Reality inzercia

Poznámky sú jednoduchý nástroj, ako sa rýchlo a bez problémov orientovať v množstve inzerátov, ktoré ste si prezreli a zaujali vás. Umožní vám orientovať sa v inzerátoch a ľahko ich porovnávať medzi sebou.

K dispozícií máte 10 predvolených poznámok, ktoré si viete ľubovoľne upravovať ako vám vyhovuje. Navyše si viete k inzerátu pridať svoju vlastnú poznámku, postreh, či krátky popis.

Služba je prístupná len pre registrovaných používateľov. Registráciou získate navyše možnosť ľahko si spravovať poznámky a označené inzeráty. Pod každou poznámkou sa vám zobrazí zoznam vami označených inzerátov.

Správna starostlivosť o anglický trávnik

Napísal Róbert Bosák, 09.05.2014

Nádherný pestovaný trávnik je ozdobou každej záhrady alebo dvora a jeho majitelia ho môžu pokladať za jeden z najväčších skvostov svojej práce. Čas venovaný udržiavaniu trávnika sa považuje za maximálne dobre využitý vždy, keď prinesie výsledok skvelý pocit a motiváciu pokračovať úspešne v starostlivosti aj naďalej.

Zdroj: www.udrzbazeleneolomouc.cz


Za najlepší vzor ideálne udržiavaného trávnika sa právom považujú anglické trávniky, ktoré sú ozdobou nejedného exteriéru. Takéto svetoznáme trávniky už dávno nie sú ozdobou iba rodinných domov, môžeme ich vidieť v rôznych mestských parkoch alebo na námestiach, kde sú súčasťou dekoračnej zelene. Dokonca existuje mnoho predajní a záhradných centier, v ktorých je možné kúpiť si jednotlivé "platne" vysadeného trávnika. Vašou úlohou je už len prísť domov, položiť jednotlivé diely na dvor alebo záhradu a následne sa o ne zodpovedne starať, aby trávička spestrila Váš exteriér a očarila všetkých okoloidúcich.

Zdroj: www.udrzbazeleneolomouc.cz


Starostlivosť o anglický trávnik


Perfektný vzhľad anglického trávnika si vyžaduje nejakú tú starostlivosť a táto opatera by mala byť vykonávaná pravidelne a hlavne dôkladne bez flákania. Dlhodobé pestovanie pozostáva z niekoľkých krokov, ktoré nie sú nijak zložité ani náročné, skôr si vyžadujú trpezlivosť, pracovitosť a na ich uskutočnenie potrebujete lásku k tejto práci. Okrem toho, ak po trávniku behávajú hrajúce sa deti alebo máte domácich miláčikov, ktorí občas čo to vyvedú, pripravte sa aj na možné poškodenia. Avšak tie sa dajú rýchlo a celkom jednoducho vyriešiť, pokiaľ viete ako na to. Pri správnej starostlivosti bude tráva pevnejšia a môžete poškodeniam lepšie predísť.


Koste(sekajte) podľa potreby - S kosením netreba čakať, venujte sa mu pravidelne, keď trávnik podrastie. Jednotlivé steblá nerastú rovnakou rýchlosťou, takže ak sa nebudete venovať koseniu často, môžete mať z trávnika takú malú domácu lúčku rastúcu úplne divoko. Ešte lepšie ako kosiť je sekať so špeciálnou sekačkou, ktorá je priamo určená na rovnomerné sekanie trávnikov, najmä tých anglických vyžadujúcich individuálnu starostlivosť. 

Zdroj: www.pouzite-sekacky.cz


Nezabúdajte pravidelne polievať! - Pavidelné zavlažovanie je nutné, bez neho nie je šanca, aby sa trávniku darilo. Zrážky nie sú nikdy pravidelné, takže Vy ako zodpovedný majiteľ budete musieť pomôcť s prídelom vody. Najlepšie je polievať zavčas rána alebo podvečer keď slnko nepraží, odpar vody je najnižší a takmer všetka voda sa vstrebe ku korienkom a dodá tráve energiu. Investícia do závlahového systému sa určite oplatí, na nej už len nastavíte čas zavlažovania. 

Zdroj: www.gardenrain.sk


Hnojenie je nutné - Bez hnojenia trávnika nemôžete očakávať adekvátny výsledok, pretože práve hnojivom by mali korienky prijímať potrebné živiny a vďaka nim sa stať pevnými a životaschopnými. Na hnojivách radšej nešetrite, pokiaľ nie je finančná situácia zlá, pretože trávnik si zaslúži kvalitu aj v tomto smere. Nemusíte zas ani kupovať predražené produkty, zlatá stredná cesta bude najlepšia. 

Zdroj: www.aros.cz


Zbavte sa všetkých suchých častí - Vyschnuté časti sa odstraňujú na kvetoch, plodoch, stromoch a rovnako to platí aj pri trávniku, keďže sa tiež jedná o rastlinstvo. Je známe, že suché časti škodia tým zdravým, preto bude ich okamžitá eliminácia potrebná pre ďalší zdravý rozvoj trávnatej plochy.

Zdroj: www.golfonline.sk


Rast trávnika pozorne sledujte - Mali by ste dbať o každú odchýlku spôsobenú rastom. Trávnik by nemal prerastať vyhradenú plochu, jeho zahusťovanie by malo prebiehať prirodzene a poškodené miesta by sa mali stávať skutočne iba ojedinelým prípadom. Pri každom probléme sa ihneď venujte úprave, aby sa nič nepoškodilo.

Zdroj: www.gardenrain.sk

 

Anglické trávniky sú súčasťou mnohých miest, na ktorých majú vynikať a poskytovať obyvateľom aj návštevníkom pocit harmónie. Okrem toho majú byť takým vonkajším kobercom, po ktorom sa Vám bude príjemne chodiť a na chvíľu si na neho radi sadnete alebo aj ľahnete za účelom relaxácie a vychutnávania okolitého miesta. Pokiaľ sa chcete takémuto spestreniu tešiť aj Vy, odhodlajte sa a následne sa už len venujte jeho úprave. Nech máte radosť z prírody! 


Text : Róbert Bosák

Foto : nezhyba.cz, udrzbazeleneolomouc.cz, pouzite-sekacky.cz, gardenrain.sk, aros.cz, golfonline.sk