Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
101 613
Reg. kancelárií
11 566
Reg. užívateľov
113 341
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Vláda podporí obnovu ďalšieho kaštieľa

Reality Realitné články Novinky z domova a o bývaní Vláda podporí obnovu ďalšieho kaštieľa

Napísal Róbert Bosák, 10.07.2018


Financovanie rekonštrukcie kaštieľa v bratislavských Rusovciach zrejme nebude jediné gesto, ktorým sa vláda snaží získať priazeň milovníkov kultúry a architektúry. Aktuálne totiž prisľúbila finančnú pomoc pre ďalšiu pamiatku, tentoraz z Banskej Bystrice.

Zdroj: www.kamim.sk


Pamiatkou, ktorú po najnovšom vláda považuje za objekt hodný štátnych peňazí, je kaštieľ Radvanských v banskobystrickej časti Radvaň. Ten sa začal rekonštruovať už v roku 2016, no práve čas venovaný získavaniu prostriedkov na rekonštrukciu celý proces spomaľuje. Po odklepnutí štátnej podpory je však otázka peňazí nateraz vyriešená a obnova pamiatky môže pokračovať ďalej.

Zdroj: www.bystricoviny.sk  


Na obnovu pôjdu 2 milióny eur 

 

2 mil. €, presne toľko dokázala miestna Akadémia umenia, ktorá má pamiatku na 40 rokov v prenájme a aktuálne zodpovedá za jej renováciu a financovanie, vybojovať na pokračovanie ďalšej obnovy. Poskytnuté peniaze majú pokryť náklady na práce spojené s 2. etapou, ktorá má uzavrieť renováciu ďalších častí objektu vrátane striech a interiéru. Nakoľko s financiami už problém nie je, k jej zahájeniu môže dôjsť ihneď, pravdepodobne v najbližších dňoch.

Zdroj: www.cs-mince.eu 


Nejde o prvú finančnú injekciu

 

Schválená čiastka nie je prvou finančnou injekciou, ktorú Akadémia umení pre pamiatku vylobovala. Tá prvá prišla na jej účet už pred 4 rokmi, kedy sa zahájenie renovácie ešte len plánovalo. Vtedy šlo o 1,2 mil. €, ktoré poslúžili na obnovu striech a prípojok inžinierskych sietí.

Zdroj: www.bystricoviny.sk 


Pomôcť môžu aj Nórske fondy

 

Schválené 2 milióny eur síce kaštieľu pomôžu, no na kompletnú obnovu to stačiť nebude. Aj preto sa chcú súčasní správcovia kaštieľa obrátiť na Nórske fondy, z ktorých sú projekty tohto druhu štedro financované. Ak by sa im podarilo získať tieto zdroje, potom by mohli dokončiť celý kaštieľ, vďaka čomu by sa dal už o 2 roky sprístupniť aj verejnosti.

Zdroj: www.obecne-noviny.sk 


Text: Róbert  Bosák

Zdroj: www.tasr.sk

Foto: www.vypadni.sk, www.kamim.sk, www.bystricoviny.sk, www.cs-mince.eu, www.obecne-noviny.sk