Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Štadióny, na ktorých sa odohrá EURO 2024

Napísal Róbert Bosák, 12.06.2024

O niekoľko hodín začína ďalší športový sviatok roka. V Nemecku sa pripravuje úvodný výkop šampionátu EURO 2024 . Diváci si pozrú súboje európskej futbalovej špičky na 10 štadiónoch. 9 z nich už podujatie veľkého medzinárodného formátu hostilo.


Allianz Arena (Mníchov)


Reprezentačný futbal na najvyššej úrovni sa vracia do Nemecka po 18 rokoch. Po MS vo futbale v roku 2006 sa na najväčších nemeckých štadiónoch odohrá EURO 2024. Podobne ako v roku 2006, aj teraz bude dejiskom úvodného výkopu mníchovská Allianz Arena. 66 000 divákov v nej uvidí domácu reprezentáciu, ktorá sa v otváracom zápase stretne s výberom Škótska. Domovský stánok klubu Bayern Mníchov privíta aj jedno semifinále.

Allianz Arena, Foto: allianz-arena.com


Signal Iduna Park (Dortmund)


Druhá semifinálová dvojica zabojuje o postup do finále v Dortmunde. Domovský štadión Borussie Dortmund prešiel pred svetovým šampionátom v roku 2006 rozsiahlou prestavbou. Majstrovstvá sveta hostil aj v roku 1974. Na EURO 2024 bude s kapacitou 62 000 miest tretím najväčším štadiónom.

Signal Iduna Park, Foto: stadiumguide.com


MHPArena (Stuttgart)


Na súčasnom domovskom štadióne klubu VfB Stuttgart sa hral futbal už v medzivojnovom období. MHPArena, v minulosti nazývaná aj Century Stadium, Neckarstadion či Gottlieb-Daimler-Stadion, má za sebou niekoľko vrcholových podujatí. Okrem MS vo futbale 1974 a 2006 bola jedným z hostiteľských štadiónov aj na EURO 1988.

MHPArena, Foto: mhp.com


Imtech Arena (Hamburg)


MS 1974 a EURO 1988 hostila aj Imtech Arena, vtedy ešte pod názvami Volksparkstadion, resp. AOL Arena. Na tohtoročnom šampionáte privíta 4 zápasy v základných skupinách. Program v Hamburgu za účasti niečo vyše 50 000 divákov sa uzatvorí 1 štvrťfinálovým súbojom.

Imtech Arena, Foto: stadiumguide.com


Veltins-Arena (Gelsenkirchen)


O jeden zápas menej ako v Hamburgu sa odohrá v Gelsenkirchene. Tamojšia Veltins-Arena bola otvorená pod pôvodným názvom Arena AufSchalke v roku 2001 ako sídlo futbalového klubu FC Schalke 04. Pôvodný názov niesla do roku 2005. O rok neskôr sa vo Veltins-Arene odohralo 5 zápasov MS vo futbale 2006 vrátane jedného štvrťfinále. Program EURO 2024 sa v Gelsenkirchene ukončí v osemfinále.

Veltins-Arena, Foto: stadiumguide.com


Deutsche Bank Park (Frankfurt nad Mohanom)


Frankfurtský štadión oslávi budúci rok storočnicu. Otvorený bol v roku 1925. Odvtedy prešiel 3 väčšími prestavbami. Po poslednej veľkej rekonštrukcii z roku 2005 niekoľkokrát zmenil názov. Pôvodný Waldstadion bude na EURO 2024 hostiť 5 zápasov pod názvom Deutsche Bank Park.

Deutsche Bank Park, Foto: deutschebankpark.de


Rheinenergie Stadion (Kolín nad Rýnom)


Kolínsky štadión bol vybudovaný ešte skôr ako frankfurtský. Na mieste niekdajšej vojenskej pevnosti bol otvorený v roku 1923. V tom čase išlo o najväčší štadión v Nemecku. Ako prvý v krajine bol aj zastrešený. Napriek tomu prišiel o možnosť hostiť MS 1974. V roku 2006 mu už príležitosť privítať svetovú špičku neušla. Po 18 rokoch sa na trávniku, kde hráva domáce zápasy 1. FC Kolín, predstavia najlepšie európske výbery a odohrajú tu 5 zápasov.

Rheinenergie Stadion, Foto: stadiumguide.com


Merkur Spiel-Arena (Düsseldorf)


5 zápasov je na programe aj v Düsseldorfe. Tamojšia Merkur Spiel-Arena je jediným z 10 štadiónov, ktorý v minulosti nehostil majstrovstvá sveta alebo majstrovstvá Európy. Program v aréne dokončenej v roku 2004 sa ukončí jedným štvrťfinálovým duelom.

Merkur Spiel-Arena, Foto: stadiumguide.com


Red Bull Arena (Lipsko)


Štadión v Lipsku slúžil za čias NDR ako dejisko spartakiád. Niekoľko rokov bol najväčším nemeckým štadiónom. V roku 2000 sa začala jeho rozsiahla prestavba. Po rekonštrukcii bol dejiskom 5 zápasov MS 2006. Na tohtoročnom EURO 2024 sa v Red Bull Arene odohrá o 1 zápas menej.

Red Bull Arena, Foto: stadiumguide.com


Olympiastadion (Berlín)


Európsky šampionát vyvrcholí v hlavnom meste. Na najväčšom z 10 hostiteľských štadiónov sa 14. júla odovzdá víťazná trofej. Finálový zápas si na Olympijskom štadióne, ktorý hostil aj finále MS 2006, pozrie 70 000 ľudí.

Olympiastadion, Foto: pixabay.com


Text: Róbert Bosák

Zdroj foto: allianz-arena.com, stadiumguide.com, mhp.com, deutschebankpark.de, pixabay.com