Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

V dome z dreva od ForDomu je aj v horúčavách príjemne

Napísal admin, 19.07.2013

Aj v horúčavách, ktoré vládnu v týchto dňoch, je v domoch stavaných najväčším slovenským výrobcom nízkoenergetických a pasívnych domov - spoločnosťou  ForDom, s. r. o. Zvolen, príjemne. Umožňuje to systém núteného riadeného vetrania s rekuperáciou, ktorý využíva princíp chladenia a rozvodu vzduchu po celom dome. Opotrebovaný oteplený vzduch sa vyfukuje von, zatiaľ čo vonkajší sa čistí a chladí pomocou filtrov a rekuperácie v protiprúdovom výmenníku vetracieho zariadenia na prijateľnú teplotu. V domoch ForDom je tak príjemná klíma vhodná aj pre citlivé osoby, ako sú malé deti, alergici a ľudia s častými chorobami dýchacích ciest. Informoval o tom marketingový riaditeľ ForDom s. r. o. Branislav Kuzma.

 

,,Systémy riadeného vetrania umožňujú intenzitu a spôsob vetrania regulovať podľa potreby z hľadiska hygienického a energetického. Vetracie jednotky od firmy PAUL Wärmerückgewinung sú vyrobené s rôznym objemom vzduchu a v závislosti od úžitkovej plochy domu. Paradoxom je, že táto tepelná pohoda si nevyžaduje príliš vysoké náklady, pretože všetky energie v dome sú riešené cez využitie tepelného čerpadla a systému chladenia cez rekuperáciu. Rekuperátor znižuje stratu tepelnej energie o približne 86 % oproti vetraniu oknami. Celkové náklady na bývanie sa pohybujú podľa veľkosti týchto domov medzi 40-60 eurami za mesiac a to za všetky energie v dome (kúrenie, vetranie, elektrické spotrebiče)“, konštatoval B. Kuzma.

Zdroj: www.mojpasivnydom.sk

Dodal, že vetrací systém tvorí centrálna vetracia jednotka s rekuperáciou tepla, spojená s jednotlivými miestnosťami vzduchovodmi (rúry, ploché kanály). Filtre sú dodávané na čerstvý a znečistený vzduch. Na čerstvý vzduch je možné si objednať aj peľový filter pre alergikov. Chladenie vzduchu v lete prebieha tak, že  aktívna rekuperácia pomocou tepelného čerpadla odoberá teplo z nasávaného vzduchu a získaným teplom ohrieva teplú úžitkovú vodu v zásobníku. Pasívna rekuperácia s využitím soľankového zemného výmenníka mierne ochladí nasávaný vzduch o cca 2 stupne celzia. Vetrací systém s rekuperáciou zaisťuje stály prívod čerstvého vzduchu a navyše teplo z odvádzaného vzduchu odovzdá čerstvému privádzanému vzduchu.

Zdroj: www.mojpasivnydom.sk 

,,Dobrú tepelnú pohodu zabezpečuje aj to, že naše domy sú vynikajúco izolované od vonkajšieho prostredia a to im umožňuje udržať vo vnútri v zime teplo a v lete naopak chránia vnútornú klímu pred vonkajšími horúčavami. Je to dôsledok používania minerálnej vlny na izoláciu, prípadne sa používajú aj alternatívne organické materiály, ako ovčie rúno, či izolácia z konopy siatej a ďalších materiálov. Tepelná izolácia sa dá overiť aj termovíznymi kamerami. Kým v bežných starších domoch vidno únik tepla, pri týchto stavbách sú odstránené tepelné mosty a tak celý dom má homogénnu tepelnú stopu. Výhody drevených domov ForDom, s minerálnou izoláciou, vedia oceniť predovšetkým príslušníci mladšej generácie, ktorí majú skúsenosti s pobytom v zahraničí, kde sa presvedčili, že drevostavby sú najčastejším typom rodinných domov vo vyspelých krajinách západnej Európy a USA. Až 50% rodinných domov sa v týchto krajinách stavia z dreva“, upozornil B. Kuzma.

Zdroj: www.mojpasivnydom.sk 

ForDom, s.r.o., Zvolen je najväčším slovenským výrobcom a dodávateľom nízkoenergetických a pasívnych montovaných rodinných domov celostenovej konštrukcie v SR.  Je aj výrobcom a distribútorom stavebných systémov a materiálov, ako krovy, nosné konštrukcie zastrešenia, výrobné haly, špeciálne drevené konštrukcie a iné energeticky úsporné montované stavby. Firma je držiteľom značky kvality drevostavieb, členom Zväzu spracovateľov dreva SR a Inštitútu energeticky pasívnych domov (IEPD). Na Slovensku, pri počte 20 zamestnancov, realizuje stavby v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom, Žilinskom, Košickom a Prešovskom kraji.  Rodinné domy vyváža aj do Rakúska (Hainburg, Kittsee, Pama, Gattendorf, Berg) a Francúzska.

 

Viac informácií je na www.fordom.skwww.mojpasivnydom.sk


Zdroj: www.mojpasivnydom.sk


Zdroj: www.mojpasivnydom.sk