Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
105 518
Reg. kancelárií
11 334
Reg. užívateľov
111 374
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

V Prahe predávajú najdrahší český byt za 3 milióny eur

Reality Realitné články Financie V Prahe predávajú najdrahší český byt za 3 milióny eur

Napísal Róbert Bosák, 06.09.2017


Pražský realitný trh je opäť v pozore. V ponuke predávaných nehnuteľností sa ocitol najdrahší byt v celom Česku. S cenou na české pomery nevídanou si hľadá nového majiteľa ochotného zaplatiť za bývanie astronomickú čiastku.

 

Titul s prívlastkom najdrahší v Česku si len nedávno uchmatol veľkometrážny byt situovaný  v lukratívnej rezidencii Celínka. Tá sa nachádza v Josefove, v jednej z najdrahších pražských štvrtí, čo je samo o sebe dôvodom na zvýšenie ceny bytov v tomto aktuálne rekonštruovanom objekte. Nebyť vkusného zariadenia bytu a jeho špecifického charakteru, samotná lokalita by mu k dosiahnutiu rekordného prvenstva nepomohla.

Zdroj: ihned.cz

 

Kráľovské bývanie za 3 milióny eur

 

V západnej Európe sa za 3 milióny eur predávajú byty so štandardom len trochu nad bežným priemerom. V prípade českej metropoly je táto cena adekvátnym ohodnotením kráľovského  bývania v centre, ktoré ponúka obrovskú výmeru, štýlové zariadenie, vlastnú terasu a výhľad na magické zákutia Prahy.  

 

Byt zariadený vo funkcionalistickom štýle

 

Staršia budova Celínky si už dlhšie pýtala rekonštrukciu, nakoľko jej výstavba prebehla ešte pred 2.svetovou vojnou. Objekt zriadili vo funkcionalistickom štýle, ktorý je pre danú lokalitu typický. K dosiahnutiu rekordnej ceny pomohlo aj jeho umiestnenie, nakoľko najdrahšie byty sú vždy na najvyšších poschodiach, čo platí aj v tomto prípade.

Zdroj: aktualne.cz

 

Problém s predajom tohto bytu by byť nemal napriek jeho vysokej cene. Dopyt po bývaní v tejto lokalite je dlhodobo slušný, takže makléri očakávajú jeho rýchle zmiznutie z voľnej ponuky. Horšie to môže byť s celkovo najdrahšou nehnuteľnosťou v Česku, ktorou je dom postavený hneď oproti orloju, s cenou dosahujúcou až 415 miliónov českých korún

 

Text : Róbert Bosák

Foto : aktualne.cz, byznys.ihned.cz