Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 786
Reg. kancelárií
11 666
Reg. užívateľov
114 562
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Útulný drevený elegán oživil japonskú hotelovú mapu

Reality Realitné články Zaujímavosti zo sveta Útulný drevený elegán oživil japonskú hotelovú mapu

Napísal Róbert Bosák, 01.03.2019


Útulný, originálny, prirodzený, celý v nadčasovom drevenom šate. Aj takým je najnovší hotel z japonskej Karuizawy, ktorý prináša na hotelovú scénu v krajine vychádzajúceho slnka úplne nový typ butikových hotelíkov.

Zdroj: www.archdaily.com 


Na hotelovú mapu v Japonsku pribudlo ďalšie exkluzívne ubytovacie zariadenie, ktoré sa pýši hneď niekoľkými superlatívmi. Projekt Shishi-iwa House, za ktorého návrhom stojí architekt Shigeru Ban, totiž napĺňa všetky parametre nadpriemerného butikového hotela vhodného pre pohodovú rodinnú dovolenku.

Zdroj: www.metalocus.es 


V štýle povestného japonského minimalizmu

 

Najväčšou devízou hotela je jeho komfortné zariadenie a príjemná domáca atmosféra, ktorej sa dá plnými dúškami nadýchať na každom kroku. Postarala sa o ňu kombinácia originálneho dizajnu, prírodných materiálov a nenáročného minimalistického zariadenia interiéru. Hotelu totiž vládne drevo, ktoré citlivo dopĺňajú ďalšie prírodné materiály využité hlavne v podobe jednoduchých doplnkov.

Zdroj: www.dezeen.com 


10 komfortných apartmánov v zajatí prírody

 

Cieľom architekta bolo spojiť príjemné s užitočným, preto pri tvorbe návrhu priložil dôraz na polohu hotela. Keďže Shishi-iwa House bol navrhnutý ako komplex niekoľkých drevených domčekov so sedlovou strechou, celý projekt sa mohol vsadiť do lokality obklopenej zeleňou. 10 šikovných apartmánov v maximálnom nadštandarde tak môže dýchať prírodou zvnútra aj zvonku.

Zdroj: www.dezeen.com 


Alternatíva k veľkým hotelovým komplexom

 

Hrejivé domácke prostredie, tichá lokalita a rozdelenie hotela na viacero útulných domčekov robí z projektu dokonalú alternatívu voči veľkým hotelovým komplexom v najbližšom okolí. Svedčí o tom aj vybavenie spoločenských priestorov, v ktorých nechýbajú meditatívne zóny, krb, knižnica či typická japonská záhrada. Aj to by malo zaujať návštevníkov a prilákať ich na dovolenku v duchu tradičného Japonska.

Zdroj: www.dezeen.com 


Text: Róbert Bosák

Foto: coconuts.co, www.archdaily.com, www.metalocus.es, www.dezeen.com