Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Vyberáme si vhodné bývanie

Napísal Róbert Bosák, 04.04.2014

Zaslúžený komfort, dobrý pocit z bývania a príjemné dojmy z okolitého prostredia sú pre spokojnosť obyvateľov najdôležitejšie. Aby ste mohli túto spokojnosť pocítiť aj na vlastnej koži, ešte pred presťahovaním sa do nového je potrebné mať vysnívanú konkrétnu predstavu o bývaní. Pokiaľ budete vedieť, čo presne chcete, ľahko a rýchlo si aj vyberiete.

Zdroj: www.jozefklisky.sk


Základnou otázkou pri výbere ideálneho bývania ušitého priamo pre Vás je voľba medzi bytom a rodinným domom. Obe typy prinášajú niekoľko pozitív, ale takisto aj nevýhod, ktoré dokážu sťažiť podmienky bývania. Zaobstarať si nehnuteľnosť do svojho vlastníctva len podľa toho, že sa Vám páči a považujete ju za zaujímavú nestačí. Do úvahy treba zobrať viacero vlastností daného objektu.

Zdroj: www.jozefklisky.sk


Čo môžete zohľadniť pri výbere ?


- poloha vytypovanej nehnuteľnosti

- konečná stanovená cena

- lukratívnosť konkrétnej lokality

- aktuálny technologický stav

- predpokladaný komfort a pohodlie

- kultúrne, športové a relaxačné možnosti v okolí

Zdroj: www.seriouse.sk


Výhody bytu


Cena - Za byt zaplatíte zvyčajne menej, samozrejme vždy záleží od konkrétnych parametrov danej nehnuteľnosti. Celkovo však platí, že byt má menšiu rozlohu, menej súkromia a menej príslušenstva, z čoho logicky vyplýva aj nižšia kúpna hodnota. Avšak nie vždy to tak musí byť, pri luxusne vybavených bytoch alebo apartmánoch je cena diametrálne vyššia ako pri štandardných domoch.


Poloha - Väčšina bytových domov je v porovnaní s rodinnými domami situovaná v blízkosti centra mesta, takže dá sa očakávať omnoho lepšia občianska vybavenosť. Na väčšine veľkých sídlisk stoja aj obchodné centrá, školy a mestské dopravné ťahy, čo len pomáha obyvateľom k jednoduchšiemu životu. Dostupnosť všetkých potrebných inštitúcií je vysoko hodnoteným zlepšením a zaručene pomáha každému.


Menej práce - Pokiaľ máte niekoľkoizbový byt, práce okolo udržiavania príbytku bude podstatne menej. Nehrozí žiadne kosenie záhrady, umývanie podláh na poschodí ani pravidelná údržba niekoľkoročného oplotenia. Ušetríte nielen peniaze, ale aj množstvo drahocennej energie, ktorú by ste minuli na ćhod domácnosti.


Starostlivosť a servis - Našťastie existujú správcovia bytov, ktorí majú na starosti zabezpečenie akýchkoľvek opráv a vykonávanie kompletnej údržby. Pri bývaní v rodinnom dome by ste si za všetky tieto úkony zodpovedali sami, čo je dosť náročné na čas, peniaze a zručnosť.


Výhody rodinného domu


Väčší komfort - Všetci obyvatelia rodinných domov sa pravdepodobne dokážu zhodnúť na väčších možnostiach pri bývaní. Už len prístup na vlastný dvor je obrovským plusom. Stále môžte byť na čerstvom vzduchu, deti majú veľké možnosti hrať sa a v teplých mesiacoch môžete doma uskutočňovať altánkové grilovačky. Nič z toho nie je samozrejmosťou, pokiaľ ste obyvateľom bytu.

Zdroj: www.dry-sucho.cz


Súkromie - Pri obývaní domu máte zaručený väčší priestor pre seba a svojich spolubývajúcich. Susedov stretnete tak maximálne na ulici alebo pri rozhovore cez plot. Nad hlavou Vám nebudú nikdy znepríjemňovať pohodu krikom, hlasnou hudbou alebo dokonca klepaním rezňov zavčas ráno. K tomu si pripočítajte nádherné tiché prostredie, pokiaľ žijete mimo mesta na vidieku a idylka o kľudnom živote sa môže začať prežívať.


Poľnohospodárske možnosti - Vďaka väčšiemu dvoru alebo okolitému pozemku môžete praktizovať niektoré z poľnohospodárskych činností. Či budete chovať zvieratká, pestovať plodiny v záhrade alebo si udržiavať domáci park plný kvetov, každopádne máte možnosť venovať sa aktívne niečomu, čo Vám spraví radosť.

Zdroj: www.bydlet.cz


Ťažko povedať, ktoré výhody sú lepšie a ktorý typ bývania radšej uprednostniť. Vybrať si musíte jednoznačne sami podľa svojich snov, očakávaní alebo požiadaviek a pokiaľ ulahodíte svojmu želaniu, to hlavné pre pocit spokojnosti z bývania bude splnené. Predstavili sme si niektoré zaujímavé výhody, teraz nám ostáva len držať palce a popriať šťastnú voľbu.


Text : Róbert Bosák

Foto : jozefklisky.sk, seriouse.sk, clean-up.sk, dry-sucho.cz, bydlet.cz