Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
100 836
Reg. kancelárií
11 604
Reg. užívateľov
113 723
Fanúšikov
52 554

 

Reality inzercia

SORA

Štát dá internátom 20 miliónov na modernizáciu

Reality Realitné články Tlačové správy Štát dá internátom 20 miliónov na modernizáciu

Napísal Róbert Bosák, 14.05.2018


Alarmujúci stav našich vysokoškolských internátov si konečne všimli aj kompetentní. Po rokovaní vlády s rektormi univerzít, ktoré prebehlo minulý týždeň, totiž sľúbili výraznú finančnú injekciu určenú na modernizáciu internátnych objektov. 

 

20 mil. €, presne toľko má v najbližších dňoch alebo týždňoch odísť zo štátnej pokladnice na účty správcov vysokoškolských internátov. Tí majú prerozdelené peniaze použiť na obnovu ubytovacích objektov a celkové skvalitnenie študentského bývania, ktorého kvalitatívny stav je alarmujúci. Z 84 tunajších internátov sa totiž vyše 60 z nich radí do najnižšej kvalitatívnej kategórie C.

Zdroj: www.uniba.sk 


Tento rok 20 miliónov, neskôr ďalších 30 miliónov

 

Spomínaná čiastka je doposiaľ najvyššou sumou, aká sa na tento účel v histórii samostatnosti Slovenska poskytla. Vyčlenených 20 miliónov však nie je všetko a už budúci rok sa k pomoci dostanú ďalšie ubytovacie zariadenia. Podľa prísľubu vlády sa má na rekonštrukciu internátov v rokoch 2019 a 2020 prerozdeliť ešte ďalších 30 mil. €.

 

Polovica peňazí zafinancuje internáty v Bratislave

 

S ohláseným krokom zrejme nebudú spokojní rektori z mimobratislavských univerzít, ktorí by na plánovanú renováciu radi získali viac peňazí, no podľa dohody sa musia uspokojiť „len“ so 49 % podielom plánovanej finančnej pomoci. Zvyšných 51 % vyčlenených peňazí totiž pôjde na opravu internátov v hlavnom meste, kde študuje viac mladých ako v celom zvyšku krajiny.

Zdroj: www.diplomovky-bakalarky.eu 


Najväčšia modernizácia internátov, aká u nás môže prebehnúť, by sa mohla začať už toto leto. Vláda sľúbila, že peniaze začne správcom internátov posielať tento týždeň, pričom na ich účty by malo prísť spolu všetkých 20 miliónov. Podľa tlačovej správy sa má takéto gesto podpísať na spomalení odchodu študentov do zahraničia, čo ovplyvňujú práve zlé podmienky bývania.

 

Text: Róbert Bosák

Zdroje: www.tasr.sk

Foto: www.spfpm.sk, www.uniba.sk, www.diplomovky-bakalarky.eu