Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 781
Reg. kancelárií
11 666
Reg. užívateľov
114 561
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

V Kodani vyrástla bytovka z drevených kociek

Reality Realitné články Stavebné materiály V Kodani vyrástla bytovka z drevených kociek

Napísal Róbert Bosák, 21.11.2018


Vo svete drevostavieb pribudlo v posledných týždňoch viacero zaujímavých objektov. Do zoznamu najnovších klenotov trvalo udržateľnej architektúry tohto druhu sa pred vyše mesiacom zaradil aj netradičný rezidenčný projekt z dánskej Kodane.

Zdroj: www.wallpaper.com 


Realizácia drevostavieb nie je v Kodani žiadnou novinkou, no v prípade projektu Dortheavej Residence môžeme hovoriť o pokroku schopnom otvoriť výstavbe prefabrikovaných stavieb nové dvere a tým priniesť do tejto oblasti celkom nový trend. Nezvyčajný bytový dom sa totiž zaskvel po všetkých stránkach od dizajnu a vybavenia objektu až po praktický úžitok bytov.

Zdroj: www.wallpaper.com 


Bytovka z drevených kociek

 

Aj keď kompozícia spomínaného projektu nie je na rozdiel od tradičných drevostavieb čisto drevená, najobľúbenejší prírodný materiál zohral pri jej skladaní kľúčovú úlohu. Architekti z ateliéru BIG ho totiž využili vo forme vonkajších drevených obkladov, ktoré sa symetricky umiestnili pomedzi betónové diely tvoriace fasádu. Tým celý komplex vytvára optický dojem, že je zostavený z drevených kociek.

Zdroj: www.wallpaper.com


Oživenie priemyselnej štvrte

 

Obrovským pozitívom realizácie projektu je okrem uvedených plusov aj lokalita. Jej väčšiu časť totiž zapĺňajú rôzne dielne, firemné prevádzky či priemyselné haly. Atraktívny bytový komplex, ktorý sa vďaka využitiu drevených modulov postaral aj o exkluzívny dizajn, tak vniesol priemyselnej štvrti, ktorej zástavba je prevažne z polovice minulého storočia, nový dych. Nehovoriac o tom, že bývanie v objekte uľahčí obyvateľom zamestnaným v okolitých prevádzkach dochádzanie do práce.

Zdroj: copenhagenarchitecture.dk


3 hlavné čísla o Dortheavej Residence na záver:

 

- úžitková plocha celého komplexu je 6 800 m2

- v objekte bolo zriadených celkovo 66 bytov

- výmera bytov sa pohybuje od 60 do 115 m2

 

Text: Róbert Bosák

Zdroj: www.wallpaper.com

Foto: www.dezeen.com, www.wallpaper.com, copenhagenarchitecture.dk