Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Vsetín otvára zrekonštruovanú železničnú stanicu

Napísal Róbert Bosák, 01.05.2024

Prvá fáza prestavby železničnej stanice vo Vsetíne je na konci. Výsledkom prác za viac ako 3 mld. Kč sú nové nástupištia, nová budova terminálu a nová organizácia koľajísk. Moderný dopravný komplex sa verejnosti otvorí 3. mája.


3 nástupištia a prístup cez podchod


Prestavba vsetínskej železničnej stanice začala v roku 2021. Iniciátori projektu prišli s návrhom modernej stanice, ktorá urýchli dopravu a zvýši komfort pre cestujúcich. Tí budú mať k dispozícii 3 zastrešené nástupištia, ku ktorým sa dostanú bezpečne cez podchod vedúci popod koľajisko. V rámci jeho realizácie prišlo k novému usporiadaniu koľají, ktoré bolo prispôsobené zriadeniu 3 nástupíšť. Osvetlený podchod široký 6 metrov zároveň prepojil nový terminál s podzemným parkoviskom pod Smetanovou obchodní galerii.

Zdroj: spravazeleznic.cz


Výpravnú halu nahradil nový terminál


Jedným z kľúčových bodov 1. etapy prestavby stanice bola výstavba nového dopravného terminálu. 3-podlažná budova nahradila starú výpravnú halu, ktorá bola zbúraná. V podzemnom podlaží sa zriadili technologické miestnosti a hygienické zariadenia, v blízkosti ktorých vedie cesta do podchodu pod koľajiskom. Prvé nadzemné podlažie slúži ako hlavný priestor s halou, čakárňou, pokladňami a kanceláriami pre personál, ktorý má pracovne aj na druhom nadzemnom podlaží. Presun medzi podlažiami zabezpečí výťah a eskalátor. Výťahom sa dá dostať aj do podzemných priestorov.

Zdroj: spravazeleznic.cz


Obnova stanice pokračuje ďalšou etapou


Výstavbou budovy terminálu, vybudovaním podchodu a úpravou koľajiska sa obnova stanice nekončí. Iniciátori projektu pristupujú k realizácii 2. etapy, ktorej cieľom je úprava externých priestorov pred stanicou. Vzniknúť má nová infraštruktúra vrátane križovatky a autobusových nástupíšť, ktorých napojenie na dopravný terminál urýchli presun z autobusu na vlak. Práce v exteriéri neobmedzia prevádzku obnovenej železničnej stanice, ktorú otvoria v piatok 3. mája.

Zdroj: spravazeleznic.cz


Text: Róbert Bosák
Zdroj foto: spravazeleznic.cz