Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
105 518
Reg. kancelárií
11 334
Reg. užívateľov
111 374
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Študenti z Prahy predstavili kolekciu nábytku z ohýbaných trúbok

Reality Realitné články Interiér Študenti z Prahy predstavili kolekciu nábytku z ohýbaných trúbok

Napísal Róbert Bosák, 08.09.2017


Výrobcovia českého nábytku už neraz prekvapili aj na medzinárodnej scéne. Aktuálne sa o to snažia študenti z Prahy, ktorí predstavili svoju novú kolekciu zhotovenú vďaka procesu ohýbania trúbok metódou CNC.

 

Pražská univerzita UMPRUM má vo svojich radoch mnoho šikovných ľudí. Dokázala to aj skupina 5 študentov, ktorí v spolupráci s Ateliérem produktového designu v Pražském domě vytvorili celkom novú kolekciu nábytku, ktorej prezentácia sa má spájať s novou značkou. Ide o modely stoličky, vešiaka, zrkadla alebo osvetlenia, ktoré sú vyrábané vďaka metóde CNC schopnej ohýbať kovové trúbky.

Zdroj: czechdesign.cz

 

Prirodzenosť v klasickom nádychu

 

Modely z tejto kolekcie vyzerajú lacno a jednoducho, no práve to by im malo priniesť úspech. V dobách gýču a prekombinovaných neprirodzených návrhov sa môže takýto nábytok stať balzamom na dušu pre všetkých klasikov a minimalistov. Tí ocenia jeho netradične tvarované trúbky v tmavých prevedeniach, ktoré sa hodia najmä do neutrálnych a priestranných bytov.

Zdroj: designmagazin.cz 

Kolekcia nadväzuje na socialistické modely

 

Nábytok od vyššie spomínanej skupiny študentov nám nielenže pripomína staré socialistické modely zo 70.rokov, ale istou mierou na nich svojim prevedením nadväzuje. Samozrejme, že jednotlivé diela dostali nový vzhľad, ktorý mal priniesť inováciu a prispôsobiť sa zvýšeným dobovým nárokom na originalitu, no retro rukopis zakomponovaný v ich dizajne nepoprieme.

Zdroj: designmagazin.cz 

Nábytok vystavia aj v Bruseli

 

Navrhnutá kolekcia nábytku nebude prezentovaná len v domácom Česku. Vďaka účasti na výstave v Bruseli sa dostane aj do povedomia medzinárodnej verejnosti. Tá sa s ňou zoznámi kedykoľvek od 7. do 30.septembra počas prehliadky Design September, ktorá má ponúknuť to najlepšie z aktuálneho diania v oblasti európskeho bytového dizajnu.

Zdroj: designmagazin.cz

 

Nie je to prvýkrát, čo zo susedného Česka prichádza na scénu netradičná kolekcia nábytku. Aj v tomto prípade chcú naši susedia zabojovať o priazeň medzinárodnej verejnosti, ktorá dokáže patrične oceniť alternatívne umelecké cítenie. Z pohľadu našinca môže byť kolekcia vnímaná ako bezduchá, no práve to jej dáva šancu vyniknúť medzi preplnenou ponukou tuctového moderného nábytku.

 

Text : Róbert Bosák

Foto : designmagazin.cz,czechdesign.cz