame moderné hydromasážne sprchové panely. Umývadlovú batériu môžete voliť elektronickú bezdotykovú. Keď máte ešte vyhrievanú podlahu a príhodne zvolené doplnky, potom máte prakticky vyhrané.