Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
247 204
Reg. kancelárií
11 012
Reg. užívateľov
108 404
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzerciaSORA
V Tatrách pripravujú ďalší veľký projekt za milióny eur

Reality Realitné články Novinky z domova a o bývaní V Tatrách pripravujú ďalší veľký projekt za milióny eur

Napísal Róbert Bosák, 11.09.2017


V posledných mesiacoch sa čoraz častejšie stretávame s návrhmi rôznych tatranských projektov. Pred niekoľkými dňami  sa do médií dostali informácie o príprave nového projektu meniaceho charakter Štrbského Plesa, ktorý už investori posunuli úradom.

 

Optimalizácia horských dopravných zariadení a dopravy na Štrbskom Plese, presne takto je pomenovaný nový projekt, do ktorého sa chcú investori z 1.Tatranskej akciovej spoločnosti pustiť v najobľúbenejšej tatranskej lokalite. Tá by tak mala dostať novú tvár, ktorá by mohla odbremeniť jej zákutia od problematickej dopravy a zároveň zvýšiť vybavenosť miestnych stredísk.

 

Snaha odbremeniť lokalitu od návalu áut  

 

Podľa autorov predloženého projektu je cieľom premeny snaha znížiť intenzitu automobilovej dopravy v Štrbskom Plese a rozvinúť služby strediska bez toho, aby to ešte viac prehusťovalo tamojšiu dopravu. S tým súvisí iniciatíva vybudovať nové lanovky, ktoré by tak mali priblížiť lyžiarske strediská k vlakom a autobusom a tým chránili okolie od návalu áut.

 

Projekt láka s realizáciou 3 nových lanoviek

 

1.Sedačková lanovka Trigan (1 211 metrov) – najdlhšia z plánovaných lanoviek

2. Sedačková lanovka FIS (447 metrov) – druhá z pripravovaných sedačkových lanoviek

3.Pozemná (766 m) alebo kabínková lanovka (468 m) – výber je zatiaľ v štádiu úvah


Do hry má vstúpiť 6 nových zjazdoviek

 

„Upratovanie“ v tatranskej doprave, ktorého súčasťou má byť vybudovanie nových lanoviek, nie je jediným cieľom autorov. Na scénu má prísť aj realizácia ďalších zjazdoviek, ktorých má byť dokopy 6. Ich zasnežovanie zabezpečí moderný systém, ku ktorému sa pridá využitie vodnej nádrže. Ani tým však pestrý projekt za 25 miliónov eur nekončí, nakoľko investori do zámeru zaznačili aj reštauráciu a parkovisko.

 

Lukratívny projekt za milióny eur môže nadobro zmeniť obraz Štrbského Plesa. Aspoň tak to avizujú investori, ktorí chcú v roku 2019 začať s jeho realizáciou. Opačný názor na projekt majú ochranári, ktorí upozorňujú na jeho zásah do pásem s najvyšším stupňom ochrany. Čas ukáže ako sa situácia vyvinie a či Tatry nakoniec dostanú nové lanovky a zjazdovky.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : reality.etrend.sk, travelguide.sk