Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 784
Reg. kancelárií
11 666
Reg. užívateľov
114 561
Fanúšikov
52 554


Reality inzercia

SORA

Týždeň plný podujatí

Reality Realitné články Týždeň plný podujatí

Napísal Róbert Bosák, 03.03.2019


Na slovenskej dizajnérskej a architektonickej scéne prebehne v marci rada významných podujatí. Pestrý program ponúkne viacero akcií, ktoré stoja za pozornosť. Tých prvých sa môžeme zúčastniť už od pondelka.

 

Z každého rožku trošku, aj tak sa dá vystihnúť kalendár podujatí na budúci týždeň. Tie, ktoré sú zamerané na dizajn a architektúru, by mali opäť prilákať početnú účasť. Každý deň sa totiž udeje nejaká zaujímavá akcia, ktorá inšpiruje, prinesie odpovede či dokonca obohatí cennými poznatkami.Pondelok, 4. marec - Salón drevostavieb (Rakúske kultúrne fórum, Bratislava)

 

Je to už 14. ročník, ktorým podujatie s názvom Salón drevostavieb opäť otvorí brány širokej verejnosti. Výstava sa tentoraz premiérovo uskutoční v bratislavskom Rakúskom kultúrnom fóre, kde bude do 22. marca predstavených 38 drevostavieb zo Slovenska, Rakúska, Česka a Poľska.  

 

Utorok, 5. marec - Fórum dizajnu (agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO)


Dlho očakávané Fórum dizajnu je tu aj tento rok. V nitrianskom Agrokomplexe sa už chystá utorkové otvorenie 22. ročníka, ktorý sa opäť uskutoční v rámci veľtrhu Nábytok a bývanie. Fórum bude už tradične patriť najlepším študentským prácam zameraným na návrhy nábytku a interiérového dizajnu.


Streda, 6. marec - Sprievodný odborný prednáškový program Salóna drevostavieb


V rámci spomínaného Salóna drevostavieb prebehne aj Sprievodný odborný prednáškový program. Ten sa uskutoční 6. marca so začiatkom o 14:00. Miestom konania bude rovnako ako v prípade samotnej výstavy Rakúske kultúrne fórum. Zúčastniť sa ale môžu len tí, ktorí sa stihnú zaregistrovať na materio@archacentre.org.


Štvrtok, 7. marec - Bilancia architektonických súťaží 2018 (Úrad Slovenskej komory architektov, Bratislava)


Vo štvrtok sa bude pre zmenu vo veľkom diskutovať. V priestoroch Úradu SKA v Bratislave nás čaká verejná diskusia, ktorej ústrednou témou bude bilancovanie architektonických súťaží za rok 2018. Podujatie so začiatkom o 16:30 by malo trvať zhruba do 20:00.


Piatok, 8. marec - Krst knihy Kniha 20000 (CAMP, Praha)


Jedno z chystaných podujatí, ktoré prebehnú budúci týždeň, bude mať medzinárodnú príchuť. V pražskom CAMP-u sa o 19:00 uskutoční krst nového diela Kniha 20000, ktoré reflektuje portréty 20 českých miest s počtom obyvateľov do 20 000. Pre Michaelu Hečkovú, autorku diela, tak bude piatkový MDŽ obzvlášť výnimočný.


Sobota, 9. marec - Študentská architektonická súťaž Superstudio 2019


So súťažami pre študentov architektúry sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Ďalšou šancou na prezentáciu ich návrhov je súťaž Superstudio 2019. Jedná sa už o 9. ročník, ktorý opäť dáva priestor študentom z Česka a Slovenska. Práve 9. marca sa v pražskom CAMP-u uskutoční veľké finále spojené s odovzdávaním a prezentovaním prác.


Nedeľa, 10. marec - Ukončenie výstavy Mesiac architektúry 2019 (Považská galéria umenia, Žilina)


Kto ešte nestihol výstavu Mesiac architektúry 2019, ktorá prebieha v Žiline, má na to čas do nedele. Tá sa v Považskej galérii umenia ukončí po mesiaci plnom prezentácií diel z celého Slovenska, medzi ktorými nechýbali ani viaceré stavby zo žilinského regiónu.Program nadchádzajúceho týždňa je viac ako pestrý, takže priaznivci dizajnu a architektúry si určite prídu na svoje. Okrem spomínaných akcií budú v jednotlivých dňoch prebiehať ďalšie menej známe akcie, ktoré takisto stoja za pozornosť. Preto všetkým želáme veľa umeleckých, tvorivých a obohacujúcich zážitkov.


Text: Róbert Bosák

Foto:www.vssr.sk