Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Stále obľúbenejšie japonské steny

Napísal Róbert Bosák, 09.04.2014

Zažiadalo sa Vám niečo originálne? Niečo, čo bude výnimočné a hostia sa Vás budú pri návštevách vypytovať s úžasom na tvári? Jednoznačne Vám odporúčame vyskúšať pohyblivé japonské steny, ktoré prinesú Vášmu bývaniu originalitu, sviežosť a špeciálny nádych Ďalekého východu.

Zdroj: www.petros-interier.cz


Japonské steny môžeme v podstate stále považovať za novinku na našom trhu, pretože aj napriek tomu, že sa medzi zákazníkmi stále viacej presadzujú, v spoločnosti nie sú veľmi známe a ďalej sa čaká na ich obrovský boom. Ťažko predpokladať, či niekedy takýto výrazný vzostup nastane, pretože východný štýl nemusí každému vyhovovať. Čo sa týka samotného dizajnu, je to za alebo proti, pretože tieto extravagantné steny nepasujú k akémukoľvek nábytku a k akémukoľvek zariadeniu domácnosti. Plusom však je, že sú predávané v rôznych farebných prevedeniach a s rozličnými motívmi, takže výber máte skutočne bohatý.

Zdroj: www.isotra.com


Čo vlastne sú japonské steny


Výraz steny neberte celkom doslovne, nejedná sa o žiadne múry, ktoré treba stavať. Vyjadruje dekoratívny spôsob rozdelenia jednotlivých úsekov v miestnosti alebo miestnostiach podľa štýlu tradičnej japonskej architektúry, v ktorej sa na tieto účely už odjakživa využíva posuvný textilný záves. Takže nečaká Vás žiadne búranie ani murovanie, žiadny neporiadok a objednávanie robotníkov na zdĺhavé rekonštrukčné práce. Ľahká a rýchla montáž s okamžitým využitím bez stavebných zásahov.  

Zdroj: www.isotra.com


Významom japonských stien nie je iba jednoduché predelenie priestoru. Slúžia aj na primerané tienenie izby, ktoré budete môcť využívať hocikedy. Ich funkcia je takmer totožná s roletami alebo žalúziami, akurát sa pri pohľade na obrázky asi všetci zhodneme, že esteticky sú ďaleko krajšie a narozdiel od roliet a žalúzií Vám poskytnú úplné súkromie. Vďaka rôznym farebným kombináciám máte otvorené možnosti, aby ste sa poriadne pohrali s predstavivosťou a vymysleli niečo inovatívne.

Zdroj: www.petros-interier.cz


Ako tento systém funguje


Fungovanie týchto stien je celkom jednoduché, nehľadajte v nich žiadne komplikované a nepochopiteľné mechanizmy. Steny sa skladajú z niekoľkých látkových závesov, ktoré sú hore prichytené pohybujúcimi sa plastovými kolieskami o hornú dvoj až šesťdrážkovú koľajnicu, po ktorej sa jednoducho pohybujú a hlavne nespôsobojú žiadny hluk. To je celý systém týchto stien, nič zložité a jednoducho ovládateľné.

Zdroj: www.dointerieru.cz


Ovládanie býva prevažne mechanické, vykonáva sa jednoduchým posúvaním látkového závesu prostredníctvom prídavnej šnúry. Vyrábajú sa aj varianty s ovládaním pomocou tyčky, tie však nie sú nejak extra vyhľadávané. Pokiaľ patríte k náročnejším zákazníkom, existuje aj možnosť motorového princípu japonských stien, pri nich sa však pripravte na poriadne navýšenie ceny, pretože využívajú inteligentný systém kontroly. Celkovo však považujeme motorové ovládanie za zbytočne vyhodené peniaze. 

Zdroj: www.adrems.cz


Pokiaľ Vás japonské steny oslovili a vidíte v nich ideálnu možnosť ako zlepšiť kvalitu a vzhľad bývania, nechajte sa pokojne inšpirovať a skúste tento architektonický unikát. Najvhodnejšie sú na balkónové dvere a na veľké okná (pokiaľ také v príbytku máte), ale môžete ich kľudne použiť v akejkoľvek miestnosti. Pokiaľ by ste nemali experimentovania dosť, odporúčame nájsť výnimočné materiály ako bambus alebo ryža. Až potom naozaj spoznáte neopísateľnú japonskú kultúru plnú predstavivosti.


Text: Róbert Bosák

Foto: petros-interier.cz, isotra.com, dointerieru.cz, adrems.cz