Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

V japonskom štýle

Napísal Róbert Bosák, 18.06.2014

Japonsko, krajina vychádzajúceho slnka. Kultúra plná kvetov, záhrad, tradícií a orientálne ladených zvykov, ktoré na Vás zanechajú svoj pokojný dojem. V žiadnej krajine na svete nedokážeme nájsť rovnakú atmosféru, akú ponúkajú japonské stavby považované v celosvetovom meradle za nenahraditeľný skvost architektúry. Kúsok takejto jedinečnej atmosféry si môžete priniesť aj domov.


V čom spočíva najväčšie čaro tejto architektúry ?


Japonská architektúra býva právom považovaná za jednu z najzaujímavejších. Vyznačuje sa efektne využívaným minimalizmom, vďaka ktorému vynikajú detaily a zvýrazňujú celkový dojem. Pri návšteve príbytku zariadenom v takomto štýle nečakajte žiadne pompézne prvky, ktoré by od svojej veľkoleposti až kričali do oblakov, aké sú jedinečné. Bohatstvo dekorácií, farby zvolené v odtieňoch zeme a harmónia prinášajúca bývaniu typickú japonskú spirituálnu podstatu sa spoločnou kombináciou dokážu postarať o fantastický domov plný pôsobivých dojmov. To robí japonské interiéry príťažlivé pre mnohých obyvateľov, ktorí si po vyskúšaní takéhoto životného štýlu na vlastnej koži väčšinou pochvaľujú.

Zdroj: www.spolocenskaetiketa.sk


Známe prvky japonských interiérov


Neodolateľná jednoduchosť - Môžeme pokojne skonštatovať, že japonský štýl je známy svojim minimalistickým vnímaním, v ktorom sa stavia na jednoduchosť ako základ celého interiéru. Dôležité je odľahčiť celý interiér od zbytočných predmetov a nechať voľne prúdiť energiu s cieľom vytvoriť akúsi harmóniu potrebnú pre spokojný život. Priestor býva zariadený sčasti aj podľa známeho učenia feng-shui, ktoré kladie dôraz na jednoduchosť a správne zariadenie miestností.


Prírodné materiály - Drevo je v japonských príbytkoch najobľúbenejším materiálom nepretržite a tento trend sa ani nikdy nezmení, pretože drevo ako materiál prináša interiérom ducha. Dýcha prírodou a teda živosťou, pôsobí harmonicky a je vhodné ku každému nábytku. Takisto farby ladiace s drevom nepoznajú kontrastné hranice a snáď každý odtieň s výnimkou čiernej dokáže vytvoriť potrebnú synchronicitu.


Spojenie so zemou - Klasický japonský štýl bývania sprevádza aj blízky kontakt so zemou, ktorý sa prejavuje nízko položeným nábytkom. Stoly, postele, gauče a ďalšie doplnky bývajú nízkeho rázu a umožňujú užívateľom byť spojený so zemou. Určite dobre poznáte známe japonské stolovanie, pri ktorom sa sedí dole na zemi. Tento prvok sa môže zdať pre konzervatívnych Slovákov dostatočne čudesný, ale celkovo ho môžeme považovať za štýlový a originálny.


Rozčlenený priestor - K japonským interiérom patria jednoznačne aj známe posuvné steny, ktoré prišli už dávnejšie do Európy a stali sa dostatočne populárne. Ich hlavnou úlohou je dizajnové predelenie miestností a možnosť rozčleniť priestor na viacero častí, respektíve viacero súkromných zón. Toto predelenie by malo zabezpečovať aj príjemný estetický vzhľad dotvárajúci celkové pozadie.

Zdroj: www.homemag.sk


Ak Vás japonský štýl dizajnov oslovil, môžete ho skúsiť použiť aj vo Vašom príbytku. Experimentovanie s miešaním viacerých prvkov kombinovaných s tými japonskými môže priniesť zaujímavý mix niekoľkých architektonických štýlov, vďaka ktorým nadobudnete pocit pestrého a originálneho obydlia. Predpoklad je, že farby, ideálne zladenie dekorácií s priestorom a vhodné rozmiestnenie nábytku v miestnostiach môže priniesť každému nenahraditeľný zážitok z bývania, takže všetkým milovníkom východných štýlov odporúčame skúsiť zakomponovanie tohto japonského štýlu.


Text : Róbert Bosák

Foto : spolocenskaetiketa.sk, homemag.sk