Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Technológia prevetrávanej fasády – dokonalá izolácia a ochrana budov

Napísal PR článok, 01.07.2024

Hľadáte spôsob, ako tepelne i zvukovo izolovať a chrániť obvodové steny vašej nehnuteľnosti? Či už ide o novostavby, rekonštruované budovy, obytné domy alebo komerčné priestory, technológia prevetrávanej fasády tieto požiadavky dokonale spĺňa. Okrem toho prináša aj ďalšie výhody. Aké?


Zdroj: Pexels.com


Inovácie transformujú proces výstavby budov

Odvetvie stavebníctva neustále napreduje – vyvíja sa a prináša nové riešenia, ktoré zefektívňujú a urýchľujú stavebné procesy, zvyšujú životnosť a odolnosť stavieb, ponúkajú úsporu nákladov či energetickú efektívnosť. Príkladom môžu byť oceľové konštrukcie a haly, tepelnoizolačné sendvičové systémy, odvetrávané fasády a podobne.


Čo sú odvetrané fasády?

Prevetrávané fasády predstavujú vonkajší plášť budovy, ktorý je od nosnej steny odsadený, čím vzniká akýsi ventilačný medzipriestor. Dochádza tu k fyzikálnemu javu zvanému komínový efekt” – vzduch voľne cirkuluje smerom zdola nahor vplyvom rozdielnych teplôt. Za účelom lepšie energetickej efektívnosti danej budovy je do medzipriestoru možné vložiť ešte izolačný materiál.


Tepelná a zvuková izolácia

Odvetraná fasáda spolu s tepelnou izoláciou (najčastejšie tepelná vlna) znižuje tepelné straty (redukuje tepelné mosty), šetrí náklady na vykurovanie a klimatizáciu (zabraňuje prehrievaniu stien), a tým zlepšuje celkový užívateľský komfort.

Medzipriestor medzi fasádnym obkladom a murivom zároveň pôsobí ako tlmič zvuku. Záleží však aj na hrúbke a type fasádneho materiálu – hrubšie a ťažšie materiály, ako je napríklad kameň, zvuk izolujú lepšie ako ľahké a tenké materiály, napr. drevo alebo laminát.


Ochrana pred poveternostnými vplyvmi a vlhkosťou

Predsadený fasádny plášť chráni budovu pred exteriérovými vplyvmi, ako je dážď, mráz, vietor, sneh či UV žiarenie. Zároveň chráni murivo aj pred tvorbou plesní a húb, ktoré častokrát vznikajú vplyvom kondenzácie vlhkosti. Životnosť fasády sa tak predlžuje.


Lepšia estetika budov

Systém prevetrávaných fasád ponúka širokú škálu materiálových (kameň, drevo, hliník, oceľ, keramika a pod.) aj tvarových prevedení, ktoré dokážu zlepšiť vizuálne pôsobenie stavieb. Niet divu, že sa v dnešnej dobe stávajú tak obľúbeným stavebným riešením pre množstvo budov – priemyselné objekty, haly, administratívne budovy, nákupné centrá, ale aj obytné domy a iné stavby.


PR článok