Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

V Nemecku vybudujú megatováreň na výrobu batérií pre elektromobily

Napísal Róbert Bosák, 22.06.2023

Jeden z najväčších projektov svojho druhu je opäť o krok bližšie k realizácii. Nemecká spolková vláda sa definitívne dohodla so švédskou spoločnosťou Northvolt na výstavbe obrovskej továrne na výrobu batérií pre elektromobily.

 

Batérie pre milión elektromobilov ročne

 

Švédska spoločnosť Northvolt už má skúsenosti s výstavbou a prevádzkou tovární na výrobu batérií pre elektromobily. V rámci svojej expanzie zamieri do severonemeckého mesta Heide, kde vybuduje jednu z najväčších európskych tovární vyrábajúcich tento typ príslušenstva pre vodičov elektrických vozidiel. Po uvedení megatovárne do plnej prevádzky sa v nej každý rok vyrobia batérie pre milión elektromobilov jazdiacich v Nemecku aj v zahraničí.

Zdroj: northvolt.com


Náklady na projekt dosiahnu 3-5 mld. €

 

Výstavba jednej z najväčších tovární svojho druhu si vyžiada „astronomickú“ investíciu. Prvé čísla hovoria o nákladoch vo výške 3-5 mld. €. Časť z nich zaplatí nemecká vláda, ktorá chce investíciou do fabriky na batérie pre elektromobily podporiť rozvoj zeleného priemyslu a tým aj pokrok v oblasti elektromobility. Presná výška štátnej podpory pri financovaní projektu ešte nie je známa. Dosahovať má od 400 do 600 mil. €.

 

Viac ako 3000 nových pracovných miest

 

Batérie pre milióny elektromobilov budú vyrábať stovky zamestnancov. V samotnej továrni si nové pracovné miesto nájde približne 3000 ľudí. Niekoľko tisíc pracovných pozícií sa vytvorí v rámci výstavby okolitých dodávateľských fabrík aj v sektore služieb, ktoré prispejú k chodu hlavnej továrne. Prvé batérie by v nej mali byť vyrobené v priebehu roka 2026. Štart výstavby je naplánovaný do konca tohto roka.

Zdroj: northvolt.com

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: northvolt.com

Zdroj foto: northvolt.com